PDA

View Full Version : Συναγερμος scorpio sr 900



OzZzZzY
26/07/2008, 20:07
θελω να αγορασω αυτον τον συναγερμο για τη μηχανη μου. Τον εχει καποιος ή γνωριζει κατι γι αυτον? Λογικα ειναι απ αυτους με την τηλεειδοποιηση κλπ. Προσφερει κατι περισσοτερο απο τον sr 600 ή υστερει σε κατι?
Ευχαριστω!
Αν ξερετε και κανα μαγαζι να ρωτησω γι αυτον στην Αθηνα ακομα καλυτερα!


:wave2: :wave2:


137754

dimokritos
27/07/2008, 12:56
ebay my friend. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, τίποτα συγκεκριμένο. εδώ θα τον βρείς πολύ ακριβά, δεν συμφαίρει.

arxaios
27/07/2008, 13:16
Το μόνο που έχει παραπάνω είναι το ότι ανιχνεύει το τηλεχειρηστήριο και ανάλογα ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί τον συναγερμό ...........
Βάλε και τα πρόσθετα δηλαδή ραντάρ περιμέτρου και ρελέ απενεργοποίησης κινητήρα !!!
Ανεβαίνει το κόστος αλλά ...........
Επίσης πάρε την καλοδίωση ΓΙΑ την μηχανή σου .......... κάνεις μετά και μόνος σου την εγκατάσταση ....... (εκτός του ρελέ)

Προσωπικά πήρα τον συναγερμό από τον Σαββίδη (Moto-accessories) ώστε ΑΝ συμβεί κάτι να έχω που να απευθυνθώ .............
Απο Αμερική έφερα τα έξτρα δηλαδή ΡΕΛΕ - ΚΑΛΟΔΙΩΣΗ - ΡΑΝΤΑΡ ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΥ (πολύ χρήσιμο αν έχεις πάνω βαλίτσες ή σαμάρια)

OzZzZzY
28/07/2008, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Το μόνο που έχει παραπάνω είναι το ότι ανιχνεύει το τηλεχειρηστήριο και ανάλογα ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί τον συναγερμό ...........
Βάλε και τα πρόσθετα δηλαδή ραντάρ περιμέτρου και ρελέ απενεργοποίησης κινητήρα !!!
Ανεβαίνει το κόστος αλλά ...........
Επίσης πάρε την καλοδίωση ΓΙΑ την μηχανή σου .......... κάνεις μετά και μόνος σου την εγκατάσταση ....... (εκτός του ρελέ)

Προσωπικά πήρα τον συναγερμό από τον Σαββίδη (Moto-accessories) ώστε ΑΝ συμβεί κάτι να έχω που να απευθυνθώ .............
Απο Αμερική έφερα τα έξτρα δηλαδή ΡΕΛΕ - ΚΑΛΟΔΙΩΣΗ - ΡΑΝΤΑΡ ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΥ (πολύ χρήσιμο αν έχεις πάνω βαλίτσες ή σαμάρια)


την καλοδιωση θα ταν καλυτερα να την παρω απο Ελλαδα? μη μου στειλουν τπτ αλλο απ αυτο που θελω γι αυτο το λεω

arxaios
30/07/2008, 01:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
την καλοδιωση θα ταν καλυτερα να την παρω απο Ελλαδα? μη μου στειλουν τπτ αλλο απ αυτο που θελω γι αυτο το λεω

ΔΕΝ υπάρχει στην Ελλάδα !!! ΔΕΝ την εισάγουν !!! Μπες στο site της Scorpio και από εκεί κάνε την παραγγελία ......

arxaios
30/07/2008, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ΔΕΝ υπάρχει στην Ελλάδα !!! ΔΕΝ την εισάγουν !!! Μπες στο site της Scorpio και από εκεί κάνε την παραγγελία ......
Πληροφορήθηκα ότι πλέον υπάρχουν και οι καλοδιώσεις για τα περισσότερα μοντέλα μηχανών στο Moto-accessories ........

Oπότε γλυτώνεις και τα τσουχτερά ταχυδρομικά από Αμερική ......

:wave2:

OzZzZzY
03/08/2008, 00:52
αγορασα τον sr 600 απο Σαββιδη. Η εγκατασταση λιγο ζορικη γιατι εχει κοψε ραψε με καλωδια κλπ:rolleyes: Θα παω σε ηλεκτρολογο να μου το περασει.
Καλα εχει να πεσει πολυ διαβασμα για να μαθω να χειριζομαι το κοντρολ του :lol: :lol:

CostasR1
03/08/2008, 00:56
αγορασα πριν 1 μηνα τον sr600 απο την εταιρεια κομπλε με ολα τα εξτρα του και με την φυσα για suzuki.πανευκολος στην τοποθετηση και δουλευει τζαμι!!!!!

:wave2:

OzZzZzY
03/08/2008, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από CostasR1
αγορασα πριν 1 μηνα τον sr600 απο την εταιρεια κομπλε με ολα τα εξτρα του και με την φυσα για suzuki.πανευκολος στην τοποθετηση και δουλευει τζαμι!!!!!

:wave2:


εμενα ο σαββιδης μου ειπε πως δεν εχει φυσα για ΚΤΜ :bawl: :bawl: :bawl:
λες να παω στα Λιοσια στα κεντρικα (νομιζω οτι ειναι εκει) να ρωτησω?
Και στη φυσα μπηκαν και τα φλας και το ρελε και ολα?

arxaios
03/08/2008, 03:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
εμενα ο σαββιδης μου ειπε πως δεν εχει φυσα για ΚΤΜ :bawl: :bawl: :bawl:
λες να παω στα Λιοσια στα κεντρικα (νομιζω οτι ειναι εκει) να ρωτησω?
Και στη φυσα μπηκαν και τα φλας και το ρελε και ολα?
Για ΚΤΜ δεν βγαίνει ειδική καλοδίωση ............
Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις τον Σαββίδη να σου προτείνει κάποιον ηλεκτρολόγο που κατέχει το σύστημα ......... αν και είναι σχετικά απλή η τοποθέτησή του !!!
Δεν κόβεις καλόδια ............... στα καλόδια των πίσω φλας μπαίνουν δύο "κλέφτες" (κουμποματάκια με μεταλικό έλασμα που περιέχονται) .........

CostasR1
03/08/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
εμενα ο σαββιδης μου ειπε πως δεν εχει φυσα για ΚΤΜ :bawl: :bawl: :bawl:
λες να παω στα Λιοσια στα κεντρικα (νομιζω οτι ειναι εκει) να ρωτησω?
Και στη φυσα μπηκαν και τα φλας και το ρελε και ολα?


Καλο ειναι να κανεις μια ερωτηση.Η φυσα ειναι ενα εξτρα εξαρτημα που μπαινει αναμεσα στην εργοστασιακη φυσα της μοτοσυκλετας και με βαση αυτη ενεργοποιειται ο συναγερμος.δεν χρειαζετε να μπει χερι πουθενα αλλου.με το που συνδεσεις τις φυσες,πραγμα πανευκολο,το μονο που εχεις να κανεις μετα ειναι να ρυθμισεις το συναγερμο εκτος και αν εχεις παρει και τα εξτρα του.π.χ. το περιμετρικο ρανταρ μπαινει πανευκολα.συνδεεις το καλωδιο και απλα το ρυθμιζεις.το μονο που εχει δυσκολια ειναι το εξαρτημα που νεκρωνει τον κινητηρα(Remote Ignition Disable).αυτο εχει να κανει με κοψιμο καλωδιων.παντως την ωρα που τεσταρα το συναγερμο δουλευε μια χαρα σε ολα.πιστευω οτι αξιζει η αγορα του.

:) :)

elef
06/08/2008, 00:19
Mια τιμούλα?

OzZzZzY
06/08/2008, 04:24
o sr 600 που 338 απο τον Σαββιδη μαζι με ρελε

Αρχαιε μου πε εναν ηλεκτρολογο ο Σαββιδης αλλα ειναι κλειστος. Προτεινε εσυ εναν αν ξερεις? :(

arxaios
06/08/2008, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
o sr 600 που 338 απο τον Σαββιδη μαζι με ρελε

Αρχαιε μου πε εναν ηλεκτρολογο ο Σαββιδης αλλα ειναι κλειστος. Προτεινε εσυ εναν αν ξερεις? :(

Ozzy μένω Κρήτη ................
Πάρε τηλέφωνο ξανά, αν έχει άλλον ............ αν δεν ........... πήγαινε σε ηλεκτρολόγο που θα σου πουν από την ΚΤΜ (Hellinmoto) που να ξέρει το μηχανάκι.
Παρ' όλα αυτά, να διαβάσεις και να καταλάβεις καλά τι λέει το Manual για την εγκατάσταση !
:wave2: