PDA

View Full Version : Γραναζι...



HEATSEEKER750
29/07/2008, 17:15
Γεια χαρά .Την ψάχνω για να αλλάξω την τελική μετάδοση στο εργαλείο.Μπορειτε να με βοηθήσετε?
Ξέρει κάποιος να μου πει υπεύθυνα πόσα δόντια έχει το μπροστινό γρανάζι από το GSX-750 k6?Σκέφτομαι να παραγγείλω μέσω internet μια 520 αλυσίδα αλλά δεν ξέρω από γρανάζια τι να κάνω
Το πίσω έχει 45 δοντια.Εχει κάποιος να προτείνει κάποια συγκεκριμένη αλλαγή ούτως ώστε να ελαφρύνει το βήμα αλλά να μην κονταίνει υπερβολικά?Απο τιμές τι λέει στην Ελλάδα?Πόσο εχει το σετ (αλυσίδα/γρανάζια)??

Thanx

T.R.E
31/07/2008, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από HEATSEEKER750
Γεια χαρά .Την ψάχνω για να αλλάξω την τελική μετάδοση στο εργαλείο.Μπορειτε να με βοηθήσετε?
Ξέρει κάποιος να μου πει υπεύθυνα πόσα δόντια έχει το μπροστινό γρανάζι από το GSX-750 k6?Σκέφτομαι να παραγγείλω μέσω internet μια 520 αλυσίδα αλλά δεν ξέρω από γρανάζια τι να κάνω
Το πίσω έχει 45 δοντια.Εχει κάποιος να προτείνει κάποια συγκεκριμένη αλλαγή ούτως ώστε να ελαφρύνει το βήμα αλλά να μην κονταίνει υπερβολικά?Απο τιμές τι λέει στην Ελλάδα?Πόσο εχει το σετ (αλυσίδα/γρανάζια)??

Thanx


Το μπροστινό δεν ξέρω πόσα έχει,αλλά αφού δεν θες να κοντύνει υπερβολικά βαλε +1 πισω ή +2 πίσω γιατί με το -1 μπροστά κονταίνει πολύ.

Μπορείς επίσης να βάλεις -1 μπροστά και -1 πίσω επίσης αν είσαι ανώμαλος αρκετά... :D :D

Opisthogonia
01/08/2008, 15:02
me to -1 brosta mia xara tha eisai etsi to exo kani kai ego den katalavenis diafora :P
ego tha protina -1brosta +1piso

na xeris otan kanis -1 brosta einai san na vazis peripou 2,75 + sto piso
opote ;)

snow
02/08/2008, 00:47
520 alisida????emena to r6 mou giati exei 532??
eisai sigouros?
pantos exei poli diafora me 1 donti pio konto mprosta ego to goustara poli!!
to mionektima einai -pera to oti xaneis teliki-oti to konter 8a klebei poli !!kai 8a grafei pio polla klm apo ta pragmatika!
.....se apostasi 90klm 8a dixnei oti ekanes 100klm!