PDA

View Full Version : Πως σας φαίνεται αυτό?



Nefos
30/07/2008, 15:24
Απευθύνομαι κυρίως σε ταξιδιάρηδες......

Θέλω να πάω για μερικές μερούλες (7) με το WR250X σε ένα νησάκι...
Οι επιλογές που βλέπω όσον αφορά το φόρτωμα είναι 2:
1) Τουριστικός σάκος δεμένος στην πλάτη μου . Το πόσα λίτρα δεν ξέρω...Ακούω προτάσεις
2)dirt bagz (http://www.dbzproducts.com/)

Αξίζει παιδιά το 2 ή μούφα?
:beer:

catmaster
30/07/2008, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Απευθύνομαι κυρίως σε ταξιδιάρηδες......

Θέλω να πάω για μερικές μερούλες (7) με το WR250X σε ένα νησάκι...
Οι επιλογές που βλέπω όσον αφορά το φόρτωμα είναι 2:
1) Τουριστικός σάκος δεμένος στην πλάτη μου . Το πόσα λίτρα δεν ξέρω...Ακούω προτάσεις
2)dirt bagz (http://www.dbzproducts.com/)

Αξίζει παιδιά το 2 ή μούφα?
:beer:

Για σαμάρια , αν η τιμή είναι αυτή πάνω , είναι ακριβά και χωράνε λίγα ....


Καλύτερα να πάρεις ένα φθηνότερο σάκο - "λουκάνικο" που χωράει πολύ πράμα και θα τον έχεις και για λιγότερο κυριλέ καταστάσεις (έιναι σκυλιά) , και μια μικρή τσάντα πλάτης για τα ψιλολογια που θα έχεις καβατζα για την παραλία ...


:wave2:

Nefos
30/07/2008, 15:46
Σε ευχαριστώ για την απάντηση....

Πόσα λίτρα λες να είναι ο σάκος και που λες να τον δέσω?....στην ουρά της μηχανής ή στην πλάτη μου?
Έλεγα να πάρω έναν τουριστικό γύρω στα 50 λίτρα και να τον πάρω στην πλάτη που λένε.....

:beer:

MikeG
30/07/2008, 15:49
Εγώ με το KTM δένω κάτι ψιλολόγια (σκηνή, υπνόσσακο) στο φτερό πίσω με χταπόδια & στη πλάτη μια τσάντα πεζοπορίας 35 λίτρων.
Αν ψάξεις υπάρχουν & aftermarket σκαράκια που μπαίνουν πολύ εύκολα & μπορείς να δέσεις αρκετό πράμα.


:wave2: :wave2:

catmaster
30/07/2008, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Σε ευχαριστώ για την απάντηση....

Πόσα λίτρα λες να είναι ο σάκος και που λες να τον δέσω?....στην ουρά της μηχανής ή στην πλάτη μου?
Έλεγα να πάρω έναν τουριστικό γύρω στα 50 λίτρα και να τον πάρω στην πλάτη που λένε.....

:beer:

Δεν συνιστώ γενικώς να κουβαλάμε μεγάλα φορτία στην πλάτη ....

(αν γίνει μια στραβή μπορεί να χτυπήσεις πολύ άσχημα , άσε που σε βαραίνει πάρα πολύ )

:wave2: