PDA

View Full Version : Προβληματισμός (ηλίθια ερώτηση)



LiakosVstrom
22/08/2008, 18:25
ρε παιδιά... για να βάλεις σαμάρια.. πρέπει να έχεις κάγκελα? :blush:

byron
22/08/2008, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
ρε παιδιά... για να βάλεις σαμάρια.. πρέπει να έχεις κάγκελα? :blush:

Όχι. Εκτός και ακουμπάνε στις εξατμίσεις και χρειαστεί να βάλεις αποστάτες/κάγκελα προκειμένου να μείνουν σε απόσταση απ΄αυτές.

kordix
22/08/2008, 20:57
Για να μη σου κάνουν γρατζουνιές στα πλαστικά πάρε από κατάστημα με είδη οικιακού εξοπλισμού αυτό το ειδικό διάτρυτο πλαστικό (κάτι σαν μεγάλο vetex με τρύπες) που βάζουμε μέσα στα ντουλάπια για τα ποτήρια. Εκτός του ότι προστατεύεις τα πλαστικά, δεν γλυστράνε κι όλας (τα σαμάρια).

Επίσης μπορείς στο πίσω μέρος τους να ράψεις τσόχα (θα παίζεις και το χαρτάκι σου πιο άνετα) ή φανέλα.

kordix
22/08/2008, 21:02
-


139465

dimokritos
22/08/2008, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
...(θα παίζεις και το χαρτάκι σου πιο άνετα)...

τι είπε ρε παιδιά.. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a10:

LiakosVstrom
01/09/2008, 10:32
thanks παίδες αν και νομίζω την βρήκα τη λύση με δοκιμή κατευθείαν :)

βασικά τώρα στις διακοπές δεν χρειάστηκαν τα κάγκελα μιας και η μηχανή φορτωμένη δεν έκανε σημαντικό ταξίδι αφού πήγα σε νησάκι. Αλλά νομίζω πως θα τα βάλω τα κάγκελα έτσι κι αλλιώς μιας και εκτός του ότι από τη μια πλευρά, το ένα σαμάρι, ακουμπάει πάνω στην εξάτμιση (έχω το v-strom 650) από την άλλη, το άλλο, κρέμεται... οπότε είναι λίγο ασταθές.
Φίλε Κώστα καλή ιδέα αυτή για τα πλαστικά αν και εγώ προτίμησα τον πιο γύφτικο τρόπο... πήρα ένα κομμάτι χαρτόνι και έβαλα από μέσα :cool:

GreenBill
01/09/2008, 14:59
Για να μην βρισκουν στην εξατμιση υπαρχουν muffler pads.Στερεωνονται αναμεσα στην εξατμιση και το σαμαρι και δεν επιτρεπουν στη θερμοτητα να καψει το σαμαρι.
Αν θελησεις τελικα ν αποφυγεις τα καγκελα ειναι καλη λυση.Γυρω στα 20 ευρω.:wave2: