PDA

View Full Version : δισκοι καμπανας για 1000 S.o.s



mouts
30/08/2008, 18:40
καλησπερα παιδια :wave2: !!θελω τη γνωση και τη γνωμη σας:lol: !!!
εχω ενα κ6 1000 με 20.000 χλμ κ εκτος το οτι ο συμπλεκτης μου απομονωνει στο τελος καταλαβαινω το εργαλειο πιο χαλαρο...πατιναρισμα μαλλον....εκει που στη δευτερα ειχα ξερογκαζια κ πανω τωρα θελει κ μια μικρη βοηθεια................:bigcry: :bigcry: :bigcry:
εχω φρικαρει......:hypnotize ηξερα οτι η αλλαγη δισκων γινεται στα gsxr πιο γρηγορα απο τα αλλα superbikes λογω πολυστροφιας αλλα τοσο γρηγορα?καποια συμβουλη?να βαλω τους μαμα η παιζει τιποτα καλυτερο? Σ Ω Σ Τ Ε Μ Ε:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Elle
30/08/2008, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mouts
καλησπερα παιδια :wave2: !!θελω τη γνωση και τη γνωμη σας:lol: !!!
εχω ενα κ6 1000 με 20.000 χλμ κ εκτος το οτι ο συμπλεκτης μου απομονωνει στο τελος καταλαβαινω το εργαλειο πιο χαλαρο...πατιναρισμα μαλλον....εκει που στη δευτερα ειχα ξερογκαζια κ πανω τωρα θελει κ μια μικρη βοηθεια................:bigcry: :bigcry: :bigcry:
εχω φρικαρει......:hypnotize ηξερα οτι η αλλαγη δισκων γινεται στα gsxr πιο γρηγορα απο τα αλλα superbikes λογω πολυστροφιας αλλα τοσο γρηγορα?καποια συμβουλη?να βαλω τους μαμα η παιζει τιποτα καλυτερο? Σ Ω Σ Τ Ε Μ Ε:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Τους μαμά πάλι να βάλεις. Κάποτε τέτοιες μ@λ@κίες έκανα κι εγώ και άρχισε το πατινάρισμα.
Αλλά άμα ακούς ηλίθιους μαστόρους που νομίζουν οτι ξερουν να σου προτίνουν το καλύτερο αυτά παθαίνεις!

JIMK7
30/08/2008, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από mouts
καλησπερα παιδια :wave2: !!θελω τη γνωση και τη γνωμη σας:lol: !!!
εχω ενα κ6 1000 με 20.000 χλμ κ εκτος το οτι ο συμπλεκτης μου απομονωνει στο τελος καταλαβαινω το εργαλειο πιο χαλαρο...πατιναρισμα μαλλον....εκει που στη δευτερα ειχα ξερογκαζια κ πανω τωρα θελει κ μια μικρη βοηθεια................:bigcry: :bigcry: :bigcry:
εχω φρικαρει......:hypnotize ηξερα οτι η αλλαγη δισκων γινεται στα gsxr πιο γρηγορα απο τα αλλα superbikes λογω πολυστροφιας αλλα τοσο γρηγορα?καποια συμβουλη?να βαλω τους μαμα η παιζει τιποτα καλυτερο? Σ Ω Σ Τ Ε Μ Ε:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Αν σου απομονωνει εξω εξω πιασε ρυθμισε το συμπλεκτη :winka: γιατι στα 20.000 χιλ να θελει δισκους δε παιζει τετοια περιπτωσει μονο και εφοσον αν καθε μερα κανεις ξεκολληματα :lol:
Οι δισκοι σου αν εχουν προβλημα στα GSXR πρωτα δε θα σου απομονωνει (κανε πρωτα τσεκ αν ειναι σωστα ρυθμισμενος ) και μετα θα σου πατιναρει γιατι η καμπανα ειναι κλειδωτη και δεν πατιναρει ευκολα μονο όταν εχουν γινει εντελως αχρηστοι οι δισκοι :wave2: :wave2:

mouts
30/08/2008, 23:42
φιλαρακι τον εχω ρυθμισει,δεν ειναι αυτο.μεχρι τα 15.000 χλμ το μηχανακι το εσκιζα στα ξεκοληματα:a31: :a31: :a31: !!!
αλλα εβαλα μυαλο μετα απο μια μικρη τουμπιτσα....:lol: κ κατι λαστιχακια!!!!
το ιδιο μου ειπε κ ο μαστορας μου για τα ξεκοληματα κ μου ειπε να βαλουμε παλι τα γνησια.

T.R.E
31/08/2008, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mouts
φιλαρακι τον εχω ρυθμισει,δεν ειναι αυτο.μεχρι τα 15.000 χλμ το μηχανακι το εσκιζα στα ξεκοληματα:a31: :a31: :a31: !!!
αλλα εβαλα μυαλο μετα απο μια μικρη τουμπιτσα....:lol: κ κατι λαστιχακια!!!!
το ιδιο μου ειπε κ ο μαστορας μου για τα ξεκοληματα κ μου ειπε να βαλουμε παλι τα γνησια.


Aφου του κάνεις ξεκολλήματα βάλε τίποτα Barnett,άλλαξε και τα μεταλλικά και τα φιμπερένια όμως.Και για να μην θες καρπό bodybuilder μέσα στην πόλη βάλε μόνο τα μισά ελατήρια Barnett και τα μισά μαμά...

:beer:


Πάντως εγώ στα 29.000 χλμ και δεν χρειάζεται αλλαγή δίσκων,μην βγάζουμε και βρόμες! :D :D