PDA

View Full Version : Σακιδια πλάτης boblbee



PortisHead
04/09/2008, 12:52
Εχει αγοράσει κανεις ?
Αν ναι...τι λένε ?
Εντυπώσεις ?

http://www.boblbee.gr/

ptc
03/12/2015, 11:19
Επειδη το τσεκαρω το συγκεκριμενο, εκανα μια αναζητηση και μου βγηκε αυτο το thread. Οποτε απ'το ανοιγω καινουριο ας κανω ενα up.

Κανενας που να το εχει να μας πει καμια γνωμη; Επειδη η προηγουμενη μηχανη μου ειχε μπαγκαζιερα εχω συνηθισει στο να εχω αρκετο αποθηκευτικο χωρο. Οποτε ψαχνω για κατι μεγαλουτσικο και το boblbee φαινεται μπαμπατσικο. Ειναι βολικο στην οδηγηση;

zannisvel
03/12/2015, 11:50
Τη βρισκεις εδω Ελλαδα?
Αυτο που μου αρεσει σε αυτη τη τσαντα ειναι η προστασια πλατης που σου δινει και ζυγιζει κατι περισσοτερο απο 1 κιλο.

ptc
03/12/2015, 11:56
Τη βρισκεις εδω Ελλαδα?
Αυτο που μου αρεσει σε αυτη τη τσαντα ειναι η προστασια πλατης που σου δινει και ζυγιζει κατι περισσοτερο απο 1 κιλο.

Δεν το εχω ψαξει ακομα να σου πω, θελω πρωτα να ακουσω καμια γνωμη. Στη χειροτερη θα παιξει παραγγελια απο εξω.
Η προστασια πλατης ειναι αυτο που μου κεντρισε το ενδιαφερον κι εμενα. Ειναι κατα προτυπα CE.


edit: http://podilato.com.gr/sakidia-platis/753-boblbee-panther-executive-bk-matt.html

zannisvel
03/12/2015, 12:08
Η Megalopolis aero χει Protection Level 2.
Επειδη ψαχνω και εγω για γιλεκo προστασιας, η ιδεα της τσαντας περασε απο το μυαλο μου αφου παντα κουβαλαω μια αλλα πριν κανω τετοια αγορα θα ηθελα να μαθω πως ανταποκρινεται σε καθημερινη χρηση και αν βολευει. Μια bagster που εχω παει να κλεισει 2 χρονια αλλα θελει ενα service απο μοδιστρα...

kostas777
03/12/2015, 12:17
Είναι πολύ βολικό. Δεν έχει πολύ χώρο βέβαια, αλλά έχει πολλές θήκες μέσα. Αλλά για ευαίσθητα πράγματα όπως π.χ. laptop είναι η μόνη επιλογή, είναι και αδιάβροχο.

zannisvel
03/12/2015, 12:45
Οταν λες οτι δεν εχει πολυ χωρο τι εννοεις;
Χωραεi μια αλλαξιά ρουχα και ενα ζευγαρι all star μαζι με το laptop? προσπαθω να καταλαβω τον ογκο 20-25 λιτρα.
Ειναι παραπλανητικη η photo?
346902

kostas777
03/12/2015, 13:07
Ναι, χωράνε αυτά και το πάνω μέρος είναι μαλακό και μπορείς να το γεμίσεις, επίσης κλείνει με λάστιχο (τουλάχιστον το δικό μου - peoples delite executive), οπότε το έχεις πάντα σφιχτά κλεισμένο. Βέβαια δεν μπορείς να το κλειδώσεις με λουκέτο. Παίρνει και έξτρα τσαντάκι και διχτάκι για να κουβαλήσεις περισσότερα πράγματα. Απλά άλλα σακίδια του ίδιου όγκου που δεν είναι από σκληρό πλαστικό μπορεί να χωρέσουν περισσότερα, γιατί είναι πιο εύκαμπτα. Στο κάτω μέρος του ο χώρος είναι περιορισμένος γιατί έχει και την κούρμπα που βλέπεις, στην οποία αν θες προσαρμόζεται τσαντάκι για μικροαντικείμενα.