PDA

View Full Version : Xtx ΜΕ ΨΥΓΕΙΟ Ktm???



jimtarasxt660x
05/09/2008, 18:21
ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΤΑ ΨΥΓΕΙΑ ΣΤΑ ΧΤΧ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΤΜ!?!?!:eyepop:
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΕΙΔΑ,ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΚΤΜ!ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ???

XJR_Billy
05/09/2008, 18:23
Χα χα χα!!:lol:

Όλα έτσι είναι Τζιμάρα μου! Από το 2004 που κυκλοφόρησε!;)

jimtarasxt660x
05/09/2008, 18:28
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΑΜΑΗΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ!

XJR_Billy
05/09/2008, 18:41
Απ' ότι φαίνεται, η προσφορά της ΚΤΜ για τα ψυγεία ήταν η πιο δελεαστική.

jimtarasxt660x
05/09/2008, 18:55
ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΧΕΙ?:winka:

OzZzZzY
05/09/2008, 19:02
κινητηρα minarelli

jimtarasxt660x
05/09/2008, 19:05
ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!:lol:

OzZzZzY
05/09/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!:lol:

για τα υπολοιπα ας μιλησουν οι ιδιοκτητες :lol:

peskandritsos
05/09/2008, 20:47
Εχει παρει και την αξιοπιστια (εδικα στα ηλεκτρικα ) της ΚΤΜ...:D

jimtarasxt660x
05/09/2008, 20:49
ΜΑΣ ΦΑΓΑΝΕ ΤΑ ΚΤΜ!!!

peskandritsos
05/09/2008, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
ΜΑΣ ΦΑΓΑΝΕ ΤΑ ΚΤΜ!!! Καλη χωνεψη... :cool: :smokin:

jimtarasxt660x
05/09/2008, 20:57
:beer:
ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΠΥΡΙΤΣΑ,ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΞΕΡΟ ΚΑΤΩ!!!

peskandritsos
08/09/2008, 10:44
Τωρα που το ξανασκεφτομαι ..

Δεν πιστευω και το τενερε να εχει ψυγειο ΚΤΜ και να αναγκαστω να αλλαξω μηχανη ακομα δεν την πηρα καλα-καλα.:( :( :(

XJR_Billy
08/09/2008, 10:46
Αλήθεια , το τσέκαρες?

ΚΤΜ έχει κι η Τενερέ??

Καλά έχουν βγει βρε συ. (Εκτός από εξαιρέσεις:mad: :evil: ):lol:

peskandritsos
08/09/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αλήθεια , το τσέκαρες?

ΚΤΜ έχει κι η Τενερέ??

Καλά έχουν βγει βρε συ. (Εκτός από εξαιρέσεις:mad: :evil: ):lol: Αποτι εμαθα ειναι το μοναδικο πραγμα που χαλαει στα ΧΤ.

Ξερεις καμια εξαιρεση???:evil: :evil: :evil:

XJR_Billy
08/09/2008, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αποτι εμαθα ειναι το μοναδικο πραγμα που χαλαει στα ΧΤ.

Ξερεις καμια εξαιρεση???:evil: :evil: :evil:

Βασικά, το βεντιλατέρ που είναι Yamaha μου τίναξε τα πέταλα όχι το ΚΤΜ ψυγείο, οπότε... :lol: :lol: ;)

jimtarasxt660x
08/09/2008, 11:03
ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΒΑΣΙΛΗ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!:lol:

peskandritsos
08/09/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Βασικά, το βεντιλατέρ που είναι Yamaha μου τίναξε τα πέταλα όχι το ΚΤΜ ψυγείο, οπότε... :lol: :lol: ;) Ωραια τοτε θα δω το βεντιλατερ και αμα ειναι γιαμαχα θα το αλλαξω με ενα ΚΤΜ.. :D :D :D

XJR_Billy
08/09/2008, 11:37
Jimmy, μην ανησυχείς. Δεν έχω ξανακούσει να καεί βεντιλατέρ στο 660. (Εκτός απ' το δικό μου):alien:

Στρατούλη μου,

είσαι πολύ κακός, το ξέρεις?:lol: :lol:

peskandritsos
08/09/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Jimmy, μην ανησυχείς. Δεν έχω ξανακούσει να καεί βεντιλατέρ στο 660. (Εκτός απ' το δικό μου):alien:

Στρατούλη μου,

είσαι πολύ κακός, το ξέρεις?:lol: :lol: Οχι βρε..:a29: :a015: :a016: :a39: :smokin:

jimtarasxt660x
08/09/2008, 12:02
ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ!!!

peskandritsos
08/09/2008, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ!!! Ωχ εχεις το γνωστο θεμα με το tps??

XJR_Billy
08/09/2008, 12:15
Εμένα ρε παιδιά μου ψιλο κάνει μπερδεματάκια στις πολύ χαμηλες στροφές (2α με 20χλμ) αλλά δεν μου έχει σβήσει μέχρι τώρα.

Τελικά όντως, το πρόβλημα είναι πιο έντονο στα ΧΤΧ:(

Στράτο από ψεκασμό είσαι βασιλιάς, έτσι?

jimtarasxt660x
08/09/2008, 12:25
ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΑΤΗΣΩ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΒΗΝΕΙ!!!ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΑΛΙ!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ TPS ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ,ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ.ΤΟ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΑ.ΤΩΡΑ ΦΤΑΙΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ:ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕΣ!!!
ΑΣΧΕΤΟ:ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΤΗΣΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ
(ΜΑΛΛΟΝ)...ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΕΒΓΑΖΕ,ΛΕΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΛΑΜΠΟΥΡΝΕΖΙΚΑ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Anty12
08/09/2008, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy

Στράτο από ψεκασμό είσαι βασιλιάς, έτσι?

Αφού είναι εντελώς καινούργιος στις "χοντρές" ρε Bill........είπαμε έχουν άλλον μεταβολισμό οι ψηλές....:beer:

peskandritsos
08/09/2008, 12:32
Παιδια στο τενερε μεχρι στιγμης ο ψεκασμος δουλευει σαν ελβετικο ρολοι.
Φτου να μην το ματιασω .Οξω απο δω κακο ζηλιαρικο ματι (XT Billy).
Αλλα το TPS ξερω οτι το αλλαζανε τσαμπα στην Γιαμασα.

DUKASII
08/09/2008, 12:35
:rolleyes:



:D


:mad:



εγω παλι λεω το οτι γραφει το τενερε σου καπου κτμ...ειναι και ο μοναδικος λόγος για να το εχεις στη κατοχή σου..:rotflmao: :lol:

αν μπορεις κανε τα γραμματα μπολτν και μεγαλωσε τα και λιγο να δειξει λιγο το μηχανακι σου..

XJR_Billy
08/09/2008, 12:39
Το πολυόργανο του ΧΤ δείχνει όλες τις ρυθμίσεις της μηχανής καθώς ΚΑΙ τις στροφές του κινητήρα.

Μπορείς να κάνεις ένα σωρό ρυθμίσεις από εκεί. Μπορείς επίσης να βλέπεις και τις στροφές του κινητήρα ενώ κινείσαι. Αλλά χωρίς να βλέπεις με πόσα χλμ πας. Και όταν σβήσει ο κινητήρας επιστρέφει στο ταχύμετρο.

Ήταν ΤΟΣΟ δύσκολο λοιπόν για τη Yamaha να μας έχει ένα κουμπάκι που να μπορούμε να διαλέγουμε ανάμεσα σε στροφές/χλμ χωρίς να επεμβαίνουμε στις ρυθμίσεις?:mad:

Από τη στιγμή που το πολυόργανο ΜΠΟΡΕΙ να δείχνει και χλμ και στροφές?:mad:

Και που δεν καταδέχτηκαν να μας βάλουν ένα στροφομετράκι?:mad: (Και ένα δείκτη βενζίνης?)

Τζίμμυ, ποιάς χρονιάς είναι το μωρό σου?

Αν είναι πιο παλιό από το 2007, έχε υπόψην σου ότι η Yamaha έκανε ανάκληση και άλλαξε όλα τα παλιότερα TPS δωρεάν. Από το 2007 βγαίνουν πλέον τέλεια. (Κούνια που μας κούναγε).:rolleyes:

jimtarasxt660x
08/09/2008, 12:44
ΕΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ...ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!!!ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 2007!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ Η ΥΑΜΑΗΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ?ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΤΑΣ?ΕΣΥ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ?

peskandritsos
08/09/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
:rolleyes:



:D


:mad:



εγω παλι λεω το οτι γραφει το τενερε σου καπου κτμ...ειναι και ο μοναδικος λόγος για να το εχεις στη κατοχή σου..:rotflmao: :lol:

αν μπορεις κανε τα γραμματα μπολτν και μεγαλωσε τα και λιγο να δειξει λιγο το μηχανακι σου.. Αν και εχεις δικιο στο ενα σκελος στο δευτερο εχω βρει καλυτερη λυση...
Θα αγορασω ενα ωραιο πορτοκαλι μαγιουδακι που ειδα σε διαφημιση σε περιοδικα μοτοσυκλετας που γραφουν με πολυ μεγαλα γραμματα ΚΤΜ στο σωστο σημειο, θα βγαλω και την εξατμιση τελειως για να κανει και τον αντιστοιχο θορυβο και θα κοβω βολτες.

Μην παρεξηγιεσαι ε??
Πλακιτσα κανω.:beer:

XJR_Billy
08/09/2008, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
ΕΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ...ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!!!ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 2007!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ Η ΥΑΜΑΗΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ?ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΤΑΣ?ΕΣΥ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ?

Και το δικό μου 2007 είναι και όπως σου είπα ψιλοκομπιάζει στις ΠΟΛΥ χαμηλές στροφές με σταθερό γκάζι, αλλά δεν σβήνει.

Υπάρχουν κάποιοι συνδυασμοί πατώντας ταυτόχρονα κάποια δευτερόλεπταμε τα κουμπιά του πολυοργάνου που αλλάζεις την ώρα, τις ρυθμίσεις καυσαερίων, μίξεις κλπ. Εκεί σου δείχνει και τις στροφές. Αλλά με το που το σβήσεις, επιστρέφει στο ταχύμετρο.

ΜΗΝ δοκιμάσεις να πειραματιστείς μόνος σου με τις ρυθμίσεις γιατί....... ξέρεις!:D

Ο μάστορας που την πάω (μεγάλη πείρα στα ΧΤ), μου ελέγχει τις ρυθμίσεις σε κάθε σέρβις. Καθώς δεν έχω τεχνικές γνώσεις δεν έχω ασχοληθεί περαιτέρω.

jimtarasxt660x
08/09/2008, 13:12
ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ?

ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ SITE ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΤΧ
http://www.yam-xt.com/diag.html

XJR_Billy
08/09/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ?

ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ SITE ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΤΧ
http://www.yam-xt.com/diag.html

Γι' αυτό γκρινιάζω, γιατί δεν μπορείς να το αλλάξεις εν κινήσει. Εκτός αν έχεις τρία χέρια...:lol: :lol:

jimtarasxt660x
08/09/2008, 13:29
ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΣΟΥ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ?ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 1300-1500!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ TPS ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ 3 ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΩ ΑΜΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ 4 ΕΙΝΑΙ ΤΟ "ΚΑΛΟ"...:a31:
ΒΑΣΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΑΣΤΟΡΑ!!!ΑΜΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!
ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΠΩΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ???ΣΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ Η ΜΠΑ???

XJR_Billy
08/09/2008, 13:34
Μου την έκανε το ρημάδι!! Διάβασε το στόρυ στο υπο-φορουμ των ΧΤ:lol:

Έκατσε σε μένα... τι να κάνουμε? Και έθαψα την ΚΤΜ γιατί νόμιζα ότι είναι πακέτο με το ψυγείο:lol:

Μου το άλλαξαν στην εγγύηση, δεν πλήρωσα δραχμή. Θα σου πρότεινα να πας κάποια στιγμή σε ένα βιρτουόζο εξουσιοδοτημένο μάστορα που έχει φάει τα ΧΤ με το κουταλάκι.

Σου στέλνω ΠΜ με τα στοιχεία.:wave2:

peskandritsos
08/09/2008, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Μου την έκανε το ρημάδι!! Διάβασε το στόρυ στο υπο-φορουμ των ΧΤ:lol:

Έκατσε σε μένα... τι να κάνουμε? Και έθαψα την ΚΤΜ γιατί νόμιζα ότι είναι πακέτο με το ψυγείο:lol:

Μου το άλλαξαν στην εγγύηση, δεν πλήρωσα δραχμή. Θα σου πρότεινα να πας κάποια στιγμή σε ένα βιρτουόζο εξουσιοδοτημένο μάστορα που έχει φάει τα ΧΤ με το κουταλάκι.

Σου στέλνω ΠΜ με τα στοιχεία.:wave2: Μαρτυριαρηηη..:beer:

XJR_Billy
08/09/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Μαρτυριαρηηη..:beer:

:blush: :blush: :blush: :wave2: