PDA

View Full Version : Dt200 Lc



KeLeYTiS
17/09/2008, 14:08
Xαιρεται χαιρεται

Προσφατα πηρα ενα dt200 lc το παλαιοτερο απο τα μπλε κιτρινα η αλλιως R με το ταμπουρακι πισω και την εξατμιση απο την αριστερη μερια

Τα προβληματα?

Λειπουν καποια πραγματα και επειδη ειχα δει κανα 2 που ειχαν αυτο το μηχανακι στο φορουμ ειπα να ρωτησω αν ταιριαζουν απο τα πιο νεα dt

Μου λειπουν σερβο ypvs , ανορθωτης,πολλαπλασιαστης
Επισης η ρηντιερα μαζι με το λαστιχο της εισαγωγης

Ξερετε αν ταιριαζουν απο τα επομενα ?

Τανκς :wave2:


141858

dirtbird
17/09/2008, 14:14
Tα του YPVS και λοιπά ηλεκτρικά, ίσως και να κάνουν.

Για τα reed και το λάστιχο εισαγωγής, το θεωρώ από απίθανο έως αδύνατο αφού τα 85-87 είχαν εισαγωγή στον κύλινδρο (piston ported) ενώ τα 89άρια+ στο στροφαλοθάλαμο.

Κρίνοντας από το μάυρο του σκελετού μιλάμε για 85άρι, ε? :winka:

KeLeYTiS
17/09/2008, 14:54
Χμμμ ναι

Δαγκανα μπροστα ξερουμε ?

Βασικα η αδεια λεει 1986 και το πλαισιο ηταν λευκο

Ο τυπος που το πηρα το ελυσε για ανακατασκευη εκανε ηλεκτροστατικη το πλαισιο μαυρο και το παρατησε

Το πηρα σε σακουλες και ξεκινησα το δεσιμο αλλα λειπουν μερικα πραγματακια και δεδομενο οτι δεν ειναι το πιο καλοπουλητο μοντελο dt στην ελλαδα δεν ξερω αν ταιριαζουν πραγματα απο το επομενο που βρισκω αρκετα και σε μαντραδες αλλα και ebay :wave2:

KeLeYTiS
17/09/2008, 14:57
Eπισης το μπροστινο του ειναι φουλ ρυθμιζομενο και μου κανει εντυπωση γιατι μου λενε οτι πλην του αερα στις ταπες δεν εχει καμμια αλλη ρυθμιση :sick:

dirtbird
17/09/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Eπισης το μπροστινο του ειναι φουλ ρυθμιζομενο και μου κανει εντυπωση γιατι μου λενε οτι πλην του αερα στις ταπες δεν εχει καμμια αλλη ρυθμιση :sick:

Στο μπροστινό, στο κάτω μέρος (στην μπότα) υπάρχει ρύθμιση απόσβεσης συμπίεσης (3 θέσεις).
That's all (για την εποχή ήταν πολύ και υπήρχε και σχετικό άρθρο στην ΜΟΤΟΤΕΧΝΙΚΗ).

std θέση, η 2.