PDA

View Full Version : DID 525VM vs 525ΖVM



Anritsu
07/10/2008, 17:31
Ρώτησα και μου τις αφήνουνε με γύρω στα 35 εβρα διαφορά παραπάνω η 2η που νομίζω είναι και καλά πιο ανθεκτική και πιο αδιάβροχη .Την είχα και παλιότερα στο 400 και για 20000 + χλμ δεν χρειάστηκε ούτε σφίξιμο ... Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσω αυτήν από την απλούστερη VM για το BROS 650 μου ??? Επίσης στο σαιτ της η ΝΤΙΝΤ http://www.didchain.com/specs.htm δεν αναφέρει πουθενά ZVM αλλά ZVM2 . Γιατί αυτό ????

θανξ μποιζ :wave2:

Aggelos_SV
09/10/2008, 16:38
Την 525ZVM2 φοράω εγώ.Aντί για o-rings έχει x-rings που (υποτίθεται???) παρέχουν καλύτερη στεγάνωση και συγκρατούν καλύτερα το λιπαντικό.Κι επιπλέον είναι και πολύ μουράτη :D

35 € δεν είναι και καμιά τρελή διαφορά πάντως

TOLISTOLAROS
10/10/2008, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Την 525ZVM2 φοράω εγώ.Aντί για o-rings έχει x-rings που (υποτίθεται???) παρέχουν καλύτερη στεγάνωση και συγκρατούν καλύτερα το λιπαντικό.Κι επιπλέον είναι και πολύ μουράτη :D

35 € δεν είναι και καμιά τρελή διαφορά πάντως
Άγγελε από που τη βρήκες;Τιμούλα;

Aggelos_SV
10/10/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Άγγελε από που τη βρήκες;Τιμούλα;

Δύο(525ZVM2) έχω αλλάξει μέχρι τώρα.Την πρώτη την πήρα και την τοποθέτησα στο (τότε,γιατί τώρα έκλεισε) Motown Jack με μόνο 120 €:eyepop: μαζί με γρανάζια JT κομπλέ:eyepop:

Την δεύτερη που την έβαλα πριν από 20 περίπου μέρες την πήρα κάπου στα 140(+-5)€ και μαζί με τα γρανάζια πήγε 180 από τον Αλεξόπουλο.Με την τοποθέτηση 200+€

Και ναι τώρα κατάλαβα γιατί όλοι με κοιτούσαν :eyepop: :eyepop: :eyepop: όταν τους έλεγα για 120 €

TOLISTOLAROS
10/10/2008, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Δύο(525ZVM2) έχω αλλάξει μέχρι τώρα.Την πρώτη την πήρα και την τοποθέτησα στο (τότε,γιατί τώρα έκλεισε) Motown Jack με μόνο 120 €:eyepop: μαζί με γρανάζια JT κομπλέ:eyepop:

Την δεύτερη που την έβαλα πριν από 20 περίπου μέρες την πήρα κάπου στα 140(+-5)€ και μαζί με τα γρανάζια πήγε 180 από τον Αλεξόπουλο.Με την τοποθέτηση 200+€

Και ναι τώρα κατάλαβα γιατί όλοι με κοιτούσαν :eyepop: :eyepop: :eyepop: όταν τους έλεγα για 120 €
Πήρα τηλ στον Ξίκι (ο Αλεξόπουλος δεν απαντά)και τον ρώτησα για τη δικιά σου.Δεν την είχε υπ'όψη και θα μου πει Δευτέρα.
Πάντως στο link της DID στα δικά μας (http://www.didchain.com/suzukipage2.htm) δεν υπάρχει η 525ZVM2,μόνο η 525VM2.Γουάι ιζ δατ συνάδερφε;

Aggelos_SV
11/10/2008, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Πάντως στο link της DID στα δικά μας (http://www.didchain.com/suzukipage2.htm) δεν υπάρχει η 525ZVM2,μόνο η 525VM2.Γουάι ιζ δατ συνάδερφε;


Άϊ ντον'τ νόου αμπάουτ δατ.....
Πάντως εμένα μια χαρά μου μπήκε δυό φορές....η αλυσίδα:rotflmao:

Anritsu
23/10/2008, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Δύο(525ZVM2) έχω αλλάξει μέχρι τώρα.Την πρώτη την πήρα και την τοποθέτησα στο (τότε,γιατί τώρα έκλεισε) Motown Jack με μόνο 120 €:eyepop: μαζί με γρανάζια JT κομπλέ:eyepop:

Την δεύτερη που την έβαλα πριν από 20 περίπου μέρες την πήρα κάπου στα 140(+-5)€ και μαζί με τα γρανάζια πήγε 180 από τον Αλεξόπουλο.Με την τοποθέτηση 200+€

Και ναι τώρα κατάλαβα γιατί όλοι με κοιτούσαν :eyepop: :eyepop: :eyepop: όταν τους έλεγα για 120 €

VMZ2 και JT (16 , 44) 230 εβρά . Απο αλέξοπουλο μέσω του μάστορα μου . Τρία πράγματα μπορει να συμβαίνουν ....

α) σε συμπαθεί πολύ ο εν λόγο έμπορας και σου έκανε πολύ καλή τιμή
β) τα γρανάζια του BROS κατασκευάζονται από κάποιο εξωτικό , δυσεύρετο και πανάκριβο υλικό :hypnotize
γ) ο μάστορας μου πήρε βαρβάτη μίζα

Βιαζομούνα να τα αλλάξω γιατί θα κάνω πολλά χλμ μαζεμένα και δεν είχα χρόνο να το ψάξω . θα την βρω την άκρη όμως

:mad:

spaniolas
06/11/2008, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
VMZ2 και JT (16 , 44) 230 εβρά . Απο αλέξοπουλο μέσω του μάστορα μου . Τρία πράγματα μπορει να συμβαίνουν ....

α) σε συμπαθεί πολύ ο εν λόγο έμπορας και σου έκανε πολύ καλή τιμή
β) τα γρανάζια του BROS κατασκευάζονται από κάποιο εξωτικό , δυσεύρετο και πανάκριβο υλικό :hypnotize
γ) ο μάστορας μου πήρε βαρβάτη μίζα

Βιαζομούνα να τα αλλάξω γιατί θα κάνω πολλά χλμ μαζεμένα και δεν είχα χρόνο να το ψάξω . θα την βρω την άκρη όμως

:mad:


Μάλλον το τρίτο.

TOLISTOLAROS
30/03/2009, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Δύο(525ZVM2) έχω αλλάξει μέχρι τώρα.Την πρώτη την πήρα και την τοποθέτησα στο (τότε,γιατί τώρα έκλεισε) Motown Jack με μόνο 120 €:eyepop: μαζί με γρανάζια JT κομπλέ:eyepop:

Την δεύτερη που την έβαλα πριν από 20 περίπου μέρες την πήρα κάπου στα 140(+-5)€ και μαζί με τα γρανάζια πήγε 180 από τον Αλεξόπουλο.Με την τοποθέτηση 200+€

Κονφέρμντ:183? στη Ρόδο από Σταυρά.Ίδιες τιμές με Αλεξόπουλο.
Ρε είδες ότι λέει στο κουτί να μη την τρίβουμε.....


.........




με βούρτσα...




(την αλυσίδα εεε;; :blush: )

dkirkos
30/03/2009, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Δύο(525ZVM2) έχω αλλάξει μέχρι τώρα.Την πρώτη την πήρα και την τοποθέτησα στο (τότε,γιατί τώρα έκλεισε) Motown Jack με μόνο 120 €:eyepop: μαζί με γρανάζια JT κομπλέ:eyepop:



μαλλον γιαυτο εκλεισε :rotflmao: :rotflmao:

pepes1gr
25/11/2009, 12:50
Αγορά πριν λίγο για το vstrom 650 DID 525VM2 professional x-ring gold στά 140 ευρώ μαζί με τα εργατικά

reinmeister
25/11/2009, 13:29
εγω παντως πρωτη φορα ψωνισα αλυσιδογραναζα απο ελλαδα βλεποντας τις τιμες του συγκεκριμενου μαγαζιου...92 ευρουδακια σετ για το fmx με jt ατσαλινα και did αξιοπρεπεστατη...

το σετ για μπουσα που εχει ,για παραδειγμα, με κορυφαια αλυσιδα,ειναι σε πολυ καλη τιμη για τα εγχωρια δεδομενα...

υ.γ. δεν τον ξερω τον ανθρωπο,κατα τυχη τον βρηκα ψαχνοντας στο ιντερνετ...

https://www.e-wheels.gr/Content.php?PageId=173&ProductsPage=2

byron
25/11/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εγω παντως πρωτη φορα ψωνισα αλυσιδογραναζα απο ελλαδα βλεποντας τις τιμες του συγκεκριμενου μαγαζιου...92 ευρουδακια σετ για το fmx με jt ατσαλινα και did αξιοπρεπεστατη...

το σετ για μπουσα που εχει ,για παραδειγμα, με κορυφαια αλυσιδα,ειναι σε πολυ καλη τιμη για τα εγχωρια δεδομενα...

υ.γ. δεν τον ξερω τον ανθρωπο,κατα τυχη τον βρηκα ψαχνοντας στο ιντερνετ...

https://www.e-wheels.gr/Content.php?PageId=173&ProductsPage=2

Mια χαρά τιμούλες και στα αλυσογράναζα, και στα λάστιχα που έχει στο banner. :a013:

chr1s_86
26/11/2009, 23:04
+1 για το κατάστημα, τιμές και εξυπηρέτηση :a013: :a013: