PDA

View Full Version : κουστουμι Xt



mka-xt600
29/10/2008, 16:15
κουστουμι που ρωτισα κατι μαγαζακια moy ειπανε για 330 αυγουλακια κομπλε μαζι με αυτοκολητα κ 200 αυγουλακια χωρις αυτοκολητα κ μπροστινο φτερο.

σκεφτομαι για πολυεστερικα μηπως γινετε καλυτερα ι φαση κ ερθει κ ποιο οικονομικα
το εχει κανει κανενας???

mumbler
30/10/2008, 18:48
Sorry gia ta greeklish..
Plhroforiaka aristero kapaki mazi me to kalimataki gia
th bataria 68 euro xoris to afktokolito.
Epeide rotate times ktlp..
:wave2:

MavrosPan
31/10/2008, 00:27
80 το πλαστικο που δενει στο ντεποζιτο,μαζι με τον αεραγωγο, χωρις αυτοκολλητο..
ρε γαμωτι μονο εμενα μου φαινονται πολλα ?

p@nos
31/10/2008, 00:46
ναι ακριβουτσικα ακουγοντε...

σου εχουν σπασει απλα η εχουν μαμηθει εντελως?

MavrosPan
31/10/2008, 01:07
εγω απλα το αλλαξα γιατι εσπασα ενα κομματι απο το πλανο οπως το ανεβαζα στο πεζοδρομιο ο π@π@ρας. αλλα ρε γαμωτι 80..

p@nos
31/10/2008, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
εγω απλα το αλλαξα γιατι εσπασα ενα κομματι απο το πλανο οπως το ανεβαζα στο πεζοδρομιο ο π@π@ρας. αλλα ρε γαμωτι 80..


αμα σου εσπασε προσπαθησε να το κολλησεις...

εμενα στο δικο μου ειχε ο δεξης αεραγωγος ενα σπασιμο απο τον προηγουμενο, ο οποιος εκανε μια αποπειρα να το κολλησει(με σαλιο μαλλον:rolleyes: )

φαντασου ενα σπασιμο περιπου 5εκ...

το κολλησα απο τη μεσα πλευρα με στοκο και ο λογος που το εκανα ηταν οτι ετριζε σε καποιες στροφες του κινητηρα καθως και στα φαναρια και μου εσπαγε τα νευρα:lol:


προσπαθησε προτου πας για καινουριο μπας και το κολλησεις...

makis206
31/10/2008, 12:25
Φαντάζομαι ότι όλοι μιλάτε για το 600άρι έτσι ;:smilea:

MavrosPan
31/10/2008, 14:08
στην αρχη ειχε απλα ραγισει ενα μικρο κομματι (σπασιμο δηλαδη σε μορφη γραμμης ) και οπως ανεβαινα την καβαλας απο τον αερα εσπασε κ αλλο μεχρι που κοπηκε και μου εσκασε στο γονατο με 150 ενα κομματι πλαστικο. εντωμεταξυ εκεινη την ωρα καταλαβα απλα οτι κατι με χτυπησε και εψαχνα να βρω κανα πουλι που μου ηρθε η κανα κινητο μηπως μου επεσε, γιατι μου φανηκε βαρυ και πονεσε. μεχρι που κατεβηκα απο το μηχανακι και το ειδα να λειπει και καταλαβα τι ηταν :D

mka-xt600
03/11/2008, 10:19
εμενα μου λειπει ο αριστερος αεραγωγος....κ το ασχημο ειναι οτι εκανα το λαθος να την αγορασω βαμενη!!κ θα πληρωσω να το αγορασω....κ για να το βαψω!!δν λεει.......... :confused:

για πολυεστερικα ξερει κανενας καποιον που να φτιαχνει??

apsogos
12/11/2008, 08:31
ρε παιδια κανεις δεν ξερει? εχω δει παντως στο δρομο να κυκλοφορουν!!!

apsogos
12/11/2008, 08:38
σπασιματα πλαστικου μπορειτε να κολλησετε τελεια...χωρις καμμια περιπτωση....στο ιδιο σημειο....να ξαναξεκολλησει...
κολλα bison 2πλου συστατικου...οποιαδηποτε χρωματοπωλιο ,καρφουρ την εχουν κανει 8 ευρω...
εχω κολλησει βαση απο μ3 καθρεπτη που εχω στο σαξο, εχει φαει σχεδον κλοτσια....και δεν κουναει ρουπι.Επισης εχω κολλησει και απο μεσα τον ενα αεραγωγο γιατι μου ειχε ραγισει...και τελος...γινεται σωμα!

:beer:

ares_tz
24/11/2008, 02:28
Καλησπέρα,

Ναι έχω πάρει αυτή την κόλλα Bison με 2 σωληνάρια, το ένα
δίπλα στο άλλο...

Ακριβώς επειδή ξεκόλλησε ο καθρέπτης στο αυτοκίνητο, το κόλλησα
στο τζάμι και δεν έπαθε τίποτα...

Προσπάθησα να κολλήσω και τον αεραγωγό αλλά φαίνεται δεν το
κράτησα αρκετή ώρα οπότε δεν στέγνωσε καλά και ξεκόολλησε..

Εδώ στο φορουμ, είπε ένας ότι θα βρει πολυεστερικά...


Αρχικά δημιουργήθηκε από apsogos
σπασιματα πλαστικου μπορειτε να κολλησετε τελεια...χωρις καμμια περιπτωση....στο ιδιο σημειο....να ξαναξεκολλησει...
κολλα bison 2πλου συστατικου...οποιαδηποτε χρωματοπωλιο ,καρφουρ την εχουν κανει 8 ευρω...
εχω κολλησει βαση απο μ3 καθρεπτη που εχω στο σαξο, εχει φαει σχεδον κλοτσια....και δεν κουναει ρουπι.Επισης εχω κολλησει και απο μεσα τον ενα αεραγωγο γιατι μου ειχε ραγισει...και τελος...γινεται σωμα!

:beer:

apsogos
25/11/2008, 08:17
Τελικά κανένας που να ξερει για πολυεστερικα ακομη????:smokin:

ares_tz
25/11/2008, 15:19
Επικοινώνησα με άλλο μέλος captaincarnaval που είπε για πολυεστερικά..

δες εδώ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=58711