PDA

View Full Version : Problima pliz help me



aggelos-GSX-F
17/11/2008, 02:08
Βαζω μπροστα την μιχανη και μετα απο λιγα λεπτα λητουργειας ακουω εναν ηχο απο μπροστα δεξια <χςςςςςςςςςς>.....μολις η θερμοκρασια φτασει στην μεση το ρελαντι απο τις 1500 στροφες πεφτει στις 800 και μετα ξανανεβενει..αφτο γινετε 2 3 φορεσ και μετα σβινει...οσο ειναι ζεστει κανει το ιδιο μολις κριοσει ειναι οκ μεχρι να ξαναζεσταθει.....εχετε καπια λιση?? ι το τι μπορει να ειναι αφτο???

sakisvolos
17/11/2008, 23:48
Καλά θα ήταν να μας έλεγες και τι μηχανή είναι μπας και βγει καμιά άκρη! :winka:

ktmakis
18/11/2008, 00:39
Πολλαπλασιαστής, πηνίο ??

aggelos-GSX-F
18/11/2008, 04:30
ειναι suzuki gsxf

memas
18/11/2008, 08:27
GSXF? Μηπως εβρασε η ταγιερα?? (Sorry Δεν κρατηθηκα....:lol: )

O θορυβος αυτος εαν δεν ειναι μεταλικος μηπως εχεις διαρροη απο ψυγειο? εαν ειναι μεταλικος μηπως βρισκει η καδενα εκεντροφορου στην γλυστρα και ακουγεται περιεργα?

Μηχανικος αλλωστε θα καταλαβει περισσοτερα, αλλα περασε απο 2-3 γιατι μπορει να εχουν διαφορετικες αποψεις....

aggelos-GSX-F
20/11/2008, 00:35
βασικα οπος οδηγουσα εσβισε η μηχανι εντελος νεκρι!!!!δεν αναβει τιποτα πλεον να φανταστο οτι ειναι ρευματα!!!μηπος μπορει καποιος να μου πει τι να κανω?γιατι για να της αλλαξω ολα τα ηλεκτρικα δεν νομιζω να με συμφερι..

djvasos
22/11/2008, 21:43
φιλε δεν ξερω αν το ελυσες το προβλημα αν υπαρχει ακομη,δοκιμασε εφ σοσν ειναι ζεστη η μηχανη να αναψεις τα φωτα,αν πεφτει το ρελαντι,μετρα την μπαταρια και απο 12voly λογικα θα πηγαινει στα 18 19 με σβηστα φωτα,οποτε ειναι ανορθωτης.

santorius
22/11/2008, 22:00
Ρίξε μια ματιά στο διακόπτη μηπως εχει κοπεί κανένα καλώδιο.

aggelos-GSX-F
24/11/2008, 12:07
φιλε μου το θεμα ειναι οτι τον ανορθοτι τον αλαξα τωρα προσφατα!μηπος ειναι κατι αλλο που φτεει και συμβενει αυτο να καιει τους ανορθοτες.παντος την πηγα συνεργειο και περημενω απαντηση.ελπιζω αυτη την φορα να βγαλω ακρη...ευχαρηστω για τησ συμβουλες σας σιγουρα θα μου φανουν πολυτιμες!!!παντος οταν η μηχανι ζεστενετε τρικυλινδριζη και οταν ειναι κρυα δουλευουν και οι τεσσεροις!!μπορει να φτεει και ο ανορθοτης γιαυτο???