PDA

View Full Version : τρύπα στο καπακι του καρτερ...κ τωρα?



mka-xt600
27/11/2008, 19:08
:confused: πρόβλημα χοντρό απ'το πουθενά!!έπεσε απο τη στέκα...κ το λεβιεδακι μου τρυπισε το καπάκι του κινητηρα κ σταζει λάδι!!!ελεος!!!το κολησα με κολα δυο συστατικων....αλλα φενεται οτι δακρυζει παλι!!!εχει κανεις καμια ιδεα??

inox
27/11/2008, 19:26
αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα σε παπι, αδειασε ολα τα λαδια και μετα κανε κολημα με κολα δυο συστατικων, επισης μπορεις να πας να στο κωλησουν σε μαστορα, αλλα ολα αυτα ειναι πατεντες!!! και δεν ξερω αν θα πετυχουν, το καλυτερο ειναι να αλλαξεις καρτερ.

mka-xt600
27/11/2008, 19:34
η κολα που του εβαλα ηταν δυο συστατικων...το θεμα ειναι οτι ενω ξεραθηκε πανω στο καπακι κ εδειχνε τελειο.... ουτε λαδια ουτε τπτ!!την επομενη μερα πηγα στο κεντρο για κατι δουλειες κ με μεγαλη μου εκπληξη ειδα οτι απο τη θερμοκρασια του κινητηρα ειχε γινει παλι σαν πλαστελινη!!!μηπως ο τυπος δν μου εδωσε τελικα υψηλης θερμοκρασιας κολα??κ γι'αυτο εγινε αυτο....γιατι πρην ζεσταθει δν εχανε!!

mka-xt600
27/11/2008, 19:37
για μια τρυπουλα ομως να αλαξω καπακι??πιστευω θα κανει ακριβα κιολας εδω ενα πλαστικο κ κανει 80 ευρω για πλακα!

inox
27/11/2008, 19:42
υπαρχουν πολλες κολες 2 συστατικων. ενδεχετε να μην ηταν καλη η κολα δοκιμασε και με καποια αλλη μαρκα αλλα ξεκαθαρισε στο μαγαζι που αγοραζεις την κολα οτι την θες για τον σεγγεκριμενο σκοπο. εγω που το εκανα πετυχε. καλη επιτυχια!!

inox
27/11/2008, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mka-xt600
για μια τρυπουλα ομως να αλαξω καπακι??πιστευω θα κανει ακριβα κιολας εδω ενα πλαστικο κ κανει 80 ευρω για πλακα!

πανακριβο θα ειναι!!! δοκιμασε με αλλη κολα και εαν δεν πετυχει πανε σε καποιον μαστορα για κοληση. η κοληση θελει πολυ προσοχη και μην ξεχασετε να βγαλετε τον ενα πολο της μπαταριας οταν κολατε γιατι ενδεχετε να καψεις καμια υλεκτρονικη και παντα χωρις λαδια. αλλα ψαξτο μην βιαστεις!!

inox
27/11/2008, 19:48
συγνωμη φιλε τωρα ειδα οτι ειναι το καπακι και οχι το καρτερ! το καλυτερο βγαλτο και πανε να στο κολησουν. το καλυτερο. με τις κολες θα αγανακτισεις. και παλι συγνωμη!:beer:

mka-xt600
27/11/2008, 19:50
τον πολο της μπαταριας γιατι να τον βγαλω??η συγκεκριμενη κολα που μου εδωσε ο τυπος ειναι σαν πλαστελινη!!κοβεις οσο χρειαζεσε.....την πλαθεις στο χερι σου.........κ αυτη ξερενετε σε 5 λεπτα!!η κολα που εβαλες εσυ τι ακριβως ηταν??

mka-xt600
27/11/2008, 19:53
μαλλων αυτο θα κανω....στην επομενη αλαγη λαδιων θα το βγαλω να το κολησουν!!ξερει κανεις ποσο κοστιζει ομως αυτη η εργασια??

inox
27/11/2008, 19:54
αμα κωλησεις με οξυγονοκωληση σε υλεκτροσυγκολητη ειπα να βγαλεις τον πολο. αλλα δεν το διατυπωσα καλα.

inox
27/11/2008, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mka-xt600
μαλλων αυτο θα κανω....στην επομενη αλαγη λαδιων θα το βγαλω να το κολησουν!!ξερει κανεις ποσο κοστιζει ομως αυτη η εργασια??
γυρο στο 50 να υπολογιζεις αλλα εξαρτατε απο τον μαστορα, μπορει να μην σε παρει και τιποτα!!:beer:

mka-xt600
27/11/2008, 19:58
κ ολα αυτα γιατι η στεκα δν εχει τη σωστη κλιση που θα επρεπε!! thanks για της πληροφοριες!!:beer:

Anty12
28/11/2008, 08:56
Δεν θέλει απλή οξυγονοκόλληση ....:nono:

Με το καπάκι ανα χείρας θα πας σε μάστορα που να κολλαέι κράματα και αλουμίνια.
Θα στο γεμίσει-κολλήσει, θα το γυαλίσει και θα βγάλεις κανα χρόνο, αν δεν το ζορίζεις.
Προσωπικά έχω δει να κολλάνε καπάκια, αλλά από πάπια, οπότε μιλάμε για μικρότερες καταπονήσεις και θερμοκρασίες.....:rolleyes:

MG
28/11/2008, 09:11
Σωστος ο φιλος απο πανω.

Θα παρεις το καπακι σου και πηγαινε σε μαστορα που ξερει καλα!
Υπαρχουν πολλοι. Ειδικα απο Περιστερι-Μπουρναζι μερια οι περισσοτεροι εχουν κανει διατριβη πανω στην κολληση καρτερ αυτοκινητων, μιας και οι γρηγοροι αυτοκινηταδες με τα υπερχαμηλωμενα τους τα σπανε καθε λιγο και λιγακι στους υπεροχους ελληνικους δρομους μας

Επειδη λες ειναι κατι μικρο θα σου κοστισει λιγα.
Το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να βγαλεις εσυ το καρτερ. Δεν ειναι τιποτα. Αδειαζεις λαδια και ξεβιδωνεις.
Μετα καλυψε με κατι το κατω μερος του κινητηρα να μην μπει κανενα σκουπιδι.

Οταν θα το βιδωνεις παλι κολλημενο παρε και φλατζοκολλα για να βαλεις στο σημειο επαφης του καρτερ με τον κορμο.



:wave2:

Anty12
28/11/2008, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
Οταν θα το βιδωνεις παλι κολλημενο παρε και φλατζοκολλα για να βαλεις στο σημειο επαφης του καρτερ με τον κορμο.
:wave2:

Καλύτερα να βάλει και καινούργια φλάντζα.Πάνω-κάτω 5-10 Ε

stefanos
28/11/2008, 10:04
Δεν τρέχει τίποτα.
Οταν πας για σέρβις πές στο μάστορα να στο στείλει για κόλημα.
Δεν θα πάθει ποτέ τίποτα.
Εχω κόλημα στο κάρτερ εδώ και 5-6 χρόνια απο σπάσιμο αλυσίδας.

byron
28/11/2008, 10:13
Προσοχή στο μάστορα. Τα παλαιότερα ΧΤ (ίσως και τα μεταγενέστερα, αλλά δεν είμαι σίγουρος) τα καπάκια είναι από μαγνήσιο. Σε τρύπα που είχε γίνει στο καπάκι του συμπλέκτη ο μάστορας πήγε να το κολλήσει με αργκον θεωρώντας ότι είναι αλουμίνιο. Η τρυπίτσα έγινε τρυπάρα !!!

Το πήγα σε έναν τυπο στον Πειραια μετά για να διορθωθεί η μαλακία.

ikarosk
28/11/2008, 12:14
Βάλε μία κοντινή φωτογραφία ώστε να φαίνονται οι διαστάσεις της τρύπας

PortisHead
28/11/2008, 12:27
Δε χανεις να ρωτησεις και ποσο εχει ενα καπακι.
Μπορει και να εκπλαγεις απο την τιμη.

KONIORDO$
28/11/2008, 15:02
και εγω ειχα το ιδιο προβλημα εβγαλα τα λαδια , εβγαλα το καπακι και το καθαρισα και το κολησα με κολα δυο συστατικων και τωρα ειναι μια χαρα (κοιτα μηπως μπορεις να του βαλεις και απο μεσα (εγω δεν του εβαλα αλλα δεν χανει ουτε σταγονα) αστο και μια μερα να στεγνωσει

George_M.
28/11/2008, 21:24
προσπαθησε να βρεις κολα 2 συστατικων της 3Μ.!!ειναι ανωτερες απο οτι αλλο κυκλοφορει,βγαλε το καπακι κ κολα εσωτερικα αφου πρωταν το τριψεις-καθαρισεις για να πιασει η κολα σωστα.προσεξε την αναλογια στην προσμιξη των υλικων,θα το γραφουν οι συσκευασιες τους

PortisHead
28/11/2008, 21:43
Και ξαναλέω....στην αντιπροσωπεια πηρες να μαθεις τιμή για καπάκι.
Ενδεικτικα σου λεω οτι το αριστερο καπακι απο το δικο μου μηχανακι (GSF 1250) εχει καινουργιο 80 ευρω.
Τι κολλήσεις και ιστοριες για αγριους ..... αν εχει κανα 50ρικο...βαλτο πανω να ξενοιασεις.
Ενα τηλεφωνο θα σου στοιχισει μόνο να μαθεις την τιμή.
Καντο!
:wave2:

mka-xt600
06/12/2008, 11:23
:( πηγα στην yamaha εχτες!!ενταξει αφου γλυτωσα απο το εγγεφαλικο κ ειμαι ζωντανος ακομα....:D μια χαρα!! 210 ευρω το αριστερο καπακι του κινητηρα!!! οχι τπτ αλλο ειχα μια κρυφη ελπιδα να κανει 80 οπως ειπε πιο πανω το παλικαρι!!!η μαχαιρια ηταν μοιραια!!!γρηγορα για κολα 2 συστατικων αλουμινενια μου ειπε το μαστορι....αφαιρεση λαδια....σκουπισμα καλο κτλ κτλ κτλ η αλλιως να το βγαλω κ να το κολησω αλλα μετα θα χρειαζετε κ βαψιμο!! οταν με αξιωσει ο θεος να το κολησω σωστα.. θα σας πω κ αμα κολησε!!

p@nos
06/12/2008, 11:52
φιλε ριξε μια ματια στο ebay για καπακια

με 20-30? εχω βρει πολλα!!!

notakos600
06/12/2008, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mka-xt600
:( πηγα στην yamaha εχτες!!ενταξει αφου γλυτωσα απο το εγγεφαλικο κ ειμαι ζωντανος ακομα....:D μια χαρα!! 210 ευρω το αριστερο καπακι του κινητηρα!!! οχι τπτ αλλο ειχα μια κρυφη ελπιδα να κανει 80 οπως ειπε πιο πανω το παλικαρι!!!η μαχαιρια ηταν μοιραια!!!γρηγορα για κολα 2 συστατικων αλουμινενια μου ειπε το μαστορι....αφαιρεση λαδια....σκουπισμα καλο κτλ κτλ κτλ η αλλιως να το βγαλω κ να το κολησω αλλα μετα θα χρειαζετε κ βαψιμο!! οταν με αξιωσει ο θεος να το κολησω σωστα.. θα σας πω κ αμα κολησε!!



210?????
Πολλά λεφτά ρε πστ μου, πάνε καλά?
Δηλαδή ολόκληρο μοτέρ πόσο πάει?
.... λέω και καμιά μακακία να περνάει η ώρα...

PortisHead
06/12/2008, 13:36
Οντως....πολλα λεφτα.
Οποτε ψαχνεις για κολλημα...αλλα τουλαχιστον το απεκλεισες αυτο
:beer:

sotpag
08/01/2009, 08:02
:confused: :confused: :confused: :confused: τοση φασαρια για μια τρυπα!!!!!!!!!!!!

SAM46
08/01/2009, 11:21
Μαστροβασιλης στην Σπυρου Πατση (δοκιμασμενος;) ) με 30? αριθμο δεν θυμαμαι αλλα οπως κατεβαινεις απο την Λ.Αθηνων στο φαναρι δεξια εκει ρωτα.

nktR
08/01/2009, 13:09
η τρούπα έκλεισε ?:rolleyes:
εάν όχι
Πέτρου Ράλλη 298 (ανάμεσα Γρεβενών & Τσαλδάρη), Νίκαια.
Χρήστος κτπλ παιδί και δουλειά=κολλήσεις αργκόν, αλουμίνιο, μαγνησιο (καπάκια μοτέρ) και ΨΥΓΕΙΑ ο πατέρας του, Μέχρι και πλαίσια ραμμένα έχω δει με απίστευτες κολλήσεις καλύτερες από εργοστασιακές. έχω και φωτό από tdm.

Πείτε του από το Νίκο με το gsxr750 και θα σας εξυπηρετήσει με καλή δουλειά και τιμές

zeke
09/01/2009, 12:05
Το αριστερο καπακι εχει 103 ευρω + φπα...πηρα τηλ και ρωτησα στην μοτοδυναμικη...Και εγω θα το χρειαστω γιατι και εγω την πατησα...:bigcry:

mka-xt600
11/01/2009, 04:53
χμμμμ :eek: ενδιαφέρων ακουγετε το 103........αλλα κ παλι πολλα ειναι ρε γαμωτο!δν το εχω κολησει ακομα σωστα.....το κολησα με μια κολα 2 συστατικων....της λογκο κ καλα..αλλα δν ειναι η σωστη!!ψιλο κραταει αλλα οταν ζεστενετε... λιωνει......!!!πρεπει να κοληθει σωστα ομως με αλουμινενια γιατι απ'οτι καταλαβα απο τους κραδασμους η τρουπα θα αρχισει να μεγαλωνει!!! σε λιγο καιρο θα το κολησω παλι......λυπαμε κ τα λαδια.......βαλε βγαλε!:lol:

sotpag
11/01/2009, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από inox
γυρο στο 50 να υπολογιζεις αλλα εξαρτατε απο τον μαστορα, μπορει να μην σε παρει και τιποτα!!:beer:




καπως ετσι ειναι

μπορει να μη παρει τιποτα για μια τρυπουλα


αλλα αν διαβασει ολα αυτα που γραφονται θα παρει πολλα....

zeke
12/01/2009, 13:26
Θα περάσω το δικο μου καπακι να μου πεις αμα μοιαζουν..σε αυτη την απαντηση θα το βαλω οταν παω στο αλλο pc που εχω την φωτο..και αυτο που τελικα εγινε δεν ειναι καρτερ αλλα το καπακι του βολαν.

φιλικα :)

zeke
13/01/2009, 13:17
1


152196

zeke
13/01/2009, 13:18
2 δειτε τα χαλια του:(


152197

petrogazz
13/01/2009, 13:53
Αυτή η φόλα έγινε από το λεβιέ :eyepop:

Ήξερα οτι το XT είναι ψευτό-κατασκευή αλλά αυτό παραείναι... (μιλάμε για το 600 σωστά, όχι το 660; )

zeke
13/01/2009, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από petrogazz
Αυτή η φόλα έγινε από το λεβιέ :eyepop:

Ήξερα οτι το XT είναι ψευτό-κατασκευή αλλά αυτό παραείναι... (μιλάμε για το 600 σωστά, όχι το 660; )

Ναι μιλαμε για το 600.
Οτι να ναι φιλε μ...αστα :cry:

petrogazz
13/01/2009, 21:10
Άσε και με το 660 φίλος έφαγε καπάκι και κόπηκε βάση κινητήρα!!!

Κρίμα για την yamaha, τουλάχιστον τα χωματερά της (βλ. wrf) τα έχω σε μεγάλη υπόληψη, πραγματικά σκυλιά!!!

AntoD
13/01/2009, 21:16
τρύπα στο καπακι του καρτερ...κ τωρα?



τωρα....τον ηπιες!!!!....







τον καφε της παρηγοριας....

zeke
14/01/2009, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από petrogazz
Άσε και με το 660 φίλος έφαγε καπάκι και κόπηκε βάση κινητήρα!!!

Κρίμα για την yamaha, τουλάχιστον τα χωματερά της (βλ. wrf) τα έχω σε μεγάλη υπόληψη, πραγματικά σκυλιά!!!

Τα λεφτα που εχω δωσει απο ζημιες και απο εξτρα αγγιζαν τα λεφτα να παρω ενα wrf τουμπανο π ειχα βρει..Ομως...τι να κανουμε ειμαστε φτωοχομπινεδες..Δεν τα χεζουμε ολοι δυστηχως...:bigcry:

mka-xt600
14/01/2009, 14:11
:eek: :eek: τι λες τωρα!!!τι σου εφτιαξε εκει το λεβιεδακι ρε συ?αυτο δν ειναι τρυπα....αυτο ειναι παραθυρο με θέα!:nono: :nono: εμενα ειναι στο ιδιο σημειο αλλα δν μπορεις να διακρινεις καν αν ειναι τρυπα!χανει λαδι αργα κ βασανιστικα ισα ισα για το ξενερωμα!κ πιστευω οτι με τι σωστη κολα θα ληξει το θεμα!! να λεω ευχαριστω δλδ που δν μου εγινε κ εμενα ετσι ε?τι ψιλο προλαβα βασικα οταν επεφτε κ επεσε με λιγοτερη δυναμη....

zeke
14/01/2009, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από mka-xt600
:eek: :eek: τι λες τωρα!!!τι σου εφτιαξε εκει το λεβιεδακι ρε συ?αυτο δν ειναι τρυπα....αυτο ειναι παραθυρο με θέα!:nono: :nono: εμενα ειναι στο ιδιο σημειο αλλα δν μπορεις να διακρινεις καν αν ειναι τρυπα!χανει λαδι αργα κ βασανιστικα ισα ισα για το ξενερωμα!κ πιστευω οτι με τι σωστη κολα θα ληξει το θεμα!! να λεω ευχαριστω δλδ που δν μου εγινε κ εμενα ετσι ε?τι ψιλο προλαβα βασικα οταν επεφτε κ επεσε με λιγοτερη δυναμη....

Αστα να πανε ρε τρελέ βγαλε και εσυ καμια φωτο να δουμε...
Παλι καλα να λες..Αλλα ακομα βαριεμαι να παω να παρω το καπακι..:cool:
Κυκλοφορω με ενα Honda magna 250 Αθάνατο...97.000 χιλιομετρα εχει και δεν νιωθει :yuck:

mourgakos
17/01/2009, 09:34
παιδια το ιδιο εχω παθει και εγω απο πτωση ...το λεβιεδακι ειναι σιδερενιο,το καπακι κατι αλλο τελος παντων και εκει την παθαινει...προσωπικα μου το εφτιαξε ενας πολυ καλος μαστορας,,,,
εδω και 3 χρονια δεν εχει κανει κιχ...με αργκον αν δεν κανω λαθος.
μεχρι να παω εκει βεβαια,γιατι ηταν αλλη πολη,ειχα βαλει δυο συστατικων που χρησιμοποιουν
οι υδραυλικοι για να βουλωνουν καμια τρυπα σε καλοριφερ,και επειδη δεν ημουν σιγουρος
,απο εξω το πλακωσα στη σιλικονη....
βεβαια,δεν ηταν τοσο μεγαλη τρυπα...

zeke
21/01/2009, 10:19
Το άλλαξα το καπάκι μ..Η αποδειξη το αναφέρει ως Καπάκι Καρτερ 4pt και εχει 102,76 για το Xt 600 του 97 μοντέλο.
Η φλάτζα εχει 6,68 για το καπάκι..

Τελικά είχε ραγίσει απο μέσα εχτός απο την τεράστια αυτη τρύπα..

mka-xt600
25/01/2009, 11:07
μια χαρα εισαι!!:) απο τα 200 που μου ειπανε εμενα με 100 εισαι κυριος!!εγω κατεληξα αλουμινοκολιση!θα μου το φτιαξουνε τη δευτερα με 10-20 ευρο το πολυ μαζι με τι φλατζουλα...:beer: .ελα ομως που η γκαντεμια μου δν εχει ορια....μια μαμιμενη ερωτηση πηγα να κανω στην yamaha 5λεπτα....κ μεσα σε αυτα τα μαμιμενα λεπτα μου σπασανε το μπαμπριζ του αυτοκινητου!! οποτε φιλε μου τα καταφερα κ πληρωσα παραπανω.....120ευρο το μπαμπριζ γιατι δν ειχα βαλει θραυση κρυσταλον στην ασφαλεια....("γλυτωσα 10 ευρο" )ε βαλε κ ενα 20αρικακι να μου φτιαξουν το καπακι 140 ευρο η ζημιαααα απ'το καπααακιιι!!!τσουκου τσουκου το κανα το deal...!!:lol: :lol:

the who
25/01/2009, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από mka-xt600
μια χαρα εισαι!!:) απο τα 200 που μου ειπανε εμενα με 100 εισαι κυριος!!εγω κατεληξα αλουμινοκολιση!θα μου το φτιαξουνε τη δευτερα με 10-20 ευρο το πολυ μαζι με τι φλατζουλα...:beer: .ελα ομως που η γκαντεμια μου δν εχει ορια....μια μαμιμενη ερωτηση πηγα να κανω στην yamaha 5λεπτα....κ μεσα σε αυτα τα μαμιμενα λεπτα μου σπασανε το μπαμπριζ του αυτοκινητου!! οποτε φιλε μου τα καταφερα κ πληρωσα παραπανω.....120ευρο το μπαμπριζ γιατι δν ειχα βαλει θραυση κρυσταλον στην ασφαλεια....("γλυτωσα 10 ευρο" )ε βαλε κ ενα 20αρικακι να μου φτιαξουν το καπακι 140 ευρο η ζημιαααα απ'το καπααακιιι!!!τσουκου τσουκου το κανα το deal...!!:lol: :lol:

Εσενα σε λενε Μητσοτακη?:rotflmao: Οταν παει ενα πραγμα στραβα πανε ολα ργτ.Υπομονη θα γυρισει ο τροχος.:beer:

mka-xt600
25/01/2009, 12:53
αστα να πανε!!!καποιος με εχει μουτζωξει......δν παιζει!!αφου την ιδια μερα που μου επεσε η μηχανη απο τη στεκα........κ εκανε τη τρουπα ειχε προηγηθει κλιση για κρανος(ευτυχως αυτη καταφερα κ την εσβησα....αλλα ο κοπος που εκανα για να τη σβησω ειναι ισαρυθμος με 170 ευρω δουλειας) ετσι πως εχουνε γινει τα πραγματα...καλητερα να σε ληστεψουνε παρα να σε σταματισει η τροχαια!! :beer: μυαλο για αλλη φορα......!!

mka-xt600
08/02/2009, 05:16
20 ευρω τελικα το κολλημα(αλουμινοκολιση) κ 8 ευρω η φλατζουλα... ειναι οκ προς το παρων φαινετε τζιτζι!! :beer:

ftsmf
08/02/2009, 08:29
gia bale kamia fwto file...

mka-xt600
15/02/2009, 10:41
ok θα βαλω μια οταν προλαβω...προς το παρων ουτε υγρασια δν εχει βγαλει!!

VLADx
13/08/2009, 18:24
Παιδια επειδη και εγω απο μια απεριγραπτη μ@λ@κι@ καταφερα να ραγισω το προστατευτικο της βιδας που βγαινουν τα λαδια στο κατο μερος του καρτερ.
Και το λαδι αρχισε να τρεχει. Δεν εχει τρυπησει αλλα το ραγισμα ειναι αρκετα μεγαλο για να φευγουν τα λαδια.
Οποτε επειδη και τα μαγαζια με κολλησεις ειναι κλειστα λογω ημερων, εβαλα αυτη (http://www.vasilakoschemicals.gr/shop/greek/fotoshowb2e0-2.html?pic=38.jpg&ProdName=Loctite%20Cold%20Weld) την κολλα δυο συστατικων της loctite.
Θα με βγαλει? η με την πρωτη βολτα θα γινει πλαστελινη?

geosot
14/08/2009, 12:16
Στην Σπύρου Πάτση και σε παρόδους είναι τουλάχιστον τέσσερεις (4) που κάνουν κολλήσεις. Δεν κάνεις μια βόλτα ?

stefanos
14/08/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από geosot
Στην Σπύρου Πάτση και σε παρόδους είναι τουλάχιστον τέσσερεις (4) που κάνουν κολλήσεις. Δεν κάνεις μια βόλτα ?

Την Σπύρου Πάτση την πέρασα με 5η προχτές σε εργάσιμη ώρα.
Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ....:p

geosot
14/08/2009, 13:30
Πολύ κοντό γρανάζωμα?

Η 5η είναι κοντή? :D