PDA

View Full Version : ΠΑΠΙΑ Modenas Kawasaki Kymco



kavallieratos
08/12/2008, 21:51
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ Η ΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΚΑΤΕΧΕΙ ΠΕΡΙ MODENAS XCITE 135 KAI KAWASAKI ZX 130.
TI ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΦΡΕΝΑ ΚΛΠ.??????
ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ HELP


ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΝΕΟ KYMCO JETIX 150 ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΙΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ?????







ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΑΝΑΘΕΜΑ ΣΤΟΥΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

startengine
09/12/2008, 11:22
Έχω το x-cite 135΄από τον Ιούνιο.

Εντυπώσεις:
Καλό σε γενικές γραμμές, αρκετά δυνατό και σταθερό σε μεγάλες (για παπί) ταχύτητες.
Ατσούμπαλες αλλαγές ταχυτήτων (και σε σχεση με το kriss που είχα πριν).
Δυσκολία στις πρωινές (και κρύες πια) εκκινήσεις (καρμπυρατέρ με ότι συνεπάγεται).
Α και... όταν δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα με κούνημα τιμονιού (που τελικά οφειλόταν σε ένα μικρό τρακάρισμα), η αντιπροσωπεία απέδειξε πως είναι ένα μάτσο άσχετοι που δεν προλαβαίνουν να πουλανε αλλά μετά... :confused:

Με το ZX 130 έχουν τις εξής διαφορές:
Δισκόφρενο πίσω το x-cite, ταμπούρο το zx.
Πλαινό σταντ από μαμά το zx με ελατήριο επαναφοράς, μόνο κεντρικό το x-cite (στο δικό μου έβαλα πρόσθετο). Νομίζω όμως πως τώρα βάζουν και σ' αυτό.

Κατά τα άλλα... αλλαγή τα λαστιχα άμεσα αν πάρεις modenas και εν καιρό τα πίσω αμορτισεράκια όποιο κι αν πάρεις. Τα showa (που θάθελαν να είναι...) είναι για τον @@@ και δε ρυθμίζονται έστω και όπως σε άλλα παπιά.

Να το πω τώρα... Το kriss γενικά μου άφησε πολυυυυυύ καλύτερες εντυπώσεις από τούτο δω.
Δες και άλλες προτάσεις, το kymco δεν το ξέρω.

kavallieratos
10/12/2008, 19:40
ΦΙΛΕ startengine ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. 2090 ΕΥΡΩ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ????

charlie says
10/12/2008, 20:01
το συγκεκριμενο( x cite) μου το δινουν 1700 με 4000 χλμ αξιζει τα χρηματα ,η να προτιμησω το kriss 125 καινουργιο?

p@nos
11/12/2008, 00:20
δειτε την υπογραφη μου μιας και λετε για kymco...

:D

startengine
16/12/2008, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΦΙΛΕ startengine ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. 2090 ΕΥΡΩ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ????


Ναι τόσο. Απ' ότι βλέπω έχει πάει 2190. Αλλά τωρα βάζουν πλαϊνό σταντ.

startengine
16/12/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
το συγκεκριμενο( x cite) μου το δινουν 1700 με 4000 χλμ αξιζει τα χρηματα ,η να προτιμησω το kriss 125 καινουργιο?


Πολύ προσωπική μου γνώμη:

Να προτιμήσεις το kriss καινούργιο :winka:

charlie says
16/12/2008, 19:29
και εγω για εκει με βλεπω :wave2: