PDA

View Full Version : Yoshimura Τάπα



skal90
22/12/2008, 14:43
Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά. Έχω μια vstrom με μια Yoshimura και θέλω να βάλω την τάπα του. Δίστιχος το μοντέλο που έχω δεν μπορείς να την βιδώσεις, ερώτηση; ξέρει κανείς κανένα καλό εξάτμισα για αυτή την δουλειά. Την τάπα την έχω

nikolakisxt
22/12/2008, 18:40
περιεργο ακουγεται να υπαρχει η ταπα αλλα να μην μπαινει...δοκιμασε race tech Παπασταυρου στον Πειραια!

makis206
22/12/2008, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από skal90
Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά. Έχω μια vstrom με μια Yoshimura και θέλω να βάλω την τάπα του. Δίστιχος το μοντέλο που έχω δεν μπορείς να την βιδώσεις, ερώτηση; ξέρει κανείς κανένα καλό εξάτμισα για αυτή την δουλειά. Την τάπα την έχω

Λέγοντας τάπα εννοείς τον σιγαστήρα φαντάζομαι.. συνήθως οι σιγαστήρες μπαίνουν μέσα στο τελικό και ασφαλίζουν με μία βίδα (άλεν στις περισσότερες περιπτώσεις) η οποία εισέρχεται μέσα στην τρύπα στο κάτω μέρος του χείλους του τελικού που σου έχω βάλει στην φωτό, το τελικό σου δεν έχει αυτή την τρύπα ; Η μήπως δεν μπαίνει σωστά ο σιγαστήρας μέσα του ; Δοκίμασες να τον περιστρέψεις ώστε να εφαρμόσει σωστά ;

Μπορεί να κατάλαβα λάθος αλλά να βοηθήσω θέλω :beer:

skal90
23/12/2008, 06:53
Όχι η τάπα μπαίνει σωστά μέσα αλλά δεν έχει μέρος να την τρυπήσεις αλλά ούτε έχει τρύπα. Μου φαίνεται και μένα περίεργο να μην μπαίνει από έξω. Φαίνεται ότι πρέπει να την ανοίξεις και να μπει, γιατί έχει ένα μικρό κενό σαν να είναι για θέση τάπας.


http://img509.imageshack.us/img509/2388/dsc03530vm2.th.jpg

VIDAS
24/12/2008, 01:29
Μηπως ειναι με τρεις αλλενοβιδες στο πισω μερος ? Αν ναι τοτε τις ξεβιδωνεις και μπαινει .
Οχι πανο στο οβαλ/στρογγυλο κομματι του σιγατηρα αλλα στο τελικο/end cap .