PDA

View Full Version : προστατευτικα



ormali
07/01/2009, 08:23
Καλημέρα και καλή χρονιά. Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ και να προμηθευτώ προστατευτικά πλαισίου που βρίσκονται πάνω ακριβώς απο τα μαρσπιέ. Η μηχανή είναι εντούρο cre250e το πλαίσιο είναι αλουμίνιο και τα προστατευτικά είναι απο πλαστικό υλικό ή ανθρακονημάτινο και κολάει με κόλλα πάνω στο πλαίσιο.

ormali
27/01/2009, 17:12
Επειδή αγαπητοί φίλοι μου δεν μου απάντησε κανείς στην παραπάνω ερώτηση μου έψαξα και βρήκα στο crfsonly.com προστατευτικά για το πλαίσιο. Τα προστατευτικά τα οποία βρήκα είναι για crf250x 2005 και δεν ξέρω αν ταιριάζουν στο στο δικό μου που είναι cre250x 2005. Eπικοινώνησα βέβαια μαζί τους με mail αλλά δεν μου απάντησαν με βεβαιότητα.
Μπορεί κάποιος με σιγουριά να μου πεί αν τα πλαίσια τον δύο μοντέλων είναι ίδια?

akispoulis
03/02/2009, 09:48
ειχα CRE 250 X, οι διαφορες ειναι ελαχιστες πλεσιο ειναι ιδιο.αν βαλεις ποδια προστασιας του μοτερ απο CRF τοτε θα πρεπει να την κοψεις λιγο στιν επανω βαση για να μπει κουτι!!! παντως οι διαφορες τους ειναι ελαχιστες

ormali
03/02/2009, 12:50
Καταρχήν ευχαριστώ γιατί με βοήθησες αρκετά. Και κατα δεύτερον σκέφτομαι να βάλω τελικό akrapovic για να μου δώσει λίγη παραπάνω δύναμη αλλά και για τον θόρυβο φυσικά. Θα ήθελα αν γίνεται τη γνώμη σου και φυσικά αν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο ή διαφορετικό δεκτόν.

akispoulis
04/02/2009, 18:23
εγω ειχα βαλει ARROW τιτανιο .ειμουν αρκετα ευχαριστημενος.τωρα για ακραπο ....δεν ξερω!υπαρχει στο αμερικανικο ebay κιτ dinojet για το καρμπιρατερ, αυτο δινει φτερααααα!!!!