PDA

View Full Version : Ζελατίνες για τα ΧΤ660



Desperado
21/01/2009, 09:35
Γειά σας πάιδες, σκέφτομαι να πάρω στο ΧΤ660R μου μια ζελατίνα για να μην τρώω τόσο ξύλο από τον αέρα. Έχει βάλει κανείς από εδώ κάποια? Τιμές κ απόδοση?

XJR_Billy
21/01/2009, 09:45
Φίλε Desperado, η μεγάλη ζελατίνα της Yamaha κοστίζει 106 ευρώ.
Είχε βάλει ένας φίλος μου πριν πουλήσει την XTR και πήγαμε βολτίτσα Εύβοια.
Στο γυρισμό αλλάξαμε μηχανές γιατί με είχε φάει να πάρω κι εγώ...:lol:
Για να δεις διαφορά θα πρέπει να σκύψεις πολύ πάνω από τα 140.
Στα 125-130 που ταξιδεύω εγώ Εθνική, ήταν σχεδόν σαν να μην υπήρχε...
Αν είσαι γρήγορος;) πάρτη, αλλά διαφορά θα δεις μόνο στις "μεγάλες":lol: ταχύτητες και σκυφτός.

Τώρα, στον τομέα της αισθητικής... :sick: δεν πολυταιριάζει.

Δεν το πουλάς τελικά το μωρό?

Desperado
21/01/2009, 09:52
Έχω ακούσει καλά λόγια και για την Givi παρεπιτποντως. Δεν είδες κ μεγάλη διαφορά με την Yam ζελατίνα ε? εντύπωση μου κάνει γιατί είναι κ λίγο τεράστια....:look: Μάλλον δεν με βλέπω να το πουλάω το μωρό τελικά!! Αφενός είναι σαν καινούργιο κ κάποιοι που το είδαν θέλουν να τους το χαρίσω, αφετέρου το ψιλοβαρέθηκα.......αλλά το γουστάρω ακόμα:hypnotize :hypnotize :uplate: :alien: :a8: :a24: :a028: :bigcry: αντε βγάλε άκρη!!!! :D Πάντως σκέφτομαι για ζελατίνα , χούφτες κ θερμαινόμενα γκριπς!!

XJR_Billy
21/01/2009, 10:28
Το πρώτο αξεσουάρ που μπήκε στη μπλε καλλονή μου ήταν χούφτες μπλε Yamaha από WR450.
Μου κόστισαν γύρω στα 90 ευρώ. Της Acerbis είναι φτηνότερες (μισά λεφτά σχεδόν) με την ίδια ποιότητα.

Για γκριπς θα σε ενημερώσει ο peskandritsos που έβαλε στην Τενερέ του:D :wave2:

Desperado
21/01/2009, 11:15
γκριπς έχω αγοράσει από....πέρυσι!!:confused: και δεν έχω βρει χρόνο να τα βάλω ακόμα...Αλλά η ζελατίνα με ενδιαφέρει κυρίως!!