PDA

View Full Version : kathreptes..



ftsmf
05/02/2009, 12:08
loipon paides epeidi peftei poly grapsimo twra teleftaia apofasisa na balw kathreptes sto xtaki mou.. gia peite kamia gnwmh ti kathreptaki tha tairiaze se xt motard me xouftes kai fatbat timonaki gia na fainetai omorfo.... an vrei kaneis as pei apo poio mixanaki einai gia na to koitoun osoi endiaferontai i an mporei as valei kai fwto...

ftsmf
05/02/2009, 12:09
xt 600 oxi 660 etsi...

peskandritsos
06/02/2009, 03:47
Δεν ξερω αν σου κανει αυτο γιατι το εχουν σε 660 αλλα ειναι πολυ ομορφο.
35 ευρω το εχει στο σαιτ.
Billy ξερω οτι σου αρεσει αλλα εσενα δεν σου λεω που θα το βρεις.:rotflmao: :rotflmao:


154448

OzZzZzY
06/02/2009, 03:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
loipon paides epeidi peftei poly grapsimo twra teleftaia apofasisa na balw kathreptes sto xtaki mou.. gia peite kamia gnwmh ti kathreptaki tha tairiaze se xt motard me xouftes kai fatbat timonaki gia na fainetai omorfo.... an vrei kaneis as pei apo poio mixanaki einai gia na to koitoun osoi endiaferontai i an mporei as valei kai fwto...

ποσο ειπαμε ειναι το προστιμο? :D

peskandritsos
06/02/2009, 04:04
http://www.pragmatognomones.gr/kok/poines.php

Εδω γραφει τα προστιμα, αλλα δεν βρηκα να γραφει για τους καθρεπτες σε μοτοσυκλετες.

Οποιος ξερει ας μας πει να μαθουμε.

XJR_Billy
06/02/2009, 04:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν ξερω αν σου κανει αυτο γιατι το εχουν σε 660 αλλα ειναι πολυ ομορφο.
35 ευρω το εχει στο σαιτ.
Billy ξερω οτι σου αρεσει αλλα εσενα δεν σου λεω που θα το βρεις.:rotflmao: :rotflmao:

Ναι, σιγά μη μου έλεγες...
Πόσο πιο όμορφο να γίνει πλέον το ΧΤ?:lol: :lol: :smokin:

Παιδιά οι καθρέπτες του ΧΤ660 είναι κομψοί (εντάξει, όχι τόσο σαν τους πάνω), αλλά το μεγαλύτερό τους προτέρημα είναι ότι με όσα χλμ και να πας βλέπεις τα πάντα.

Πάντως πολύ όμορφοι οι πάνω και σε καλή τιμή.:beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
06/02/2009, 04:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
αλλά το μεγαλύτερό τους προτέρημα είναι ότι με όσα χλμ και να πας βλέπεις τα πάντα.

Δηλαδη με ποσα πας??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
06/02/2009, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δηλαδη με ποσα πας??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όταν αργώ να ξυπνήσω το πρωί και βιάζομαι για τη δουλειά έχω φορές που έχω πάει ΟΑΚΑ-Μαγούλα με 160+ σταθερά. Συνήθως πάω με 125-130.

Όταν γυρίζω το βράδυ με 110-115 για χαλάρωση :bigcry: :bigcry: :beer: :beer:

p@nos
06/02/2009, 05:36
ρε παιδια, εγω εχω βαλει κατι καθρεπτες απο Αφρικα, ξερετε, μεγαλους και στρογγυλους και με μεγαλο μπρατσο για να βλεπω πισω και οχι τους ωμους μου οπως με τους μαμα :lol: :lol: :lol:


ειναι πολυ πιο χρησιμοι οι καθρεπτες απ'οτι φανταζεστε οσοι δεν τους χρησιμοποιειτε...

XJR_Billy
06/02/2009, 05:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια, εγω εχω βαλει κατι καθρεπτες απο Αφρικα, ξερετε, μεγαλους και στρογγυλους και με μεγαλο μπρατσο για να βλεπω πισω και οχι τους ωμους μου οπως με τους μαμα :lol: :lol: :lol:


ειναι πολυ πιο χρησιμοι οι καθρεπτες απ'οτι φανταζεστε οσοι δεν τους χρησιμοποιειτε...

+660

Οι καθρέπτες σου επιτρέπουν να είσαι ενήμερος για το τι συμβαίνει από πίσω σου.

Βέβαια, σε στροφή ή αλλαγή λωρίδας τίποτα δεν αντικαταστά τον οπτικό έλεγχο...

ftsmf
06/02/2009, 07:32
nai re guys.. sigoura alla to thema einai kai na blepeis me tous kathreptes alla min einai kai savoures.. tou transalp as poume se motard xt den tairiazoun....

XJR_Billy
06/02/2009, 07:44
Αυτοί που πόσταρε ο Τενεράκιας πιο πάνω δεν σου αρέσουν?

peskandritsos
06/02/2009, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αυτοί που πόσταρε ο Τενεράκιας πιο πάνω δεν σου αρέσουν? E, ψιτ εσυ, για προσεχε τα λογια σου εε?

peskandritsos
06/02/2009, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
nai re guys.. sigoura alla to thema einai kai na blepeis me tous kathreptes alla min einai kai savoures.. tou transalp as poume se motard xt den tairiazoun.... Κατι αντιστοιχους με αυτους που εχω βαλει πιο πανω εχω δει σε 600αρι ΧΤ αλλα δεν εχω βρει τον ιδιοκτητη να τον ρωτησω.
Θα προσπαθησω να τον βρω και θα τον ρωτησω..

p@nos
06/02/2009, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
nai re guys.. sigoura alla to thema einai kai na blepeis me tous kathreptes alla min einai kai savoures.. tou transalp as poume se motard xt den tairiazoun....


γνωμη μου ειναι οτι οι καθρεπτες πρεπει να ειναι χρηστικοι...

αν τους θες μονο για τις κλησεις, βαλε κατι μικρο, με ωραιο σχηματακι, αλλα δε θα ειναι καθολου πρακτικο...

προσωπικα ομως ποτε δε μου φανηκαν αντιαισθητικοι οι καθρεπτες, γι'αυτο δε νοιαστηκα και ποτε να τους ξυλωσω κιολας...

XJR_Billy
06/02/2009, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
E, ψιτ εσυ, για προσεχε τα λογια σου εε?

Γιατί? Ψέμματα λέω?

:a01: :a01: :a01: :D

peskandritsos
06/02/2009, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Γιατί? Ψέμματα λέω?

:a01: :a01: :a01: :D Ψεμματα δεν λες αλλα μη μιλας υποτιμητικα για τους τενερακηδες, παλιοσαλιγκαροκαμικαζοτσαντακια.

Φτου γαμωτο επαθε κραμπα η γλωσσα μου. :rotflmao: :smokin: :smokin: :rotflmao:

XJR_Billy
06/02/2009, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ψεμματα δεν λες αλλα μη μιλας υποτιμητικα για τους τενερακηδες, παλιοσαλιγκαροκαμικαζοτσαντακια.

Φτου γαμωτο επαθε κραμπα η γλωσσα μου. :rotflmao: :smokin: :smokin: :rotflmao:

Έλα τώρα, αφού τους ίδιους καθρέφτες έχουμε...:D

Και εγώ παλιο-τενεράκιας θα'μουν αν δεν είχα το ΧΤ... :D :beer: :beer:

peskandritsos
06/02/2009, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Έλα τώρα, αφού τους ίδιους καθρέφτες έχουμε...:D

Και εγώ παλιο-τενεράκιας θα'μουν αν δεν είχα το ΧΤ... :D :beer: :beer: Τωρα θελεις να με κανεις να τους αλλαξω εε?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Steve_athens
06/02/2009, 08:32
Κατι σαν τους καθρεφτες του ducati hypermotard???


154463

jimtarasxt660x
06/02/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
Κατι σαν τους καθρεφτες του ducati hypermotard???

Ναι αλλα πρεπει να παρεις και τις χουφτες μαζι...και αν θυμαμαι καλα εχουν και φλας επανω αρα θα ειναι και ακριβουτσικο ολο αυτο το σετ...παντως ειναι παρα πολυ μαματοι.....

ftsmf
06/02/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Κατι αντιστοιχους με αυτους που εχω βαλει πιο πανω εχω δει σε 600αρι ΧΤ αλλα δεν εχω βρει τον ιδιοκτητη να τον ρωτησω.
Θα προσπαθησω να τον βρω και θα τον ρωτησω..

aftos o idiokthths pou les eimoun egw mallon an kai den kserw pou meneis gia na sou pw sigoura an me petyxes.. alla to thema einai oti einai poly lepta ta mpratsa tous kai trmoun synexeia opote prepei na symplektareis gia na fevgoun oi kradasmoi kai na blepeis..

ftsmf
06/02/2009, 09:38
ua sou valw kai fwto apo to xt me tous kthreptes gia na kseroume sigoura an eimai egw pou eides..

Steve_athens
06/02/2009, 11:04
Εγω δεν εχω βαλει χουφτες οποτε δεν θα με χαλαγε η λυση αυτη(ελπιζω να μην παθω καμια συγκοπη απο την τιμη:hypnotize ) και φλασακια αμα κουμπωνει καθολου δεν με χαλαει...


154468

jimtarasxt660x
06/02/2009, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
Εγω δεν εχω βαλει χουφτες οποτε δεν θα με χαλαγε η λυση αυτη(ελπιζω να μην παθω καμια συγκοπη απο την τιμη:hypnotize ) και φλασακια αμα κουμπωνει καθολου δεν με χαλαει...

Οτι θα την παθεις την συγκοπη ειναι σιγουρο...και εγω γουσταρω ενα ζευγαρακι πανω στο δικο μου αλλα θελω να δω τι τιμη εχουν!

MavrosPan
06/02/2009, 12:56
καλησπερα σας κ απο μενα. καταρχην επειδη την εψαχνα και εγω για τους καθρεπτες - χουφτες - φλας απο το hyper.... πληροφοριακα σε αντιπροσωπο που ρωτησα..... ετσι λιγο χοντρικα να σας πω, χωρις να παθετε 3 καρδιακα και 4 ανακοπες...


...
...
...



..
...

800 κατοσταρικακια..

ντοινγκ

καλο ε ?

τεσπα, επειδη θελω και εγω να βαλω καθρεπτες στο μοτορι εψαχνα να βρω ακριβως αυτους που ποσταρε ο φιλος πεσκανδριτσος πιο πανω, γιατι τους ειχα δει πανω σε ενα 600 αλλα δεν βρηκα τον ιδιοκτητη να τον ρωτησω απο που κλπ.

οποτε αν μπορειτε να δωσετε ενα τηλεφωνακι η ενα λινκ να τους χτυπησω και τωρα αμεσως θα ημουν ευγνωμων.

επισης η κληση για καθρεπτες πριν καιρο που ειχα τσιμπισει ηταν 30?. τωρα με τις ανακαταταξεις στα προστιμα του κοκ δεν εχω υποψην μου αν εχει αυξηθει. (γιατι βλεπετε εδω ολα αυξανονται, τιποτα δεν μειωνεται..)




:alien: :alien: :alien:

ftsmf
06/02/2009, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
καλησπερα σας κ απο μενα. καταρχην επειδη την εψαχνα και εγω για τους καθρεπτες - χουφτες - φλας απο το hyper.... πληροφοριακα σε αντιπροσωπο που ρωτησα..... ετσι λιγο χοντρικα να σας πω, χωρις να παθετε 3 καρδιακα και 4 ανακοπες...


...
...
...



..
...

800 κατοσταρικακια..

ντοινγκ

καλο ε ?

τεσπα, επειδη θελω και εγω να βαλω καθρεπτες στο μοτορι εψαχνα να βρω ακριβως αυτους που ποσταρε ο φιλος πεσκανδριτσος πιο πανω, γιατι τους ειχα δει πανω σε ενα 600 αλλα δεν βρηκα τον ιδιοκτητη να τον ρωτησω απο που κλπ.

οποτε αν μπορειτε να δωσετε ενα τηλεφωνακι η ενα λινκ να τους χτυπησω και τωρα αμεσως θα ημουν ευγνωμων.

επισης η κληση για καθρεπτες πριν καιρο που ειχα τσιμπισει ηταν 30?. τωρα με τις ανακαταταξεις στα προστιμα του κοκ δεν εχω υποψην μου αν εχει αυξηθει. (γιατι βλεπετε εδω ολα αυξανονται, τιποτα δεν μειωνεται..)




:alien: :alien: :alien:

egw tous exw aftous tous kathreptes file mavre... an tous theleis ela na stous dwsw..
egw thelw kapoious pio xristikous...

XJR_Billy
06/02/2009, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan


800 κατοσταρικακια..

ντοινγκ

καλο ε ?



:eek: :a21: :a24: :a06: :a018:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bawl:

Φίλε έλυωσα !!!

p@nos
06/02/2009, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
:eek: :a21: :a24:

Φίλε έλυωσα !!!


θελω να ειμαι απο μια πλευρα να δω πως θα λιωσουν αυτοι με τα hypermotard οταν τους πεσουν απο το σταντ...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Steve_athens
06/02/2009, 14:06
800e????αυτο ξεπερασε καθε προσδοκια!!!οσο μου στοιχισαν οι εξατμισεις κ το power commander μαζι:hypnotize :hypnotize :hypnotize

ftsmf
06/02/2009, 14:09
koita edw pou ta leme egw tha protimousa tis eksatmiseis kai to power anti gia kathreptes... kai na tous valete opoios thelei aftous tous kathreptes apo to hyper ti tha kerdisete afou anoigoun san epektasi tou timoniou.. me tin kinisi pou antimetwpizoume den mporeis na tous xrisimopoihseis...

Steve_athens
06/02/2009, 14:18
Καλα εννοειται δεν νομιζω να εδινε κανεις τοσα λεφτα για χουφτες-καθρεφτες(και της polysport με 15ε δεν με χαλανε:rotflmao: ).Παντως σε ενα φιλο μου που εχει σαν τους καθρεφτες τους καρμπον σε χτχ στην πρωτη σελιδα δεν εβλεπε πολυ καλα πισω

ftsmf
06/02/2009, 14:20
trizoun poly re giati einai poly lepto to mpratso tous.. kserete pantws an mpainoun tou xtx se xt600?? sigoura omws peite gia na paw na tous parw an einai..

jimtarasxt660x
06/02/2009, 14:41
Ποσααααααααα????
Να το μου ερχετε τι 1ο εγκεφαλικο.....
Αφηνω αυτες που εχει...

Steve_athens
06/02/2009, 14:57
Μολις πηρα μαιλ με τις τιμες δεν ειναι 3 εγκεφαλικα και 4 ανακοπες...ειναι 1 εγκεφαλικο και 3 ανακοπες!!!
1 46012711B ΧΟΥΦΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΗ HYPER '07 1 96,90
2 46012701B ΧΟΥΦΤΑ ΔΕΞΙΑ HYPER '07 1 96,90
3 52310301A ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΔΕΞΙΟΣ/ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ HYPER '07 2 Χ 86,70 173,40
ΦΠΑ 19% 69,77
ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 436,97

peskandritsos
06/02/2009, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
τεσπα, επειδη θελω και εγω να βαλω καθρεπτες στο μοτορι εψαχνα να βρω ακριβως αυτους που ποσταρε ο φιλος πεσκανδριτσος πιο πανω, γιατι τους ειχα δει πανω σε ενα 600 αλλα δεν βρηκα τον ιδιοκτητη να τον ρωτησω απο που κλπ.

οποτε αν μπορειτε να δωσετε ενα τηλεφωνακι η ενα λινκ να τους χτυπησω και τωρα αμεσως θα ημουν ευγνωμων.





:alien: :alien: :alien: Αι καθρεπτε βρισκοσαντε σε αυτουνη τη σελις...http://www.off-the-road.de/xt660_lenker_zubehoer0.html?&L=1

Κατω χαμηλα.:wave2:
Αν ψαξεις εχει και αλλα καλουδια.;)

jimtarasxt660x
06/02/2009, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
Μολις πηρα μαιλ με τις τιμες δεν ειναι 3 εγκεφαλικα και 4 ανακοπες...ειναι 1 εγκεφαλικο και 3 ανακοπες!!!
1 46012711B ΧΟΥΦΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΗ HYPER '07 1 96,90
2 46012701B ΧΟΥΦΤΑ ΔΕΞΙΑ HYPER '07 1 96,90
3 52310301A ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΔΕΞΙΟΣ/ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ HYPER '07 2 Χ 86,70 173,40
ΦΠΑ 19% 69,77
ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 436,97


Ε και παλι δεν ειναι λιγα....Αντε να σου πεσει η μηχανη απο το σταντ και να σπασει μια χουφτα...Θα σε ξαναπιασουν τα εγκεφαλικα...Προσωπικα εγω τις θελω πολυ αλλα προτιμω να τα δωσω τα λεφτα αυτα σε ενα εξοπλισμο για αναβατη παρα για αυτο το αξεσουαρ!

MavrosPan
06/02/2009, 18:43
χμ... δηλαδη ο φουστης που μου το ειπε πηγε να βγαλει κ ολας ή απλα να μου το παιξει μουρη οτι εμεις στι ducati δεν ειμαστε yamaha κ ετσι ε ? οπως και να εχει και 450.. ε παλι δεν τα δινω...



p.s. φιλε ftsmf αν μπορεις ενα pmaki να στειλεις θα σου ημουν ευγνωμων :)
αληθεια, μπαινουν σε 600 τα καθρεφτακια στη φωτο, ετσι δεν ειναι ?

peskandritsos
09/02/2009, 02:44
Ρε παιδια, ενταξει αυτα της ντουκατι ομορφα ειναι δε λεω αλλα αμα σου αυξανει το φαρδος του τιμονιου καμια 10αρι ποντους σκεφτητε ποσους καθρεπτες απο ταριφες θα παιρνετε παραμαζωμα καθε φορα που κυκλοφορειτε.

jimtarasxt660x
09/02/2009, 02:56
Ναι θα πρεπει να τους ανοιγεις και μολις πεφτεις σε κινηση να τους ξανακλεινεις...μαμακιες...και δεν ξερω και κατα ποσο ειναι καλοι στην ορατοτητα!

xenos
09/02/2009, 07:30
Aυτοί:

http://www.moto.gr/forums/attachment.php?postid=1364068

μπαίνουν σε 600? Που τους βρίσκουμε? :confused:

jimtarasxt660x
09/02/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αι καθρεπτε βρισκοσαντε σε αυτουνη τη σελις...http://www.off-the-road.de/xt660_lenker_zubehoer0.html?&L=1

Κατω χαμηλα.:wave2:
Αν ψαξεις εχει και αλλα καλουδια.;)

Στην σελιδα που λεει εδω ο φιλος.....

Steve_athens
09/02/2009, 14:40
Ειχα δει στο maddnessmoto οταν ειχα παει την προηγουμενη βδομαδα τετοιους καθρεφτες καρμπον και σε διαφορα σχεδια δεν ξερω αν ειναι οι ιδιοι ακριβως με αυτους στη φωτο τσεκαρε το αν ειναι

hraklisxt
13/02/2009, 11:57
παιδια εχει ενας φιλος μου το hyper...mhn thn ψαχνετε οσο εχει το κουστουμι μας εχει το ενα πλαστικο του!!!χαχαχα εκτος αν θελετε να κανετε το hyperxt!!!axaxax