PDA

View Full Version : Επισκευή τεπόζιτου σε ΧΤ600



o_gavros
11/02/2009, 07:41
Καλημερίζω και περνάω στο θέμα.
εμπλεξα σε μια φασαρία και οι εμπλεκόμενοι "μάγκες" βγάλανε το άχτι τους στο μηχανάκι μου,αφήνωντας στο τεπόζιτο 2 καλά βαθουλώματα.

επειδή δεν γνωρίζω,θα με συμφερε να αλλάξω τεπόζιτο και αν ναι πόσο θα κόστιζε αυτό?
Αν όχι,τότε έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να απευθυνθώ για επισκευή και πόσο πιθανώς θα στοίχιζε όλο αυτό?

εδω και 2 φωτό απο το τεποζιτο.
http://i42.tinypic.com/8zmo3m.jpg

http://i42.tinypic.com/30jiv09.jpg

the who
11/02/2009, 08:00
Μαλλον θα σε στεναχωρησω.Εχει τσακισει σε νευρα το ντεποζιτο.ΑΝ βρεις καποιον να το επισκευαζει(ο τελευταιος που ηξερα εχει σταματησει εδω και χρονια να ασχολειται), η επισκευη δεν θα ειναι 100% σαν το μαμα.Δες το κοστος ενος μεταχειρισμενου,δες το κοστος της επισκευης και πραττεις αναλογα.
Εγω στη θεση σου θα επαιρνα ενα μεταχειρα και καποια στιγμη θα επισκευαζα και το δικο μου να τοχω σαν δευτερο.
Μεινε μακρια απο φασαριες φιλε μου.Στο λεω γιατι τοχω πληρωσει πολυ ακριβα κι ας μην εφταιγα.

o_gavros
11/02/2009, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Μαλλον θα σε στεναχωρησω.Εχει τσακισει σε νευρα το ντεποζιτο.ΑΝ βρεις καποιον να το επισκευαζει(ο τελευταιος που ηξερα εχει σταματησει εδω και χρονια να ασχολειται), η επισκευη δεν θα ειναι 100% σαν το μαμα.Δες το κοστος ενος μεταχειρισμενου,δες το κοστος της επισκευης και πραττεις αναλογα.
Εγω στη θεση σου θα επαιρνα ενα μεταχειρα και καποια στιγμη θα επισκευαζα και το δικο μου να τοχω σαν δευτερο.
Μεινε μακρια απο φασαριες φιλε μου.Στο λεω γιατι τοχω πληρωσει πολυ ακριβα κι ας μην εφταιγα.

Kαταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Να σου πω απλά ότι τη μανούρα όχι μόνο δε την επιδίωξα αλλά προσπάθησα και να την αποφύγω.ειναι να μην πέσεις στην περίπτωση.

το θέμα είναι ότι δεν ξέρω που να απευθυνθώ για τέτοια ζημιά.
ο μάστορας που το πάω συνήθως για σέρβις δε νομίζω ότι θα ασχοληθεί με τέτοια επισκευή.

μήπως ξέρεις να μου πεις που θα μπορούσα να κοιτάξω για μεταχειρισμένο?

captaincarnaval
11/02/2009, 11:09
Εγω οπως το βλεπω ετσι προχειρα θες ενα 150αρι αερατο για επισκευη κ βαψιμο.

o_gavros
12/02/2009, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από captaincarnaval
Εγω οπως το βλεπω ετσι προχειρα θες ενα 150αρι αερατο για επισκευη κ βαψιμο.

που να ρωτήσω δεν ξέρω φίλε.
εγω μένω Πειραιά.αν έχεις υπόψην σου κάποιον μάστορα που να κάνει τέτοιες δουλειές,δώσε μου τα φώτα σου

blueangel
13/02/2009, 17:24
Φίλε μου δεν ξέρω αν βρήκες λύση στο πρόβλημά σου...για ΑΠΟΛΥΤΑ εγγυημένη εργασία απευθύνσου εδώ και είναι μάλιστα και στον Πειραιά...Πές του από τον Αρη με το Fazer...
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΔΗΣ
210 4227007
Είναι σε ένα στενάκι μου διαφεύγει τώρα ο δρόμος πίσω από τον ΟΣΕ Πελοπονήσου στο Λιμάνι...Πάρε τηλ και συνενοήσου...αν δεν τον βρείς εκεί πες μου να σου στείλω με pm το κινητό του.
Αριστος επαγγελματίας με εξαιρετικές εργασίες προσεγμένες στη λεπτομέρεια στο θέμα αποκατάστασης και βαφών!!!:beer: ;)

captaincarnaval
13/02/2009, 19:38
Υπαρχουν πολλοι. Θα σου ελεγα κ εγω αυτον που αναφερει το παλικαρι οπως επισης κ τον Καρμαν στους αγιους αναργυρους κ τον παππου στο Κερατσινι. Παρε ενα τηλεφωνο εκει που λεει το παλικαρι κ αμα δε βγαλεις ακρη τα ξαναλεμε.;)

o_gavros
15/02/2009, 14:37
ευχαριστώ πολύ παίδες.
είναι και κοντά,οπότε θα τον τσεκάρω.