PDA

View Full Version : μια γνωμη παιδες cbf 600s 06



dimdil
25/03/2009, 15:34
γνωμη!!

μιλαμε για CBF 600S 2006 ABS 35000ΧΛΜ και εχει
acrapovits
dynojet-kn φιλτρο-εκκεντροφορους cbr--αλλο αμορτισερ--ενα μοβ ειναι δενγνωριζω μαρκα--μανιταρια --κεντρικο σταντ --θερμενομενα γκριπ-εχτρα μασκακι-νεα λαστιχα 9/08--γραναζια/αλυσιδα μπαταρια--φρεσκα--σερβις μπουκ--καρινα--μπαγκστερ--βαλιτσα

η μηχανη δεν εχει σοβαρη πτωση
τωρα το θεμα ειναι το εξης
το δινει 4000--
με παραξενευει η τιμη --μου φαινεται πολυ μικρη--δεν μπορω να πω οτι με τρελαινει σαν επιλογη
απο την αλλη ομως --μηπως ειναι ευκαρια??
μηπως παραειναι πειραγμενο?? μηπως καιει τον αγλεουρα?? μηπως ειναι σκισμενο?

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?? δεν μπορω να αποφασισωω!!

arisp
25/03/2009, 16:50
φιλε μου τι να σου πω...
εγω μολις εδωσα το δικο μου στον εμπορο 3100ε 04,abs, χωρις προβληματα...63.000χλμ

αν θελει να το δωσει πρεπει να κατεβασει την τιμη... πηγαινε το σενα μηχανικο που εμπιστευεσαι να σου πει τη γνωμη του

Lazio
25/03/2009, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
γνωμη!!

μιλαμε για CBF 600S 2006 ABS 35000ΧΛΜ και εχει
acrapovits
dynojet-kn φιλτρο-εκκεντροφορους cbr--αλλο αμορτισερ--ενα μοβ ειναι δενγνωριζω μαρκα--μανιταρια --κεντρικο σταντ --θερμενομενα γκριπ-εχτρα μασκακι-νεα λαστιχα 9/08--γραναζια/αλυσιδα μπαταρια--φρεσκα--σερβις μπουκ--καρινα--μπαγκστερ--βαλιτσα

η μηχανη δεν εχει σοβαρη πτωση
τωρα το θεμα ειναι το εξης
το δινει 4000--
με παραξενευει η τιμη --μου φαινεται πολυ μικρη--δεν μπορω να πω οτι με τρελαινει σαν επιλογη
απο την αλλη ομως --μηπως ειναι ευκαρια??
μηπως παραειναι πειραγμενο?? μηπως καιει τον αγλεουρα?? μηπως ειναι σκισμενο?

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?? δεν μπορω να αποφασισωω!!







Εγω 1ον δε θα αγοραζα μηχανη με αλλαγμενους εκεντροφορους...... ολα τα υπολοιπα εξτρα ειναι οκ

2ον τι σημαινει η μηχανη δεν εχει σοβαρη πτωση.....?
Εχει πεσει απο το σταντ?
Εχει πεσει με μικρη ταχυτητα?


Εξετασες σε τι κατασταση ειναι εξωτερικα....... το μπροστινο του ειναι οκ?
Το εκανες βολτα να δεις αν τραβαει πουθενα απο στουκα η οτι αλλο περιεργο θα μπορουσε να συμβαινει σε φρεναρισμα και μπροστινο. Απο τακακια δισκους αλυσιδα λαστιχα τι λεει...... ολα αυτα θα ανεβασουν πολυ το κοστος αν θελουν αντικατασταση


Το μοτερ στο ρελαντι παραγει καποιο περιεργο θορυβο η κτυπημα?
Για το αν ειναι σκισμενο υπαρχει η αξιοπιστη λυση της μετρησης συμπιεσης..... αλλα θελει ιστορια

Εγω θα προτιμουσα καποιο με οχι πειραγμενο μοτερ...... μην ξεχνας οτι το συγκεκριμενο μηχανακι εχει λιγο τσιμπημενη καταναλωση λογω καρμπυρατερ

Ειναι μεγα λαθος να παρεις το πρωτο που θα δεις...... ψαξε ρωτα συγκρινε κοψε φατσα του πωλητη και αποφασισε :lol:

Ελπιζω να βοηθησα :beer:

alexxxcbr
25/03/2009, 23:12
Τσέκαρε το καλά σε μηχανικό...:wave2:

dimdil
25/03/2009, 23:22
ευχαριστω πολλυ παιδια--να ειστε καλα:beer:
lazio................ειμαι πολυ επιφυλακτικος και γω για τους εκκεντροφορους--ειναι φανερο οτι προσπαθησε ο ιδιοκτητης να κανει κατι το μηχανακι για το οποιο δεν ειναι φτιαγμενο--ειναι συναδελφος μου--δεν ειναι ξενος--απλα ψαχνομαι
δεν ειναι απολυτα αυτο που θαθελα--πολυ βαρια μηχανη--και δεν θελω και υπερβολικη καταναλωση--ειμαι αρκετα προβληματισμενος
:beer:

npat
25/03/2009, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio

Εχει πεσει απο το σταντ?


Μηχανή με 35000 χιλιόμετρα που δεν έχει πέσει ποτέ από το σταντ?

Εντάξει αδύνατο δεν είναι... αλλά ας μην είμαστε και υπερβολικοί.

Lazio
26/03/2009, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Μηχανή με 35000 χιλιόμετρα που δεν έχει πέσει ποτέ από το σταντ?

Εντάξει αδύνατο δεν είναι... αλλά ας μην είμαστε και υπερβολικοί.



Απλα προσπαθω να καταλαβω τι εννοει ο φιλος πεσιμο......

Σιγουρα απο το σταντ δε θεωρειται κατι το σοβαρο :wave2:

Lazio
26/03/2009, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
ευχαριστω πολλυ παιδια--να ειστε καλα:beer:
lazio................ειμαι πολυ επιφυλακτικος και γω για τους εκκεντροφορους--ειναι φανερο οτι προσπαθησε ο ιδιοκτητης να κανει κατι το μηχανακι για το οποιο δεν ειναι φτιαγμενο--ειναι συναδελφος μου--δεν ειναι ξενος--απλα ψαχνομαι
δεν ειναι απολυτα αυτο που θαθελα--πολυ βαρια μηχανη--και δεν θελω και υπερβολικη καταναλωση--ειμαι αρκετα προβληματισμενος
:beer:







Αν εισαι προβληματισμενος το strom μηπως σου λεει τιποτα..... ? :lol:

el_hymador
26/03/2009, 01:01
Οντως 4.000 ευρω για CBF600S 06' με αυτα τα χιλιομετρα και αυτο τον εξοπλισμο ειναι λιγα...απο την αλλη βεβαια μπορει οντως να ειναι ευκαιρια, οποτε πηγαινετο σε ενα μηχανικο να το κοιταξει...

υ.γ.1) Και εμενα με προβληματιζει ο εκκεντροφορος...που, ποτε, πως, γιατι;

υ.γ.2) Μωβ ειναι τα αμορτισερ της Hyperpo

υ.γ.3) Το κεντρικο σταντ ειναι standard στα CBF600S

makis206
26/03/2009, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
υ.γ.3) Το κεντρικο σταντ ειναι standard στα CBF600S

Μια μικρή διόρθωση Κωστή για το τυπικό και μόνο, στα CBF600SA που είναι και τα μοντέλα με το ΑΒS όπως αυτό που βρήκε ο φίλος παραπάνω, τα CBF600S είναι τα μοντέλα χωρίς το ABS όπως το δικό μου που δεν έχουν απ'τη "μαμά" το κεντρικό σταντ (και που παρεπιπτόντως πληρώνεις χρυσό για να το βάλεις μετά :bawl: )


:beer:

dimdil
26/03/2009, 16:47
σωστος ο μακις:)
ο ξαδερφος μου που εχει το s δεν εχει κεντρικο σταντ;)