PDA

View Full Version : gsxr 1000 k6



kospoz
14/04/2009, 18:00
παιδες γεια και απο μενα ειμαι καινουργιος στο χωρο μολις πηρα το κ6 1000 μεταχειρισμενο απο Γερμανια και εχω μερικες αποριες.
Αν γνωριζει καποιος απο εσας πως κανω το κοντερ να δειχνει κm γιατι τωρα δειχνει μιλια και πως μπορω να αλλαξω την θερμοκρασια απο F σε βαθμους κελσιου.
Επισης σε ποση θερμοκρασια ανοιγει το βεντιλατερ του ψυγειου?
Μπορει να ειναι χαζες οι ερωτησεις μου αλλα οπως ειπα και πιο πριν ειμαι νεος στο χωρο
Ευχαριστω

sniper
14/04/2009, 18:02
Ti mhxanaki eixes prin?

epeidh les oti eisai neos ston xwro.....

welcome! :beer:

kospoz
14/04/2009, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ti mhxanaki eixes prin?

epeidh les oti eisai neos ston xwro.....

welcome! :beer:
ειχα μια μπακατελα KDX 200 καμια σχεση το ξερω αλλα την βρηκα σε καλη τιμη

sniper
14/04/2009, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz
ειχα μια μπακατελα KDX 200 καμια σχεση το ξερω αλλα την βρηκα σε καλη τιμη

Kαι που σκοπεύεις να μάθεις το εργαλείο;

kospoz
14/04/2009, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Kαι που σκοπεύεις να μάθεις το εργαλείο;
επειδη η καταγωγη μου ειναι απο Σερρες εκει μαλλον θα φαω τα μουτρα μου

sniper
14/04/2009, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz
επειδη η καταγωγη μου ειναι απο Σερρες εκει μαλλον θα φαω τα μουτρα μου

Αν εννοείς την πίστα..... :a10:

(αν και λάθος κυβικά για αρχάριο)

kospoz
14/04/2009, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν εννοείς την πίστα..... :a10:

(αν και λάθος κυβικά για αρχάριο)
ξερεις μηπως πως αλλαζουν οι ενδειξεις αυτες?

Anritsu
14/04/2009, 18:16
Ισως να είναι και χαζή η αποριά μου , αλλα γιατί να έχει μίλια και φαρεναιτ ??? Στη Γερμανία με χλμ και βαθμούς κελσιου δεν μετράνε ???

:wave2:

kospoz
14/04/2009, 20:42
σχετικα με την αλλαγη σε km τα καταφερα αλλα δεν γινεται να μετραει η θερμοκρασια σε βαθμους κελσιου μονο σε φαρεναιτ.πηγα σε 2 - 3 καλους μαστορες που εχω στη γειτονια μου και ολοι το ιδιο μου ειπαν αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη ας την πει

kospoz
14/04/2009, 20:48
επισης ρε παιδια τι ειναι το pass που εχει στην αριστερη μανετα στο grip πανω ειναι με χρωμα κιτρινο
συγνωμη αν σας εχω πρηξει:confused:

DrBig
14/04/2009, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz
επισης ρε παιδια τι ειναι το pass που εχει στην αριστερη μανετα στο grip πανω ειναι με χρωμα κιτρινο
συγνωμη αν σας εχω πρηξει:confused:

μεγαλα φωτα για προσπεραση

HEATSEEKER750
14/04/2009, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz
παιδες γεια και απο μενα ειμαι καινουργιος στο χωρο μολις πηρα το κ6 1000 μεταχειρισμενο απο Γερμανια και εχω μερικες αποριες.
Αν γνωριζει καποιος απο εσας πως κανω το κοντερ να δειχνει κm γιατι τωρα δειχνει μιλια και πως μπορω να αλλαξω την θερμοκρασια απο F σε βαθμους κελσιου.
Επισης σε ποση θερμοκρασια ανοιγει το βεντιλατερ του ψυγειου?
Μπορει να ειναι χαζες οι ερωτησεις μου αλλα οπως ειπα και πιο πριν ειμαι νεος στο χωρο
Ευχαριστω


Καλως ηρθες...
Οπως εγραψε και ενας αλλος συνφορουμιτης σε αλλο topic "Κρατας πατημενα τα 2 κουμπακια του κοντερ πριν γυρισεις το διακοπτη να αναψει τα κρατας πατημενα και ανοιγεις το διακοπτη, επειτα πατας το κατω κουμπακι αν θυμαμαι καλα και μπορεις να ρυθμισεις αν θες να εχεις χιλιομετρα η μιλια, τον κοφτη, το shift light και την φορηνοτητα του καντραν

:wave2:

GangBangBabis
16/04/2009, 23:53
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΙΜΑΙ NEW ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ..ΚΑΤΟΧΟΣ Κ6 1000 ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ??
τον κοφτη, το shift light

ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΚΑΙ ΤΟ SHIFT LIGHT TI ΠAIZEI ME AYTA??ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΚΟΦΤΗ??

gat0s
17/04/2009, 01:53
Το μονο που μπορεις να κανεις με το shift light ειναι να ριθμησεις στις ποσες χιλιαδες στροφες θα αναβει.
Τιποτα αλλο.
Το shift light εχει 2 ριθμησεις.Στη μια μενει αναμενο και στην αλλη αναβοσβηνει.