PDA

View Full Version : απορια



bill123
16/04/2009, 15:46
παιδια ελπιζω αυτο να ειναι το σωστο σημειο γι αυτο το ποστ..ειμαι γενικα λιγο ασχετος απο μηχανες και θελω ν α ρωτησω κατι.. σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο μηχανακι που εχει κανει 20000km..ειναι πολλα? ενας φιλος, μου μιλησε για ανακατασκευη κινητιρα.. αυτο εχει καμια αρνητικη συνεπεια στον κινητιρα? ευχαριστω εκ των προτερων

idi
16/04/2009, 15:55
πες του φιλου σου να αλλαξει λαδια στο κρανιο του

τελος

miraze
16/04/2009, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από bill123
παιδια ελπιζω αυτο να ειναι το σωστο σημειο γι αυτο το ποστ..ειμαι γενικα λιγο ασχετος απο μηχανες και θελω ν α ρωτησω κατι.. σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο μηχανακι που εχει κανει 20000km..ειναι πολλα? ενας φιλος, μου μιλησε για ανακατασκευη κινητιρα.. αυτο εχει καμια αρνητικη συνεπεια στον κινητιρα? ευχαριστω εκ των προτερων

Καλώς μας βρήκες αρχικά.

:wave2:

Είναι δυνατόν ρε Bill τα 20000 να είναι πολλά?
Μη σου πώ ότι για ορισμένα μηχανάκια είναι απλά στρώσιμο και για ορισμένους οδηγούς εκδρομούλα (Thou-vou, cpt, Uriah Heep γκουχ γκουχ γκουχ σεκαλόμουαυτόςοβήχας) :D :D

S705
16/04/2009, 17:14
Αμάν

Ξέχασα στο τρίτο service να κάνω γενική ανακατασκευή του μοτέρ …..
:smokin: :smokin:

dirtbird
16/04/2009, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Αμάν

Ξέχασα στο τρίτο service να κάνω γενική ανακατασκευή του μοτέρ …..
:smokin: :smokin:

Tώρα είναι αργά....:D :D

devil's animal
16/04/2009, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bill123
παιδια ελπιζω αυτο να ειναι το σωστο σημειο γι αυτο το ποστ..ειμαι γενικα λιγο ασχετος απο μηχανες και θελω ν α ρωτησω κατι.. σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο μηχανακι που εχει κανει 20000km..ειναι πολλα? ενας φιλος, μου μιλησε για ανακατασκευη κινητιρα.. αυτο εχει καμια αρνητικη συνεπεια στον κινητιρα? ευχαριστω εκ των προτερων

αν ειναι Husaberg, TM, VOR, KTM, Aprilia SXV, Honda CRF, μπορει και να χρειαζεται...:D

alexxxcbr
16/04/2009, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bill123
παιδια ελπιζω αυτο να ειναι το σωστο σημειο γι αυτο το ποστ..ειμαι γενικα λιγο ασχετος απο μηχανες και θελω ν α ρωτησω κατι.. σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο μηχανακι που εχει κανει 20000km..ειναι πολλα? ενας φιλος, μου μιλησε για ανακατασκευη κινητιρα.. αυτο εχει καμια αρνητικη συνεπεια στον κινητιρα? ευχαριστω εκ των προτερων



:a4: :a4: :a11: :a11: :a13: :a13: :a13:

Antwnis
18/04/2009, 15:47
Επειδή λοιπόν καλέ μου φίλε, όπως δηλώνεις και φαίνεται από την ερώτηση σου, δεν έχεις γνώσεις και εμπειρία περι μοτό, βρες κάποιον μηχανικό που να τον εμπιστεύεσαι και φρόντισε να δεί αυτός το όποιο μηχανάκι και να σου πει αν κανει για σενα η όχι.
Οπως θα κατάλαβες από τις προηγούμενες απαντήσεις, το "έχει 20.000 χλμ, είναι καλό?" που ρώτησες δεν μπορεί να απαντηθεί χωρίς και τις υπόλοιπες παραμέτρους.
Είναι σαν να σε ρωτήσω:
"Ζυγίζω 98 κιλά, είμαι υπέρβαρος?"
Αν δεν ξέρεις το σωματότυπο μου, το ύψος μου, αν είμαι γυμνασμένος, μπορείς να απαντήσεις?
Φαντάζομαι ότι τόπιασες πως πάει!
Αντε καλό Πασχα!
:beer: