PDA

View Full Version : για οσους εχουν κ6 1000



kospoz
20/04/2009, 17:09
παιδες να ρωτησω οταν κανετε αλλαγες ταχυτητων οι ταχυτητες εκτος βεβαια απο την πρωτη μπαινουν αθορυβα?δεν εννοω βεβαια να χτυπανε οπως η πρωτη αλλα προσωπικα στο δικο μου η δευτερα μπαινει αθορυβα πολυ γλυκα ενω η τριτη μερικες φορες κανει ενα τακ δηλαδη ακουγεται λιγο δεν το κανει ομως παντα.μηπως παιζει ρολο τι στροφες πρεπει να ανεβασει το μηχανακι για να μπει η τριτη?
επισης η πρωτη ρε παιδια σε ολα τα μηχανακια κανει ετσι η μηπως μονο στα suzuki?
πριν γελασετε για την ερωτηση σας λεω οτι ειμαι νεος στο χωρο:)

GiannisBlessed
20/04/2009, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz
ειμαι νεος στο χωρο:)
το ξερουμε:winka:
λοιπον απο οσο ξερω εγω τα περισοτερα μηχανακια κανουν τσακ στην πρωτη.(για την ακριβια δεν ξερω ενα που να μην κανει)
τωρα για τις αλλες ταχυτητες δεν ξερω.επιδη η δευτερα σου δεν κανει τιποτα νομιζω δεν ειναι και πολυ λογικο να κανει η τριτη.
λαδια ποτε εχεις αλλαξει?

GIXXERAKIAS
20/04/2009, 19:46
Μια χαρα ειναι το μοτορι φιλε.:winka:

Ολα ετσι κανουν στην 1η κοπανανε...που να κατσεις διπλα σε γιαμαχα....θα τρομαξεις τοσο που θα φωναζεις ...ΘΑ ΕΚΡΑΓΕΙ...:rotflmao: :rotflmao:

Οσο για την 3η παιζει να στο κανει και η 2α καποια στιγμη και ολες οι υπολοιπες,αν για λιγο καθυστερησεις την αλλαγη οταν κλεινεις το γκαζι θα στο κανει,ειναι φυσιολογικο οποτε μην το φοβασαι.:wave2:

kospoz
20/04/2009, 20:19
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.
εδω που τα λεμε το ειχα ακουσει και μερικες φορες και στην δευτερα δηλαδη πρεπει η αλλαγη να γινεται στο μπαμ που λεμε ετσι?καταλαβα.
οσο για τα λαδια εχουν κανει με το ζορι 700 km καινουργια ειναι ακομη.
απλα ανησυχησα.:)

madox
20/04/2009, 22:28
νεος στο χωρο με Κ6:eek: Μεγαλη προσοχη φιλε μου και δεν χρειαζεται να προβλξματιζεσαι απο τους ηχους που κανουν καποιες ταχυτητες ειναι φυσιολογικο
:beer:

kospoz
20/04/2009, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
νεος στο χωρο με Κ6:eek: Μεγαλη προσοχη φιλε μου και δεν χρειαζεται να προβλξματιζεσαι απο τους ηχους που κανουν καποιες ταχυτητες ειναι φυσιολογικο
:beer:
γεια σου φιλε μου και απο μενα.νεος στο χωρο και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με την συγκεκριμενη μηχανη.απλα επειδη ειμαι φρεσκος προβληματιζομαι ευκολα.ας πουμε κατι που ξεχασα να αναφερω και πιο πανω ειναι οτι μερικες φορες αυτο που δειχνει τι ταχυτητα εχεις 1,2, κτλ μερικες φορες οταν βαζω 1 δειχνει 2 και οταν παω να ξεκινησω τσακ δειχνει 1 συνηθες το φαινομενο?

madox
20/04/2009, 22:42
γιαυτο που ρωτας τωρα δεν ξερω αλλα για τους ηχους ειναι συνηθισμενο φαινομενο στα κιβωτια των μεγαλων suzuki

Reaver
22/04/2009, 02:21
Για σας παιδιά δεν έχω Gsxr αλλά ούτε και θέλω να αποκτήσω απλά επειδή είχε ο αδελφός μου και επειδή είχε ένα <<αδιευκρίνιστο>> θανατηφόρο δυστύχημα θα ήθελα να σας ρωτήσω πέντε πράγματα επειδή βλέπω ότι είστε ενημερωμένοι με τα θέματα μηχανών και τα προβλήματα γύρο από την Suzuki και αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου απαντήσει η ας μου στείλει ένα mail στο tsio7@yahoo.com .Ο αδελφός μου σκοτώθηκε στης 18/1/2009 στην νέα Ε.Ο Αθηνών Κορίνθου στο ρεύμα προς Κόρινθο στο ύψος τον μεγάρων και συγκεκριμένα στο 42.450 χιλιόμετρο με μια Suzuki Gsxr 750 2008 η μηχανή ήταν 6 μηνών .ο λόγος που σκοτώθηκε ήταν γιατί του έφυγε η βίδα από τα Κάρτερ του με αποτέλεσμα να φεύγουν τα λάδια και να πηγαίνουν στον πίσω τροχό ο αδελφός μου δεν το κατάλαβε έγκαιρα με αποτέλεσμα να γύρι την μηχανή για να μπει στην στροφή και εκεί δύστυχος τέλειωσαν όλα. Έχω ακούσει ότι η Suzuki έχει αρκετά προβλήματα με της μηχανές της τύπου Gsxr θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε τι είδους προβλήματα έχει η Suzuki σε αυτά τα μοντέλα και σε ποιους τομείς. Σας παρακαλώ πόλη όποιος ξέρει κάτι ας μου πει προσπαθώ να βρω τι έγινε και ποιος έφταιγε πραγματικά. σας
Υ.Γ
Το έχω γράψει και σε άλλο θέμα συζητήσεις δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο ειδικό θέμα συζητήσεις που πρέπει να το γράψω για αυτό ζητώ συγγνώμη αλλά το θέμα είναι πόλη σοβαρό και για αυτό το γραφώ σε όλα τα θέματα που υπάρχουν συζητήσεις με θέμα την Suzuki.

kospoz
22/04/2009, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Reaver
Για σας παιδιά δεν έχω Gsxr αλλά ούτε και θέλω να αποκτήσω απλά επειδή είχε ο αδελφός μου και επειδή είχε ένα <<αδιευκρίνιστο>> θανατηφόρο δυστύχημα θα ήθελα να σας ρωτήσω πέντε πράγματα επειδή βλέπω ότι είστε ενημερωμένοι με τα θέματα μηχανών και τα προβλήματα γύρο από την Suzuki και αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου απαντήσει η ας μου στείλει ένα mail στο tsio7@yahoo.com .Ο αδελφός μου σκοτώθηκε στης 18/1/2009 στην νέα Ε.Ο Αθηνών Κορίνθου στο ρεύμα προς Κόρινθο στο ύψος τον μεγάρων και συγκεκριμένα στο 42.450 χιλιόμετρο με μια Suzuki Gsxr 750 2008 η μηχανή ήταν 6 μηνών .ο λόγος που σκοτώθηκε ήταν γιατί του έφυγε η βίδα από τα Κάρτερ του με αποτέλεσμα να φεύγουν τα λάδια και να πηγαίνουν στον πίσω τροχό ο αδελφός μου δεν το κατάλαβε έγκαιρα με αποτέλεσμα να γύρι την μηχανή για να μπει στην στροφή και εκεί δύστυχος τέλειωσαν όλα. Έχω ακούσει ότι η Suzuki έχει αρκετά προβλήματα με της μηχανές της τύπου Gsxr θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε τι είδους προβλήματα έχει η Suzuki σε αυτά τα μοντέλα και σε ποιους τομείς. Σας παρακαλώ πόλη όποιος ξέρει κάτι ας μου πει προσπαθώ να βρω τι έγινε και ποιος έφταιγε πραγματικά. σας
Υ.Γ
Το έχω γράψει και σε άλλο θέμα συζητήσεις δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο ειδικό θέμα συζητήσεις που πρέπει να το γράψω για αυτό ζητώ συγγνώμη αλλά το θέμα είναι πόλη σοβαρό και για αυτό το γραφώ σε όλα τα θέματα που υπάρχουν συζητήσεις με θέμα την Suzuki.
φιλε μου λυπαμαι πολυ για οτι επαθε ο αδερφος σου.
χθες για την ακριβεια στο συνεργειο που δουλευω ηρθε ενας φιλος να δει το μηχανακι μου και μου ειπε οτι στο περελθον γλιτωσε στο παρα πεντε γιατι και σε αυτου εφυγε η ταπα απο τα λαδια.αποδειχθηκε οτι τα λαδια που ειχε αλαξει σε ενα συνεργειο ο τυπος δεν ειχε βαλει καινουργια ροδελα με αποτελεσμα να μην υπαρξει δυνατη συσφιξη της βιδας.

Reaver
28/04/2009, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz [/i]
φιλε μου λυπαμαι πολυ για οτι επαθε ο αδερφος σου.
χθες για την ακριβεια στο συνεργειο που δουλευω ηρθε ενας φιλος να δει το μηχανακι μου και μου ειπε οτι στο περελθον γλιτωσε στο παρα πεντε γιατι και σε αυτου εφυγε η ταπα απο τα λαδια.αποδειχθηκε οτι τα λαδια που ειχε αλαξει σε ενα συνεργειο ο τυπος δεν ειχε βαλει καινουργια ροδελα με αποτελεσμα να μην υπαρξει δυνατη συσφιξη της βιδας.


Φιλέ θα ήθελα να σε ρωτήσω καταρχάς αν μπορείς να μου πεις σε πιο συνεργείο δουλεύεις και αν είναι της Suzuki και αν ξέρεις αυτός ο φίλος σου σε πιο συνεργείο είχε κάνει το service και πως απόδειξε ότι έφταιγαν αυτή και αν ήταν εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Suzuki. Σε παρακαλώ πόλη αν μπορείς απάντησε μου

kospoz
28/04/2009, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Reaver
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz [/i]
φιλε μου λυπαμαι πολυ για οτι επαθε ο αδερφος σου.
χθες για την ακριβεια στο συνεργειο που δουλευω ηρθε ενας φιλος να δει το μηχανακι μου και μου ειπε οτι στο περελθον γλιτωσε στο παρα πεντε γιατι και σε αυτου εφυγε η ταπα απο τα λαδια.αποδειχθηκε οτι τα λαδια που ειχε αλαξει σε ενα συνεργειο ο τυπος δεν ειχε βαλει καινουργια ροδελα με αποτελεσμα να μην υπαρξει δυνατη συσφιξη της βιδας.


Φιλέ θα ήθελα να σε ρωτήσω καταρχάς αν μπορείς να μου πεις σε πιο συνεργείο δουλεύεις και αν είναι της Suzuki και αν ξέρεις αυτός ο φίλος σου σε πιο συνεργείο είχε κάνει το service και πως απόδειξε ότι έφταιγαν αυτή και αν ήταν εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Suzuki. Σε παρακαλώ πόλη αν μπορείς απάντησε μου
φιλε μου δεν δουλευω σε συνεργειο για μηχανακια αλλα αυτοκινητων μαζι με τον πατερα μου.
ο συγκεκριμενος φιλος πηγε σε ενα μαγαζι στην μενεμενη ειδε καποιο μηχανακι του αρεσε και ειπε στον υπευθυνο να του αλλαξει λαδια και το απογευμα θα ερθει να το παρει δινοντας του εννοειται τα λεφτα.λιγο πριν τα διαβατα του εφυγε η ταπα και απο θαυμα σωθηκε.τωρα την ονομασια του μαγαζιου αν θες μονο σε pm

blueangel
28/04/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz
φιλε μου δεν δουλευω σε συνεργειο για μηχανακια αλλα αυτοκινητων μαζι με τον πατερα μου.
ο συγκεκριμενος φιλος πηγε σε ενα μαγαζι στην μενεμενη ειδε καποιο μηχανακι του αρεσε και ειπε στον υπευθυνο να του αλλαξει λαδια και το απογευμα θα ερθει να το παρει δινοντας του εννοειται τα λεφτα.λιγο πριν τα διαβατα του εφυγε η ταπα και απο θαυμα σωθηκε.τωρα την ονομασια του μαγαζιου αν θες μονο σε pm

Τι γίνεται ρε πούστη μου:confused: :confused: :confused: πολλαπλασιάζονται παρόμοιες περιπτώσεις???:mad: :mad: Δηλαδή ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ και εγκληματικά επικίνδυνοι μπορούν να είναι κάποιοι μηχανικοί(???) ρε γαμώτο:bigcry: :bigcry: :bigcry:

blueangel
28/04/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kospoz
πριν γελασετε για την ερωτηση σας λεω οτι ειμαι νεος στο χωρο:)

Και εσύ ρε φιλαράκι πρόσεχε όσο σε παίρνει!!!νέος στο χώρο με Κ6???:eyepop: :eyepop:

Reaver
28/04/2009, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Τι γίνεται ρε πούστη μου:confused: :confused: :confused: πολλαπλασιάζονται παρόμοιες περιπτώσεις???:mad: :mad: Δηλαδή ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ και εγκληματικά επικίνδυνοι μπορούν να είναι κάποιοι μηχανικοί(???) ρε γαμώτο:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Αυτο λεω και εγω ρε φιλε οτι πολλαπλασιαζονται η περιπτωσεις για αυτο φιλε το νου σας εσεις που καβαλατε αυτου του ειδους της μηχανες και εσεις που ειστε ποιο ψαγμενη για Κοιτάξτε το λίγο παραπάνω γιατι μου φαίνετε ότι δεν είναι άπλες συμπτώσεις.

kospoz
28/04/2009, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Και εσύ ρε φιλαράκι πρόσεχε όσο σε παίρνει!!!νέος στο χώρο με Κ6???:eyepop: :eyepop:
ναι φιλε μου ειμαι μπεμπης στο χωρο αλλα που θα παει θα μεγαλωσω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: