PDA

View Full Version : ftiaximo bobou



motori2009
24/04/2009, 02:03
ya se olous...exo pari ena kineziko mpompo 50cc automato..o kinitiras ine antigrafi apo honta glx 50cc.. http://www.apokotos.gr/PocketFire.html auto edo ine to ergalio...teliki exi 60 xil.. thelo na to kano 125 epidi oloi i filoi mou exoun 125 k den tous prolaveno:cool: ..thelo na mou pite ti kampilater ekentroforous k tetia na tou valo pano....

OldMan
24/04/2009, 13:51
Filaraki, me ekentroforous kai tetoia DEN afksanei o kyvismos ...!!! :nono:

(isos na ginei douleia me to kampilater, alla den ksero to akrivos pragma einai ayto gia na sE po me sigouria ...) :(

devil's animal
24/04/2009, 13:54
χωρις να ειμαι απολυτως σιγουρος νομιζω οτι δεν μπορεις να υπερδιπλασιασεις τον κυβισμο σου...:rolleyes:

θες απο 50cc να φτασει στα 125cc που σημαινει 50 (τα υπαρχον)+50+25:sick:

GiannisBlessed
24/04/2009, 16:36
φιλε δεν χρειαζεται να μαθεις προπαιδεια για να καταλαβεις οτι εχεις λαθος μηχανακι...
ο ευκολοτερος και φτηνοτερος τροπος ειναι να βαλεις μοτερ lifan (125-140cc....εχουν και συμπλεκτη)
αλλα η νομιμοτητα παει περιπατο(αν και στην ελλαδα:rolleyes: )
η μπορεις να παρεις μεγαλυτερο μπομπο(μπομπα:lol: )
εχει βγαλει η skyteam αλλα νομιζω και η lifan.
για μετατροπη δεν αξζει.αλλα μπορεις να φτασεις σχετικα ευκολα τα 100cc
αλλα γενικα ΔΕΝ ΛΕΕΙ.
αν δεν εχεις προβλημα με διπλωμα κτλ παρε πιο μεγαλο.
αλλιως.....περιμενε.

OzZzZzY
24/04/2009, 17:05
αν εχει μοτερ σαν του glx φτανει 125 αλλα με ανοιγμα καρτερ και αλλη διαδρομη στο στροφαλο

GiannisBlessed
24/04/2009, 17:12
εχει λιφαν....
ο μπομπος του πατερα μου ειναι λιφαν και με 72 cc παει αληθηνα 90 κμ.αν σου κανει αυτη η τελικη τοτε ενα κιτακι ειναι οτι πρεπει.απο εκει και πανω δεν λεει.

notakos600
24/04/2009, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
εχει λιφαν....
ο μπομπος του πατερα μου ειναι λιφαν και με 72 cc παει αληθηνα 90 κμ.αν σου κανει αυτη η τελικη τοτε ενα κιτακι ειναι οτι πρεπει.απο εκει και πανω δεν λεει.


Ποιό κιτάκι πήρε, θυμάσαι ? Κάνουν και αυτά που προορίζονται για HONDA ?

Όσο για το μηχανάκι του φίλου, φίλε μου δεν είναι μπόμπος, είναι midi superbike, και η οικονομικότερη λύση είναι ένα μοτεράκι LIFAN 110 κυβικά, χωρίς συμπλέκτη, αν ψάξεις θα βρεις σε πολλά μαγαζιά καινούργιο στη κούτα του, κάπου στα 250 ευρώ. Αν και γνώμη μου είναι να του βάλεις ένα κιτ 72 κυβικά και ένα καρμπιρατέρ. Θα είναι πολύ πιο αφαλέστερο και θα τραβάει καλά.

GiannisBlessed
24/04/2009, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Ποιό κιτάκι πήρε, θυμάσαι ? Κάνουν και αυτά που προορίζονται για HONDA ?

Όσο για το μηχανάκι του φίλου, φίλε μου δεν είναι μπόμπος, είναι midi superbike, και η οικονομικότερη λύση είναι ένα μοτεράκι LIFAN 110 κυβικά, χωρίς συμπλέκτη, αν ψάξεις θα βρεις σε πολλά μαγαζιά καινούργιο στη κούτα του, κάπου στα 250 ευρώ. Αν και γνώμη μου είναι να του βάλεις ένα κιτ 72 κυβικά και ένα καρμπιρατέρ. Θα είναι πολύ πιο αφαλέστερο και θα τραβάει καλά.
ωχ τωρα ειδα την φοτο....
εγω νομιζα οτι ειναι μονκει....
ειναι τετραχρονο σιγουρα?
αν ναι και φοραει τον κλασικο κινιτηρα κανε το 70.
τωρα για κιτ μπορεις να βρεις παρα πολλα.μπορεις με 100ευρο χωρις μηχανικο να το πας στα 70.
κατι αλλο...κυκλοφορεις με αυτο:confused:

powerman95
24/04/2009, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ωχ τωρα ειδα την φοτο....
εγω νομιζα οτι ειναι μονκει....
ειναι τετραχρονο σιγουρα?
αν ναι και φοραει τον κλασικο κινιτηρα κανε το 70.
τωρα για κιτ μπορεις να βρεις παρα πολλα.μπορεις με 100ευρο χωρεις μηχανικο να το πας στα 70.
κατι αλλο...κυκλοφορεις με αυτο:confused:

Αφου βγαζει πινακιδα ρε,γιατι να μην κυκλοφορει????

Αλλο μοτερ δεν παιρνει με τιποτα πανω,δεν βλεπετε ποσο λιγο χωρο εχει????Θα βρισκει η κεφαλη στην μπροστινη ροδα,ασε που θα αναγκαστει να κοψει τα πλαστικα+να φτιαξει αλλες βασεις για να μπει...........αφου λεει εχει την δυνατοτητα να παει μεχρι 125cc καντο τοσο:)

GiannisBlessed
25/04/2009, 00:21
...
Αφου βγαζει πινακιδα ρε,γιατι να μην κυκλοφορει????

λοιπον για αρχη.ο γραπτος λογος μπορει να ειναι "επικινδυνος" και να οδηγησει σε παρεξηγησεις.γι'αυτο υπαρχουν οι φατσουλες...
βλεπω οτι χρησημοποιεις γενικα το "ρε"(και στο θρεντ σου για το ΦΒ)
θελω να πιστευω οτι το χρησημοποιεις οπως σε φιλαρακια.αν ναι βαλε αυτο(:beer: )η κατι να καταλαβουμε τις διαθεσεις σου.
και κατι αλλο.
καποιοι ξερουν παραπανω πραγματα απο εσενα μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα για τις γνωσεις τους.

λοιπον στο θεμα μας.προσωπικα δεν θεωρω το συγκεκριμενο μηχανακι αξιο για κυκλοφορια(μπορεις να κανεις βολτα ως τη καφετερια η το γηπεδο αλλα δεν ειναι για να κυκλοφορεις.αποψη μου...)
τωρα το οτι μπορει να εχει πινακιδες δεν μου λεει τιποτα.εσενα αν σου δωσουν μια ροδα με τιμονι που βγαζει ομως πινακιδες θα κυκλοφορεις?τιθεται θεμα ασφαλειας.αλλα και το οτι δεν χωρας να κατσεις:eyepop:
δεν ξερω τι χρηση κανει ο ιδιοκτητης παντως αν του αρεσει:beer:
περι ορεξεος


Αλλο μοτερ δεν παιρνει με τιποτα πανω,δεν βλεπετε ποσο λιγο χωρο εχει????Θα βρισκει η κεφαλη στην μπροστινη ροδα,ασε που θα αναγκαστει να κοψει τα πλαστικα+να φτιαξει αλλες βασεις για να μπει...........

εχεις προσωπικη πειρα?το ειχες δοκιμασει στο παρελθον και δεν εκατσε?

powerman95
25/04/2009, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
...

λοιπον για αρχη.ο γραπτος λογος μπορει να ειναι "επικινδυνος" και να οδηγησει σε παρεξηγησεις.γι'αυτο υπαρχουν οι φατσουλες...
βλεπω οτι χρησημοποιεις γενικα το "ρε"(και στο θρεντ σου για το ΦΒ)
θελω να πιστευω οτι το χρησημοποιεις οπως σε φιλαρακια.αν ναι βαλε αυτο(:beer: )η κατι να καταλαβουμε τις διαθεσεις σου.
και κατι αλλο.
καποιοι ξερουν παραπανω πραγματα απο εσενα μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα για τις γνωσεις τους.

λοιπον στο θεμα μας.προσωπικα δεν θεωρω το συγκεκριμενο μηχανακι αξιο για κυκλοφορια(μπορεις να κανεις βολτα ως τη καφετερια η το γηπεδο αλλα δεν ειναι για να κυκλοφορεις.αποψη μου...)
τωρα το οτι μπορει να εχει πινακιδες δεν μου λεει τιποτα.εσενα αν σου δωσουν μια ροδα με τιμονι που βγαζει ομως πινακιδες θα κυκλοφορεις?τιθεται θεμα ασφαλειας.αλλα και το οτι δεν χωρας να κατσεις:eyepop:
δεν ξερω τι χρηση κανει ο ιδιοκτητης παντως αν του αρεσει:beer:
περι ορεξεος



εχεις προσωπικη πειρα?το ειχες δοκιμασει στο παρελθον και δεν εκατσε?

Ναι σιγα μην ανοιξουμε και βεντετα επειδη ειπα ρε.Παντα σε φιλικο κλιμα τα λεω ολα:beer:
Ισως να αμφισβητησα τις γνωσεις σου,επειδη ουτε εσυ εχεις αγγιξει τετοιο μηχανακι.
Μα ειναι ασφαλες,μπρος πισω δισκοφρενα,τι αλλο επρεπε να ειχε για να ηταν ασφαλες???Και για να τα λεμε εξω απο τα δοντια,ΚΑΜΙΑ μηχανη δεν ειναι ασφαλες

Παντως με το ματι και μονο εμενα μου φαινεται πως η κεφαλη του lifan θα ακουμπαει στην μπροστινη ροδα.Δεν χανει και τιποτα να δοκιμασει...........{η χανει}.Και δεν βλεπεις τον σχεδιασμο του κινητηρα πως ειναι????Καμια σχεση με το lifan 125 που ειπες εσυ.
Και κατι τελευταιο..........
Το εχεις δοκιμασει εσυ ποτε σε αυτο το συγκεκριμενο μηχανακι να βαλεις 125 lifan και λες για μενα?????Αν το παιδι παρω αυτο το μοτερ και δει τι πατεντες θελει για να μπει πανω,τι θα το κανει μετα το μοτερ????Θα το παει πισω θα μου:p Ε,τσαμπα ταλαιπωρια

GiannisBlessed
25/04/2009, 01:49
λοιπον βεντετα οχι αλλα πρεπει να συννενοουμαστε.


Ισως να αμφισβητησα τις γνωσεις σου
οχι δεν τις αμφισβητησες.δεν μιλαω για εμενα.:nono:


Μα ειναι ασφαλες,μπρος πισω δισκοφρενα,τι αλλο επρεπε να ειχε για να ηταν ασφαλες???
abs:D πλακα κανω....
το οτι εχει δισκοφρενα(ποδηλατου) δεν το κανει ασφαλες.και ταμπουρο να ειχε σε αυτην την διαμετρο ζαντας θα ηταν υπεραρκετο.
το μεγεθος του το καθιστα επικινδυνο.ειναι μπιμπελο οχι μηχανη για το θεο!!


Και για να τα λεμε εξω απο τα δοντια,ΚΑΜΙΑ μηχανη δεν ειναι ασφαλες
τιποτα δεν ειναι ασφαλες.ουτε το περπατημα.αλλα...το περπατημα ειναι πιο ασφαλες απο το τρεξιμο και το τρεξιμο απο την αναριχηση κτλ.
υπαρχουν μηχανες που παρεχουν μεγαλυτερη ασφαλια και μηχανες με λιγοτερη.

Παντως με το ματι και μονο εμενα μου φαινεται πως η κεφαλη του lifan θα ακουμπαει στην μπροστινη ροδα.
το ματι σου ειδε οτι σε ολες τις φοτο πλην της τελευταιας η αλυσιδα ειναι απο δεξια?γενικα δεν το κοβω για μοτερ απο παπι...(απο αυτες τις φοτο)
τωρα εσυ που την ειδες την κεφαλη με ολο αυτο το πλαστικο?:confused:

Το εχεις δοκιμασει εσυ ποτε σε αυτο το συγκεκριμενο μηχανακι να βαλεις 125 lifan και λες για μενα?????
ειπα εγω τιποτα τετοιο?φανηκε πουθενα να τον παροτρηνω για κατι με απολυτη σιγουρια?αντιθετως εσυ ειπες κατι με τοση σιγουρια λες και το εχεις ξανακανει.πως βγαινεις και λες οτι δεν χωραει αν δεν το ξερεις σιγουρα?:look:

GiannisBlessed
25/04/2009, 01:59
αν για την σιγουρια μου αναφερεσαι στο πρωτο ποστ μου διαβασε παρακατω το επομενο ποστ.
ο φιλος μας ειπε οτι πηρε μπομπο και .γι'αυτο του προτεινα το λιφαν.εγω με τους μπομπους εχω αρκετα καλη επαφη και το εχω κανει(το 50 σε 125).:wave2:

powerman95
25/04/2009, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
λοιπον βεντετα οχι αλλα πρεπει να συννενοουμαστε.


οχι δεν τις αμφισβητησες.δεν μιλαω για εμενα.:nono:


abs:D πλακα κανω....
το οτι εχει δισκοφρενα(ποδηλατου) δεν το κανει ασφαλες.και ταμπουρο να ειχε σε αυτην την διαμετρο ζαντας θα ηταν υπεραρκετο.
το μεγεθος του το καθιστα επικινδυνο.ειναι μπιμπελο οχι μηχανη για το θεο!!


τιποτα δεν ειναι ασφαλες.ουτε το περπατημα.αλλα...το περπατημα ειναι πιο ασφαλες απο το τρεξιμο και το τρεξιμο απο την αναριχηση κτλ.
υπαρχουν μηχανες που παρεχουν μεγαλυτερη ασφαλια και μηχανες με λιγοτερη.

το ματι σου ειδε οτι σε ολες τις φοτο πλην της τελευταιας η αλυσιδα ειναι απο δεξια?γενικα δεν το κοβω για μοτερ απο παπι...(απο αυτες τις φοτο)
τωρα εσυ που την ειδες την κεφαλη με ολο αυτο το πλαστικο?:confused:

ειπα εγω τιποτα τετοιο?φανηκε πουθενα να τον παροτρηνω για κατι με απολυτη σιγουρια?αντιθετως εσυ ειπες κατι με τοση σιγουρια λες και το εχεις ξανακανει.πως βγαινεις και λες οτι δεν χωραει αν δεν το ξερεις σιγουρα?:look:



Λοιπον,για το δισκοφρενο ποδηλατου εχεις δικιο,αλλα ειναι σιγουρα πιο ασφαλες απο τα ταμπουρα.Τουλαχιστον το ακινητοποιει πιο γρηγορα.Εσυ για τον κινητηρα lifan ελεγε να τον βαλει σε μπομπο και οχι στο midi bike ε???Γι αυτο σου ειπα και εγω<το εχεις κανει εσυ>.

Εννοω αμα μπει η μοτερ απο lifan,θα ακουμπαει η κεφαλη στην μπροστινη ροδα.
Αλλα δικο σου ειναι το λαθος,αφου ειπες να μπει lifan μοτερ,xωρις ουτε καν να δεις την εικονα:rolleyes: .
Και εδω τιθεται και το θεμα με το γραναζι κιολας κιολας,που θα βρει αλλη ροδα????Νομιζεις υπαρχουν στο εμποριο????Γι αυτο ειπα δεν μπανει ο lifan.Εστω και να μπει,δεν θα εχει γραναζια:wave2:

notakos600
25/04/2009, 09:25
Παιδιά, έχει γίνει παρεξήγηση με τις φωτό από το site που έβαλε ο φίλος. Το μηχανάκι είναι το παρακάτω, με τετράχρονο μοτέρ σαν της honda, αλλά αυτόματο με μίζα. Η αλυσίδα βρίσκεται κανονικά αριστερά. Για μεγαλύτερο μοτέρ θέλει μέτρημα, γιατί αν δεν χωράει, σίγουρα θα έρθει οριακά. Είναι επικίνδυνο να αναπτύξεις ταχύτητα γιατί έχει πολύ μικρό μεταξόνιο, προτείνεται για playbike και βγάζει αριθμό αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα, όσον αφορά την επικινδυνότητά του.


161945

powerman95
25/04/2009, 13:10
Ελεος Τοση συζητηση και διαφωνιες με τον Γιαννη για το τιποτα:a26: :a26: .Σε αυτο ισως,λεω ισως μπορει να κανει το μοτερακι το lifan.Βαλε καποιο χωρις συμπλεκτη,γιατι μετα που θα βαλεις το φρενα????{το πισω φρενο στο ποδι???Θες πολυ δουλεια γι αυτο}Και εκει που θα ερεθει το μοτερ,πρεπει να γινει πατεντα με τον λεβιε ταχυτητων γιατι λογικα δεν θα φτανει το ποδι του:rolleyes:

:beer:

GiannisBlessed
25/04/2009, 13:20
Αλλα δικο σου ειναι το λαθος,αφου ειπες να μπει lifan μοτερ,xωρις ουτε καν να δεις την εικονα
κοιτα τι λες...


ηρθε ο φιλος και λεει "ΜΠΟΜΠΟ".εκει ηταν το λαθος.
εσενα αν σου πουν "hornet 600" θα μπεις να δεις και την φοτο αν ειχε περασει το μηχαμακι ενα φεγγαρι απο τα χερια σου?ελεος...


Είναι επικίνδυνο να αναπτύξεις ταχύτητα γιατί έχει πολύ μικρό μεταξόνιο, προτείνεται για playbike και βγάζει αριθμό αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα, όσον αφορά την επικινδυνότητά του.
:beer:
PLAYBIKE....
τα 60 κμ για το μεγεθος του ειναι μια χαρα.μην ξεχναμε οτι ειναι μηχανη υπο κλιμακα.

τωρα τα δισκοφρενα ειναι υδραυλικα.
και ΔΕΝ ειναι πιο καλα απο ενα ταμπουρο στο φρεναρισμα.
υπαρχουν και υπηρχαν μηχανες με ενα καρο κιλα απανω που σταματουσαν αξιοπρεπος με ταμπουρα.

και τελος αφου στην ιστοσελιδα λεει οτι βγαινει και 125 τοτε λογικα δεν τιθεται θεμα με τον χωρο λογο μεγαλυτερης διαδρομης του στροφαλου.

powerman95
25/04/2009, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
κοιτα τι λες...


ηρθε ο φιλος και λεει "ΜΠΟΜΠΟ".εκει ηταν το λαθος.
εσενα αν σου πουν "hornet 600" θα μπεις να δεις και την φοτο αν ειχε περασει το μηχαμακι ενα φεγγαρι απο τα χερια σου?ελεος...


Να μα εβαλε εικονα.Εσυ οφειλες να την δεις............αλλιως σημαινει οτι δεν διαβασες το ποστ του:wave2: :beer:

GiannisBlessed
25/04/2009, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
Να μα εβαλε εικονα.Εσυ οφειλες να την δεις............αλλιως σημαινει οτι δεν διαβασες το ποστ του:wave2: :beer:
:beer: :beer: ναι ναι....οτι πεις...:wave2:

GiannisBlessed
25/04/2009, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από motori2009
ya se olous...exo pari ena kineziko mpompo 50cc automato..o kinitiras ine antigrafi apo honta glx 50cc.. http://www.apokotos.gr/PocketFire.html auto edo ine to ergalio...teliki exi 60 xil.. thelo na to kano 125 epidi oloi i filoi mou exoun 125 k den tous prolaveno:cool: ..thelo na mou pite ti kampilater ekentroforous k tetia na tou valo pano....

λοιπον.αφου στην ιστοσελιδα λεει οτι υπαρχει και 125 ο δρομος λογικα ειναι ελευθερος.ρωτα απο εκει που το πηρες.το πιθανοτερο ειναι να σου πουν για αλλον κινητηρα.αλλαγη στα 125.:wave2:
και πες τι τιμη σου εδωσαν.λογικα με τιποτα δεν θα παει πανω απο 300-350.

powerman95
25/04/2009, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
:beer: :beer: ναι ναι....οτι πεις...:wave2:


Αδικο εχω????Για να ποσταρες σημαινει οτι ειδες και τι φοτο του μηχανακιου:a13: Αλλιως πως απαντας,ετσι στην τυχη,βαλε lifan και τελειωσε????:wave2: Πες μου αν εχω αδικο:look:

GiannisBlessed
25/04/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
Αδικο εχω????Για να ποσταρες σημαινει οτι ειδες και τι φοτο του μηχανακιου:a13: Αλλιως πως απαντας,ετσι στην τυχη,βαλε lifan και τελειωσε????:wave2: Πες μου αν εχω αδικο:look:
κατα την γνωμη μου....ναι εχεις αδικο.
αυτος ειπε "πηρα εναν μπομπο"!!!!!δεν ειπε "κοιταξτε στην φωτο να δειτε τι πηρα"
100δες θρεντ ξεκινανε ετσι...
"εχω ενα ktm μπλα μπλα...."
δεν βαζουν φωτο!!
αν ελεγε mini bike μπορει να μην απαντουσα καν.
ηξερα τι ειναι μπομπος δεν χρειαζονταν να το δω.εσυ μπορει....δεν ξερω...

motori2009
27/04/2009, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
λοιπον.αφου στην ιστοσελιδα λεει οτι υπαρχει και 125 ο δρομος λογικα ειναι ελευθερος.ρωτα απο εκει που το πηρες.το πιθανοτερο ειναι να σου πουν για αλλον κινητηρα.αλλαγη στα 125.:wave2:
και πες τι τιμη σου εδωσαν.λογικα με τιποτα δεν θα παει πανω απο 300-350.

pira tilefono k mou ipan oti 70cc ginete aneta etsi k allakso zigler kilindropistono k kati alla k auto tha mou paei giro sta 120e....alla mou ipan an to kano 125cc den tha girnaei i miza kati tetio... k to kako ine oti den nomizo na perni allo moter pano epidi tha vriski. = /

GiannisBlessed
27/04/2009, 18:44
απο οτι καταλαβα εννοουσαν 125κ.ε. με φτιαξιμο στις ιδιες κασες....
αρα η μιζα δεν θα μπορει να τα βαλει με την αυξημενη συμπεση...
αλλα....γιατι λενε οτι υπαρχει σε 125?το 125 τους ειναι το ιδιο πλαισιο με το δικο σου?αν ναι πες τους για αλλαγη μοτερ.
αν υπαρχει μοτερ απο το εργοστασιο 125 πανω σε μηχανακι ιδιο με το δικο σου δεν βλεπω τον λογο να μην γινεται η τραμπα?
120 για μετατροπη με δικα τους ανταλ. και δουλεια ειναι μια χαρα.

motori2009
27/04/2009, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
απο οτι καταλαβα εννοουσαν 125κ.ε. με φτιαξιμο στις ιδιες κασες....
αρα η μιζα δεν θα μπορει να τα βαλει με την αυξημενη συμπεση...
αλλα....γιατι λενε οτι υπαρχει σε 125?το 125 τους ειναι το ιδιο πλαισιο με το δικο σου?αν ναι πες τους για αλλαγη μοτερ.
αν υπαρχει μοτερ απο το εργοστασιο 125 πανω σε μηχανακι ιδιο με το δικο σου δεν βλεπω τον λογο να μην γινεται η τραμπα?
120 για μετατροπη με δικα τους ανταλ. και δουλεια ειναι μια χαρα.
apoti exo di ego pou to exo anixi to mixanaki den tha pari megalitero kampilater...thnks re file : )

OldMan
28/04/2009, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από motori2009
apoti exo di ego pou to exo anixi to mixanaki den tha pari megalitero kampilater...
tha mas voithouse polly an mas eleges pos eftases se afto to symperasma ...:winka:




P.S.
Kai as mE pei kapoios ti akrivos einai afto to "kampilater" ..???:confused:

motori2009
28/04/2009, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
Ελεος Τοση συζητηση και διαφωνιες με τον Γιαννη για το τιποτα:a26: :a26: .Σε αυτο ισως,λεω ισως μπορει να κανει το μοτερακι το lifan.Βαλε καποιο χωρις συμπλεκτη,γιατι μετα που θα βαλεις το φρενα????{το πισω φρενο στο ποδι???Θες πολυ δουλεια γι αυτο}Και εκει που θα ερεθει το μοτερ,πρεπει να γινει πατεντα με τον λεβιε ταχυτητων γιατι λογικα δεν θα φτανει το ποδι του:rolleyes:

:beer: sostos ;)...alla thelo na do tis diafores megethous me to diko m k to lifan..

motori2009
28/04/2009, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από motori2009
sostos ;)...alla thelo na do tis diafores megethous me to diko m k to lifan..
motori apoti xero to moter exei vasis san to honda astrea to lifan teties vasis exei??...episis an xereis kana side i an exeis tpt xartia me diastasis tou moter sou (lifan) stile link i vgale foto ta xartia an boris :)..

powerman95
05/05/2009, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
κατα την γνωμη μου....ναι εχεις αδικο.
αυτος ειπε "πηρα εναν μπομπο"!!!!!δεν ειπε "κοιταξτε στην φωτο να δειτε τι πηρα"
100δες θρεντ ξεκινανε ετσι...
"εχω ενα ktm μπλα μπλα...."
δεν βαζουν φωτο!!
αν ελεγε mini bike μπορει να μην απαντουσα καν.
ηξερα τι ειναι μπομπος δεν χρειαζονταν να το δω.εσυ μπορει....δεν ξερω...

Πηρα ενα μπομπο αυτοματο,αρα κατευθειαν λες απο μεσα συο<Οπα,μπομπο αυτοματο,τι μας λεει αυτος ρε???>


Τεσπα δεν θα κατλαξουμε πουθενα..........

Τωρα με το minibike φιλε αστο ετσι οπως ειναι και ασε τους αλλους με τα 125αρια να τρεχουνε.....
αλλα αν θες παρα πολυ να το φτιαξεις :rolleyes:

cryptonakias
05/05/2009, 22:37
mpenei kouti o kinitiras lifan 125cc (120cc pragmatika) me tin kefali cdi me tis megales balbides,kaloutsikos kinitiras mono pou ponaei ston strofalo,me kaki xrisi spaei ite apo tin meria tou bolan ite apo tin meria tis kampanas....kostizei peripou 280 euro an to baleis monos sou alios ipologize +kanena 100euro gia ergasia se mixaniko.....

motori2009
06/05/2009, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από cryptonakias
mpenei kouti o kinitiras lifan 125cc (120cc pragmatika) me tin kefali cdi me tis megales balbides,kaloutsikos kinitiras mono pou ponaei ston strofalo,me kaki xrisi spaei ite apo tin meria tou bolan ite apo tin meria tis kampanas....kostizei peripou 280 euro an to baleis monos sou alios ipologize +kanena 100euro gia ergasia se mixaniko.....
thnks re file:) ..alla to sigekrimeno mixanaki to exeis di k ise sigouros? =/...ego pou to exo k to exo anixi to kampilater ine peripou isa isa me to tepozito tis venzinis k apoti ksero etsi k valo megaliteri mixani tha vriski to kampilater =/ ....

cryptonakias
06/05/2009, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από motori2009
thnks re file:) ..alla to sigekrimeno mixanaki to exeis di k ise sigouros? =/...ego pou to exo k to exo anixi to kampilater ine peripou isa isa me to tepozito tis venzinis k apoti ksero etsi k valo megaliteri mixani tha vriski to kampilater =/ ....
oi kinitires apo 50 mexri 125 cc typou honda exoun peripou tin idia diastasi me tin diafora oti o 125 exei 2-3 pontous pio makria kefali,se 9 sta 10 mixanakia pou forane 50cc kinitira mpenei kouti kai o lifan 125....

motori2009
07/05/2009, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από cryptonakias
oi kinitires apo 50 mexri 125 cc typou honda exoun peripou tin idia diastasi me tin diafora oti o 125 exei 2-3 pontous pio makria kefali,se 9 sta 10 mixanakia pou forane 50cc kinitira mpenei kouti kai o lifan 125....
dld to kampilater oso megalitero ine den megaloni kiolas?

OldMan
07/05/2009, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από motori2009
dld to kampilater oso megalitero ine den megaloni kiolas?
Εμβολή, Ισχαιμικό ή Αιμοραγικό ...??? :confused:

GiannisBlessed
07/05/2009, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εμβολή, Ισχαιμικό ή Αιμοραγικό ...??? :confused:
νεος στον χωρο?

OldMan
08/05/2009, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
νεος στον χωρο?
Ποιον χώρο ?

GiannisBlessed
08/05/2009, 15:15
χωροχρονο του μοτο.γρ:lol:


παντως ολα μεγαλωνουν.ακομα και η γνωση πανω στα καρμπυρατερ.μην βαρατε....:a018:


τωρα...ακομα και πιο μεγαλο να ειναι το καρμπυρατερ μπορεις να βαλεις πιο κοντο λαιμο...

motori2009
22/05/2009, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ωχ τωρα ειδα την φοτο....
εγω νομιζα οτι ειναι μονκει....
ειναι τετραχρονο σιγουρα?
αν ναι και φοραει τον κλασικο κινιτηρα κανε το 70.
τωρα για κιτ μπορεις να βρεις παρα πολλα.μπορεις με 100ευρο χωρις μηχανικο να το πας στα 70.
κατι αλλο...κυκλοφορεις με αυτο:confused:
re file an mporis anefere mou kana kit se sides:D

motori2009
22/05/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Παιδιά, έχει γίνει παρεξήγηση με τις φωτό από το site που έβαλε ο φίλος. Το μηχανάκι είναι το παρακάτω, με τετράχρονο μοτέρ σαν της honda, αλλά αυτόματο με μίζα. Η αλυσίδα βρίσκεται κανονικά αριστερά. Για μεγαλύτερο μοτέρ θέλει μέτρημα, γιατί αν δεν χωράει, σίγουρα θα έρθει οριακά. Είναι επικίνδυνο να αναπτύξεις ταχύτητα γιατί έχει πολύ μικρό μεταξόνιο, προτείνεται για playbike και βγάζει αριθμό αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα, όσον αφορά την επικινδυνότητά του.
auto akrivos ine =/

GiannisBlessed
25/05/2009, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από motori2009
re file an mporis anefere mou kana kit se sides:D
πηγαινε σε μαγαζι και ρωτα.εχουν τα παντα συνηθως.
η πηγαινε σε μηχανικο να σου πει αυτος.

motori2009
25/05/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
πηγαινε σε μαγαζι και ρωτα.εχουν τα παντα συνηθως.
η πηγαινε σε μηχανικο να σου πει αυτος.
ok thnks poli

motori2009
25/05/2009, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
πηγαινε σε μαγαζι και ρωτα.εχουν τα παντα συνηθως.
η πηγαινε σε μηχανικο να σου πει αυτος.
aa k kati allo auto to 'kit' sinithos ti perilamvanei??

GiannisBlessed
25/05/2009, 16:19
kylyndro pistoni flatzes....ayta.
kai pas sta 70cc

motori2009
25/05/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
kylyndro pistoni flatzes....ayta.
kai pas sta 70cc
tin egatastasi tou kit ginete na tin kano monos mou i theli kapia sigekrimeni gnosi i patenta gia na to valo??

GiannisBlessed
25/05/2009, 21:41
patenta logika oxi.(an breis ta swsta pragmata)
gnwseis....
ti na soy pw?den 3erw ti 3ereis.(kai ti eisai ikanos na ma8eis an dokimaseis monos.
pantos orofh to kostos se mhxaniko prepei na einai to poly 100.

motori2009
27/05/2009, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
patenta logika oxi.(an breis ta swsta pragmata)
gnwseis....
ti na soy pw?den 3erw ti 3ereis.(kai ti eisai ikanos na ma8eis an dokimaseis monos.
pantos orofh to kostos se mhxaniko prepei na einai to poly 100.
okk thnks filos ; )

motori2009
02/01/2010, 22:55
telika pedia kopanisa pano to lifan 110 simera..antimetopisa kati provlimatakia me tin plexouda alla ta elisa ;) .. to mixanaki apo ekinisi petaei k thelei granazoma gia telikes...i moni makakia ine o levies gia tis taxitites pou tha kano patenta k tha to kano stan tis megales..(enoo me to axonaki pou pigenei sto pataki an me katalave kaneis :D )

powerman95
03/01/2010, 16:07
Ωραίος ρε φίλε.Βάλε καμιά φότο να το δούμε

motori2009
03/01/2010, 16:10
tora re pedia gia foto ligo diskolo epidi to mixanaki to exo sto xorio..tha xanapao i tis apokries i to pasxa..an to thimitho tha vgalo ;)