PDA

View Full Version : θερμομονωτικά αφρωδη υλικά στα πλαστικά



jfx
28/04/2009, 11:56
Στα αυθεντικά πλαστικά της μηχανης, εχει σε καποια σημεια που ερχονται σε επαφη με καπακια του κινητηρα κατι (αφρώδη υλικά" (σφουγγαρια) κολλημενα τα οποια λειτουργουν ως αποσβεστηρες των κραδασμων αλλά κυρίως εχουν αντοχή στην υψηλή θερμοκρασία.

Επειδή τα πολυτεστερικά ερχονται απευθειας σε επαφη με καπακια του κινητηρα, κι
επειδή τετοια σφουγγαρια δεν ειχανε μαζι οταν τα πήρα, ξερεται που μπορω να βρω να
παρω 2 κομματια απο αυτά;

Σε περιπτωση που δε βρω κατι τετοιο, υπαρχει κατι αλλο να μπει στη θεση αυτου;

Ευχαριστώ.

the who
28/04/2009, 12:37
Aν εισαι Αθηνα κατεβαινοντας την Ερμου στο δεξι σου χερι κοντα στο Θησειο υπαρχει ενα τουλαχιστον μαγαζι με μονωτικα.Κατι θα βρεις για να κανεις δουλεια.

manhunter
28/04/2009, 12:41
Αν τα βγάλεις απο τα μαμά και με κάποιο τρόπο τα προσαρμόσεις???

R43
29/04/2009, 00:03
Αυτοκόλλητα θερμομονωτικά θα βρεις στον ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟ στην Καλλιρρόης. Περίπου 10Ε σε μέγεθος 20x20cm. Αν η επιφάνεια που θα τα κολλήσεις είναι καθαρή δεν θα έχεις πρόβλημα. Προσωπικά τα έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές αλλά μόνο σε πλαστικό (όχι πολυεστερικό).

S705
29/04/2009, 09:32
pas liosion pros athina.
meta tin plateia attikis kaneis deksi sta fanaria gia stathmo larisis.
molis strispis sto aristero soy xeri ( meta apo ena lastixadiko)
exei ena gwniako magazi mono me monwtika ylika.
i odos einai domokoy , des kai ston xarti.

jfx
29/04/2009, 11:59
Σας ευχαριστώ ολους για τις απαντησεις, θα περασω σημερα ή αν δεν προλαβω αυριο απο καποιο καταστημα με μονωτικά υλικά(Πατρα) να ρωτησω. ελπιζω να πουλανε και σε μικρες ποσοτητες :)

jfx
01/05/2009, 13:06
εκανα τη βολτα μου στα μαγαζια, πέρασα από :

συνεργεία μηχανων
συνεργεία αυτοκινήτων
συστηματα ηχου για αυτοκινητα
ανταλλακτικα αυτοκινητων
ανταλλακτικά μηχανών
εργαλεία - σιδηρικά - μονωτικά
βαφες - χρώματα
χρώματα αυτοκινητων


αυτά θυμάμαι τωρα,
παντως ακρη δεν ειχα βρει, και ενας απο αυτους(δε θυμαμαι ποιος ηταν) με εστειλε να ρωτησω σε
τζαμαδικο που ειδικευεται στο περασμα παρμπριζ σε αυτοκίνητα, κι εκει βρηκα τη λύση επιτελους :D
ειδικο σφουγγαρι που το βαζουν στη μεσα μερια των λαμαρινων του αυτοκινητου, ηχομονωτικο και θερμομονωτικό. το βαζουν και απο τη μεσα μερια του καπώ, πανω απο τον κινητηρα του αυτοκινητου, οποτε μου εκανε μια χαρά.

το απογευμα το δοκιμασα κι ολα οκ! :)