PDA

View Full Version : Συνεργειο για fm50



kostassz2
04/05/2009, 18:02
Καλησπέρα παιδιά και παλι. αποφασισα να παρω τελικα το μηχανακι αυτοπου αναφερω στην συζητηση εδω http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=78984
θα ήθελα να μου πειτε εάν ξερει καποιος καποιο συνεργείο που να ασχολείτε με τοσο παλιά μηχανάκια τετοιου τύπου.
μου είπε ο θείος μου οτι έχανε λιγα λάδια απο την αλυσίδα όταν το κινούσε και θέλω να το επισκευάσω και να του κανω ένα σέρβις (μπαταρία φρενάκια λάδι και τέτοια).
εγω δεν έχω ιδέα που να το πάω.:confused:

OldMan
05/05/2009, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostassz2
έχανε λιγα λάδια απο την αλυσίδα όταν το κινούσε
Τι πάθαινε ...??? :confused:

kostassz2
05/05/2009, 15:48
βασικα δεν ξερω ακριβως. απλα μου ειπε ο θειος μου οτι εχανε λιγα λαδια. και μου ειπε οτι τα εχανε απο κοντα στην αλυσιδα λεει.
τωρα απο εκει και περα δεν ξερω κατι περαιτερω να σου πω. απλα οτι μου ειπε αυτος σου λεω. παιζει και να μου ελεγε ηλιθιοτητες?

kostassz2
07/05/2009, 18:58
κανείς ρε παίδες??? :bawl:

επισης βλεπω οτι γενικα στην "κατηγορια" ολοι προτεινουν honda γενικα(chally dax ).
δεν είναι καλα τα suzuki fm? πάντα με γνωση των ικανοτητων τους ετσι δεν ψαχνω κατι παράλογο.
απλα να εχει αξιοπιστία το παπί αυτα.

mkyprian
30/04/2010, 12:07
φιλε εχω εγω suzuki FM50 LANDIE. ρωτα με οτι θες.
καλυτερα στειλε μου pm να σου δωσω το email μου.

alex14
30/04/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τι πάθαινε ...??? :confused:

Μπας και εννοει την τσιμουχα του μπροστινου γραναζιου ?:confused:

edit : τωρα το ειδα οτι ειναι παλιο ποστ

mkyprian
30/04/2010, 12:48
οχι, λαδι του 2stroke πρεπει να εχανε. :) απλα εχει μια τρυπα και θα επεφτε πανο στην καδενα και μαλλον νομιζε οτι ειναι απο εκει.
μπροστα στην μηχανη που ειναι το γραναζι δεν υπαρχουν λαδια. τις ξερω αυτες τις μηχανες και τις 'αρρωστιες' τους. ειναι σκυλια ομως. εγω εχω μια που ειναι του '82 και την εχω σε πολυ καλη κατασταση.
βεβαια ελλαδα εχετε παρα πολυ λιγα απο αυτα τα μηχανακια. εγω απο κυπρο ειμαι αλλα τωρα ειμαι ελλαδα για σπουδες.

jamesholden
18/01/2012, 20:44
Καλησπερα σε ολους τους φιλους..Ειμαι απο πατρα μενω μονιμα κυπρο εχω ενα suzuki fm 50 (landie) εβαλα εναν κινητηρα με ταχυτητες το μηανακι το πηρα 20 ευρω απο κατι κυπριους που δεν ειχαν ιδεα απο μηχανακια σπασμενο καρτερ κτλπ κτλπ δεν βρισκω πουθενα κυλινδρο και πιστονι το εχω κανει μινι Drag εχω σχετικες φωτο καποια βοηθεια ?

mkyprian
18/01/2012, 22:46
Αν είσαι Λεμεσό πήγαινε στα εξαρτήματα Νικολαίδη, κοντά στο ΡΙΟ cinema.