PDA

View Full Version : αποχρωμίωση ζελατίνας



RaGe_Raptor
04/05/2009, 19:48
Χαιρετώ τους συνφορουμίτες!θα ήθελα τα φώτα σας όσο αναφορά ένα θεματάκι που έχω με τη ζελατίνα του κράνους μου.προσφάτως χάρισα μια πλατιά γρατσουνιά στη χρωνιωμένη ζελατίνα(mirror τη λέει η arai) και όπως είναι φυσικό δεν μπορεί πλέον να χρησιμοποιηθεί μιας και η γρατσουνιά είναι στο οπτικό μου πεδίο.το ευχάριστο είναι πως αν μπορέσω και την αποχρωμιώσω θα γίνει light smoke και θα εξαφανιστεί η γρατσουνιά.προτεινόμενοι τρόποι?ευχαριστώ εκ των προτέρων.(δεν ξέρω αν πρέπει να πάει σε άλλη ενότητα)

mizz
04/05/2009, 19:55
ένας φίλος μου είχε πει ότι καταλάθος είχε πάει να σκουπίσει τη δικιά του ζελάτινα με μαντηλάκια που χουν οινόπνευμα και έφυγε η επίστρωση :lol: αν σε βοηθάει αυτό καλώς :p

OldMan
05/05/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerman
το ευχάριστο είναι πως αν μπορέσω και την αποχρωμιώσω θα γίνει light smoke και θα εξαφανιστεί η γρατσουνιά.
1. Θα γίνει light smoke ή θα γίνει σαν εσωτερικό πάνας βρέφους μετά από τσιρλιό ..???

2. Είσαι σίγουρος ότι η γρατσουνιά περιορίζεται (σε βάθος) μόνο στην εξωτερική επίστρωση..??

Υ.Γ.
Κοινώς, μπορείς να προσπαθήσεις, αλλά πάρε και μια καινούρια να βάλεις μετά τις προσπάθειες ..!!! :wave2:

RaGe_Raptor
05/05/2009, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
1. Θα γίνει light smoke ή θα γίνει σαν εσωτερικό πάνας βρέφους μετά από τσιρλιό ..???

2. Είσαι σίγουρος ότι η γρατσουνιά περιορίζεται (σε βάθος) μόνο στην εξωτερική επίστρωση..??

Υ.Γ.
Κοινώς, μπορείς να προσπαθήσεις, αλλά πάρε και μια καινούρια να βάλεις μετά τις προσπάθειες ..!!! :wave2:
Εννοείται πως θα πάρω καινούρια mirror ζελατίνα,και ναι θα γίνει light smoke καμμία σχέση με τσιρλιό.Τέλος,η γρατσουνιά περιορίζεται στην επίστρωση.Είναι πόλυ επιφανειακή.Αντε τώρα πες και κανα τρόπο να την ξεβάψω χωρίς να τη βλάψω...:lol: