PDA

View Full Version : Ερωτήσεις για βελτειώσεις!!!!!



johnkerasi
16/05/2009, 17:25
Γεια σας! Εχω στα χέρια μου ενα ΧΤ500 του 2001 στα 62000 χλμ και εχω καταληξει πια οτι δεν μπορώ να το πουλήσω. Πρώτον γιατι το αγαπώ και ας ειναι 500 και 2ον γιατι και να το εδινα δεν θα ειχα τα λεφτά να πάρω κάτι άλλο! Ασε που δεν νομιζω οτι με καλήπτει αισθητικά οποιοδήποτε συγρονο μηχανάκι. Γουστάρo απίστευτα ψευτοεντουρο ( ΧΤ, XR, DR, ktM) kai μάλιστα όσο πιο παλιά τόσο πιο όμορφα. Γι αυτό λοιπόν σιγά σιγά λέω να το βελτειώνω. Δεν εχω σκοπό να το φτάσω στα ακρα. απλά και βασικά πράγματα. Εχω λοιπόν βάλει τελικό GPR και φίλτρο ΚΝ. σύντομα λέω να περάσω στα μπροστινά καλαμια ελατηρια WP και Σε λιγο καιρό θα βάλω και λαιμούς Devil που τους βρίσκω στα 195 ευρώ από γνωστό μαγαζί ή από ΤΤ μετεχειρους. οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής. Αξίζει η τοποθέτηση των WP από τη στιγμή που το μηχανάκι δεν θελω να το κάνω motar; 2ο Αξίζει να βάλω τους DEVIL? Ρωτάω γιατί από κάποιους εχω ακούσει οτι οι αυθάντικοι DEVIL που λένε οτι κάνουν για ΧΤ εχουν σταματησει να βγαίνουν!(άρα αυτοί τι είναι?) και 3ον μετα την τοποθέση των λαιμών και αφου έχω είδη ελευθερο φιλτρο και τελικό προφανώς χρειάζομαι κάποιο ρίθμισμα στα ζιγκλέρ. Γνωρίζει κάποιος να προτείνει κάποια λύση που έχει εφαρμόσει και κυρίως κάποιο αξιοπιστο συνεργείο που κάνει τέτοια δουλειά σωστά, με δυναμομετρα και οτι άλλο, στην αθήνα? έχω ακούσει για dynojet αλλά όλοι είχαν ΧΤ600 και όχι ΧΤ500 και γι αυτό προβληματίζομαι

YΓ. αν κάποιος ξέρει αλλά δεν θέλει να αναφέρει συνεργειο ή ότι άλλο ανοιχτά μη και θεωρηθεί διαφήμηση ασ στειλει Π.Μ.
ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας!

johnkerasi
17/05/2009, 20:24
Τι έγινε ρε παιδιά? Κανεις δεν ξέρει?:bawl: