PDA

View Full Version : africa modify ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΦΛΑΣ ...ligo help



LARISEOS
19/05/2009, 13:35
λοιπον εχω το εξης πρόβλημα, εβαλα τα καινούρια κάγκελα αλλα σκέφτομαι να μην βαλω τα φλας επάνω δεξια και αριστερά (οπως βλέπεται στην φώτο μεσα στον κόκκινο κύκλο).

εκει που ειναι τωρα δεν χωράνε οι βαλίτσες......

σκέφτηκα να βαλω πιο μικρά απο κτμ. αλλα δεν μαρεσει οι διαφορα που θα κανουν με τα μπροστα πορτακαλι και πιο μεγαλα.

ακουω καμια αλλη ιδέα.........

thanks

επίσης ψαχνω και για αγορά φλας............


163950

ermiss
19/05/2009, 13:46
Να τα κολλήσεις στα πίσω-κάτω-οριζόντια σίδερα μπορείς?


Να πάρεις μακρύτερα γιατί? Δεν θα κολάνε πάνω στις βαλίτσες?
Αν τα βάλεις απο πάνω πάλι δεν θα βρίσκει το άνοιγμα απο τις πλαινές?

LARISEOS
19/05/2009, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Να τα κολλήσεις στα πίσω-κάτω-οριζόντια σίδερα μπορείς?


Να πάρεις μακρύτερα γιατί? Δεν θα κολάνε πάνω στις βαλίτσες?
Αν τα βάλεις απο πάνω πάλι δεν θα βρίσκει το άνοιγμα απο τις πλαινές?

επανω ειναι η σωστη τους θεση απλως σε εμενα θα κινδυνεύσουν να σπάσουν στο χωμα.....σκεφτηκα να κοψω τα σίδερα και να τα κολησω λιγο πιο κεντρικα ωστε σε πτωση να μην βγαίνουν εξω τα φλας........?

αλλιώς ισως να βαλω μικρότερα φλας στην ιδια θεση που ειναι τωρα....απλως δεν θα φαίνονται και τόσο καλα!

LARISEOS
19/05/2009, 14:08
σκεφτηκα να κοψω τα φλας......... ενα κομματακι....3 εκ περιπου αλλα δεν ξερω εαν θα στεκονται μετα!


163951

OldMan
19/05/2009, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
οπως βλέπεται στην φώτο μεσα στον κόκκινο κύκλο
Δεν ξέρω αν η φωτό βλέπεται ή όχι (και ποιος είμαι εγώ που θα το κρίνω...???), αλλά σίγουρα εμείς ΔΕΝ βλέπουμε κανένα κόκκινο κύκλο ... :confused:

metalheart
19/05/2009, 15:14
Πάρε καλύτερα μικρά μπρός πίσω να φύγουν και τα τέρατα απο μπροστά. Εμένα μου βγήκαν 20ε η τετράδα αλλα δυστυχώς μου τα έβαλε ο μάστορας και δεν τα ξέρω απο που τα πήρε.

Σου βάζω και 2 φώτο να δείς πως είναι.


163952

metalheart
19/05/2009, 15:16
.


163953

BlackAdder
19/05/2009, 15:34
Απο Γαλέο και τα μαγαζιά στο μοναστηράκι θα βρείς μεγάλη ποικιλία σε μικρά φλάς.
Είναι φτηνά και τα βάζεις μόνος σου.

metalheart
19/05/2009, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν ξέρω αν η φωτό βλέπεται ή όχι (και ποιος είμαι εγώ που θα το κρίνω...???), αλλά σίγουρα εμείς ΔΕΝ βλέπουμε κανένα κόκκινο κύκλο ... :confused:

Είναι ένα βήμα μπροστά.
Ενώ οι άλλοι ακόμα παλέυουν να τον τετραγωνίσουν το παλικάρι πήγε παραπέρα και τον έκανε zig zag !!!!!!

:eek: :eek: :eek:

Εδιτ: Μάλλον για την πρώτη φώτο λέει :p :p

ermiss
19/05/2009, 15:45
Για ασφάλεια και μόνο, κράτα τα μεγάλα.

Έχει ο ξαδελφός μου τα μικρά μπρος πίσω. ΑΛΛΑ όταν βολτάρουμε βράδυ μαζί και είμαι πίσω τους, φαίνονται ελάχιστα όταν αναβοσβήνουν. Με το ζόρι τα βλέπεις όταν είσαι πίσω...

BlackAdder
19/05/2009, 16:02
Πόσο μικρά φλάς έβαλε;

Υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη, το βασικό είναι ότι είναι και ποιό κοντά.
Φαίνονται μια χαρά.

metalheart
19/05/2009, 16:05
Τα δικά μου μια χαρα φαίνονται. Ειδικά το βράδυ.

ermiss
19/05/2009, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από metalheart
Τα δικά μου μια χαρα φαίνονται. Ειδικά το βράδυ.

Τα ίδια ακριβώς με τα δικά σου έχει.

Η φωτεινότητα τους είναι μικρότερη απο τα κανονικά. Έχουμε βολτάρει νύχτα και το έχω διαπιστώσει.

Και μέρα είναι ακόμα χειρότερα, νόμιζα ότι ξέχναγε να βγάλει φλας... Αλλά τελικά έχουν ελάχιστο φως την ημέρα.

LOUKILOUK
19/05/2009, 16:16
Απο δω το πας, απο κει το πας, ολο προς την κτμ ερχεσαι φιλαρακι...χιχιχιχι.
Σοβαρα τωρα νομιζω οτι ο metalheart εκανε καλη δουλεια και τα φλασακια δεν φαινονται πολυ μικρα ωστε να εχει προβλημα. Μεγειες τα καγκελακια:wave2:

metalheart
19/05/2009, 16:19
Την ημέρα ίσως. Ειδικά για βράδυ επειδή προσφατα πήγαμε ταξιδάκι παρέα με κάτι φίλους και το βράδυ είμουν πρώτος κανένας δεν παραπονέθηκε ότι δεν είδε που θα στρίψουμε.
Το μόνο "πρόβλημα" είναι οτι αναβοσβήνουν πιο γρήγορα από τα άλλα όμως δεν μπορώ να πώ ότι με πειράζει κιόλας.

LARISEOS
19/05/2009, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Απο δω το πας, απο κει το πας, ολο προς την κτμ ερχεσαι φιλαρακι...χιχιχιχι.
Σοβαρα τωρα νομιζω οτι ο metalheart εκανε καλη δουλεια και τα φλασακια δεν φαινονται πολυ μικρα ωστε να εχει προβλημα. Μεγειες τα καγκελακια:wave2:


επειδή βασικά ειμαι μεσα στο κέντρο και γενηκως κινούμαι συνέχεια με την μηχανή.........θα προτημουσα τα μεγαλα ασχημα..... απλως πρεπει να βρω αλλο μερος να τα βαλω....εκτος εαν υπαρχουν λιγο πιο κοντα για να μην βγαινουν εξω.....!

στην θεση επανω μεσα στους κοκκινους κυκλους που κάποιοι δεν μπορούνε να δούναι.......ειναι η σωστη θεση αλλα μαλλον θα πρεπει να μεταφερω τα σηδερα πιο μεσα ωστε σε μια πτωση να μην σπασουν.................(για enduro βολτες μηλαω)

transalpblack
16/06/2009, 12:22
μην κανεις τιποτα και μην κοψεις τιποτα
κανονικα θα επρεπε αγοραζοντας τα καγκελα να σου δωσουν και 2 λαμακια τα οποια αλλαζουν την θεση των φλας και τα μεταφερει κατω απο την σχαρα που εχεις την πανω μπαγκαζιερα. εγω εβαλα της givi τα πλαινα αλλα οχι αυτα που εχεις εσυ. τα αλλα με το ενσωματομενο φλας και ειχε 2 γωνιακα λαμακια και μεταφεραμε τα φλας κατω απο την σχαρα στηριξης της πανω μπαγκαζιερας.

LARISEOS
16/06/2009, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
μην κανεις τιποτα και μην κοψεις τιποτα
κανονικα θα επρεπε αγοραζοντας τα καγκελα να σου δωσουν και 2 λαμακια τα οποια αλλαζουν την θεση των φλας και τα μεταφερει κατω απο την σχαρα που εχεις την πανω μπαγκαζιερα. εγω εβαλα της givi τα πλαινα αλλα οχι αυτα που εχεις εσυ. τα αλλα με το ενσωματομενο φλας και ειχε 2 γωνιακα λαμακια και μεταφεραμε τα φλας κατω απο την σχαρα στηριξης της πανω μπαγκαζιερας.

εχουν τα καγκελα λαμακια που μπορουν να μπουναι τα φλασακια αλλα αμα βγαλω της βαλιτσες και παω κανενα χωμα,,,,,,μπορω και να τα ξεχασω!!!!

εχεχεχεχεχεχεχ

transalpblack
17/06/2009, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
εχουν τα καγκελα λαμακια που μπορουν να μπουναι τα φλασακια αλλα αμα βγαλω της βαλιτσες και παω κανενα χωμα,,,,,,μπορω και να τα ξεχασω!!!!

εχεχεχεχεχεχεχ

ΘΑ ΒΡΩ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΩ ΝΑ ΔΕΙΣ