PDA

View Full Version : Service GSXR 1000 K7 που;



lotinia
25/05/2009, 18:13
Παίδες θα ήθελα τη γνώμη σας για το που να κάνω service(12.000klm) sto GSXR 1000 K7 μου στη Θεσσαλονίκη και πόσο περίπου θα μου στοιχίσει(φίλτρο αέρα μόνο φύσημα γιατι ειναι DNA).Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξω πέρα από τα συνηθισμένα;Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο λάδι ή αναλώσιμο από το οποίο είναι πολύ ευχαριστημένος ας δώσει τα φώτα του(και μια γνώμη για τακάκια θα ηταν χρήσιμη μιας και η ώρα πλησιάζει).Αν υπάρχει πρόβλημα με το forum στείλτε pm.Ευχαριστώ.

GIXXERAKIAS
25/05/2009, 19:20
Συνεργειο δεν μπορω να σου προτεινω μιας και θες για Θεσααλονικη.Για το λαδι μιας και το δουλευω στο δικο μου βαλε torco T4R ημισυνθετικα 10-40 εχω μεινει παραπανω απο ευχαριστημενος.:winka:

ps:Μην κανεις κανα αστειο και φυσηξεις το φιλτρο μετα το ξεχνας,bye bye,καπουτ......αυστηρα πλυσιματακι και λαδακι με τα υλικα καθαρισμου που υπαρχουν για εκεινο και μονο.:wave2:

T.R.E
25/05/2009, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από lotinia
Παίδες θα ήθελα τη γνώμη σας για το που να κάνω service(12.000klm) sto GSXR 1000 K7 μου στη Θεσσαλονίκη και πόσο περίπου θα μου στοιχίσει(φίλτρο αέρα μόνο φύσημα γιατι ειναι DNA).Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξω πέρα από τα συνηθισμένα;Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο λάδι ή αναλώσιμο από το οποίο είναι πολύ ευχαριστημένος ας δώσει τα φώτα του(και μια γνώμη για τακάκια θα ηταν χρήσιμη μιας και η ώρα πλησιάζει).Αν υπάρχει πρόβλημα με το forum στείλτε pm.Ευχαριστώ.

Το φίλτρο δεν το φυσάς απλά,θέλει καθάρισμα με "διαλυτικό" και ξαναπέρασμα λάδι...Τώρα στα 12.000,θα αλλάξεις και μπουζί αν είσαι καλό παιδί,φίλτρ λαδιού το μαμά... Λάδι δεν προτείνω για ευνόητους λόγους... :lol:

lotinia
26/05/2009, 00:07
Πρότεινε σε pm αν θες φίλος να έχω μια γνώμη.Tnx

T.R.E
26/05/2009, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από lotinia
Πρότεινε σε pm αν θες φίλος να έχω μια γνώμη.Tnx

Δεν έχω ιδέα, απο Θεσσαλονίκη...:beer: