PDA

View Full Version : Γινεται??????



johnkerasi
27/05/2009, 15:24
μια απορία ή φαντασιωση που πιο πολύ την λέω σαν σκέψη παρα σαν κάτι πραγματοποιησιμο, παρολα αυτά αν κάποιος ξέρει ή έχει κάτι να σχολιάσει ευπροσδεκτος.
εστω οτι έχεις ένα ΧΤ 600Ε και έχεις και ένα κινητήρα ΧΤΖ660 (αυτό που έβγαινε μέχρι το 98 όχι το καινουργιο). από το να κάθεσαι και να πειράζεις το ΧΤ600, γίνεται να του κοτάρεις πάνω τοκινητήρα ΧΤΖ? Χωράει? γιατι με το μάτι άν τα δεις δεν έχουν και τόση μεγάλη διαφορα σα μέγεθος. μονο κάποια πατέντα με το ψυγείο δειχνει να χρειάζεται. βέβαια τέτοιες μετρήσεις δε γίνονται με το μάτι. Αστα. ωραία θα ήταν έε? θα είχες και μια βαλβίδα παραπάνω και ψυγείο και αρκετά άλλα συν. ΑΧ!:)

Antwnis
28/05/2009, 16:47
Δεν είναι τοσο απλό για να γίνει, θέλει πατέντες, υπάρχει και χωροταξικό πρόβλημα.
Που θα μπεί το ψυγείο, ας πούμε?
Έστω και να τα καταφέρεις, το σίγουρο είναι ότι θαχεις πληρώσει τρελά λεφτα και το αισθητικο αποτέλεσμα θαναι... χμμ... περίεργο. Οσο για μεταπώληση, το ξεχνάς.
Το καλύτερο είναι να δώσεις το χτ600 σου και να βρείς ενα παλιο τενερε 660 με κανένα διχίλιαρο και θάσαι αρχηγός!
Θα σου μείνουν και λεφτα να το ανακαινίσεις!
Trust me!
:beer:

the who
28/05/2009, 18:08
Μαλλον χωραει.Εχω δει σε καποιο σαιτ(που δυστυχως δεν εχω λινκ να σου δωσω) ενα γιαπωνεζο που εβαλε τον κινητηρα σε srx.Δεν ειχε τελειωσει ομως κι αφου δεν εχω το λινκ δεν ξερω αν και που εβαλε το ψυγειο.
Οπως λεει κι ο φιλος πιο πανω δεν νομιζω οτι αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα και να εχεις τοσο τραβηγμα.