PDA

View Full Version : τι εκκεντροφορο σε χτ 600 ε μοντελο 04?



litakos
06/06/2009, 12:18
καλησπερα σε ολους παιδια. σαν νεος κατοχος χτ 600 ε μοντελο πρωτου εξαμηνου του 2004, στοκ κομματι, ξεκινησε η βελτιωση για να παρουμε κανα αλογακι παραπανω. το μοτερ δεν εχει χιλιομετρα οποτε αποφασισα να βαλω εκκεντροφορο. οι λυσεις διαφορες αλλα με προτεινε ενας φιλος να βαλω απο ττρ το τελευταιο και για ακομη καλυτερα αποτελεσματα απο το παλιο ττ μοντελο 96-97. εχει δοκιμασει κανεις κατι απο τους παραπανω η εαν εχετε δοκιμασει κατι αλλο τι ειναι αυτο και τι κερδος και διαφορες ειδατε.

φιλικα γιωργος

ftsmf
06/06/2009, 21:09
γεια χαρα φιλε.. εγω στο χτ-ακι μου ηταν να δοκιμασω τον εκκεντροφορο του ττρ για κανα αλογακι οπως λες... τελικα δεν το δοκιμασα(καλα μην βαρατε εχει και συνεχεια...)

πηγα τον δικο του εκκεντροφορ για reprofile σε τριτο σταδιο και τα αποτελεσματα πολυ θετικα... νταξ... ην περιμενεισ και πολλα.. αντε κανα αλογο ζητημα και ενα μουλαρι.. αλλα θα εχεις σαφως καλυτερη αισθηση ροπης...

Pappios
07/06/2009, 01:47
η να τον φτιαξεις η παρε ενα σετακι 3ο σταδιο μαζι με FCR μεταχ και λαιμους και τελικο θα εισαι κομπλε...αλλα μην περιμενεις να κανεις νταραβερι στον δρομο,κυκλοφορουν πολλα τερατα χτ...101...:)

MavrosPan
07/06/2009, 14:45
101 δηλαδη ? γιατι μην μου πειτε πως μιλαμε για αλογα και βαλω τα γελια

p@nos
07/06/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
101 δηλαδη ? γιατι μην μου πειτε πως μιλαμε για αλογα και βαλω τα γελια


101mm πιστονι εννοει...

τα οποια αν ειναι καλα φτιαγμενα παιζουν στα 55+ αλογα

litakos
09/06/2009, 09:18
ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις το ψαχνω και γω οσο μπορω για να κατασταλαξω τι να βαλω πανω. με ειπαν πως οι εκκεντροφοροι των ττ κ ττρ εχουν διαφορετικες μοιρες απο του χτ. το χτακι δεν ανεβαζει μεχρι το ανω νεκρο σημειο την συμπιεση του αλλα σκαει χαμηλοτερα για λογους αξιοπιστιας και ομαλοτερης αποδοσης της δυναμης ενω τα ττ κ ττρ παιζουν με αλλες μοιρες και σκανε ακριβως στο ανω νεκρο σημειο. αποτελεσμα να ειναι πιο εκρηκτικο το μοτερ των ττ και ττρ με τον εκκεντροφορο του παλιου ττ με το upsidedown του 96 περιπου να αποδιδει πολυ καλυτερα απο ολους. αργοτερα λογω καυσαεριων ομαλοποιησαν τους εκκεντροφορους για να πληρουν προδιαγραφες. αυτα τα λιγα που εμαθα σας τα γραφω περιμενω και τις γνωμες οσων ξερουν κατι παραπανω.
παιδια και aftermarket να χει βαλει καποιος γραψτε μαρκα χαρακτιριστικα και τι οφελος ειδατε.



φιλικα γιωργος

litakos
12/07/2009, 15:28
κανενα νεοτερο παιδια??????


φιλικα γιωργος

socmad
12/07/2009, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από litakos
κανενα νεοτερο παιδια??????


φιλικα γιωργος

Και σου έιπα να πάρουμε κανένα ττρ.......χαχαχα :nono: :nono:

litakos
14/07/2009, 14:59
καλως το αδερφακι μ. αντε κανε καμια σουζα κ αστα αυτα!!!!!!