PDA

View Full Version : agora mixanis Κ6 1000



giwrgos_g
14/06/2009, 20:53
thelw na agorasw mixani..exw vrei mia gsxr 1000 k6..mou tin dinoun 7500e einai kala ta xrimata gia to montelo tis mixanis??

as me voithisei kapoios giati den kserw poso akrivws pane auta ta montela

Kotsis23
14/06/2009, 20:58
KM?Exei extra pragmatakia?

giwrgos_g
14/06/2009, 21:01
oxi den exei tpt..einai mama to mixaniki.aplws einai se poli kali katastasi kai me 9000 xlm

byron
16/06/2009, 09:07
Κοίταξε πόσο πωλούνται τα καινούργια Κ8, και θα καταλάβεις μόνος σου αν είναι πολλά τα 7.500

harris_x
16/06/2009, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κοίταξε πόσο πωλούνται τα καινούργια Κ8, και θα καταλάβεις μόνος σου αν είναι πολλά τα 7.500

+1000


Στις αγγελίες (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=48) θα βρεις αρκετά μηχανάκια για να κάνεις την σύγκρισή σου!

:beer:

gtsagas
16/06/2009, 09:40
ειναι πολυ καλη τιμη

χτυπα το

SeNNinhA
16/06/2009, 09:46
Πολύ καλή τιμή δεν είναι συγκριτικά με το πόσο αγοράζεις πια το Κ8.

Δεν είναι και κλοπή βέβαια.

Σίγουρα δεν είναι αυτό που λες ευκαιρία. Μπορείς να βρεις και χαμηλότερα εύκολα.

golis
16/06/2009, 09:56
Επίσης δεν αν χρειάζεται να περάσει απο έλεγχο για την περίφημη ανάκληση :

http://www.mrbike.gr/website/index.php/Τελευταία-Nέα/Suzuki-GSX-R-1000-K5-K6-–-Ανάκληση-για-τα-πλαίσια-και-στην-Ελλάδα.html

DUKASII
16/06/2009, 10:08
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΔΕΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...:lol: :bawl: :rotflmao: :lol:


Υ.Γ. ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ Η ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΟΝΗΡΑΔΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΠΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΗΣ...

ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΟΥΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΚΙΝΕΖΟ.





ΟΥΤΕ ΠΑΠΑΚΙ ΑΠΟ ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΠΛΕΟΝ.

ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΝΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ..ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΒΙΤΑΡΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ.

giwrgos_g
16/06/2009, 15:19
euxaristo re paidia..exw psaksei sto internet se kapoia site kai opws vlepw ekei ta k6 pane giro sta 8000 - 8500 kai feugoun ki allo stin timi

JIMK7
17/06/2009, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΔΕΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...:lol: :bawl: :rotflmao: :lol:


Υ.Γ. ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ Η ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΟΝΗΡΑΔΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΠΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΗΣ...

ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΟΥΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΚΙΝΕΖΟ.





ΟΥΤΕ ΠΑΠΑΚΙ ΑΠΟ ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΠΛΕΟΝ.

ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΝΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ..ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΒΙΤΑΡΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ.


Eσυ παντα με το καλο λογο στο στομα εισαι :lol: ενω τα ΚΤΜ ειναι φανταστικα μηχανακια :rotflmao:

Τουλαχιστον αυτοι μετα απο 5 χρονια το παραδεχτικαν και ειχαν τα παπαρια να κανουν ανακληση οχι σαν κατι αλλους που κανουν ακομα τους κινεζους :winka:

devil's animal
17/06/2009, 23:48
αρχισαμε...:lol:
:a014:

DUKASII
18/06/2009, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Eσυ παντα με το καλο λογο στο στομα εισαι :lol: ενω τα ΚΤΜ ειναι φανταστικα μηχανακια :rotflmao:

Τουλαχιστον αυτοι μετα απο 5 χρονια το παραδεχτικαν και ειχαν τα παπαρια να κανουν ανακληση οχι σαν κατι αλλους που κανουν ακομα τους κινεζους :winka: OPOS???

EGO SUZUKI EXO FILE..



:bigcry: :bigcry: TO OTI TO PARADEXTHKAN..META APO 5 XRONIA..TI SOY LEEI ESENA??KAI OXI GIA KAMAI ALYSIDA ETSI???H KANA SYMPLEKTH..GIA TO GAMHMENO TO PLAISIO LEME ..

SeNNinhA
18/06/2009, 09:54
Με ενα γρήγορο search:

1) Όλα τα παρακάτω είναι ή φθηνότερα ή πιο εξοπλισμένα


SUZUKI GSXR 1.000 cc, μοντ. '06, λευκό - μπλε, 10.000 χλμ., ολόσωμη εξάτμιση, ζελατίνα, μανιτάρια, άριστη κατάσταση, τιμή 7.000 ευρώ περισσότερα
Τελ. έκδοση: 20/5/2009 | Τελ. online ενημέρωση: 12/5/2009
Περιοχή: Κορυδαλλός

SUZUKI GSXR 1.000 cc, μοντ. '06, λευκό, Power Commander, ολόσωμη εξάτμιση και άλλα έξτρα πωλείται ή ανταλλάσσεται με Beverly, τιμή 8.200 ευρώ περισσότερα
Τελ. έκδοση: 17/6/2009 | Τελ. online ενημέρωση: 15/6/2009
Περιοχή: Ιλιον (Νέα Λιόσια)

SUZUKI GSXR K6, 1.000 cc, μοντ. '06, 11.500 χλμ., εξάτμιση Akrapovic ολόσωμη, μανιτάρια, ζελατίνα, συναγερμός, άριστη κατάσταση, τιμή 8.200 ευρώ περισσότερα
Τελ. έκδοση: 14/6/2009 | Τελ. online ενημέρωση: 5/6/2009

SUZUKI GSXR K6, 1.000 cc, μοντ. '06, μπλε, 12.000 χλμ., τιμή 7.000 ευρώ περισσότερα
Τελ. έκδοση: 17/6/2009 | Τελ. online ενημέρωση: 30/5/2009


2) Πιο καινούργια μοντέλα στην ίδια περίπου τιμή και με έξτρα:

SUZUKI GSXR K7, 1.000 cc, μοντ. '07, μαύρο, 5.500 χλμ., εξατμίσεις Yosimura τελικά, φώτα xenon, αντιπροσωπείας, τιμή 7.000 ευρώ περισσότερα
Τελ. έκδοση: 7/6/2009 | Τελ. online ενημέρωση: 31/5/2009

SUZUKI GSXR K8, 1.000 cc, μοντ. '08, μαύρο, 13.000 χλμ., εξατμίσεις Evo, φώτα xenon, μανιτάρια, αντικόφτης, τιμή 8.000 ευρώ περισσότερα
Τελ. έκδοση: 17/6/2009 | Τελ. online ενημέρωση: 8/6/2009
Περιοχή: Αιγάλεω

JIMK7
18/06/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
OPOS???

EGO SUZUKI EXO FILE..



:bigcry: :bigcry: TO OTI TO PARADEXTHKAN..META APO 5 XRONIA..TI SOY LEEI ESENA??KAI OXI GIA KAMAI ALYSIDA ETSI???H KANA SYMPLEKTH..GIA TO GAMHMENO TO PLAISIO LEME ..

και εγω ΚΤΜ εχω φιλε :lol: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43276&perpage=15&pagenumber=4

Οταν ενα μεγαλο και σοβαρο εργοστασιο οπως ειναι η SUZUKI με του που θα βγαλει στη παραγωγη ενα μηχανακι δεν μπορει να κανει ανακληση απο το πρωτο κιολας χρονο για ενα τοσο σοβαρο προβλημα οπως ειναι το πλαισιο :winka: αλλα ομως αν δει οτι πραγματι υπαρχει προβλημα δεν θα τα αφησει ετσι στο φλου να περασει :winka:

Οπως κανουν μερικοι αλλοι κατασκευαστες :winka: και δεν αναφερομαι για αλυσιδες και συμπλεκτες ετσι :D αλλα για πιο σοβαρα παραδειγματα οπως κεφαλες μπιελες σκελετους κ.τ.λ. που μετα απο τοσα χρονια κανουν ακομα και θα συνεχισουν να κανουν τους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ :lol: :wave2:

DUKASII
18/06/2009, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
και εγω ΚΤΜ εχω φιλε :lol: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43276&perpage=15&pagenumber=4

Οταν ενα μεγαλο και σοβαρο εργοστασιο οπως ειναι η SUZUKI με του που θα βγαλει στη παραγωγη ενα μηχανακι δεν μπορει να κανει ανακληση απο το πρωτο κιολας χρονο για ενα τοσο σοβαρο προβλημα οπως ειναι το πλαισιο :winka: αλλα ομως αν δει οτι πραγματι υπαρχει προβλημα δεν θα τα αφησει ετσι στο φλου να περασει :winka:

Οπως κανουν μερικοι αλλοι κατασκευαστες :winka: και δεν αναφερομαι για αλυσιδες και συμπλεκτες ετσι :D αλλα για πιο σοβαρα παραδειγματα οπως κεφαλες μπιελες σκελετους κ.τ.λ. που μετα απο τοσα χρονια κανουν ακομα και θα συνεχισουν να κανουν τους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ :lol: :wave2:

nai re file..alla pesta ayta se opoion exei 5 xronia mixanaki..toy xei kopei to plaisio kai to petaxe..
diladi..meta...ti na po..
\
tha xanaagorazes suzuki??

JIMK7
18/06/2009, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
nai re file..alla pesta ayta se opoion exei 5 xronia mixanaki..toy xei kopei to plaisio kai to petaxe..
diladi..meta...ti na po..
\
tha xanaagorazes suzuki??


Kαι ποιος σου ειπε εσενα οτι σε ολα αυτα τα χρονια αν σου ειχε κοπει το πλαισιο με φυσικα αιτια και οχι απο τρακαρισμα ετσι :lol: οτι η αντιπροσωπεια δεν στο αλλαζε :winka:

DUKASII
18/06/2009, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Kαι ποιος σου ειπε εσενα οτι σε ολα αυτα τα χρονια αν σου ειχε κοπει το πλαισιο με φυσικα αιτια και οχι απο τρακαρισμα ετσι :lol: οτι η αντιπροσωπεια δεν στο αλλαζε :winka: TI>?EGO STO LEO.
EXO FILO POY TO PATHE..OXI DE TOY ALLAZEI ..ALLA DE GINOTANE NA TO ALLAXEI KAI BASH NOMOY.
META DEN EXEIS ADEIA..EXEIS ENA TIMOLOGIO FILE.!!!

JIMK7
18/06/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TI>?EGO STO LEO.
EXO FILO POY TO PATHE..OXI DE TOY ALLAZEI ..ALLA DE GINOTANE NA TO ALLAXEI KAI BASH NOMOY.
META DEN EXEIS ADEIA..EXEIS ENA TIMOLOGIO FILE.!!!




:lol: :lol: :rotflmao:


:wave2: :wave2:

zukikanas
23/06/2009, 19:49
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
και εγω ΚΤΜ εχω φιλε :lol: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43276&perpage=15&pagenumber=4

Οταν ενα μεγαλο και σοβαρο εργοστασιο οπως ειναι η SUZUKI με του που θα βγαλει στη παραγωγη ενα μηχανακι δεν μπορει να κανει ανακληση απο το πρωτο κιολας χρονο για ενα τοσο σοβαρο προβλημα οπως ειναι το πλαισιο :winka: αλλα ομως αν δει οτι πραγματι υπαρχει προβλημα δεν θα τα αφησει ετσι στο φλου να περασει :winka:

Οπως κανουν μερικοι αλλοι κατασκευαστες :winka: και δεν αναφερομαι για αλυσιδες και συμπλεκτες ετσι :D αλλα για πιο σοβαρα παραδειγματα οπως κεφαλες μπιελες σκελετους κ.τ.λ. που μετα απο τοσα χρονια κανουν ακομα και θα συνεχισουν να κανουν τους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ :lol: :wave2: [/QUOT

ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ..a31: Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..:mad: ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΒΑΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ. ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΚΑΛΛΙΣΤΕΙΑ ΧΤΥΠΩΝ ΣΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΜΟΤΕΡ ΤΑ DUCATI
ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΜΙΣ ΚΟΖΜΟΣ!!!!!!!

Albatros
23/06/2009, 20:31
Σε ένα σοβαρό κράτος έπρεπε να τους κλέινουν φυλακή όσους δίνουν στην αγορά τέτοια νεκροταφεία.
Πόσες φορές ακούσατε στις ειδήσεις το...¨έχασε τον έλεγχο της μηχανής για άγνωστους λόγους",
αυτοί οι αγνωστοι λόγοι ίσως είναι το σπασμένο πλαίσιο σε ένα βύθισμα ή φρενάρισμα στην Εθνική.
Εγώ δεν δέχομαι τα 5 χρόνια και μάλιστα μετά από τις πιέσεις των Αμερικανών. Αλήθεια γιατί άραγε η ανάκληση στην Ελλάδα έφθασε μήνες μετά την Αμερική?Είμαστε πιο αναλώσιμοι???

DUKASII
24/06/2009, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zukikanas
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
και εγω ΚΤΜ εχω φιλε :lol: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43276&perpage=15&pagenumber=4

Οταν ενα μεγαλο και σοβαρο εργοστασιο οπως ειναι η SUZUKI με του που θα βγαλει στη παραγωγη ενα μηχανακι δεν μπορει να κανει ανακληση απο το πρωτο κιολας χρονο για ενα τοσο σοβαρο προβλημα οπως ειναι το πλαισιο :winka: αλλα ομως αν δει οτι πραγματι υπαρχει προβλημα δεν θα τα αφησει ετσι στο φλου να περασει :winka:

Οπως κανουν μερικοι αλλοι κατασκευαστες :winka: και δεν αναφερομαι για αλυσιδες και συμπλεκτες ετσι :D αλλα για πιο σοβαρα παραδειγματα οπως κεφαλες μπιελες σκελετους κ.τ.λ. που μετα απο τοσα χρονια κανουν ακομα και θα συνεχισουν να κανουν τους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ :lol: :wave2: [/QUOT

ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ..a31: Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..:mad: ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΒΑΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ. ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΚΑΛΛΙΣΤΕΙΑ ΧΤΥΠΩΝ ΣΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΜΟΤΕΡ ΤΑ DUCATI
ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΜΙΣ ΚΟΖΜΟΣ!!!!!!! ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΟΗΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΔΕΣ ΓΙΑΤΡΟ ΣΥΝΤΟΜΑ. ..!!!!:bawl: :lol: :rotflmao:

DUKASII
24/06/2009, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΟΗΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΔΕΣ ΓΙΑΤΡΟ ΣΥΝΤΟΜΑ. ..!!!!:bawl: :lol: :rotflmao: ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΣΥ..ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΣ...ΜΙΣ...ΤΙ ΤΙ ΜΟΥ ΚΥΡΙΕ...ΑΧ ΑΧ
ΑΧ
ΑΧ
ΑΧ
ΑΧΑΧ
ΑΧ:lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl:


ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΡΕ ΣΕΙΣ ΑΛΛΟ..ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ..:bawl: :lol: :rotflmao:

zukikanas
24/06/2009, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΣΥ..ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΣ...ΜΙΣ...ΤΙ ΤΙ ΜΟΥ ΚΥΡΙΕ...ΑΧ ΑΧ
ΑΧ
ΑΧ
ΑΧ
ΑΧΑΧ
ΑΧ:lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl:


ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΡΕ ΣΕΙΣ ΑΛΛΟ..ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ..:bawl: :lol: :rotflmao:

TI LES RE VLAKA XEROLA..AN THELO EGO GIATRO ESI THELIS KAPION NA SE VALI STI THESI SOU ILITHIO KATASKEVAZMA TOU FORUM!!!!

DUKASII
25/06/2009, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zukikanas
TI LES RE VLAKA XEROLA..AN THELO EGO GIATRO ESI THELIS KAPION NA SE VALI STI THESI SOU ILITHIO KATASKEVAZMA TOU FORUM!!!! soy leo de ti paleyeis palikari..
des giatroys..xekina prota apo ofthalmiatro..

an den exeis kana katarakti...
ante se psixologo..

an apo kei bgeis xamogelontas...


traba kana taxidi na syneltheis.

kai aaaaamaaaa gyriseis kai thimase perna apo do na peis mia kalispera bre..na soy poyme gia ta rimadia ta suzuki pali na gelasoyme...

ainte palikari moy.


kai kala to poios einai blakas......

me mia matia se ayto to post...

tha katalabei..:lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


y.g :grapse kai ayrio exeis plaka.:bawl: :rotflmao: :lol: o mis ti ti moy kyrie tha se leo apo do kai pera etsi?:lol: :bawl: :rotflmao:

cartman
25/06/2009, 10:53
Ρε παιδιά πως κάνετε έτσι! Για ηρεμίστε λίγο!



Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΔΕΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...:lol: :bawl: :rotflmao: :lol:


Υ.Γ. ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ Η ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΟΝΗΡΑΔΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΠΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΗΣ...

ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΟΥΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΚΙΝΕΖΟ.





ΟΥΤΕ ΠΑΠΑΚΙ ΑΠΟ ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΠΛΕΟΝ.

ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΝΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ..ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΒΙΤΑΡΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ.

Φίλε Dukas οκ ξέρουμε για το πρόβλημα του πλαισίου και επίσης ξέρουμε ότι ενώ είσαι κάτοχος gsxr, εντούτοις μισείς την εταιρεία...δεκτόν. Πες την άποψη σου ήρεμα, βάλε και λινκ αν θες να τεκμηριώσεις το γεγονός ότι υπάρχουν προβληματικά πλαίσια αλλά ρε φίλε μην απαντάς με τόσο προκλητικό τρόπο χωρίς να έχεις προκληθεί! Ρωτά ενα παιδί για τιμή 1000 k6 και εκεί που διαβάζω ήρεμα και ωραία, διαβάζω το δικό σου πόστ και αμέσως νοιώθω να μπριζόνομαι...

εντελώς φιλικά στο λέω, αν θέλεις κάνε ενα κόπο ξαναδιάβασε όλο το θρέντ και θα καταλάβεις τι λέω!

zukikanas και εσύ μην πιάνεσαι τόσο εύκολα απο ενα πόστ. Το θρέντ του παιδιού έχει πλέον καταστραφεί... :wave2:

DUKASII
25/06/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ρε παιδιά πως κάνετε έτσι! Για ηρεμίστε λίγο!




Φίλε Dukas οκ ξέρουμε για το πρόβλημα του πλαισίου και επίσης ξέρουμε ότι ενώ είσαι κάτοχος gsxr, εντούτοις μισείς την εταιρεία...δεκτόν. Πες την άποψη σου ήρεμα, βάλε και λινκ αν θες να τεκμηριώσεις το γεγονός ότι υπάρχουν προβληματικά πλαίσια αλλά ρε φίλε μην απαντάς με τόσο προκλητικό τρόπο χωρίς να έχεις προκληθεί! Ρωτά ενα παιδί για τιμή k6-k7 και εκεί που διαβάζω ήρεμα και ωραία, διαβάζω το δικό σου πόστ και αμέσως νοιώθω να μπριζόνομαι...

εντελώς φιλικά στο λέω, αν θέλεις κάνε ενα κόπο ξαναδιάβασε όλο το θρέντ και θα καταλάβεις τι λέω!

zukikanas και εσύ μην πιάνεσαι τόσο εύκολα απο ενα πόστ. Το θρέντ του παιδιού έχει πλέον καταστραφεί... :wave2: ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΣΕΝΑ..εσυ μπριζοθηκες..γιατι ΕΓΩ θεωρω πως η σουζουκι ειναι για το πουτσο μετα το φιασκο με το ΠΛΑΙΣΙΟ απο το καλυτερο μηχανακι της????


και μπριζωθηκες με εμενα που λεω ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ?

οκ ρωτα ενα παιδι...του λεμε..οτι..και να το παρεισ φιλε..ποτε δε ξερεις τι παιζει με το γαμω πλαισιο..και εσυ μπριζωνεσαι με εμενα που θεωρω πλεον για το πουτσο τη σουζουκι???


και εχω προκληθει για να απανταω ετσι απο τη σουζουκι!

δεν απανταω σε καποιον για την επιλογη του.

η εταιρια ..ειναι για το πουτσο.
αποψη μου κ τελος.

5 χρονια πουλαει ελλατωματικα πλαισια!!! και κανει το κινεζο.
αν αυτο δε σε μπριζωνει ..και σε μπριζωνω εγω που το λεω..(οπως το λεω..) λυπαμαι.
δε μπορω να αλλαξω επειδη μπριζωνεσαι εσυ.
οτι θελω θα λεω αν δε σου αρεσει μη με διαβαζεις.


εντελως φιλικα.:beer:

devil's animal
25/06/2009, 11:40
για να δεις τα "προβληματα" ενος μηχανακιου πρεπει να περασει καποιος καιρος πρωτα.
π.χ. τα σπασμενοραγισμενα πλαισια αρχισαν να εμφανιζονται δειλα δειλα μετα απο κανα χρονο κυκλοφοριας του κ6.
δεδομενου της μεγαλης πωλησης και συναμμα κυκλοφοριας του μοντελου ΕΠΡΕΠΕ μεσα σε 2 χρονια,αφου υπηρχαν αρκετα δειγματα, να κανει μια ανακληση η suzuki.

τελικως αυτο εγινε πριν την κυκλοφορια του κ9. δλδ μετα απο 5 χρονια.
αυτο μπορει να ηταν και εσκεμμενο για να μην πεσουν οι πωλησεις των κ7-κ8.

γιατι ποιος παει να παρει μετα Κ1000 αν τον προηγουμενο χρονο εχει γινει ανακληση για πλαισια?

οποτε εφτιαξαν το κ7-κ8 καλο.
και αφου εβγαλαν το κ9 λενε .."να μωρε...θυμαστε εκεινο το κ6?? ε, ειχε ενα θεμα με το πλαισιο"..
μ@λακια τους.

τα suzuki εχουν αποδειξει την αξιοπιστια τους χρονια τωρα. αλλα σε αυτο με τα πλαισια ηταν φαουλ.

οτι αλλα και να πουμε ειναι απλα τσιχλοφουσκες.

οποτε αν θελει ο φιλος να παρει κ6 καλο ειναι να ελεγξει αριθμο πλαισιου. να δει αν ειναι μεσα στην ανακληση. αν ειναι να δει αν εχει γινει το περιβοητο δεσιμο. αν δεν ειναι να κοιταξει επισταμενως για ρωγμες κλπ...

για μενα καλυτερο ειναι να το παραταγε και να πηγαινε κατευθειαν σε κ7-κ8.
:beer: :beer: :beer:

Albatros
25/06/2009, 12:18
οποτε αν θελει ο φιλος να παρει κ6 καλο ειναι να ελεγξει αριθμο πλαισιου. να δει αν ειναι μεσα στην ανακληση. αν ειναι να δει αν εχει γινει το περιβοητο δεσιμο. αν δεν ειναι να κοιταξει επισταμενως για ρωγμες κλπ...



Μα τί λέτε τώρα βρε παιδιά που θα δείτε τις ρωγμές με το μάτι και ποιός σας είπε ότι έχουν ανακαλέσει όλα τα προβληματικά πλαίσια...ξέρω τουλάχιστον 4 περιπτώσεις που δεν είναι μέσα και έχουν σπάσει... ένα το δικό μου Κ6 GSXR 600 (όχι 1000).
Οι κωλήσεις ελέγχονται με ραδιογραφία αφού γυμνωθεί το πλαίσιο (άντε κάνε το).
Η δε εταιρεία που θέλει 5 χρόνια για να διαπιστώσει ότι σκοτώνωνται άνθρωποι θα έπρεπε να ντρέπεται ...μιλάμε για πλαίσιο όχι για καθρέφτες...

DUKASII
25/06/2009, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
οποτε αν θελει ο φιλος να παρει κ6 καλο ειναι να ελεγξει αριθμο πλαισιου. να δει αν ειναι μεσα στην ανακληση. αν ειναι να δει αν εχει γινει το περιβοητο δεσιμο. αν δεν ειναι να κοιταξει επισταμενως για ρωγμες κλπ...




Η δε εταιρεία που θέλει 5 χρόνια για να διαπιστώσει ότι σκοτώνωνται άνθρωποι θα έπρεπε να ντρέπεται ...μιλάμε για πλαίσιο όχι για καθρέφτες... πεστα ρε παλικαρι..γιατι θα τρελαθω εδω μεσα...

τελειως.

να μη τη κραξουμε τη σουζουκι...γιατι..μας δινει λεφτα λεμε και ειμαστε μετοχοι..:uplate: :hypnotize

devil's animal
25/06/2009, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros

Μα τί λέτε τώρα βρε παιδιά που θα δείτε τις ρωγμές με το μάτι και ποιός σας είπε ότι έχουν ανακαλέσει όλα τα προβληματικά πλαίσια...ξέρω τουλάχιστον 4 περιπτώσεις που δεν είναι μέσα και έχουν σπάσει... ένα το δικό μου Κ6 GSXR 600 (όχι 1000).
Οι κωλήσεις ελέγχονται με ραδιογραφία αφού γυμνωθεί το πλαίσιο (άντε κάνε το).
Η δε εταιρεία που θέλει 5 χρόνια για να διαπιστώσει ότι σκοτώνωνται άνθρωποι θα έπρεπε να ντρέπεται ...μιλάμε για πλαίσιο όχι για καθρέφτες...

αυτο ειπαμε ρε φιλος.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ να παει για κ7-κ8.

αν εχει φαει ομως τρελο κολλημα με το κ6 ας προσπαθησει να δει για ρωγμες με το ματι αφου και στην ανακληση να μην ειναι, παλι μπορει το πλαισιο να ειναι για τον π3οντα!

το ρισκο μετα ανεβαινει καθετα.
:rolleyes:

notakos600
25/06/2009, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
οποτε αν θελει ο φιλος να παρει κ6 καλο ειναι να ελεγξει αριθμο πλαισιου. να δει αν ειναι μεσα στην ανακληση. αν ειναι να δει αν εχει γινει το περιβοητο δεσιμο. αν δεν ειναι να κοιταξει επισταμενως για ρωγμες κλπ...



Μα τί λέτε τώρα βρε παιδιά που θα δείτε τις ρωγμές με το μάτι και ποιός σας είπε ότι έχουν ανακαλέσει όλα τα προβληματικά πλαίσια...ξέρω τουλάχιστον 4 περιπτώσεις που δεν είναι μέσα και έχουν σπάσει... ένα το δικό μου Κ6 GSXR 600 (όχι 1000).
Οι κωλήσεις ελέγχονται με ραδιογραφία αφού γυμνωθεί το πλαίσιο (άντε κάνε το).
Η δε εταιρεία που θέλει 5 χρόνια για να διαπιστώσει ότι σκοτώνωνται άνθρωποι θα έπρεπε να ντρέπεται ...μιλάμε για πλαίσιο όχι για καθρέφτες...




+ όσα θέλεις.

Η καλύτερη, πληρέστερη απάντηση και μάλιστα από άνθρωπο που την έπαθε.

cartman
25/06/2009, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
οποτε αν θελει ο φιλος να παρει κ6 καλο ειναι να ελεγξει αριθμο πλαισιου. να δει αν ειναι μεσα στην ανακληση. αν ειναι να δει αν εχει γινει το περιβοητο δεσιμο. αν δεν ειναι να κοιταξει επισταμενως για ρωγμες κλπ...



Μα τί λέτε τώρα βρε παιδιά που θα δείτε τις ρωγμές με το μάτι και ποιός σας είπε ότι έχουν ανακαλέσει όλα τα προβληματικά πλαίσια...ξέρω τουλάχιστον 4 περιπτώσεις που δεν είναι μέσα και έχουν σπάσει... ένα το δικό μου Κ6 GSXR 600 (όχι 1000).
Οι κωλήσεις ελέγχονται με ραδιογραφία αφού γυμνωθεί το πλαίσιο (άντε κάνε το).
Η δε εταιρεία που θέλει 5 χρόνια για να διαπιστώσει ότι σκοτώνωνται άνθρωποι θα έπρεπε να ντρέπεται ...μιλάμε για πλαίσιο όχι για καθρέφτες...

Για στάσου ρε φίλε, καταρχήν αναφέρθηκε κάτι για 600άρια? Είσαι ο πρώτος που ακούω να έχει σπάσει πλαίσιο κ6 600. Πώς έγινε? Με η χωρίς τούμπα? Και αν είναι και τα 600άρια στις ελατωματικές παρτίδες, γιατί δεν έγινε ανάκληση και σε αυτά?

mizz
25/06/2009, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Και αν είναι και τα 600άρια στις ελατωματικές παρτίδες, γιατί δεν έγινε ανάκληση και σε αυτά?
αν ισχύει αυτό τότε
η απάντηση είναι η ίδια με το "γιατί 5 χρόνια δεν έγινε τίποτα;"

γιατί η σουτζούκα είναι gtp
:bigcry:

Albatros
25/06/2009, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Για στάσου ρε φίλε, καταρχήν αναφέρθηκε κάτι για 600άρια? Είσαι ο πρώτος που ακούω να έχει σπάσει πλαίσιο κ6 600. Πώς έγινε? Με η χωρίς τούμπα? Και αν είναι και τα 600άρια στις ελατωματικές παρτίδες, γιατί δεν έγινε ανάκληση και σε αυτά?

Εάν ανατρέξεις σε πολλά ποστ τα τελευταία 2 χρόνια θα δεις ότι υπάρχουν περιστατικά και για 600 και για 750.Στην Ελλάδα δεν θα γινόταν ποτέ ανάκληση εάν δεν ξεκινούσε από την παντοδύναμη ένωση καταναλωτών των Η.Π.Α, όπου εκεί όμως έχουν κυρίως χιλιάρια και γιαυτά ασκήθηκε η πίεση. Τα υπόλοιπα μικρότερα σε αριθμό τα κουκουλώνουν ακόμα.
Το δικό μου έσπασε στο φρενάρισμα με 50 χιλμ και η μηχανή κάθισε και σύρθηκε 10 μέτρα στο οδόστρωμα κατά τα άλλα άθικτη και ο οδηγός ευτυχώς.
Και για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα λένε τις γνωστές μπαρούφες για σούζες κλπ.
Σούζες που αντέχουν τα παπάκια και τα σκουτεράκια σπάνε τα πλαίσια στα σουζουκάκια.
Μην επεκταθούμε όμως πολύ εδώ γιατί αλλιώς ξεκίνησε το ποστ.
:lol:

cartman
25/06/2009, 21:52
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, να σου κάνω όμως μια τελευταία ερώτηση φίλε μου: στα πόσα χλμ σου έσπασε το πλαίσιο και τι χρήση τις έκανες? Να ξεκαθαρίσω ότι σε καμιά περίπτωση ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ την Suzuki! Απλά λογικό είναι να διαιρωτούμαι επειδή εμένα έχει 41000 χλμ και όλα καλά, όπως επείσης και πολλών άλλων παιδιών που ξέρω και μάλιστα πολλοί απο αυτούς και κάγκουρες!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

zukikanas
25/06/2009, 22:04
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟ ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ
ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ.. ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΑΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΙ SUZUKI ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΓΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΛΕΙΣΙ.. ΟΛΑ ΤΑ Κ5-Κ6 ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΩ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ.. ΥΠΑΡΧΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΙΤ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΗ ΡΩΓΜΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ (ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΕ) ΟΤΑΝ ΓΥΝΗ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΕΙ ΡΩΓΜΗ ΜΠΑΙΝΕΙ Ι ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΑΝ ΠΑΛΙ ΥΠΑΡΞΗ ΡΩΓΜΗ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΤΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ Ι ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΑΠΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ 1 ΜΙΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΝΤΑΡΙΣΤΕΙ.. ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ…

Albatros
25/06/2009, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, να σου κάνω όμως μια τελευταία ερώτηση φίλε μου: στα πόσα χλμ σου έσπασε το πλαίσιο και τι χρήση τις έκανες? Να ξεκαθαρίσω ότι σε καμιά περίπτωση ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ την Suzuki! Απλά λογικό είναι να διαιρωτούμαι επειδή εμένα έχει 41000 χλμ και όλα καλά, όπως επείσης και πολλών άλλων παιδιών που ξέρω και μάλιστα πολλοί απο αυτούς και κάγκουρες!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

Η μηχανή ήταν 2 μηνών με 500 χλμ τι χρήση να προλάβω να κάνω εκτός από βόλτες στην Εθνική με ταχύτητα μέχρι 140 στο στρώσιμο.
Δεν γίνεται όλες η μηχανές να έχουν πρόβλημα αλλά κάποιες συγκεκριμένης μέρας ή σειράς παραγωγής, γιαυτό λέμε έλεγχος συνεχής η ενίσχυση στην αντιπροσωπεία.
Γιατί όμως η αντιπροσωπεία κάνει το παγώνι σε όσους τα πλαίσια έχουν ήδη σπάσει?Πιτεύουν ότι η Δικαιοσύνη στην Ελλάδα κοστίζει ακριβά και τραβάει για χρόνια η διαδικασία. Δυστυχώς γιαυτούς έχω και χρήμα και χρόνο... όσο πάει θα το πάω,έχοντας τώρα και την ομολογία τους αλλά και τους δικούς μου ελέγχους που αυτοί δεν κάνανε όταν έπρεπε.

JIMK7
25/06/2009, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
Η μηχανή ήταν 2 μηνών με 500 χλμ τι χρήση να προλάβω να κάνω εκτός από βόλτες στην Εθνική με ταχύτητα μέχρι 140 στο στρώσιμο.
Δεν γίνεται όλες η μηχανές να έχουν πρόβλημα αλλά κάποιες συγκεκριμένης μέρας ή σειράς παραγωγής, γιαυτό λέμε έλεγχος συνεχής η ενίσχυση στην αντιπροσωπεία.
Γιατί όμως η αντιπροσωπεία κάνει το παγώνι σε όσους τα πλαίσια έχουν ήδη σπάσει?Πιτεύουν ότι η Δικαιοσύνη στην Ελλάδα κοστίζει ακριβά και τραβάει για χρόνια η διαδικασία. Δυστυχώς γιαυτούς έχω και χρήμα και χρόνο... όσο πάει θα το πάω,έχοντας τώρα και την ομολογία τους αλλά και τους δικούς μου ελέγχους που αυτοί δεν κάνανε όταν έπρεπε.


Δηλαδη για να καταλαβουμε ολοι εμεις απο αυτα που γραφεις σου εσπασε το πλαισιο στα καλα καθουμενα και δεν στο αντικαθιστουν :mad:

Albatros
25/06/2009, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Δηλαδη για να καταλαβουμε ολοι εμεις απο αυτα που γραφεις σου εσπασε το πλαισιο στα καλα καθουμενα και δεν στο αντικαθιστουν :mad:
Να μη πλατιάζουμε εδώ,η απάντησή τους ήταν ότι η μηχανή έτρεχε και χτύπησε(όλοι ξέρουμε τι παθαίνει ο οδηγός και η μηχανή όταν τρέχει και χτυπαέι), όποιος φίλος για δικούς του λόγους θέλει πληροφορίες και φωτο ας στείλει π.μ. γιατί το θέμα έχει εξαντληθεί 2 χρόνια τώρα και φθήρομαι να το ξανασυζητώ αναλυτικά, επίσης όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ας επικοινωνήσει μαζί μου.Το δικαστήριο πήρε 2 αναβολές, αλλά θα γίνει κάποτε.Η πραγματογνωμοσύνη του Τεχν. Επιμ. Ελλάδας έκρινε τη μηχανή ελατωματική.

JIMK7
25/06/2009, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
Να μη πλατιάζουμε εδώ,η απάντησή τους ήταν ότι η μηχανή έτρεχε και χτύπησε(όλοι ξέρουμε τι παθαίνει ο οδηγός και η μηχανή όταν τρέχει και χτυπαέι), όποιος φίλος για δικούς του λόγους θέλει πληροφορίες και φωτο ας στείλει π.μ. γιατί το θέμα έχει εξαντληθεί 2 χρόνια τώρα και φθήρομαι να το ξανασυζητώ αναλυτικά, επίσης όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ας επικοινωνήσει μαζί μου.Το δικαστήριο πήρε 2 αναβολές, αλλά θα γίνει κάποτε.Η πραγματογνωμοσύνη του Τεχν. Επιμ. Ελλάδας έκρινε τη μηχανή ελατωματική.


H μηχανη ηταν αντιπροσωπείας η παραεισαγωγης αυτο και τελος :a13:

Albatros
25/06/2009, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
H μηχανη ηταν αντιπροσωπείας η παραεισαγωγης αυτο και τελος :a13:
Από τη γνωστή Ελληνική Αντιπροσωπεία...

JIMK7
26/06/2009, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
Από τη γνωστή Ελληνική Αντιπροσωπεία...


Aν αληθευουν ολα αυτα που λες καλα κανεις οτι κανεις :wave2:

Tomahawk
26/06/2009, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
H μηχανη ηταν αντιπροσωπείας η παραεισαγωγης αυτο και τελος


Και παραεισαγωγής να ήταν δε θα υπήρχε διαφορά...

Ισχύει η εγγύηση κανονικότατα.

cartman
26/06/2009, 10:14
Απ`ότι καταλαβαίνω λέτε ότι η αντιπροσωπεία suzuki προσπαθεί να κάνει την πάπια για να γλυτώσει αντικαταστάσεις πλαισίου? Ρε παιδιά, αυτό όμως δεν είναι όμως λογικό, επειδή όλα τα έξοδα επιβαρύνουν την suzuki Ιαπωνίας και όχι την αντιπροσωπία! Άρα γιατί να μην θέλει ενας εντιπρόσωπος να αλλάξει κάποιο πλαίσιο από την στιγμή που αυτός δεν πληρώνει μια και μάλιστα εξυπηρετώντας και τον πελάτη ο τελευταίος του μένει κιόλας και βγάζει και φήμη καλής εξυπηρέτησης! :sick:

Albatros
26/06/2009, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Απ`ότι καταλαβαίνω λέτε ότι η αντιπροσωπεία suzuki προσπαθεί να κάνει την πάπια για να γλυτώσει αντικαταστάσεις πλαισίου? Ρε παιδιά, αυτό όμως δεν είναι όμως λογικό, επειδή όλα τα έξοδα επιβαρύνουν την suzuki Ιαπωνίας και όχι την αντιπροσωπία! Άρα γιατί να μην θέλει ενας εντιπρόσωπος να αλλάξει κάποιο πλαίσιο από την στιγμή που αυτός δεν πληρώνει μια και μάλιστα εξυπηρετώντας και τον πελάτη ο τελευταίος του μένει κιόλας και βγάζει και φήμη καλής εξυπηρέτησης! :sick:

Πρίν την ανάκληση τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν αναγνωρίζανε καν το πρόβλημα. Προφανώς όταν υπάρχει ήδη σπασμένο πλαίσιο πρέπει να αντικατασταθεί όλη η μηχανή με καινούργια και αυτό δεν το θέλουν για δικούς τους λόγους.Επειδή δε μετά το σπάσιμο συμβαίνουν και πιθανοί τραυματισμοί η και χειρότερα καταλαβαίνουμε για τι κόστος αποζημιώσεων μιλάμε.Χρησιμοποιούν διάφορες δικαιολογίες για ταχύτητα, μη κανονική οδήγηση (σούζες) κλπ για να στέλνουν την υπόθεση στα δικαστήρια(καλένδες).

DUKASII
26/06/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
Πρίν την ανάκληση τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν αναγνωρίζανε καν το πρόβλημα. Προφανώς όταν υπάρχει ήδη σπασμένο πλαίσιο πρέπει να αντικατασταθεί όλη η μηχανή με καινούργια και αυτό δεν το θέλουν για δικούς τους λόγους.Επειδή δε μετά το σπάσιμο συμβαίνουν και πιθανοί τραυματισμοί η και χειρότερα καταλαβαίνουμε για τι κόστος αποζημιώσεων μιλάμε.Χρησιμοποιούν διάφορες δικαιολογίες για ταχύτητα, μη κανονική οδήγηση (σούζες) κλπ για να στέλνουν την υπόθεση στα δικαστήρια(καλένδες). ΑΚΡΙΒΩΣ..ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ..ειανι κομματακι δυσκολο για σενα που το εχεις..αν σου κοπηκε εν κινηση να μην εχει σημαδια πτωσης..αντε να πεις οτι δεν επεσες..κ εγινε οτι εγινε απλα επειδη πατησες φρενο και κοπηκε..

Tomahawk
26/06/2009, 10:48
Πλέον λόγω ανάκλησης δε μπορούν να "αποφύγουν" την αντικατάσταση ή την επιδιόρθωση του.

mikros boudas
26/06/2009, 11:06
ακριβο ειναι

cartman
26/06/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
Πρίν την ανάκληση τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν αναγνωρίζανε καν το πρόβλημα. Προφανώς όταν υπάρχει ήδη σπασμένο πλαίσιο πρέπει να αντικατασταθεί όλη η μηχανή με καινούργια και αυτό δεν το θέλουν για δικούς τους λόγους.Επειδή δε μετά το σπάσιμο συμβαίνουν και πιθανοί τραυματισμοί η και χειρότερα καταλαβαίνουμε για τι κόστος αποζημιώσεων μιλάμε.Χρησιμοποιούν διάφορες δικαιολογίες για ταχύτητα, μη κανονική οδήγηση (σούζες) κλπ για να στέλνουν την υπόθεση στα δικαστήρια(καλένδες).

Καλά και γιατί δεν κάνεις μύνηση (λέω εγώ τώρα) στην suzuki Ιαπωνίας η οποία ευθύνεται ουσιαστικά αυτή και μόνο αυτή για το ελαττωματικό πλαίσιο και αντί αυτού προσπαθείς να βγάλεις άκρη με τα λαμόγια της αντιπροσωπίας? Σόρυ αν σου φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου

Albatros
26/06/2009, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Καλά και γιατί δεν κάνεις μύνηση (λέω εγώ τώρα) στην suzuki Ιαπωνίας η οποία ευθύνεται ουσιαστικά αυτή και μόνο αυτή για το ελαττωματικό πλαίσιο και αντί αυτού προσπαθείς να βγάλεις άκρη με τα λαμόγια της αντιπροσωπίας? Σόρυ αν σου φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου
Σκοπός της ενημέρωσης πριν 2 χρόνια ήταν απ'αρχής η προστασία άλλων οδηγών,η αποζημίωσή μου έρχεται σε 2η μοίρα(αλλά θα έρθει) δεν βιάζομαι καθόλου. Από τότε άλλωστε έχω αποκτήσει άλλες μοτο και προσπαθώ να ξεχάσω την άσχημη εμπειρία.
Η μήνυση δεν είναι εύκολη υπόθεση στην Ελλάδα φαντάσου στην Ιαπωνία...άλλωστε η αισχρή συμπεριφορά ήταν της αντιπροσωπείας όχι της μαμάς στο βαθμό που δεν ήξερε...

Albatros
26/06/2009, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΑΚΡΙΒΩΣ..ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ..ειανι κομματακι δυσκολο για σενα που το εχεις..αν σου κοπηκε εν κινηση να μην εχει σημαδια πτωσης..αντε να πεις οτι δεν επεσες..κ εγινε οτι εγινε απλα επειδη πατησες φρενο και κοπηκε..
και όμως εύκολο είναι για κάποιον μη προκατειλλημένο όταν δει τις φωτο της μηχανής μετά τη πτώση λόγω της θραύσης πλαισίου στο τόπο του γεγονότος και μετά.Κάθε πτώση είναι διαφορετική και οι συνθήκες ερμηνεύονται.

twat
28/06/2009, 11:43
μια χαρα παει η συζητηση για τα σπασμενα πλαισια των κ5-6!!! ειμαι και εγω παθων.Δεν το πηγα ακομη για ελεγχο αλλα ηδη αισθανομαι "χαμενος" με αυτη την υποθεση...και για να ριξω κιαλλο λαδι στη φωτια να σας πω οτι διαβασα σε ξενο forum οτι σπαζουν τα υποπλαισια των κ7! και συγκεκριμενα καποιος απο βρετανια οταν το πηγε πισω, εχοντας ακομη εγγυηση δεν τον καλυψαν γιατι εβγαλε την "μαμα"βαση πινακιδας και ειχε βαλει "tail tidy"... το βλεπω σαν να το κανουν ανακληση κιαυτο μετα απο 4,5 χρονια... Α! αν ενδιαφερετε κανεις εγω το πουλαω, εχει 25000km,8000ευρω:nono:

JIMK7
28/06/2009, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
μια χαρα παει η συζητηση για τα σπασμενα πλαισια των κ5-6!!! ειμαι και εγω παθων.Δεν το πηγα ακομη για ελεγχο αλλα ηδη αισθανομαι "χαμενος" με αυτη την υποθεση...και για να ριξω κιαλλο λαδι στη φωτια να σας πω οτι διαβασα σε ξενο forum οτι σπαζουν τα υποπλαισια των κ7! και συγκεκριμενα καποιος απο βρετανια οταν το πηγε πισω, εχοντας ακομη εγγυηση δεν τον καλυψαν γιατι εβγαλε την "μαμα"βαση πινακιδας και ειχε βαλει "tail tidy"... το βλεπω σαν να το κανουν ανακληση κιαυτο μετα απο 4,5 χρονια... Α! αν ενδιαφερετε κανεις εγω το πουλαω, εχει 25000km,8000ευρω:nono:

To υπολπλαισιο στο Κ7 αποτελειται απο δυο κομματια ε το τελευταιο κοβει που ειναι για την κλειδαρια και για τη βαση της πινακιδας και κοβει γιατι ειναι πολυ λεπτο που οφειλεται τους κραδασμους οταν λειπει η βαση της πινακιδας :winka: αλλα και να κοπει δεν τρεχει κατι για να καταλαβεις εγω στους αγωνες με τα αλλα πλαστικα το βγαζω γιατι δεν χρειαζεται :winka:

twat
28/06/2009, 22:41
φιλε τα πιστευω αυτα που λες για το υποπλαισιο του κ7 οπως εκτιμω και οτι τα suzuki εχουν υποπλαισιο απο 2 κοματια για να το βγαζεις το ενα οταν τρεχεις σε αγωνες οπως εσυ.Αυτο το ειδα πρωτη φορα στο gsxr600 ΄98 του αδερφου μου.Αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογεια για να σπαει,των αλλων γιατι δεν σπανε???ουτε απαλυνει τον πονο μου ,ουτε του αδερφου μου(εχει και αυτος κ5).Με εξοργισε επισης η δημοσιευση της ανακλησης(στην αμερικη και οχι μονο)στην οποια η suzuki "δικαιολογειτε" λεγοντας οτι σπαει μετα απο "κακη"χρηση η οποια ειναι παρανομη ετσι κι αλλιως.Δηλαδη το οτι βγαζουν στην αγορα ενα μηχανακι με 170+αλογα δεν ειναι παρανομο???γιατι παιζουν με τις λεξεις???μηπως με την λογικη τους θα επρεπε να κατηγορησουμε την τροχαια που δεν "μαζεψε" αυτους που κανουν σουζες με κ5 και τους εσπασε το πλαισιο???μηπως παλαιοτερα εφταιγαν οι εταιριες που παρηγαγαν τριπλετες για τα hayabusa και σπαγανε τα υποπλαισια τους??? Σοβαροτης ΜΗΔΕΝ σε ενα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

JIMK7
29/06/2009, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
φιλε τα πιστευω αυτα που λες για το υποπλαισιο του κ7 οπως εκτιμω και οτι τα suzuki εχουν υποπλαισιο απο 2 κοματια για να το βγαζεις το ενα οταν τρεχεις σε αγωνες οπως εσυ.Αυτο το ειδα πρωτη φορα στο gsxr600 ΄98 του αδερφου μου.Αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογεια για να σπαει,των αλλων γιατι δεν σπανε???ουτε απαλυνει τον πονο μου ,ουτε του αδερφου μου(εχει και αυτος κ5).Με εξοργισε επισης η δημοσιευση της ανακλησης(στην αμερικη και οχι μονο)στην οποια η suzuki "δικαιολογειτε" λεγοντας οτι σπαει μετα απο "κακη"χρηση η οποια ειναι παρανομη ετσι κι αλλιως.Δηλαδη το οτι βγαζουν στην αγορα ενα μηχανακι με 170+αλογα δεν ειναι παρανομο???γιατι παιζουν με τις λεξεις???μηπως με την λογικη τους θα επρεπε να κατηγορησουμε την τροχαια που δεν "μαζεψε" αυτους που κανουν σουζες με κ5 και τους εσπασε το πλαισιο???μηπως παλαιοτερα εφταιγαν οι εταιριες που παρηγαγαν τριπλετες για τα hayabusa και σπαγανε τα υποπλαισια τους??? Σοβαροτης ΜΗΔΕΝ σε ενα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...


To τι συμβαινει ακριβος στα Κ5 δεν ξερω και δε με αφορα μιας και εχω Κ7 :D αλλα οσο για το Κ7 το δευτερο κομματι του υποπλαισιου που σπαει ο κατασκευαστης το εχει φτιαξει σε σχημα Π και αν εσυ δεν βαλεις τη βαση της πινακιδας να το ενισχυσει με τους κραδασμους αυτο με το καιρο θα κοψει βεβαια, τι πρεπει να πουμε τωρα οτι φταινε οι ανθρωποι τις SUZUKI που δεν σκεφτηκαν οτι εσυ εγω και ο καθενας μας θα το εχει χωρις βαση μιας κι αυτο φτιαχτηκε και μελετηθηκε με βαση:lol:

Αλλα λυση και σ αυτο το προβλημα εχει βρεθει εδω :lol:

http://gixxer.forumh.net/forum-f3/topic-t725.htm
:wave2:

DUKASII
29/06/2009, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
To τι συμβαινει ακριβος στα Κ5 δεν ξερω και δε με αφορα μιας και εχω Κ7 :D αλλα οσο για το Κ7 το δευτερο κομματι του υποπλαισιου που σπαει ο κατασκευαστης το εχει φτιαξει σε σχημα Π και αν εσυ δεν βαλεις τη βαση της πινακιδας να το ενισχυσει με τους κραδασμους αυτο με το καιρο θα κοψει βεβαια, τι πρεπει να πουμε τωρα οτι φταινε οι ανθρωποι τις SUZUKI που δεν σκεφτηκαν οτι εσυ εγω και ο καθενας μας θα το εχει χωρις βαση μιας κι αυτο φτιαχτηκε και μελετηθηκε με βαση:lol:

TI PES TORA RE JIM...POLY MELETH EPESE KAI SE AYTO E?
OSTE AN BGALEIS TH BASH PINAKIDAS KOBEI...

ti lere file..ti epistimi einai ayti gia pes gia pes..:eyepop: :hypnotize :rotflmao: :lol: :rotflmao: :wave2:

JIMK7
29/06/2009, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TI PES TORA RE JIM...POLY MELETH EPESE KAI SE AYTO E?
OSTE AN BGALEIS TH BASH PINAKIDAS KOBEI...

ti lere file..ti epistimi einai ayti gia pes gia pes..:eyepop: :hypnotize :rotflmao: :lol: :rotflmao: :wave2:

Θα σου πω ρε φιλε αφου μου πεις εσυ πρωτα γιατι τα DUCATI ΚΟΒΟΥΝ οι κινητηρες απο τη βαση της στεκας :lol: :rotflmao: και γινεται αχρηστο το μοτερ και δεν εχει βγει ποτε ανακληση για αυτο γιατι τα ΚΤΜ 640 εχουν σπασει σε ολα μα σε όλα οι κεφαλες και δεν εχει γινει ποτε ανακληση :lol: :rotflmao: θα σου εγραφα κι αλλα πολλα αλλα βαριεμαι κατσε λοιπων κι ασχολησου με αλλα πραγματα γιατι αυτό το σπορ δεν το κατεχεις και πολύ καλα εισαι μικρος ακομα :winka: :lol:

:wave2:

JIMK7
29/06/2009, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Θα σου πω ρε φιλε αφου μου πεις εσυ πρωτα γιατι τα DUCATI ΚΟΒΟΥΝ οι κινητηρες απο τη βαση της στεκας :lol: :rotflmao: και γινεται αχρηστο το μοτερ και δεν εχει βγει ποτε ανακληση για αυτο γιατι τα ΚΤΜ 640 εχουν σπασει σε ολα μα σε όλα οι κεφαλες και δεν εχει γινει ποτε ανακληση :lol: :rotflmao: θα σου εγραφα κι αλλα πολλα αλλα βαριεμαι κατσε λοιπων κι ασχολησου με αλλα πραγματα γιατι αυτό το σπορ δεν το κατεχεις και πολύ :winka: :lol:

:wave2:

DUKASII
29/06/2009, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Θα σου πω ρε φιλε αφου μου πεις εσυ πρωτα γιατι τα DUCATI ΚΟΒΟΥΝ οι κινητηρες απο τη βαση της στεκας :lol: :rotflmao: και γινεται αχρηστο το μοτερ και δεν εχει βγει ποτε ανακληση για αυτο γιατι τα ΚΤΜ 640 εχουν σπασει σε ολα μα σε όλα οι κεφαλες και δεν εχει γινει ποτε ανακληση :lol: :rotflmao: θα σου εγραφα κι αλλα πολλα αλλα βαριεμαι κατσε λοιπων κι ασχολησου με αλλα πραγματα γιατι αυτό το σπορ δεν το κατεχεις και πολύ καλα εισαι μικρος ακομα :winka: :lol:

:wave2: KAI EGO SE BARIEME GIATI MALLON SOY TA SKANE APO TH SUZUKI KAI KANEIS TO BLAKAKO SE OTI AFORA TH MALAKIA POY KABALAS..KAI NOMIZEIS OTI OLA EINAI MELETHMENA NA KOBONTE..OPOS ESY NOMIZEIS..PREPEI NA EIANI KAI KOLPO NA ELAFRONEI TO MHXANAKI MONO TOY...


na soy po..ayta ta mikros k de xereis de pa na ta peis se kana paidaki ekei na xareis poy toy tin eipes re xabaledako?
milame gia komena plaisia..kai kaneis to pan na apodeixeis oti fteei oti allo ektos tis suzuki...

ntaxei ta perneis apo ti poytsoeteria..kai mprabo..alla ayta ta de xeroyme emeis kai esy xereis..
ase..

pane pare kamia oxigonokolisi..na xeis sti plati sa batraxanthropos gia pan endexomeno.

notakos600
29/06/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
[


pane pare kamia oxigonokolisi..na xeis sti plati sa batraxanthropos gia pan endexomeno. [/B]




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

JIMK7
29/06/2009, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
KAI EGO SE BARIEME GIATI MALLON SOY TA SKANE APO TH SUZUKI KAI KANEIS TO BLAKAKO SE OTI AFORA TH MALAKIA POY KABALAS..KAI NOMIZEIS OTI OLA EINAI MELETHMENA NA KOBONTE..OPOS ESY NOMIZEIS..PREPEI NA EIANI KAI KOLPO NA ELAFRONEI TO MHXANAKI MONO TOY...


na soy po..ayta ta mikros k de xereis de pa na ta peis se kana paidaki ekei na xareis poy toy tin eipes re xabaledako?
milame gia komena plaisia..kai kaneis to pan na apodeixeis oti fteei oti allo ektos tis suzuki...

ntaxei ta perneis apo ti poytsoeteria..kai mprabo..alla ayta ta de xeroyme emeis kai esy xereis..
ase..

pane pare kamia oxigonokolisi..na xeis sti plati sa batraxanthropos gia pan endexomeno.

Καταρχας γραφε με Ελληνικους χαραχτηρες γιατι μας εχεις βγαλει τα ματια με τις μαλακιες που λες :lol: :rotflmao:

Μακαρι να τα επαιρνα απο τη μαλακια αντιπροσωπεια όπως λες :lol: αλλα δυστυχως δεν δινουν τιποτα οι τσιφουτηδες :lol:

Τωρα αν ειναι μαλακια αυτο που καβαλω μεγαλε οταν το πουλησω μην το αγορασεις :winka: να πας να παρεις κανενα ουρωπαιο που σου ειναι γαντι :lol: και ασε εμας τους μαλακες να περνουμε σουτζουκια :rotflmao:


:wave2:

SeNNinhA
29/06/2009, 13:23
Μιας και το θέμα έγινε διαξιφισμός:

Μερικές αλήθειες

1) Τα GSXR K5/K6 είχαν πρόβλημα με το πλαίσιο
2) Τα προβλήματα του πλαισίου είχαν βγει στην επιφάνεια αρκετά νωρίς
3) Η SUZUKI δεν αποδέχθηκε ότι υπήρχε πρόβλημα πλαισίου όσο το μοντέλο ήταν εν ενεργεία και αυτό αποδεικνύει δόλο ή και χαζομάρα μπορεί κανείς να πει.
4) Χρειάστηκε να περάσουν 3+ χρόνια από το Κ5 (και 2 αλλαγές μοντέλων) για να γίνει επίσημη ανάκληση και ενίσχυση πλαισίων
5) Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να χρειάζονται 3+ χρόνια για μια εταιρεία για να διαπιστώσει προβλήματα πλαισίου παρόλο που η εμφάνιση τέτοιων προβλημάτων ήταν συχνή και εμφανώς δεν προέκυπτε από κακή χρήση.
6) Όλες οι εταιρείες έχουν προβλήματα που λογικά δεν έχουν υπολογιστεί κατά την κατασκευή.
7) Κάθε σοβαρή εταιρεία επιβάλετε να διορθώνει τα εγγενή κατασκευαστικά προβλήματα άσχετα με την εγγύηση και τα έτη που έχουν περάσει.
8) Το ότι κάποια ή κάποιες εταιρίες δεν ενεργούν όπως θα έπρεπε δεν δικαιολογεί και τις υπόλοιπες να κάνουν το ίδιο.
9) Το θέμα του υποπλαισίου που ραγίζει μπορεί κάλλιστα να δικαιολογηθεί από την αφαίρεση της βάσης της πινακίδας μιας και δεν προβλέπεται και λογικά εαν αφαιρέσεις την πινακίδα αφαιρείς και το πίσω μέρος του υποπλαισίου μιας και κανόνικά βρίσκεσαι σε πίστα. Το τι κάνουμε εμείς στην Ελλάδα και το πόσο αγνοοούμε τους νόμους δεν αφορά την εταιρεία.
10) Στο θέμα του υποπλαισίου θα μπορούσε εύκολα να έχει σχεδιαστεί διαφορετικά το πίσω μέρος αλλά δεν σημαίνει ότι ήταν και υποχρεωτικό.
11) Ότι και να λέει ο καθένας, η SUZUKI έκανε μεγάλη πατάτα με την μη άμεση αναγνώριση του λάθους στο πλαίσιο και απλά και μόνο με την πολιτική των χαμηλών τιμών κατάφερε να ξεπεράσει ανώδυνα το θέμα. Θα μπορούσε να την έχει χαντακώσει για πολλά πολλά χρόνια αυτό το ζήτημα. Αλλά το γεγονός ότι τα GSXR πουλούσαν σαν τρελά παντού (ακόμη και με την κακή φήμη) της έδωσε το δικαίωμα να αδιαφορήσει για τους πελάτες της και κυρίως για την σωματική τους ακεραιότητα και ακόμη περισσότερο για την ίδια τους την ζωή. Και αυτό για εμένα είναι ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΟ.

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

notakos600
29/06/2009, 13:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA





Σωστή η τοποθέτησή σου και ας μην ξεxνάμε βέβαια και το χοντρό στραπάτσο της SUZUKI με τα RMZ 450 που διαλυόταν το μοτέρ με μόλις μερικούς γύρους και έπρεπε να γυρίσει πίσω 8 μήνες η παραγωγή...

JIMK7
29/06/2009, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Μιας και το θέμα έγινε διαξιφισμός:

Μερικές αλήθειες

1) Τα GSXR K5/K6 είχαν πρόβλημα με το πλαίσιο
2) Τα προβλήματα του πλαισίου είχαν βγει στην επιφάνεια αρκετά νωρίς
3) Η SUZUKI δεν αποδέχθηκε ότι υπήρχε πρόβλημα πλαισίου όσο το μοντέλο ήταν εν ενεργεία και αυτό αποδεικνύει δόλο ή και χαζομάρα μπορεί κανείς να πει.
4) Χρειάστηκε να περάσουν 3+ χρόνια από το Κ5 (και 2 αλλαγές μοντέλων) για να γίνει επίσημη ανάκληση και ενίσχυση πλαισίων
5) Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να χρειάζονται 3+ χρόνια για μια εταιρεία για να διαπιστώσει προβλήματα πλαισίου παρόλο που η εμφάνιση τέτοιων προβλημάτων ήταν συχνή και εμφανώς δεν προέκυπτε από κακή χρήση.
6) Όλες οι εταιρείες έχουν προβλήματα που λογικά δεν έχουν υπολογιστεί κατά την κατασκευή.
7) Κάθε σοβαρή εταιρεία επιβάλετε να διορθώνει τα εγγενή κατασκευαστικά προβλήματα άσχετα με την εγγύηση και τα έτη που έχουν περάσει.
8) Το ότι κάποια ή κάποιες εταιρίες δεν ενεργούν όπως θα έπρεπε δεν δικαιολογεί και τις υπόλοιπες να κάνουν το ίδιο.
9) Το θέμα του υποπλαισίου που ραγίζει μπορεί κάλλιστα να δικαιολογηθεί από την αφαίρεση της βάσης της πινακίδας μιας και δεν προβλέπεται και λογικά εαν αφαιρέσεις την πινακίδα αφαιρείς και το πίσω μέρος του υποπλαισίου μιας και κανόνικά βρίσκεσαι σε πίστα. Το τι κάνουμε εμείς στην Ελλάδα και το πόσο αγνοοούμε τους νόμους δεν αφορά την εταιρεία.
10) Στο θέμα του υποπλαισίου θα μπορούσε εύκολα να έχει σχεδιαστεί διαφορετικά το πίσω μέρος αλλά δεν σημαίνει ότι ήταν και υποχρεωτικό.
11) Ότι και να λέει ο καθένας, η SUZUKI έκανε μεγάλη πατάτα με την μη άμεση αναγνώριση του λάθους στο πλαίσιο και απλά και μόνο με την πολιτική των χαμηλών τιμών κατάφερε να ξεπεράσει ανώδυνα το θέμα. Θα μπορούσε να την έχει χαντακώσει για πολλά πολλά χρόνια αυτό το ζήτημα. Αλλά το γεγονός ότι τα GSXR πουλούσαν σαν τρελά παντού (ακόμη και με την κακή φήμη) της έδωσε το δικαίωμα να αδιαφορήσει για τους πελάτες της και κυρίως για την σωματική τους ακεραιότητα και ακόμη περισσότερο για την ίδια τους την ζωή. Και αυτό για εμένα είναι ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΟ.

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


Πολυ σωστα και αγια αυτα που λες φιλε μου και συμφωνω απολυτα :a013: αλλα τα zx-9 που εκοβαν οι σκελετοι δεν ειδα ποτε να κανουν ανακληση η YAMAHA FZ1 1000 που κοβουν ακομα η τα HUSBVARNA κι ολα αυτα που λεω δε θελω να δικαιολογησω σε καμια περιπτωση τη suzuki ετσι, αλλα να δουμε οτι ολοι πανω κατω ιδια σκατα ειναι με τη μονη διαφορα οτι υπαρχει μια παροιμια που λεει καλιο αργα παρα ποτε :wave2:

SeNNinhA
29/06/2009, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA

.....
8) Το ότι κάποια ή κάποιες εταιρίες δεν ενεργούν όπως θα έπρεπε δεν δικαιολογεί και τις υπόλοιπες να κάνουν το ίδιο.
.....
11) .... Αλλά το γεγονός ότι τα GSXR πουλούσαν σαν τρελά παντού (ακόμη και με την κακή φήμη) της έδωσε το δικαίωμα να αδιαφορήσει για τους πελάτες της και κυρίως για την σωματική τους ακεραιότητα και ακόμη περισσότερο για την ίδια τους την ζωή. Και αυτό για εμένα είναι ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΟ.


Ισχύουν για ΟΛΟΥΣ

:wave2: :wave2: :wave2:

DUKASII
29/06/2009, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Καταρχας γραφε με Ελληνικους χαραχτηρες γιατι μας εχεις βγαλει τα ματια με τις μαλακιες που λες :lol: :rotflmao:

Μακαρι να τα επαιρνα απο τη μαλακια αντιπροσωπεια όπως λες :lol: αλλα δυστυχως δεν δινουν τιποτα οι τσιφουτηδες :lol:

Τωρα αν ειναι μαλακια αυτο που καβαλω μεγαλε οταν το πουλησω μην το αγορασεις :winka: να πας να παρεις κανενα ουρωπαιο που σου ειναι γαντι :lol: και ασε εμας τους μαλακες να περνουμε σουτζουκια :rotflmao:


:wave2: katarxas tha grafo oti k opos kaylono...an de saresei kane mia minisi..



tosa xronia ..moto na kobei plaisio apo frenarisma..den exei xanaginei..

tora esy to les fisiologiki fthora..ok

oti katalabenei o kathenas.

to an ekopse to fazer plaisio..einai gnosto..kai episis POLY PIO GNOSTO OTI H YAMAHA TO ANTIKATESTHSE XORIS POLLA POLLA...

h suzuki??

soy eipe oti einai problima diko soy...kai na tis kaneis ti xari poy kobei to gamorimadis ths plaisio..nai i oxi????


to na pathei kathe ti to kathena mixanaki einai dikaiologimeno...
to na kanoyme to malaka omos epeidi de to dexete h suzuki kai i kathe suzuki einai toylaxiston geloio.
episi geloio einai kai to epixirima oti i basi pinakidas krataei enomeno to ypoplaisio..

alla ok esy kabalises suzuki opote oti leme emeis einai lathos..

reinmeister
29/06/2009, 14:07
το θεμα με τα πλαισια υπαρχει...σε σκληρη χρηση(σουζες,εντο κλπ.) εχουν υπαρξει θεματα...σε πτωσεις επισης αλλα εκει εγω προσωπικα δεν το δεχομαι μια τις συνιστωσες του εκαστοτε βροντου δεν τις ξερει κανεις...

οσα κ5-6 ξερω εγω (και ειναι πολλα πιστεψτε με) δεν ειχαν ποτε προβλημα...και μιλαμε τα περισσοτερα ηταν πανω απο 175-180 αλογα...

σε κανονικη χρηση δεν εχει παρουσιασει κανενα μηχανακι προβλημα...

πολλες μοτοσυκλετες διαφορων εταιρειων,εχουν κατα καιρους παρουσιασει κομμενα πλαισια απο σκληρη χρηση αλλα κανενα δεν ανακληθηκε ποτε(zxr 750 π.χ.)...η λογικη των εταιρειων,παροτι δεν συμφερει εμας τους καταναλωτες,ειναι η εξης...χρηση εκτος προγραμματος δεν καλυπτεται...τελεια και παυλα σε αυτο...σωστο η λαθος δεν θα το κρινω...απλως παραθετω το γεγονος...

το οτι η σουζουκι εκανε ανακληση μετα απο μια τετραετια δεν σημαινει οτι παραδεχεται το προβλημα...απλως το κωλοχερο απο την αμερικη,η οποια παρεμπιπτοντως ειναι και η μεγαλυτερη αγορα,ηταν χοντρο...

οποτε για να χαιδεψει αυτακια και τσεπες εκανε την ανακληση...

παρομοια περιπτωση ειχε υπαρξει με το Tls...το 1994 που παρουσιαστηκε,βγηκε η φημη οτι ειχε "φονικο πλαισιο" και σκοτωνε τους αναβατες...

κατι που φυσικα ηταν απιστευτη παπαρια μια και αν δεν ειχες πειρα απο αντιστοιχες μοτοσυκλεττες με τονους,για τοτε,ροπης την κωλοτουμπα την ειχες στο τσεπακι...

το μηχανακι ηταν απλως εκπληκτικο κι εντελως απροβληματιστο...

τι εκανε η σουζουκι?την επομενη χρονια εβαλε στανταρ σταμπιλιζατερ στα Tlr κι επισης τα τοποθετησε τσαμπα στα παλιοτερα...εσκασαν οσοι εκραζαν κι εληξε το θεμα εκει...

λαβετε επισης υπ οψιν ,οτι ουτε μια περιπτωση κομμενου πλαισιου δεν ειχε παρουσιαστει σε αγωνιστικο κ5-6,ειτε παγκοσμιου,ειτε ama,ειτε british superbike...

υπαρχει προβλημα με τα πλαισια των κ5-6? εγω δεν ειμαι σιγουρος ακομα και τωρα...ευαισθησια σε πτωσεις σιγουρα υπαρχει...

απλως μην κραζουμε μια εταιρεια στο συνολο της κρινοντας μονο απο μια ανακληση την οποια εκανε πιεζομενη...

DUKASII
29/06/2009, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
το θεμα με τα πλαισια υπαρχει...σε σκληρη χρηση(σουζες,εντο κλπ.) εχουν υπαρξει θεματα...σε πτωσεις επισης αλλα εκει εγω προσωπικα δεν το δεχομαι μια τις συνιστωσες του εκαστοτε βροντου δεν τις ξερει κανεις...

οσα κ5-6 ξερω εγω (και ειναι πολλα πιστεψτε με) δεν ειχαν ποτε προβλημα...και μιλαμε τα περισσοτερα ηταν πανω απο 175-180 αλογα...

σε κανονικη χρηση δεν εχει παρουσιασει κανενα μηχανακι προβλημα...

πολλες μοτοσυκλετες διαφορων εταιρειων,εχουν κατα καιρους παρουσιασει κομμενα πλαισια απο σκληρη χρηση αλλα κανενα δεν ανακληθηκε ποτε(zxr 750 π.χ.)...η λογικη των εταιρειων,παροτι δεν συμφερει εμας τους καταναλωτες,ειναι η εξης...χρηση εκτος προγραμματος δεν καλυπτεται...τελεια και παυλα σε αυτο...σωστο η λαθος δεν θα το κρινω...απλως παραθετω το γεγονος...

το οτι η σουζουκι εκανε ανακληση μετα απο μια τετραετια δεν σημαινει οτι παραδεχεται το προβλημα...απλως το κωλοχερο απο την αμερικη,η οποια παρεμπιπτοντως ειναι και η μεγαλυτερη αγορα,ηταν χοντρο...

οποτε για να χαιδεψει αυτακια και τσεπες εκανε την ανακληση...

παρομοια περιπτωση ειχε υπαρξει με το Tls...το 1994 που παρουσιαστηκε,βγηκε η φημη οτι ειχε "φονικο πλαισιο" και σκοτωνε τους αναβατες...

κατι που φυσικα ηταν απιστευτη παπαρια μια και αν δεν ειχες πειρα απο αντιστοιχες μοτοσυκλεττες με τονους,για τοτε,ροπης την κωλοτουμπα την ειχες στο τσεπακι...

το μηχανακι ηταν απλως εκπληκτικο κι εντελως απροβληματιστο...

τι εκανε η σουζουκι?την επομενη χρονια εβαλε στανταρ σταμπιλιζατερ στα Tlr κι επισης τα τοποθετησε τσαμπα στα παλιοτερα...εσκασαν οσοι εκραζαν κι εληξε το θεμα εκει...

λαβετε επισης υπ οψιν ,οτι ουτε μια περιπτωση κομμενου πλαισιου δεν ειχε παρουσιαστει σε αγωνιστικο κ5-6,ειτε παγκοσμιου,ειτε ama,ειτε british superbike...

υπαρχει προβλημα με τα πλαισια των κ5-6? εγω δεν ειμαι σιγουρος ακομα και τωρα...ευαισθησια σε πτωσεις σιγουρα υπαρχει...

απλως μην κραζουμε μια εταιρεια στο συνολο της κρινοντας μονο απο μια ανακληση την οποια εκανε πιεζομενη... Οπως τα λες ειναι..ισως να μην υπαρχει και προβλημα...

αλλα για να μην σε κραζουνε..οτι σου ρθει κομμενο το αλλαζεις χωρις πολλα πολλα..ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ..
εχεις γαμηθει να πουλας το μηχανακι αυτο...και αντι να το υποστιριξεις..κανεις τον κινεζο.

ετσι βγαινει μετα ο αλλος και σου λεει οτι κατοπιν μελετης..το υποπλαισιο κοβει αν βγαλεις την βαση πινακιδας!!!:lol: :rotflmao: :lol:

twat
29/06/2009, 16:38
Ο αδερφος μου ηδη το πουλησε το ρημαδι το κ5 και το ιδιο θα κανω κι εγω στο προσεχες μελλον.Κι αυτη τη φορα θα παρω honda!!!kαι ποτε ξανα suzuki.Nαι ξερω, στα αρχιδια της...Τωρα θα ηθελα μια βοηθεια,σε ποιον να το παω για ελεγχο στη θεσσαλονικη???οποιος παθων μπορει ας βοηθησει με την γνωμη-πειρα του.Ευχαριστω

reinmeister
29/06/2009, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Οπως τα λες ειναι..ισως να μην υπαρχει και προβλημα...

αλλα για να μην σε κραζουνε..οτι σου ρθει κομμενο το αλλαζεις χωρις πολλα πολλα..ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ..
εχεις γαμηθει να πουλας το μηχανακι αυτο...και αντι να το υποστιριξεις..κανεις τον κινεζο.

ετσι βγαινει μετα ο αλλος και σου λεει οτι κατοπιν μελετης..το υποπλαισιο κοβει αν βγαλεις την βαση πινακιδας!!!:lol: :rotflmao: :lol:

δεν εχεις αδικο ρε δουκα,αλλα η σουζουκι και καθε σουζουκι ,θα το τραβηξει μεχρι εκει που δεν παει...διοτι αν με το καλημερα δεχεται οτι ακουγεται,τοτε με το παραμικρο θα τρωει κραξιμο...ακομη και για εντελως παραλογα πραγματα...

δεν την δικαιολογω,απλως σου λεω τι παιζει...

οσοι θεωρειτε τα σουζουκι μπουρδελα,πατε παρτε cbr 1000 2008...το διχρονο ντε...ξερετε...
η zx10 που μετα απο 10000 αρχιζει ο τρομος...
r1 δεν το συζηταμε...ειδικα με τον crossplane εχει να πεσει απειρο γελιο...

υ.γ.περαν ολων αυτων εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι ασχολειστε με παπιες...παρτε Busa να βρειτε την υγεια σας...:lol:

T.R.E
29/06/2009, 17:09
To πίσω κομμάτι του υποπλαισίου αμφιβάλλω αν μπορεί να αφαιρεθεί χωρίς να μπεί κάτι άλλο στην θέση του,αφου επάνω του στηρίζονται η ουρά ακόμα και η πολυεστερική και το undertail με 4 βίδες...

Όσους ξέρω να το έχουν βγάλει τοποθετουν μια πιο έυκαμπτη και ελαφριά κατασκευή συνήθως αλουμινένια...



Τώρα για το άν έπρεπε να κόβει το υποπλαίσιο επειδή αφαιρείς την πινακίδα,εδώ γελάμε...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


αν ήθελαν να μην βγαίνει θα την έκαναν μονοκόμματη,όχι με 4 βίδες και 2 φίς να βγαίνει σε 5 λεπτά...:a21:




Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister

η zx10 που μετα απο 10000 αρχιζει ο τρομος...



Για πες τι ξέρεις,ψήνομαι για ΖΧ 10 '08! :eek:

twat
29/06/2009, 17:11
Αγαπητε reinmeister αν αυτα ειναι παπιες τοτε το hayabusa ειναι σαυρα,μακρυα και χαμηλη που δεν στριβει απλα σερνετε

reinmeister
29/06/2009, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Αγαπητε reinmeister αν αυτα ειναι παπιες τοτε το hayabusa ειναι σαυρα,μακρυα και χαμηλη που δεν στριβει απλα σερνετε

στην καθομιλουμενη το hayabusa λεγεται κι αλλιως χιλιαρογαμοσαυρος ο ασφαλτωδης...

sniper
29/06/2009, 17:16
:a014:

devil's animal
29/06/2009, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν εχεις αδικο ρε δουκα,αλλα η σουζουκι και καθε σουζουκι ,θα το τραβηξει μεχρι εκει που δεν παει...διοτι αν με το καλημερα δεχεται οτι ακουγεται,τοτε με το παραμικρο θα τρωει κραξιμο...ακομη και για εντελως παραλογα πραγματα...

δεν την δικαιολογω,απλως σου λεω τι παιζει...

οσοι θεωρειτε τα σουζουκι μπουρδελα,πατε παρτε cbr 1000 2008...το διχρονο ντε...ξερετε...
η zx10 που μετα απο 10000 αρχιζει ο τρομος...
r1 δεν το συζηταμε...ειδικα με τον crossplane εχει να πεσει απειρο γελιο...

υ.γ.περαν ολων αυτων εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι ασχολειστε με παπιες...παρτε Busa να βρειτε την υγεια σας...:lol:

μην εισαι προβοκατορας ρε π0υστη rein.

αν ειχε καποιος προβλημα με το ΖΧ10 μετα τα 10000 θα εβγαινε και θα το'λεγε...

κατσε να δουμε και το R1,που το δικασες χωρις ελαφρυντικα..

καλα τα honda ειναι γνωστα παρταλια και καινε λιγο λαδακι παραπανω..

επειδη πηρες εσυ και 2-3 αλλοι καραβι, πρεπει να παρουν και οι υπολοιποι? αντε βουτα το στον Πειραια να κανεις κανα δρομολογιο σε νησι μπας και βγαλεις λεφτα για να του βαλεις φρενα...
:rotflmao: :rotflmao:

twat
29/06/2009, 17:25
προφανως εννοεις τον χιλιαρογαμοσαυρο που γαμαει χιλιαρια στα ισια και σε καμμια αλλη σταση μιας και καμμια φαντασια δεν εχει(αλλαζει μοντελο καθε 10 χρονια)ουτε τον "σωματοτυπο" για να κανει κατι διαφορετικο

kokos08
29/06/2009, 18:04
Εγω για να ειμαι σιγουρος εχω δεσει με σπαγκο το μπροστα με το πισω μερος ωστε αμα φυγει στην εθνικη και εχω πολλα χιλιομετρα τουλαχιστον να μην το χασω.:smilea:

GSXR K6
27/08/2009, 01:03
Λιπον και ερχομαστε στο θεμα μας τωρα.....
Ελπιζω φιλτατε giwrgos_g να σου λυθηκε η απορια σου για το αν θα παρεις Κ5-6 ή Κ7?????

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :a5:

GSXR K6
27/08/2009, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εγω για να ειμαι σιγουρος εχω δεσει με σπαγκο το μπροστα με το πισω μερος ωστε αμα φυγει στην εθνικη και εχω πολλα χιλιομετρα τουλαχιστον να μην το χασω.:smilea:

Αυτο με το σπαγκακι το εχει δουλεψει???
Σε ρωταω γιατι ειχα σκοπο να παρω Κ6 και τωρα που να βρω τα @ρχιδι@ να ρωτισω μεσα στο φορουμ αν ειναι καλι η ιδεα μου για αυτην την αγορα???:nono:
Αμα ειναι να το κανω κατευθιαν με σπαγκο να τελειωνω!!!!:lol:


Υ.Γ:Τι χρωμα σπαγκο να παρω!!!!!!!!!!:wave2:

madox
27/08/2009, 15:42
Καλα τι να πει και η mercedes που εκανε ανακλιση ενα εκατομμυριο αυτοκινητα γιατι η επαναστατικη της τεχνολογια brake by wire αποδειχτηκε F.T.D(ΓΤΠ);)

Φυσικα τουμπεκι και κουκουλα απο τα διαφορα automotoanekdoto:D


Παντως δεν μουυ κανει εντυπωση το κοινο ζηταει ολο και δυνατοτερα,ελαφρυτερα,φθηνοτερα(η τελευται παραμετρος ειναι και η ουσιαστικοτερη) χιλιαρια οποτε η εποχη που θα αρχισουν να τα φτιαχνουν απο αλουμινενιο χαρτονι δεν ειναι μακρια.

pilotos_xtreme
22/11/2009, 00:57
κανα νεο απο τον φιλο albadros ? εγινε καποια κινηση/δικαστηριο μετα την ανακληση??

Albatros
22/11/2009, 08:52
Το δικαστήριο έγινε πριν ένα μήνα και θα βγεί απόφαση σε 5-6 μήνες (Ελληνική Δικαιοσύνη)...

:(

pilotos_xtreme
22/11/2009, 13:32
κουραγιο φιλε ,εφαγες το γαιδαρο κ σου εμεινε η ουρα.
και με ολα αυτα που συνεβησαν , νομιζω πως θα δικαιωθεις,κ συ και
τα αλλα παλικαρια σαν κ σενα

κρατα μας ενημερους !

:beer:

dimitris_speed
20/06/2011, 09:42
Να ρωτησω κατι. Ασχετα αν ο αριθμος πλαισιου ειναι μεσα στην ανακληση,δεν μπορεις να το πας στην suzuki για να σου κανουν αυτο με τις ρητινες? Και κατι ακομη. Εχει ακουστει κατι για μηχανακι να που εχει παει στην suzuki για "δεσιμο" με ρητινες,να σπασει μετα απο αυτο?.Εννοω ,ο κινδυνος μετα απο αυτο που κανουν στην suzuki, εξαλείφεται εντελως?

ποπαϋ
20/06/2011, 11:09
μόνο εαν είναι ο αριθμός του πλαισίου είναι στην ανάκληση σου βάζουν αυτή την ενίσχυση τσάμπα. γι αυτό και σου ζητάνε να τους δείξεις την άδεια κυκλοφορίας.

τώρα στο δικό μου Κ6 ούτε πριν ούτε μετά την ενίσχυση δεν είχα κανένα πρόβλημα.
βέβαια δεν έχει ακουμπήσει κάτω (χτύπα ξύλο μακριά απο μας).

TROOPER
20/06/2011, 12:02
η συζητηση κλειδωνεται γιατι απο αλλου ξεκινησαμε και αλλου καταληξαμε.

:wave2: