PDA

View Full Version : Ερωτηση!!!!



edmarios
18/06/2009, 11:11
Καταρχην καλημερα σε ολα τα παιδια!!Θα ηθελα να μαθω πως μπορω να ρυθμισω το swift light στην μηχανη μου (Gsx-R 1000 K7) γιατι εδω και αρκετο καιρο δεν μου αναβει... Το εχει παθει καποιος αλλος ουτοσωστε να γνωριζει γιατι το κανει αυτο??? Ειχα αλλαξει εγκεφαλο τοτε με τις ανακλισεις αλλα ρυθμιστηκε στην σουζουκι οποτε δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα... Μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι και πως μπορω να το φτιαξω??? Και στις ποσες στροφες θα ηταν καλα να το βαλω να αναβει ????

Ευχαριστω εκ των προτερων

Μαριος!!

gixxerpap
18/06/2009, 12:02
πατάς ταυτόχρονα και τα δυο κουμπια που έχει στα όργανα με τη μοτοσυκλέτα σβηστή, και κρατώντας τα πατημένα, τη γυρνας στο on. η βελόνα του στροφόμετρου θα κάνει το check και μετά δε θα γυρίσει στο μηδεν, αλλα στις στροφές που ανάβει το shift light όταν είναι ενεργό. για να αλλάξεις τις στροφές που θα ανάβει, τον τρόπο που θα ανάβει ( συνεχώς αναμμένο ή flashing), αλλά και για να το ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις, πρεπει να παίξεις με τα κουμπάκια, αλλά δε θυμάμαι, ποιο είναι για τι ....

ελπίζω να το θυμάμαι σωστα και να μη σε μπερδέψω χειρότερα.:D

σταμάτησε να ανάβει, ακριβώς γιατί άλλαξες εγκέφαλο. νομίζω ότι απο το εργοστάσιο δεν είναι ενεργοποιημένο. όταν είναι, στο κοντέρ σου θα υπάρχει αναμμένη μια ένδειξη κεραυνου.

edmarios
18/06/2009, 12:18
Ευχαριστω πολυ φιλτατε Γιωργο!! Ελπιζω να ειναι ετσι και να μην ειναι τιποτα αλλο... να σαι καλα!!!!