PDA

View Full Version : Μετατροπη Καθαρου...



Fan1s
25/06/2009, 22:42
Παιδια εχω μια απορια...Πες τε οτι εχω ενα enduro 125 καθαρο μονο για χωμα....Γινεται να το κανω Νομιμο? (βαζοντας φωτα και βγαζοντας μαλλον καποια χαρτια)....Ειμαι ασχετος με το θεμα γιαυτο ρωταω...αν γινεται ποσο "Περιπου" θα κοστισουν αυτα? (τα χαρτια για να γινει νομιμο ενοω)...

Ευχαριστω Πολυ....και συγνωμη αν ειναι σε λαθος Section...

XJR_Billy
25/06/2009, 23:05
Καλώς ήλθες φιλαράκι!!:beer: :beer:

Θα σε ενημερώσουν οι "βρώμικοι" της παρέας!:lol: :lol: :wave2:

OldMan
26/06/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fan1s
...Πες τε οτι εχω ενα enduro 125 καθαρο μονο για χωμα...
Εμείς να το πούμε, αλλά εσύ δεν έχεις καταλάβει τι είναι enduro και τι MX ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Fan1s
..Γινεται να το κανω Νομιμο?
Όχι, γιατί απλά ΕΙΝΑΙ νόμιμο (αν είναι enduro...) !! :wave2:



Υ.Γ.
Αν μιλάς για ΜΧ, ΔΕΝ θα μπορέσεις με καμιά κυβέρνηση να βγάλεις άδεια κυκλοφορίας από την Υπηρεσία Συγκοινωνιών (αν και θεωρητικά προβλέπεται αντίστοιχη διαδικασία...) :wave2:

nikos force
26/06/2009, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ε
Αν μιλάς για ΜΧ, ΔΕΝ θα μπορέσεις με καμιά κυβέρνηση να βγάλεις άδεια κυκλοφορίας από την Υπηρεσία Συγκοινωνιών (αν και θεωρητικά προβλέπεται αντίστοιχη διαδικασία...) :wave2: λογο της διχρονιας ??????????

Gi_4ce
26/06/2009, 13:29
Λόγω του οτι δεν εχει φλας, κορνες, φωτα κλπ για να παρει εγκριση τυπου.

Και να τα βάλεις αυτα, και να πνίξεις το μοτέρ για τους ρύπους, παλι χωρις εγκριση τυπου για το συγκεκριμένο μηχανάκι, δεν παιρνεις αδεια.

OldMan
26/06/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
λογο της διχρονιας ??????????
:nono:

Λόγω του ότι κανείς "αρμόδιος" δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να "ομολογκάρει" κάποιο μηχανάκι ...

(στα τετράτροχα είναι λίγο πιο εύκολα τα πράγματα..) :winka:

nikos force
26/06/2009, 13:49
επειδη σε 4τ εχω δει πινακιδες σε μηχανακια που δεν πρεπει ... φιξαρονται και μαγειρευονται καταλληλα οι εγκρισεις και τα μηχανακια ...