PDA

View Full Version : Συναγερμος Sryball



MANOSR1
11/07/2009, 11:56
καλημερα.ξερει καποιος αν συμφερει η επισκευει συναγερμου;εχω τον spyball (sp/am 141a)και χτες ενω ειχα παει την βολτα μου οταν πηγα να τον οπλισω δεν οπλιζε.(παρεπιπτοντως εδω και κανα μηνα οταν εβαζα τον συναγερμο εκανε το μπιπ αλλα οταν την κουναγα δεν χτυπαγε.)του αλλαξα μπαταρια στο μπουτον και μετα απο λιγο δουλεψε.το κακο ειναι οτι αν σβυσω το μοτερ το κλειδωνει και δεν περνει μπροστα.να κανω επισκευη του παλιουκαι αν ξερετε συνεργειο, η να βαλω καινουργιο να εχω το κεφαλη μου ησυχο.(με την μπαταρια που του αλλαξα στο μπουτον δουλευει αλλα εχω παλι τον φοβο μην μεινω πουθενα.):sad:

dond4le
11/07/2009, 16:27
διαβασε με λεπτομερια το μανουαλ.......εχεις μαλλον προστασεια immobilaiser & αισθητηρα κινησης.
Μετα απο 60sec κλειδονει τον κινητηρα....!!!!
Για αρχη συγχρονησε το χειριστηριο με τον συναγερμο μετα ενεργοποιησε το immobilaiser και τελος ρυθμησε την ευαισθησια της προστασιας κινησης.

Τα λεει με λεπτομεριες ολα στο μανουαλ.....ευκολο ειναι.

Αν δεν το εχεις να στο στειλω. Εχω το μοντ.6527

MANOSR1
11/07/2009, 19:13
Ευχαριστω (dond41e) το μανιουαλ το εχω, απλα οπως ειπα οταν οπλιζω τον συναγερμο και την κουναω δεν χτυπαει,ενω οταν ανοιξω τον διακοπτη κανει το μπιπ οτι πηγε να γινει παραβιαση.μαλον παω για αλλον.ευχαριστω παντος για το ενδιαφερων και την βοηθεια. :beer:

DIMITRIS Z750
12/07/2009, 15:18
Aυτο μπορει να γινει οταν καποιο αλλο οχημα ηται αμαξι η μηχανακη αλλαζη κωδικο
οταν καμια φορα δεν ξεοπλιζει πατα το μποθτον 30 δευτερα σταθερα και ρυθμιζεται αυτοματα
και ξεοπλιζει

dond4le
12/07/2009, 16:28
οχι ρε μην παιρνεις αλλον.....και εγω το ιδιο προβλημα ειχα.

Και τωρα ολα οκ.

Δες στο manual στην ριθμηση της ευαισθησια του συναγερμου.

arisk
14/07/2009, 07:04
Την Spyball την αντιπροσωπεύει (νομίζω) η Security Hellas ΑΕ στην Λ.Αθηνών 76 Τηλ: 210 5139449.Εγώ που είχα ένα χαλασμένο τηλεχειριστήριο μου το επισκεύασε σε 5 λεπτά.