PDA

View Full Version : Διαφορες Κ8-Κ9



jap106
19/07/2009, 11:49
Γεια σας παιδες.Υπαρχουν διαφορες στα hayabusa,εκτος απο τα χρωματα,στα μοντελα του 2008 με 2009?(μηχανικα πχ)

reinmeister
19/07/2009, 13:06
οχι

firefox
29/08/2009, 11:56
εγώ θα ρωτούσα ποίες ακριβώς είναι οι διαφορες μεταξύ K7-K8. πέρα από τα χρώματα τα οποια δεν ενδιαφέρουν.

γεωμετρίες κινητήρες συνολικό στήσιμο υπάρχει καμια διαφορα ουσιαστική η μη?

T.R.E
29/08/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
εγώ θα ρωτούσα ποίες ακριβώς είναι οι διαφορες μεταξύ K7-K8. πέρα από τα χρώματα τα οποια δεν ενδιαφέρουν.

γεωμετρίες κινητήρες συνολικό στήσιμο υπάρχει καμια διαφορα ουσιαστική η μη?


Eσύ φίλος πρέπει να καταλάβεις ότι η Suzuki δεν αλλάζει όλα τα μοντέλα της την ίδια χρονιά,οπότε θα πρέπει να συγκεκριμενοποιήσεις για τι μηχανάκι μιλάς...

Το 07 Busa με 08 έχουν μεγάλες διαφορές κυρίως στο μοτέρ,το 08 έχει σχεδόν 20+ ίππους... Και εμφανισιακά έχουν αρκετή διαφορά... :beer:

firefox
29/08/2009, 13:59
έχεις δίκιο τώρα το πήρα χαμπάρι. νόμιζα το thread ήταν για gsxr 600. οποτε και σε αυτό αναφερόμουν

firefox
01/09/2009, 19:28
στο gsxr 600 K6 που έχω οι κραδασμοί που φτάνουν στα χερια μου μέσω τών χειρολαβών από τον κινητήρα είναι αρκετά κουραστικές με αποτέλεσμα να αισθάνομαι ένα κάποιο ελαφρύ μούδιασμα στα δάχτυλα.

υπάρχει λύση στο πρόβλημα? αντίβαρα τής μαμάς του.

GIXXERAKIAS
01/09/2009, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
στο gsxr 600 K6 που έχω οι κραδασμοί που φτάνουν στα χερια μου μέσω τών χειρολαβών από τον κινητήρα είναι αρκετά κουραστικές με αποτέλεσμα να αισθάνομαι ένα κάποιο ελαφρύ μούδιασμα στα δάχτυλα.

υπάρχει λύση στο πρόβλημα? αντίβαρα τής μαμάς του.


Και εισαι ο μονος με SS που του μουδιαζει το χερι...:look:

:cry: :cry:

firefox
02/09/2009, 16:23
προφανώς το λες ειρωνικά? σε τέτοιο βαθμό να έχει κανεις ενοχλήσεις λόγο κραδασμών το θεωρώ απαράδεκτο....

έχω ακούσει τα cbr δεν έχουν τέτοιους κραδασμούς. αληθεύει?

GIXXERAKIAS
02/09/2009, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
προφανώς το λες ειρωνικά? σε τέτοιο βαθμό να έχει κανεις ενοχλήσεις λόγο κραδασμών το θεωρώ απαράδεκτο....

έχω ακούσει τα cbr δεν έχουν τέτοιους κραδασμούς. αληθεύει?

Ολα τα SS λογω θεσης οδηγησης και "σπασιμο" των καρπων εχουν αυτο το ιδιωμα στην οδηγηση τους,ειδικα αν οδηγουνται σε χαμηλες ταχυτητες (και με συνεπιβατη-ατιδα) και φορτιζουν πολυ με το βαρος μας τα χερια.

Αν παλι εχεις τοσο εντονο προβλημα καλο θα ηταν να μας πεις αν το εχεις αυτο απο τοτε που το πηρες η αν εκανες προσφατα αλλαγη ελαστικων σε καποιο λαστιχαδικο και δεν εχει γινει σωστη ζυγοσταθμιση του εμπρος τροχου.Αν ειναι ετσι πηγαινε να το ξανακανουν.:winka:

ps:Αν εχεις βαλει γομες (ελαστικα πιστας με μεγαλη κορωνα) τα κουνηματα αυτα θα υπαρχουν σε μεγαλυτερο βαθμο απο ενα ελαστικο δρομου με πιο νορμαλ κορωνα.:beer: :wave2:

T.R.E
02/09/2009, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
στο gsxr 600 K6 που έχω οι κραδασμοί που φτάνουν στα χερια μου μέσω τών χειρολαβών από τον κινητήρα είναι αρκετά κουραστικές με αποτέλεσμα να αισθάνομαι ένα κάποιο ελαφρύ μούδιασμα στα δάχτυλα.

υπάρχει λύση στο πρόβλημα? αντίβαρα τής μαμάς του.

Κραδασμούς στο τιμόνι μπορεί να σου βγάζει και πολύ τεντωμένη αλυσίδα,ή φθαρμένη αλυσίδα με κόμπους... :beer: