PDA

View Full Version : Γιατι πεφτουν οι στροφες?



PreGeoLude
29/07/2009, 01:02
Παιδια γεια σας. Σημερα παρελαβα το εργαλειακι μου και μολις πριν λιγο γυρισα και απο τη πρωτη βολτιτσα μου. Πηρα καινουργιο το ΚΤΜ SMT 990. Απο τη πρωτη στιγμη που το καβαλησα, οταν κατεβαζα ταχυτητα αλλα και μερικες φορες οταν ανεβαζα, οι στροφες επεφταν τοσο πολυ που η μηχανη εσβηνε. Αν και στη νεκρα κραταει ρελαντι κανονικα (μειωμενες οι στροφες απο το κανονικο), οταν ειμαι εν κινησει και κατεβαζω ταχυτητα η μηχανη σβηνει. Περασα απο την ΚΤΜ και μου ειπαν οτι ειναι επειδη ειναι καινουργια. εχω κανει μονο 78 χλμ. Ξερετε κατι αναλογο ?

ant0ine
29/07/2009, 08:32
Εμένα μου συνέβαινε στο Tiger (1050).

Και σε μένα κατά τα κατεβάσματα ταχυτήτων ή τις ξερογκαζιές όταν περνούσα μέσα από κίνηση.

Το πήγα μου το ρύθμισαν και όλα οκ.

sakis67
29/07/2009, 15:23
τι απαντηση ειναι αυτη ρε φιλε που σου εδωσαν ?

επειδη ειναι καινουριο σβηνει ??

ρε να πας και να τους τα χωσεις να τους απειλησεις με δικηγορους ακου εκει ειναι καινουριο και για αυτο σβηνει, αν ηθελα ρε καραγκιοζη μηχανη που να σβηνει θα επαιρνα μεταχειρισμενη με 1000 ευρω.....αντε γιατι συγχυστηκα τωρα

sakisvolos
29/07/2009, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από PreGeoLude
Παιδια γεια σας. Σημερα παρελαβα το εργαλειακι μου και μολις πριν λιγο γυρισα και απο τη πρωτη βολτιτσα μου. Πηρα καινουργιο το ΚΤΜ SMT 990. Απο τη πρωτη στιγμη που το καβαλησα, οταν κατεβαζα ταχυτητα αλλα και μερικες φορες οταν ανεβαζα, οι στροφες επεφταν τοσο πολυ που η μηχανη εσβηνε. Αν και στη νεκρα κραταει ρελαντι κανονικα (μειωμενες οι στροφες απο το κανονικο), οταν ειμαι εν κινησει και κατεβαζω ταχυτητα η μηχανη σβηνει. Περασα απο την ΚΤΜ και μου ειπαν οτι ειναι επειδη ειναι καινουργια. εχω κανει μονο 78 χλμ. Ξερετε κατι αναλογο ?

Να ξαναπας από 'κει και να τους......................άντε να μη πω τι!!!!:mad: :mad: :mad:

2stroker
29/07/2009, 17:51
δεν νομιζω οτι η απαντηση που σου εδωσαν στεκει και πολυ.καλυτερα να πας απο κει και να στο ρυθμισουν.:beer:

OldMan
30/07/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Να ξαναπας από 'κει και να τους......................άντε να μη πω τι!!!!:mad: :mad: :mad:

Σε ορισμένες περιπτώσεις επιτρέπεται (για να μην πω "επιβάλεται"..) να πεις ...!!! :winka:


@ PreGeoLude: Δεν θέλω να παρεξηγηθούμε, αλλά δεν μπορώ να συζητήσω σοβαρά με κάποιον που του έχουν δώσει τέτοια απάντηση και - αντί να τους αυτώσει τα αυτά - έρχεται και το συζητάει ... :beer:

suntiritikos
30/07/2009, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από PreGeoLude
Παιδια γεια σας. Σημερα παρελαβα το εργαλειακι μου και μολις πριν λιγο γυρισα και απο τη πρωτη βολτιτσα μου. Πηρα καινουργιο το ΚΤΜ SMT 990. Απο τη πρωτη στιγμη που το καβαλησα, οταν κατεβαζα ταχυτητα αλλα και μερικες φορες οταν ανεβαζα, οι στροφες επεφταν τοσο πολυ που η μηχανη εσβηνε. Αν και στη νεκρα κραταει ρελαντι κανονικα (μειωμενες οι στροφες απο το κανονικο), οταν ειμαι εν κινησει και κατεβαζω ταχυτητα η μηχανη σβηνει. Περασα απο την ΚΤΜ και μου ειπαν οτι ειναι επειδη ειναι καινουργια. εχω κανει μονο 78 χλμ. Ξερετε κατι αναλογο ?

Φιλε μου μην με παρεξηγησεις .... με αγαπη στο λεω..

Ποσο βλακας ή ασχετος μπορει να εισαι που σου ειπαν τετοιο πραγμα κι εσυ εφυγες χωρις να τους το φερεις στο κεφαλι.

Συγνωμη αλλα συγχιζομαι οταν ακουω κατι τετοια.

Τελοσπαντων, δεν πρεπει να ειναι τιποτα σοβαρο.
Καμια ρυθμιση θα θελει το ρελαντι ή να κοιταξουν λιγο τα μιγματα.

PreGeoLude
03/08/2009, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από suntiritikos
Φιλε μου μην με παρεξηγησεις .... με αγαπη στο λεω..

Ποσο βλακας ή ασχετος μπορει να εισαι που σου ειπαν τετοιο πραγμα κι εσυ εφυγες χωρις να τους το φερεις στο κεφαλι.

Συγνωμη αλλα συγχιζομαι οταν ακουω κατι τετοια.

Τελοσπαντων, δεν πρεπει να ειναι τιποτα σοβαρο.
Καμια ρυθμιση θα θελει το ρελαντι ή να κοιταξουν λιγο τα μιγματα.




Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την αγαπη σου. Ουτε βλακας ειμαι ουτε ασχετος. Αυτο που ρωτησα ειναι αν καποιος ειχε παρομοια εμπειρια. Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω. Ναι καινουργιο το πηρα το μηχανακι και οντως ηταν απλα ενα reset που επρεπε να γινει με το διαγνωστικο. 5 λεπτα δουλεια. Πολυ φασαρια για το τιποτα

chris_honda
03/08/2009, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakis67
τι απαντηση ειναι αυτη ρε φιλε που σου εδωσαν ?

επειδη ειναι καινουριο σβηνει ??

ρε να πας και να τους τα χωσεις να τους απειλησεις με δικηγορους ακου εκει ειναι καινουριο και για αυτο σβηνει, αν ηθελα ρε καραγκιοζη μηχανη που να σβηνει θα επαιρνα μεταχειρισμενη με 1000 ευρω.....αντε γιατι συγχυστηκα τωρα

:beer: :beer:

Tα λέει όλα...

transalpblack
03/08/2009, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από PreGeoLude
..........οντως ηταν απλα ενα reset που επρεπε να γινει με το διαγνωστικο. 5 λεπτα δουλεια. Πολυ φασαρια για το τιποτα


και αναρωτιεμαι εγω τωρα...
αφου ηταν 5 λεπτα δουλεια και η ολη υποθεση ειναι πολυ φασαρια για το τιποτα, γιατι επρεπε να ανοιχθει θεμα???

sakisvolos
03/08/2009, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
γιατι επρεπε να ανοιχθει θεμα???

Γιατί για 5 λεπτά δουλειά την πρώτη φορά που το πήγε να το δουν τον διώξανε και του είπανε ότι θα
στρώσει μόνο του! Για την κοροϊδία της αντιπροσωπείας γι αυτό! :winka:

transalpblack
04/08/2009, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Γιατί για 5 λεπτά δουλειά την πρώτη φορά που το πήγε να το δουν τον διώξανε και του είπανε ότι θα
στρώσει μόνο του! Για την κοροϊδία της αντιπροσωπείας γι αυτό! :winka:


:a10: :a10: