PDA

View Full Version : 94 Ηonda GB 250 Clubman



Tpap
31/07/2009, 17:32
...για λέγετε.

Η φοτό είναι από νέτ, πιο μετά θα βάλω την κανονική.

Μας αρέσει, δεν μας αρέσει --να το πάρω, να μην το πάρω --να το πάρω και να το χαρίσω, να το πάρω και να το κρατήσω...?

(είδα και άλλη μια φοτό με κοκοβιό πίσω, ρε λέμε...)


170164

Tpap
31/07/2009, 17:34
εδώ είμαι:


170165

hidefnick
31/07/2009, 19:39
Μήπως να βρείς ένα 500?:wave2: :wave2: :wave2: http://arvidl.tripod.com/gbbrochure1.jpg

hidefnick
31/07/2009, 19:42
:wave2:


170170

hidefnick
31/07/2009, 19:57
Πάτε να με καταστρέψετε. Το ξέρω....:evil: :evil: :evil:


170172

makis206
31/07/2009, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
να το πάρω και να το χαρίσω

Σε μένα και θα σ'αγαπάω μια ζωή !!!:a8: :lol:


Κουκλί είναι Τάσο !:beer:

catmaster
01/08/2009, 01:53
Έτσι και πείς οτι πήρες Gb σου κόβω την καλημέρα Τάσε ...:D


(φωτό τώρα λέμε )




:smokin:

Tpap
01/08/2009, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Έτσι και πείς οτι πήρες Gb σου κόβω την καλημέρα Τάσε ...:D
(φωτό τώρα λέμε ):smokin:


Εχμμ...


Άκη, το πήρα ρε.

Άμα φτιάξω τα πηνιάκια και σου δώκω βόλτα, θα μΕ καλημερίζεις...?



'Ερχεται ρε και η φωτό...

Gares'
01/08/2009, 18:04
Ωραίος ρε!!!!Με γειές και καλοβολτάριστο :beer: :beer: :beer:

Tpap
02/08/2009, 01:53
live πράμα, Άκη...

(με τον μισό από τον φίλο μου Γιάννη πίσω...)


170230

Tpap
02/08/2009, 01:54
clubman γράφει...


170231

Tpap
02/08/2009, 01:56
Φόρτωσις.

Και δεν πιστεύω η σέλα και τα πηνία να με δυσκολέψουν πολύ.

Μην ρωτήσει κανείς μόνο, πόσο το πήρα...:D


170232

hidefnick
02/08/2009, 11:35
:beer: :beer: :beer: :beer:

byron
02/08/2009, 12:55
Tάσο :beer: :beer:
Το clubman το έχει ο φίλος μηχανικός που μου φτιάχνει και το srx. Όμορφο και σβέλτο μηχανάκι. Αν δενννν κάνω λάθος, έχει κάποιο θέμα με το μοτέρ του και τον είχε ταλαιπωρήσει λίγο. Θα τον ρωτήσω και θα επανέλθω.


170242

filipp0s
02/08/2009, 13:00
:beer: :beer: :beer:


ποσο το πήρες?:lol:

SVX
02/08/2009, 13:17
απο τις λιγες φορες που το πραγματικο μηχανακι ειναι ΠΙΟ ομορφο απο τις φωτο δειγματα .... :wacko:


ΚΟΥφαλα..... :a10: (ζλεβου) :a8:

the who
02/08/2009, 13:20
Χαλια ειναι(λεμε και καμμια ... να περναει η ωρα).Τασο θελω βολτα :beer: :beer: :beer:

sapila racing
04/08/2009, 10:48
Κουκλί μηχανάκι! Ειναι απο τα πιο όμορφα!
:beer: :beer:

LOUKILOUK
04/08/2009, 14:00
κουκλα ειναι...μεγιες...παιζει να το χαρισεις?:confused:
:beer: :wave2:

devil's animal
04/08/2009, 14:26
μεγειες Τασουλη...
:beer: :beer: :beer:


η νεκρανασταση ποτε θα γινει??:D

Tpap
04/08/2009, 21:31
Σας ευχαριστώ όλους, παίδες...! :beer: :beer:





Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
η νεκρανασταση ποτε θα γινει??:D

Μόλις βρω πηνία και σενιάρω και την σέλα...δεν θα του κάνω απολύτως τίποτε περισσότερο.

:beer: :beer:





Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
κουκλα ειναι...μεγιες...παιζει να το χαρισεις?:confused:
:beer: :wave2:

Κάτσε ρε, να το φτιάξω πρώτα...πως να το χαρίσω...? έτσι...?



:lol: :beer: :wave2:

guzzistas
04/08/2009, 22:04
ΩΡΑΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ


:p :p

LARISEOS
04/08/2009, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
ΩΡΑΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ


:p :p

polyyyyyyyyy

LOUKILOUK
05/08/2009, 14:12
ΟΟΟΧΙ ετσι.... για αυτο ρωταω...κριμα...
ποιος να το παρει ετσι χαλια που ειναι?

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :lol:

μια καλη ιδεα παντως θα ηταν να μαζευτουμε μια μερα να παμε ολοι μαζι βολτα....


με τις μηχανες σου...

υποπτευομαι οτι εχεις καποιες...

τις εχεις δει να βολταρουν ολες μαζι? :winka:

ΚΑΛΟ κουγεται:beer: :wave2:

Tpap
22/09/2010, 01:51
Σύνδεση με τα προηγούμενα...

Μετά από αυτό:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=105555&perpage=15&highlight=Τάσο&pagenumber=1

...και αφού δεν βρέθηκε ηλεκτρονική καινούργια (δεν είχαν πρόβλημα τα πηνία τελικώς), στάλθηκε η παλιά -από αυτόν τον υπέροχο και μοναδικό Αρχιμηχανικό(..!)- σε μάστορα ειδικό επί της νεκρανάστασης τοιαύτων κυκλωμάτων και είμαστε σε αναμονή.

Ωστόσο ΠΑΡΕΛΑΒΑ το φίλτρο αέρος ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ από την Χόνδα.

Αρχικά μου είπαν το πολύ σε μία-δύο βδομάδες, αλλά προφανΑ δεν μετράμε όλοι τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο.

Φωτό από το υπερσπάνιο αυτό φίλτρο άμεσα, δλδ αύριο. :wave2:

Ζεύκας
22/09/2010, 02:10
δώσε κλώτσο να γυρίσει παραμύθι ν'αρχινίσει

:beer: :beer: :beer: :beer:

Tpap
22/09/2010, 19:09
ΦίλΙτρο για το χονδάι,
κατασκευασμένο από κράμα σπάνιων γαιών, φύλλα λευκόχρυσου, με 25 ρουμπίνια στα γρανΑζα για απρόσκοπτη λειτουργία σε βάθος χρόνου...

Δεν παίζονται οι άνθρωποι λέμε. :nono:


210799

sv9cvk
22/09/2010, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
...για λέγετε.

Η φοτό είναι από νέτ, πιο μετά θα βάλω την κανονική.

Μας αρέσει, δεν μας αρέσει --να το πάρω, να μην το πάρω --να το πάρω και να το χαρίσω, να το πάρω και να το κρατήσω...?

(είδα και άλλη μια φοτό με κοκοβιό πίσω, ρε λέμε...)


Βρε Τασο λεω να σου κανω την χαρη να σε αφησω να μου το χαρισεις (ετσι οπως ειναι βρε !!!!!)
:smokin:



Ξερω ειμαι πολυ καλος :a05: :a05: :a05: :a13:







Προχωρα το φιλε να γουσταρουμε!!!:beer: :beer:

Tpap
22/09/2010, 19:24
Τι να προχωρήσω, ρεεεεε...???!!!

Δεν είναι ανακατασκευή, λέμεεεε! :lol:


Μιά βλάβη, σερβισάκι και πάω να μαζέψω κύπελλα...! :lol: :wave2: :beer:

bonnie
22/09/2010, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap


Μιά βλάβη, σερβισάκι και πάω να μαζέψω κύπελλα...! :lol: :wave2: :beer:


...φτου γαμωτο, του χρονου θα χω σκληρο ανταγωνισμο!! :rolleyes:



αντε με το καλο να ρολαρει κ να μπουμπουνισει ομορφα!!

...δεν ξεχνω την βολτα ε? ;)


:beer: :beer:

sv9cvk
22/09/2010, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Τι να προχωρήσω, ρεεεεε...???!!!

Δεν είναι ανακατασκευή, λέμεεεε! :lol:


Μιά βλάβη, σερβισάκι και πάω να μαζέψω κύπελλα...! :lol: :wave2: :beer:




Δεν ειναι???:look: :bigcry: :bawl:
Εμενα γιατι μου εμοιαζε για ανακατασκευη???:sad:
Καλα!!! εστω !!!!!
Ακομα προσφερομαι να μου το χαρισεις!!!!


Σου ευχομαι να μαζεψεις οσα πιο πολλα μπορεις......... μεχρι να φερω εγω το (η ΤΑ ) δικα μου :a22: :a01:
:a013: :a10:
























ποσο το πηρες????:a13:

lspiros
22/09/2010, 20:48
τι θετε μωρε νεα παιδια και αχολειστε με μπουρουχια:evil:

δωστο σε μενα να το φτιαξω να σε γλυτωσω απο τα γρασσα ,και κοινο απο τη μιζερια του:rolleyes:

εγω για σενα το λεω οχι οτι εχω κανα κερδος...:p

.




.





.






.






.






καλοριζικο βρε:beer:

reinmeister
22/09/2010, 21:10
ωραιγιο ειναι ρε φιλε...:)

Tpap
13/07/2011, 17:03
Το λοιπόν, Άκη...
Δοκίμασε το αργαλείο ο JuniorPap -ο ανηψιός μου- και μου είπε ότι πρέπει να αλλάξουμε γρανάζια/αλυσίδα και να ρίξουμε μιά μαΘιά στην έδραση του ψαλιδιού στο πλάισιο...

Ωστόσο, κατά τα άλλα δουλευει τζι-τζι και το εξατμισάκι βροντάει ανέλπιστα όμορφα...!!!

Πρόλαβα και του έβαλα 80χλμ, προς το παρόν...


231360

ERRIKA
13/07/2011, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Το λοιπόν, Άκη...
Δοκίμασε το αργαλείο ο JuniorPap -ο ανηψιός μου- και μου είπε ότι πρέπει να αλλάξουμε γρανάζια/αλυσίδα και να ρίξουμε μιά μαΘιά στην έδραση του ψαλιδιού στο πλάισιο...

Ωστόσο, κατά τα άλλα δουλευει τζι-τζι και το εξατμισάκι βροντάει ανέλπιστα όμορφα...!!!

Πρόλαβα και του έβαλα 80χλμ, προς το παρόν...

Η θέση οδήγησης δε φαίνεται να τον βολεύει ιδιαίτερα... :p

catmaster
13/07/2011, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Το λοιπόν, Άκη...
Δοκίμασε το αργαλείο ο JuniorPap -ο ανηψιός μου- και μου είπε ότι πρέπει να αλλάξουμε γρανάζια/αλυσίδα και να ρίξουμε μιά μαΘιά στην έδραση του ψαλιδιού στο πλάισιο...

Ωστόσο, κατά τα άλλα δουλευει τζι-τζι και το εξατμισάκι βροντάει ανέλπιστα όμορφα...!!!

Πρόλαβα και του έβαλα 80χλμ, προς το παρόν...

ότι πει ο πιτσιρικάς μαν ... :beer: :beer: :beer:


(θα μεγαλώσει και θα του το δώκεις προίκα γι' αυτό να το προσέχεις σαν τα μάτια σου)

Λευκάδιος
13/07/2011, 23:05
ενα ιδιο ειχα δει προ διετιας περιπου σε ηλεκτρολογειο μοτοσυκλετων στο Περιστερι.κουκλι ειναι :beer:

ERRIKA
13/07/2011, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
ενα ιδιο ειχα δει προ διετιας περιπου σε ηλεκτρολογειο μοτοσυκλετων στο Περιστερι.κουκλι ειναι :beer:

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα... τι είδες, μηχανάκι ή μωρό;;; :uplate:


:rotflmao:

Λευκάδιος
13/07/2011, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα... τι είδες, μηχανάκι ή μωρό;;; :uplate:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:και τα δυο μωρα ειναι παντως :wave2:

panos1050
23/07/2011, 19:35
να μην ξεχνιομαστε

δεν μας ειπες ποσο το πηρες:beer:

taisteal
23/07/2011, 19:44
πολυ ομορφο ομως...:a013:

ziggΥ
23/07/2011, 19:45
εγώ ένα έχω να πω.. πήγα να σκοτωθώ με τα φρένα του ρε! κάνε κάτι! αλλιώς δε το παίρνω! :lol: :lol:


καλόβολτο κι απεδώ τασούλη :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

John Steed
23/07/2011, 19:52
Να χαίρεσαι το ανιψούδι! Πάντα ζωηρός και υγιής!



Α, και το κλαμπμαν! :beer:

Cpt. Haddock
23/07/2011, 20:36
Και πειτε μου εσείς τώρα.... Πως γίνεται αυτή η εταιρία να έχει καταντήσει να βγάζει μηχανακια σαν το DN-01 και το Crossrunner?

:sick:

bocaros
23/07/2011, 20:48
το ιδιο θα αναρωτιεσαι και μετα απο 20-30 χρονια?

chr1s_86
23/07/2011, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και πειτε μου εσείς τώρα.... Πως γίνεται αυτή η εταιρία να έχει καταντήσει να βγάζει μηχανακια σαν το DN-01 και το Crossrunner?

:sick:

+1 :( :(

devil's animal
23/07/2011, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και πειτε μου εσείς τώρα.... Πως γίνεται αυτή η εταιρία να έχει καταντήσει να βγάζει μηχανακια σαν το DN-01 και το Crossrunner?

:sick:

τοτε φιλε η λεξεις "senior sales manager", "director of finance technical section" ηταν αγνωστες σε αυτους.

τοτε υπηρχαν μονο μηχανικοι. και αυτοι εκαναν κουμαντο.:smokin:


τωρα οι χαρτογιακαδες σκεφτονται πως μπορουν να μειωσουν τα κοστη και να βγαλουν περισσοτερο κερδος.:yuck:

@ngelos
24/07/2011, 00:17
re paidia kitaxte ligo tin istoria tis honda....i honda me ELAXISTES ekseresis panta ebgaze papoydistika bareta mixanakia stin paragogi...apo tin arxi tis porias tis...


to mixanaki afto ine oti ine simera to cbf250 mi treleneste...apla ine omorfoyli

chr1s_86
24/07/2011, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600

to mixanaki afto ine oti ine simera to cbf250 mi treleneste...

καμία σχέση :wave2:

catmaster
24/07/2011, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
re paidia kitaxte ligo tin istoria tis honda....i honda me ELAXISTES ekseresis panta ebgaze papoydistika bareta mixanakia stin paragogi...apo tin arxi tis porias tis...


to mixanaki afto ine oti ine simera to cbf250 mi treleneste...apla ine omorfoyli

γκούκλαρε μια

CB750
CB450
VFR
RVF
FIREBLADE
NR


και τα ξαναλέμε ...
:wave2:

georgio
24/07/2011, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
re paidia kitaxte ligo tin istoria tis honda....i honda me ELAXISTES ekseresis panta ebgaze papoydistika bareta mixanakia stin paragogi...apo tin arxi tis porias tis...


to mixanaki afto ine oti ine simera to cbf250 mi treleneste...apla ine omorfoyli

Όταν λες παππουδίστικα το λες επειδή τα Honda μπορούν να γεράσουν ε;

Γιατί τα άλλα μηχανάκια πεθαίνουν νέα...

gixxerpap
24/07/2011, 17:26
έτσι μπράβο, μην πειράξεις τίποτα! αστο να το περιποιηθώ εγώ όταν το αγοράσω :lol:

είναι ομορφούλι πάντως, απ' όπου και να το κοιτάξεις:a07:

p@nos
24/07/2011, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
γκούκλαρε μια

CB750
CB450
VFR
RVF
FIREBLADE
NR


και τα ξαναλέμε ...
:wave2:


cb750 παπουδιερα...ήταν πολύ αξιόπιστο αλλα υπερβολικά βαρετό...γι αυτό όλοι ήθελαν bonnie και norton....

cb450 μια από τα ίδια δεν ήταν sport μηχανάκια, κατι αντιστοιχο με τα σημερινα cb, αντεcbf...

vfr κάτι ατσούμπαλα και πανβαρα μηχανάκια, ανυπαρκτα βουτηρενια πλαισια και αναρτησεις, τα πρώτα μάσαγαν και τους εκκεντροφόρους για πλακα...τώρα για τα σύγχρονα 800,1200 γελάμε, τουριστες

rvf κάτι κάνουμε πάνε στις ελάχιστες εξαίρεσης που λέγαμε...αλλα και παλι πισω απο τον ευρωπαικο ανταγωνισμο αν δε χρυσοπληρωνες το πανακριβο κιτ

fireblade με εξαίρεση το 1ο που ηταν ριζοσπαστικο για τα χοντα δεδομενα(βεβαια τοτε η ντουκατι εβγαλε το 916 που ηταν η απολυτη επανασταση απο καθε αποψη), ίσως και το 954, πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό, σχεδόν τουριστικά ήταν(θυμηθείτε τα πρώτα 900, τα 929 αργότερα)

nr ntaks συλλεκτικό ήταν αλλα από συμπεριφορά επισης βαρυ, και αδυναμο εντελως...τα οβαλ πιστονια μονο για μοστρα ηταν...επισης ηθελε το πανακριβο κιτ για να ζωντανεψει....



εχτισε ενα ονομα στην αξιοπιστια η χονδα, αλλα ποτε δεν εβγαλε μηχανη που να προκαλει συγκινησεις....η τουλαχιστον να προκαλει περισσοτερο απο καποιο αλλο....για την ακριβεια δεν προκαλουσε καν....δειτε μονο τις παλιες διαφημισεις της χονδα ακομα και για τα πρωτα cb....

αντιθετα καβασακια μπουζουκια γιαμαχα εβγαζαν μοτο που προκαλουσαν...εθισμο και συναισθηματα(rd,rg,gpz,mach klp klp klp)

μια χαρα τα λεει......

Tpap
24/07/2011, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
έτσι μπράβο, μην πειράξεις τίποτα! αστο να το περιποιηθώ εγώ όταν το αγοράσω :lol:

είναι ομορφούλι πάντως, απ' όπου και να το κοιτάξεις:a07:

θανκΖ, ρε...!

πούΤσουνα προχτέ, να τσιμπήσεις βόλτα...?! ε..? :beer: :beer:




Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
τοτε υπηρχαν μονο μηχανικοι. και αυτοι εκαναν κουμαντο.:smokin:

+1.000.000.

:beer: :beer:

Tpap
24/07/2011, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
to mixanaki afto ine oti ine simera to cbf250 mi treleneste...

cb, είπeς...?!

τι σχέση έχει το cb..?

Και τότεΣ υπήρχε το cb250.
Ποιός ο λόγος να βγάλουν κάτι τετοιο στην παραγωγή παράλληλα, αν ήταν ίδιο...?

the who
24/07/2011, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
cb, είπeς...?!

τι σχέση έχει το cb..?

Και τότεΣ υπήρχε το cb250.
Ποιός ο λόγος να βγάλουν κάτι τετοιο στην παραγωγή παράλληλα, αν ήταν ίδιο...?

Μονο και μονο για να ψαχνει ενας καμμενος μαστορης ηλεκτρονικη αρκετα χρονια μετα.

sapila racing
25/07/2011, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
cb750 παπουδιερα...ήταν πολύ αξιόπιστο αλλα υπερβολικά βαρετό...γι αυτό όλοι ήθελαν bonnie και norton....

nr ntaks συλλεκτικό ήταν αλλα από συμπεριφορά επισης βαρυ, και αδυναμο εντελως...τα οβαλ πιστονια μονο για μοστρα ηταν...επισης ηθελε το πανακριβο κιτ για να ζωντανεψει....



εχτισε ενα ονομα στην αξιοπιστια η χονδα, αλλα ποτε δεν εβγαλε μηχανη που να προκαλει συγκινησεις....η τουλαχιστον να προκαλει περισσοτερο απο καποιο αλλο....για την ακριβεια δεν προκαλουσε καν....δειτε μονο τις παλιες διαφημισεις της χονδα ακομα και για τα πρωτα cb....

αντιθετα καβασακια μπουζουκια γιαμαχα εβγαζαν μοτο που προκαλουσαν...εθισμο και συναισθηματα(rd,rg,gpz,mach klp klp klp)

μια χαρα τα λεει......

Περνας κάποια κρίση και θα σου περάσει η εφαγες τίποτα περίεργο το Σ/Κ και σε πείραξε.
Αλλιώς δεν εξηγείται τόσες μπούρδες σε ενα ποστ. :wave2:

Τα σημάδια βέβαια φαίνονταν στον ορίζοντα από τότε που τα CB72/77 και με 250 τετράχρονα κυβικά πάταγαν μηχανάκια με 2πλασια κυβικά. Ηταν η αρχή του τέλους για τους Εγγλέζους.

To 450 ηταν το πρώτο μεσαίο/μεγάλο Honda και ο προπομπός της καταστροφής των Εγγλέζων, το 750 ηταν η καταστροφή. Κανένας δεν ηθελε μπουρδέλο Triumph η Norton που έχανε λαδια απο καινούριο μετα την εμφάνιση του CB750, εκτος κι αν μιλάς για σήμερα που εχουν ζήτηση στο κλασσικό κοινό.
Τρανή απόδειξη οτι εκλεισαν ολα τα Εγγλέζικα εργοστάσια μέσα σε 13 χρόνια απο την εμφάνισή του.

Για το NR δεν υπαρχει κανένα κιτ.
Αν ηθελαν θα είχε εύκολα 150 ίππους αντι για 125, αλλά δεν ηταν αυτός ο σκοπός.


Δηλαδή τα Bol d or η το CBX δεν προκαλούσε συναισθήματα ε?

Τpap να το χαρείς ρε φίλε!
:wave2:


232160

vaska
25/07/2011, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
....................

................
Δηλαδή τα Bol d or η το CBX δεν προκαλούσε συναισθήματα ε?

Τpap να το χαρείς ρε φίλε!
:wave2:


Πόσο δίκιο έχεις .......

Τον Μπόλντορα τον Θεϊκό....... 900 κιλά μπαλάκια έπρεπε να είχες για να τον στύψεις.

:wave2: :wave2: :wave2:

p@nos
25/07/2011, 13:02
κατ αρχην σαπιλα δε καταλαβαινω το μηδενισμο σου, αλλα αυτο ειναι δικο σου προβλημα

πρωτον δεν εθιξα πουθενα το θεμα γκαζια....προφανως και μια χαρα γρηγορα ηταν, βεβαια τα υπολοιπα γιαπωνεζικα ηταν παντα πιο γρηγορα....

μιας και ανεφερες το 750...
http://www.youtube.com/watch?v=yeMgEuf30G4

ο χαρακτηρισμος παπουδιερα...στο 3:45....

τωρα για το νρ...αμα ηθελαν 8α το εβγαζαν και με 250 αλογα...αλλα δε το εβγαλαν....το εβγαλαν 250 κιλα....και το εκανα πιο αργο απο το sbk που ειχε εκεινη την εποχη η ιδια εταιρια...


οσο για τα μπολ ντορ και τα cbx....δε ξερω τι συγκινηση εννοεις οτι προκαλει μια μοτο 350 κιλα....φυσικα τοτε υπηρχαν και τα kz, gs argotera ta gpz....κλπ κλπ κλπ....
βεβαια στην καφετερια προκαλουσε πολλα συναισθηματα σιγουρα


λοιπον ημουν αρκετα ξεκαθαρος σε αυτα που εγραψα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

εχτισε ενα ονομα στην αξιοπιστια η χονδα, αλλα ποτε δεν εβγαλε μηχανη που να προκαλει συγκινησεις....η τουλαχιστον να προκαλει περισσοτερο απο καποιο αλλο....για την ακριβεια δεν προκαλουσε καν....δειτε μονο τις παλιες διαφημισεις της χονδα ακομα και για τα πρωτα cb....

αντιθετα καβασακια μπουζουκια γιαμαχα εβγαζαν μοτο που προκαλουσαν...εθισμο και συναισθηματα(rd,rg,gpz,mach klp klp klp)

μια χαρα τα λεει......


χμμμ οτι αναφερεις εσυ δλδ....οτι κλεισαν τα ευρωπαικα επειδη δε μπορουσαν να συναγωνιστουν την αξιοπιστια των ιαπωνων....δε νομιζω να το αμφισβητισε κανεις αυτο ομως....



επειδη λοιπον ουτε με πειραξε το σκ κατι ουτε τιποτα....πες μας τι ειναι μπουρδα να το συζητησουμε...η πες ποιο ειναι το προβλημα σου να το ξεκα8αρισουμε απο το να πιανεσε απο γραμμες ψαχνοντας για αφορμη :wave2:
η πες μας αν σε πειραξε εσενα κατι το σκ που περασε....



ΥΓ:οσο για το νρ....δε νομιζω να θυμαμαι λαθος αλλα ψαξω λιγο να δω τι ηταν αυτο που θυμομουν....

sapila racing
25/07/2011, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
κατ αρχην σαπιλα δε καταλαβαινω το μηδενισμο σου, αλλα αυτο ειναι δικο σου προβλημα

πρωτον δεν εθιξα πουθενα το θεμα γκαζια....προφανως και μια χαρα γρηγορα ηταν, βεβαια τα υπολοιπα γιαπωνεζικα ηταν παντα πιο γρηγορα....

μιας και ανεφερες το 750...
http://www.youtube.com/watch?v=yeMgEuf30G4

ο χαρακτηρισμος παπουδιερα...στο 3:45....

τωρα για το νρ...αμα ηθελαν 8α το εβγαζαν και με 250 αλογα...αλλα δε το εβγαλαν....το εβγαλαν 250 κιλα....και το εκανα πιο αργο απο το sbk που ειχε εκεινη την εποχη η ιδια εταιρια...


οσο για τα μπολ ντορ και τα cbx....δε ξερω τι συγκινηση εννοεις οτι προκαλει μια μοτο 350 κιλα....φυσικα τοτε υπηρχαν και τα kz, gs argotera ta gpz....κλπ κλπ κλπ....
βεβαια στην καφετερια προκαλουσε πολλα συναισθηματα σιγουρα


λοιπον ημουν αρκετα ξεκαθαρος σε αυτα που εγραψα...




χμμμ οτι αναφερεις εσυ δλδ....οτι κλεισαν τα ευρωπαικα επειδη δε μπορουσαν να συναγωνιστουν την αξιοπιστια των ιαπωνων....δε νομιζω να το αμφισβητισε κανεις αυτο ομως....



επειδη λοιπον ουτε με πειραξε το σκ κατι ουτε τιποτα....πες μας τι ειναι μπουρδα να το συζητησουμε...η πες ποιο ειναι το προβλημα σου να το ξεκα8αρισουμε απο το να πιανεσε απο γραμμες ψαχνοντας για αφορμη :wave2:
η πες μας αν σε πειραξε εσενα κατι το σκ που περασε....



ΥΓ:οσο για το νρ....δε νομιζω να θυμαμαι λαθος αλλα ψαξω λιγο να δω τι ηταν αυτο που θυμομουν....

Πιστευω οτι θα ηταν καλύτερα να το συζητήσουμε σε αλλο thread.

Παντως εγω δεν νομίζω διακρίνεται καπου μηδενισμός στα λεγόμενά μου, σε αντίθεση με σένα. :wave2:

Επίσης νομίζω οτι δεν κατάλαβες το χιούμορ, ίσως δεν εβαλα τα κατάλληλα emoticons, αλλά να σαι σιγουρος οτι εκανα πλάκα οσον αφορά τα περί, του οτι κατι σε πείραξε κλπ. :beer:

Για το NR δεν υπάρχει κιτ μην το ψαχνεις. Το CB750 ηταν το πιο γρήγορο μηχανάκι παραγωγής μεχρι να βγεί το Z900, οπότε το να το αποκαλεί boring ο ταδε του discovery δεν μου λεει τίποτα.
Τα CB72/77 τα εχεις υπ όψιν? Εχεις διαβάσει τα τεστ της εποχής από Αγγλους δημοσιογράφους?

p@nos
25/07/2011, 18:31
εχεις δικιο φταιει η ελλειψη των εμοτικον μαλλον :)

τελος παντων, οταν λεω βαρετα δε μιλαω μονο απο πλευρας δυναμης...μιλαω απο αποψη συμπεριφορας...μιας και δεν υπηρχε κατι το ιδιαιτερο....ηταν βαρια και τουριστικα περισσοτερο...φυσικα ειχαν δυναμη και βελουδινη λειτουργια...και ποιοτητα κατασκευης....αλλα οδηγηκα δεν ειχαν αυτο το κατι παραπανω που 8α μπορουσαν να ειχαν....αυτο προσπαθω να πω....


και μιας και ανεφερες το 900....το οποιο μαλιστα εχω οδηγησει(η αληθεια ειανι πως δεν ειχε και τα καλυτερα αμορτησερ πισω)

δε θα κρινω απο θεμα φρενων/δυναμης μιας και αυτο 8α ηταν αδικο....

αλλα η συμπεριφορα του στο δρομο ηταν μαλλον απαραδεκτη 8α την ελεγα...μαουνα με ολη τη σημασια της λεξης....ενα συνολο βαρυ, ατσουμπαλο γενικα και με παρα πολλες ελαστικοτητες(βαζανε γεφυρες ολοι στα καλαμμια μπροστα μπας και βελτιωθει καπως το πραγμα)

αυτο με εκανε να ψαξω πως ηταν για την εποχη του το μπολντορ, και καπου εκει βρηκα πως ακομα και για τα τοτε δεδομενα, δεν ηταν και οτι πιο σπορ υπηρχε....ουτε οτι πιο καλο σε συμπεριφορα στο δρομο....εντυπωσιακο σιγουρα....ποιοτικο εξισου....

το ιδιο και τα θηριωδη cbx παροτι δε τα εχω οδηγησει....πανβαρα που στελνει περιπατο οποιαδηποτε απολαυση στην οδηγηση....δεν αρκει μονο το μοτερ....

το βιντεο με το 750...το εβαλα για να κατανοηθει ο ορος παπουδιερα που εγραψα...οντως δουλευε καλα...αλλα δεν ειχε αυτο το κατι παραπανω...που θα σε εξιταρει...σιγουρα το να παρεις ενα ευρωπαικο της εποχης εδιχνε σαδομαζοχισμο καθως δε δουλευαν πρακτικα ποτε :lol: , αλλα ειχαν αυτο που ελειπε απο τα χονδα...κατι που σε ενα παραπανω βαθμο ειχαν οι υπολοιπες ιαπωνικες της εποχης...


ελπιζω να εγινε πιο σαφες τι 8ελω να πω :)
οσο για το νρ μαλλον εχεις δικιο και τα εχω μπερδεψει με τα κιτ των 30/45

sapila racing
26/07/2011, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εχεις δικιο φταιει η ελλειψη των εμοτικον μαλλον :)

ελπιζω να εγινε πιο σαφες τι 8ελω να πω :)


:wave2: :wave2:

Tedvj23
22/04/2015, 17:04
Το ξερω παλιο το θεμα αλλα googlara και επεσα πανω του...
Υπαρχει ακομα το εργαλειο...?:beer: