PDA

View Full Version : Τελικο Arrow Aluminum



kloster
03/09/2009, 16:45
Καλησπερα φιλαρακια!! Ειμαι ασρκετα νεος στο σπορ κ στις μηχανες γενικοτερα και θα ηθελα τη βοηθεια σας.
Εχω 1 ΧΤ600Ε και του εχω βαλει τελικο της Arrow. Το θεμα ειναι οτι εσπασε εσωτερικα το διατρητο (το πιανεις απο την μπουκα κανονικα κ το κουνας) με αποτελεσμα αυτο να κουνιεται και να κροταλιζει συνεχεια. :( :( :( :( :( :(

Φτιαχνεται αυτο και αν ναι, αξιζει τον κοπο????? :confused: :confused:

ftsmf
09/09/2009, 00:38
θα ξεπριτσινωσεις το τελικο(την μπουκα δηλαδη) και θα βγαλεις την φλογερα(αυτο που εσπασε δηλαδη...) θα την πας σε ενα σιδερα να σου κολλησει οσο μπορει την φλογερα και επι της ευκαιριας αλλαζεις και υαλοβαμβακα.. προσοχη οπως θα βγαζεις το βαμβακα γιατι θα σε πιασει τρελλη φαγουρα... δεν πιστευω να σου παει πανω απο 50 ευρω... εγω το ειχα παθει με μια CRD και η επισκευη μου πηγε γυρω στα 35 ευρω... με την προυποθεση οτι πιανουν και λιγο τα χερια σου...

αυτη ειναι η φθηνη λυση... αλλιως πας σε εξατμισα και σου βαζει καινουρια φλογερα και βαμβακα με κοστος που δεν γνωριζω ακριβως... μια σακουλα υαλοβαμβακα που ειχα χρησιμοποιησει εγω μου ειχε παει γυρω στα 15 ευρω...

captaincarnaval
21/09/2009, 12:37
Η αλλιως φερε την μου να στην φτιαξω εγω ενα σαββατοκυριακο.
Αν εχει σπασει το διατριτο (φλογερα) αλλαγη κολλημα κλπ κ ξαναγεμισμα με νεο υλικο (οχι αυτη τη μουφα που κανει το σακουλακι 15 ευρω!!!).

Για να μην παρεξηγουμε, δεν εχω μαγαζι, απο λεφτα δε θελω. Θα μου πληρωσεις οσα ακριβως πληρωσω.
(+τους καφεδες)

p@nos
22/09/2009, 19:39
ρε καπτεν τι παλικαρι εισαι

:beer: :beer: :beer:

captaincarnaval
23/09/2009, 11:53
Απο τα λιγα!!!;)

:beer: :beer: :beer: