PDA

View Full Version : Ερώτηση για γρανάζια!



edmarios
05/09/2009, 15:20
χαιρετώ όλα τα παιδιά και εύχομαι σε όλους έναν καλό χειμώνα με πολλά και καλά χιλιόμετρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι κάτοχος ενός gsx-r 1000 K7 και μιας που θα αλλάξω γρανάζια και αλυσίδα θα ήθελα να το κοντινό λίγο! Από Που θα μου πρότινατέ να το κοντινό από το μπροστά γρανάζι η από το πίσω ;; και όταν λέω να το κοντινό εννοώ 1-2 δόντια! ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Opisthogonia
05/09/2009, 17:06
ama kanis -1 brosta einai san na kanis +2,7 piso ama thes kati elafri kane +2 piso k afto tha voithisi ama valis psilotero profil apo tis manastou lastixo gia na min xasi...ostoso min to kontinis ama eisai se poly k den exeis kapio sigkekrimeno logo ;)

edmarios
14/09/2009, 11:25
Ευχαριστω πολυ φιλε μου και συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα δεν ειχα ιντερνετ!!!!
Ευχαριστω και παλι για την συμβουλη!!

GIXXERAKIAS
14/09/2009, 11:57
Θα σου προτεινα να βαλεις 16-42 εφοσον αλλαζεις ολο το σετ για καλυτερο στροφαρισμα και θα ειναι το αποτελεσμα σαν +2 δοντια στο πισω γραναζι.
Απο το μαμα 17- 43 ειναι πιο ελαφρυ λογο λιγοτερης διαμετρου και στα δυο γραναζια.
:winka: :beer:

Opisthogonia
17/09/2009, 02:54
np filemou :P
k afto pou eipe o gianakis apo pano eina poli ok alla opos eipa ama eisai se polh min to poli kontinis einai arketa nevriko to mixanaki gia na to kanis afto...episis pigene gia 520 ama thes poy einai akoma pio elafria ama den eisai poli kafros ;P