PDA

View Full Version : ερώτηση ' πίσω αμορτισερ ohlins από ΤΤ σε ΧΤ γίνεται?'



johnkerasi
29/09/2009, 19:03
γεια χαρα παιδιά και καλό και όρθιο φθινοπορο.
Θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι όσοι ξέρουν και έχουν την καλοσύνη. είμαι κάτοχος ενός ΧΤ500Ε του 2003. Βρίσκω από συνεργείο πίσω αναρτηση ohlins από ΤΤ του 96 ή 97 (δε θυμάμαι τωρα). την είχε ένα παιδι που ήθελε να την φορέσει σε τενερε 660, το παλιό, αλλά δεν ταιριάζει μάλον και λέει να την πουλήσει. Δεν έχω μιλήσει μαζι του για να ξέρω τιμή αλλά γνωριζω οτι αυτές οι αναρτήσεις είναι πολύ καλές και αμα η τιμή ειναι προσιτή ψήνομαι να τη φορέσω. και εδώ είναι που θέλω τη βοηθειά σας. έχει βάλει κανεις από εδώ τέτοιου είδους αναρτηση? ταιριάζει στο μηχανάκι ή θέλει κάποια πατέντα? εντυπώσεις- συμπεριφορά? αν είναι να την αγοράσω τι πρέπει να προσέξω σε μια μεταχειρισμένη ανάρτηση για να καταλάβω αν είναι εντάξη ή χαλασμένη?

johnkerasi
01/10/2009, 14:00
ελα ρε παιδια, δεν ξερει κανεις κάτι?

MikeG
01/10/2009, 14:02
Για δες εδώ & ρώτα το Σπύρο


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=87134



:wave2:

johnkerasi
01/10/2009, 14:29
thanx
:) :) :)

johnkerasi
02/10/2009, 15:18
λοιπον παιδια μιλησα μα το μηχανικο μου και τον τυπο που πουλάει το αμορτισερ. ο τύπος το δινει 200 Ε ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ! δλδ. εχω ραντεβου σημερα, θα προσπαθήσουμε να το βάλουμε (ο μηχανικος δλδ γιατι εγω δεν το έχω...), θα είναι και ο τύπος που το πουλάει εκεί και αν μπαινει χωρις πολλες πολλες πατεντες, θα το πάρω. αν οχι, θα το κρατήσει... οπότε αν το βάλω αναμείνατε στο pc σας τις προσεχεις ημέρες να σας πώ εντυπώσεις...:wave2: :wave2: :wave2:

johnkerasi
03/10/2009, 13:49
:( :( :( :( :(
Δεν μπαινει! πήγα χτες το μηχανακι να δουμε αν ταιριάζει το αμορτισερ και δυστυχως δεν...
το αμορτισερ ήταν ohlins απο ΤΤ οπως είπα και παραπάνω. το προβλημα ηταν οτι είχε μεγαλυτερο μήκος από του ΧΤ 1,5 cm. θα μπορουσε να μπει πάνω αλλα εκει μου εξήγησε ο μηχανικός μου οτι λογω αυτης της διαφοράς η μηχανή θα αποκτουσε πολύ διαφορετική γεωμετρια, σαφως πιο 'επιθτική' αλλα καθολου βολική για μακρυνές βόλτες και ταξιδια. καθ'οτι λοιπον εγω ενδιαφέρομαι πολύ περισσοτερο για ταξιδάκια κλπ αποφασησα να μην το βάλω. Κριμα γιατι και η τιμή (200Ε) ηταν πολύ καλή, και το αμορτισέρ σε πολύ καλή κατασταση. τελος παντων. Πάντωσ αν κάποιος ενδιφέρεται για μια τέτοια βελτειωση και θέλει πληροφορίες και είναι ή μπορεί να έρθει μέχρι πάτρα ευχαρίστως να του πώ ότι χρειάζεται με π.μ.
:wave2: :wave2: :wave2: