PDA

View Full Version : λαστιχα σε πολυ χαμηλες τιμες



thoukis
05/10/2009, 13:15
Μετα απο αρκετο ψαξιμο στο ιντερνετ κ.τ.λ. ,περαν από το εξωτερικό πααγγελιες που εχουν το ρισκο τους και τις ψιλοφασαριες τους, κατέλειξα στο buki's way στον Πειραια ,οπου ο τυπος έχει απιστευτες τιμες σε συγκριση με άλλα μαγαζια στην Αθηνα..Λαστιχα που τα εβρισκα στα 380 μου τα εβαλε 300 με την τοποθετηση και ολα...

byron
05/10/2009, 13:42
Κάνει ότι μπορεί ο Δημήτρης, και είναι και σπαθί παλληκάρι. :beer:

twat
05/10/2009, 13:46
δωσε στοιχεια απο το καταστημα αν μπορεις, κατα προτιμηση τηλεφωνο

KaTaNaS
05/10/2009, 13:48
διαφημιση ή με φαίνεται; :rolleyes:

thoukis
05/10/2009, 13:52
εγω απλως λεω ότι ειμε πολλυ ευχαριστημενος απο τον μαγαζι εκει και πιστευω πρεπει να λεγονται αυτα τα μαγαζια..Δεν εχω κανενα κερδος εγω που το αναφερω αυτο εδω...Λευκαδος 18 Πειραιας.τηλ:2104827200

KaTaNaS
05/10/2009, 13:56
κι εγω πάλι δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο αυτο το μαγαζί, και ούτε εγω έχω κέρδος που το αναφέρω!


Απλά η εμπειρία σε φόρα και μηχανικούς με έχει διδάξει καλύτερα να μην προμοτάρουμε δημόσια κανέναν! Και τις περισσότερες φορές που το έιχα κάνει κι εγω το μετάνοιωσα!

:wave2:

byron
05/10/2009, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
δωσε στοιχεια απο το καταστημα αν μπορεις, κατα προτιμηση τηλεφωνο

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13033

Κάτω κάτω στο πρώτο ποστ

byron
05/10/2009, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
κι εγω πάλι δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο αυτο το μαγαζί, και ούτε εγω έχω κέρδος που το αναφέρω!


Απλά η εμπειρία σε φόρα και μηχανικούς με έχει διδάξει καλύτερα να μην προμοτάρουμε δημόσια κανέναν! Και τις περισσότερες φορές που το έιχα κάνει κι εγω το μετάνοιωσα!

:wave2:

Σεβαστό φίλε. Όπως γράφουμε τα καλά, γράφουμε και τα στραβά.
Απλά οι περισσότεροι που έχουν γράψει, έχουν θετική εντύπωση απ΄το μαγαζί (εμού συμπεριλαμβανομένου).

Αν έχεις κάτι να γράψεις που δεν σου άρεσε, ρίχτο :wave2:

KaTaNaS
05/10/2009, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν έχεις κάτι να γράψεις που δεν σου άρεσε, ρίχτο :wave2:

Βύρωνα εχουν περάσει 2 χρόνια απο τότε, και δεν υπαρχει λόγος να αναφερθώ!

και σε εμενα η προτροπή επίσκεψης μου εδώθηκε απο το συγκεκριμένο θρεντ του Ροβέρτου και τελικά κατέληξα να ακούω το δόγμα "ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΜΑΝΙΟΥΑΛ" ,επειδη πολυ απλά όταν κατι δεν το ξέρουμε αδυνατουμε να το παραδεχτουμε !






:wave2:

twat
06/10/2009, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13033

Κάτω κάτω στο πρώτο ποστ thanks, εχω πειστει για την ''ποιοτητα'' του ανρωπου:smilea:

MARKOS-V
06/10/2009, 18:15
και τελικά κατέληξα να ακούω το δόγμα "ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΜΑΝΙΟΥΑΛ"



:a18: :a18: :a23:

Ζεύκας
07/10/2009, 01:09
Εγώ όταν ήθελα να βάλω κάτι pirelli στο μοταρντ που είχα πέρασα από το Μπούκη στα Καμίνια να μου πει τιμές.
Το μόνο που μου έχει μείνει είναι μια ξινίλα...

Εγώ προτείνω Περιστερά χαλαρά!Βρήκα σε καλύτερη τιμή λάστιχα από το Μπούκη και ο Νίκος φιλικότατος!
Κέρασε φραπεδιά κ είχαμε κ φιλικά κουβεντούλα,ενώ μια άλλη φορά που του άφησα τη μηχανή να μου κάνει
ευθυγράμμιση στις ζάντες μου έδωσε κ ένα μηχανάκι για να κάνω τις δουλειές μου μέχρι να ετοιμαστεί η μηχανή.

Άσε που νομίζω ότι συνεργάζεται με το πλυντήριο του Σμπρίνη κ με την αγορά ενός ζεύγος ελαστικών
τσομπάς κ ένα δωρεάν πλυσιματάκι! ;)

Peristeras Tyres από μένα λοιπόν.:wave2:

Tomahawk
07/10/2009, 01:28
Εγώ είχα πάει στο Bouki για να βάλω λάστιχα για το scooter, μου φάνηκε πολύ φιλικός και σε τιμή και σε εξυπηρέτηση.

Πλέον όμως με αυτά που έχω δει δύσκολα προτείνω και το ίδιο δύσκολα ακούω προτάσεις και τις εμπιστεύομαι (γενικά μιλάω)

mixalakis
07/10/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Εγώ όταν ήθελα να βάλω κάτι pirelli στο μοταρντ που είχα πέρασα από το Μπούκη στα Καμίνια να μου πει τιμές.
Το μόνο που μου έχει μείνει είναι μια ξινίλα...

Εγώ προτείνω Περιστερά χαλαρά!Βρήκα σε καλύτερη τιμή λάστιχα από το Μπούκη και ο Νίκος φιλικότατος!
Κέρασε φραπεδιά κ είχαμε κ φιλικά κουβεντούλα,ενώ μια άλλη φορά που του άφησα τη μηχανή να μου κάνει
ευθυγράμμιση στις ζάντες μου έδωσε κ ένα μηχανάκι για να κάνω τις δουλειές μου μέχρι να ετοιμαστεί η μηχανή.

Άσε που νομίζω ότι συνεργάζεται με το πλυντήριο του Σμπρίνη κ με την αγορά ενός ζεύγος ελαστικών
τσομπάς κ ένα δωρεάν πλυσιματάκι! ;)

Peristeras Tyres από μένα λοιπόν.:wave2:

Ποια είναι η διεύθυνση του Περιστερά;

Ζεύκας
07/10/2009, 14:31
Peristeras Tyres


Μιχαλακοπούλου 142-144 / 210 7775380

mivvo
11/10/2009, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
κι εγω πάλι δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο αυτο το μαγαζί, και ούτε εγω έχω κέρδος που το αναφέρω!


Απλά η εμπειρία σε φόρα και μηχανικούς με έχει διδάξει καλύτερα να μην προμοτάρουμε δημόσια κανέναν! Και τις περισσότερες φορές που το έιχα κάνει κι εγω το μετάνοιωσα!

:wave2:


Συμφωνω απολυτα :beer:

p@nos
11/10/2009, 09:37
οποιος ενδιαφερεται για καλο λαστιχα, και προφανως δε μπορει να τρεχει στο μπουκη που ειναι στον πειραια, πολυ καλα παιδια ειναι το moto racer (http://www.motoracer.gr/htm/epikoinwnia.htm) στο γαλατσι...τα παιδια ειναι μηχανοβιοι, πολυ ωραιοι τυποι και εξυπηρετικοτατοι, αψογοι καθε φορα που πηγα...

val
11/10/2009, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Εγώ όταν ήθελα να βάλω κάτι pirelli στο μοταρντ που είχα πέρασα από το Μπούκη στα Καμίνια να μου πει τιμές.
Το μόνο που μου έχει μείνει είναι μια ξινίλα...

Εγώ προτείνω Περιστερά χαλαρά!Βρήκα σε καλύτερη τιμή λάστιχα από το Μπούκη και ο Νίκος φιλικότατος!
Κέρασε φραπεδιά κ είχαμε κ φιλικά κουβεντούλα,ενώ μια άλλη φορά που του άφησα τη μηχανή να μου κάνει
ευθυγράμμιση στις ζάντες μου έδωσε κ ένα μηχανάκι για να κάνω τις δουλειές μου μέχρι να ετοιμαστεί η μηχανή.

Άσε που νομίζω ότι συνεργάζεται με το πλυντήριο του Σμπρίνη κ με την αγορά ενός ζεύγος ελαστικών
τσομπάς κ ένα δωρεάν πλυσιματάκι! ;)

Peristeras Tyres από μένα λοιπόν.:wave2:

+ 1000:sun:

spyro
11/10/2009, 11:03
και για όσους μενουν στην απεδω (δυτική) όχθη να μην ξεχνουν τον Ψυχογιο. Τσεκαρισμένα έχει πανομοιότυπες τιμές και εξυπηρέτηση με τον Μπούκη.

Viking
11/10/2009, 23:14
Για πολύ χαμηλές τιμές μόνο από Αγγλία...Σε 5-8 μέρες σπίτια μας και κόστος (με έξοδα αποστολής και τοποθέτηση όπου θέλουμε) πολύ χαμηλότερο από την καλύτερη τιμή οποιουδήποτε Έλληνα εμπόρου (συνήθως 100 ευρώ και πάνω οι διαφορές)...:beer:

www.mandp.co.uk
www.intobikes.co.uk

:beer:

KaTaNaS
12/10/2009, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Για πολύ χαμηλές τιμές μόνο από Αγγλία...Σε 5-8 μέρες σπίτια μας και κόστος (με έξοδα αποστολής και τοποθέτηση όπου θέλουμε) πολύ χαμηλότερο από την καλύτερη τιμή οποιουδήποτε Έλληνα εμπόρου (συνήθως 100 ευρώ και πάνω οι διαφορές)...:beer:



kai ta περαστικά πόσο; κανα πενηντάρικο;

ολοκληρη φασαρία για 50 ευρω κερδος;

Tomahawk
12/10/2009, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kai ta περαστικά πόσο; κανα πενηντάρικο;
ολοκληρη φασαρία για 50 ευρω κερδος;

Συνήθως είναι 30Ε η τοποθέτηση.

Και δεν είναι καθόλου φασαρία, αν δε θες μην πάρεις απο εξωτερικό, δε σε ανάγκασε κανείς :)

DimChios
12/10/2009, 03:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kai ta περαστικά πόσο; κανα πενηντάρικο;

ολοκληρη φασαρία για 50 ευρω κερδος;


Δεν ειμαι τυπος που προτιμω να παιρνω απο εξωτερικο πραγματα!
Αληθεια, προτιμω να δωσω 40 και 50 ευρω παραπανω σε δικο μας μαγαζι...
Μιλαω π.χ να ειναι 70-80 εξω και 100 με 110 εδω...ε, θα τα παρω απο εδω!
Οταν ειναι 700 με 800 εδω και τα βρω 400 ΜΕ τα μεταφορικα...ε, λυπαμαι!

Τα "περαστικα" παντως για λαστιχα ειναι στα 20 με 30 μαξιμουμ...

:wave2:


By the way εγω απο τον Ψυχογιο, που ειναι ο μονος περαν του "συνεργειά" μου (που μου εκανε γαμω τις τιμες λογω φιλιας) που εβαλα λαστιχα ποτε...εμεινα πολυ ικανοποιημενος!
ΚΑΙ σε μετεπειτα εξυπηρετηση ο ανθρωπος ξηγηθηκε σπαθι!

KaTaNaS
12/10/2009, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
Συνήθως είναι 30Ε η τοποθέτηση.

Και δεν είναι καθόλου φασαρία, αν δε θες μην πάρεις απο εξωτερικό, δε σε ανάγκασε κανείς :)

Συζητηση κάνουμε! :beer: :wave2:

byron
12/10/2009, 08:48
Καλό είναι να ψάχνουμε γενικότερα και να μην πηγαίνουμε σαν πρόβατα σε χασάπη. Υπάρχουν και Ελληνες που θα κάνουν ότι καλύτερο μπορούν σε τιμές, θα σε εξυπηρετήσουν και σε τυχόν πρόβλημα του ελαστικού δεν θα σφυράνε αδιάφορα.

Φίλος πριν μερικούς μήνες, ήθελε να αλλάξει λάστιχα (120 & 180-17) και βρήκε σε "φιλική" τιμή Michelin PowerRace στα 400? (!!). Με ένα δυο τηλέφωνα βρήκα μέσω του nktr τα ΙΔΙΑ, 280 ή 290 με την τοποθέτηση. :uplate:

Viking
12/10/2009, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kai ta περαστικά πόσο; κανα πενηντάρικο;

ολοκληρη φασαρία για 50 ευρω κερδος;
Προσωπικά αγοράζω metzeller rennsport που μου έρχονται με 180 ευρώ+25 ευρώ περαστικά=205.
Επίσης, για ΒΤ-016 έρχονται από intobikes με 230 + 25 περαστικά=255, νομίζω η καλύτερη τιμή στην Ελλάδα είναι 350-360 ευρώ.Το κέρδος είναι περίπου 100 ευρώ και αξίζει σίγουρα.

Αλλά ακόμα και 50 ευρώ να ήταν το κέρδος δεν καταλαβαίνω γιατί να προτιμήσω τον εγχώριο πωλητή, 50 ευρώ δεν μου τα χαρίζει κανείς και δεν έχω καμιά διάθεση να τα πετάω έτσι εύκολα, την στιγμή που μπορώ να παραγγείλω ότι λάστιχο θέλω 2 βδομάδες πριν.

:beer:

zephyr1
12/10/2009, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
οποιος ενδιαφερεται για καλο λαστιχα, και προφανως δε μπορει να τρεχει στο μπουκη που ειναι στον πειραια, πολυ καλα παιδια ειναι το moto racer (http://www.motoracer.gr/htm/epikoinwnia.htm) στο γαλατσι...τα παιδια ειναι μηχανοβιοι, πολυ ωραιοι τυποι και εξυπηρετικοτατοι, αψογοι καθε φορα που πηγα...

Αντωνης κ Δημητρης, εκει βαζω και εγω.:beer:

MARKOS-V
12/10/2009, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Προσωπικά αγοράζω metzeller rennsport που μου έρχονται με 180 ευρώ+25 ευρώ περαστικά=205.
Επίσης, για ΒΤ-016 έρχονται από intobikes με 230 + 25 περαστικά=255, νομίζω η καλύτερη τιμή στην Ελλάδα είναι 350-360 ευρώ.Το κέρδος είναι περίπου 100 ευρώ και αξίζει σίγουρα.

Αλλά ακόμα και 50 ευρώ να ήταν το κέρδος δεν καταλαβαίνω γιατί να προτιμήσω τον εγχώριο πωλητή, 50 ευρώ δεν μου τα χαρίζει κανείς και δεν έχω καμιά διάθεση να τα πετάω έτσι εύκολα, την στιγμή που μπορώ να παραγγείλω ότι λάστιχο θέλω 2 βδομάδες πριν.

:beer:

ειναι ...φρεσκα ρε παιδια αυτα τα λαστιχα; κ αν τα ειναι παλαια μπορεις να τα γυρισεις πισω για να σου δωσουν νεοτερα κ πιο φρεσκα ;
για να μας πουν αυτοι που εχουν κανει την δουλεια να μας φυγουν οι αποριες ;

Viking
16/10/2009, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MARKOS-V
ειναι ...φρεσκα ρε παιδια αυτα τα λαστιχα; κ αν τα ειναι παλαια μπορεις να τα γυρισεις πισω για να σου δωσουν νεοτερα κ πιο φρεσκα ;
για να μας πουν αυτοι που εχουν κανει την δουλεια να μας φυγουν οι αποριες ;
Ποτέ δεν μου 'ρθε λάστιχο πάνω από έξι μηνών..

Σε έναν φίλο μου που του ρθε 2 ετών (continental sport attack μπροστινό) κρατούσε τέλεια. Γενικά,μπορείς να ρωτάς από πριν με ένα mail ημερομηνίες κατασκευής για τα ελαστικά που ενδιαφέρεσαι. Οι Άγγλοι είναι πολύ εξυπηρετικοί. :beer: