PDA

View Full Version : Kymco Agility πισω αναρτηση



lostmember
22/10/2009, 23:21
παιδες ΒΟΗΘΕΙΑ

εδω και πεντε μηνες παρεα στο στρωμα κανει ενα σκουτερακι agility city 150 αντικαθιστωντας το διχρονο yamaha why 50 που χαρηστικε μετα απο 40000χλμ και ευπρεπη 5ετη παρουσια στη ζουγκλα της Αθηνας
Το σκουτερακι εχει αριστα φρενα και μετα την αλλαγη των μαμα ελαστικων αριστη οδικη συμπεριφορα και στο βρεγμενο.
Αξιοπρεπεις επιδοσεις και σχετκα αυξημενη καταναλωση 4 λτ/100χλμ (το παω σχεδον τερμα γκαζι)
κακιστο δεικτη βενζινας (στ @@ μου) και Απαραδεκτα Σκληρη Αναρτηση και κακη σελα (καθολου στ @@ μου)

Απο την πρωτη στιγμη με 1000 χλμ στο κοντερ αυτος που το πηγα για σερβις μου εβαλε για πιο μαλακο ενα αλλο αμορτισερ bull ειπε με φαινεται. Στη πιο μαλακη σκαλα (ελατηριο με μεγιστο μηκος) παλι η μεση μου αισθανεται και τη παραμικρη ανωμαλια εντονα ενω η συμπεριφορα χωρις να εχει κανενα προβλημα απο πριν εγινε πιο σαφης στις αλλαγες κατευθυνσης.

ομως κανω πολλα χλμ και θελω ΜΙΑ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ
ας τερματιζει ευκολα ομως να απορροφα τις ανωμαλιες ,δε το θελω για να ξυσω
δε θελω να το συγκρινω με το strom ομως ρε παιδια να οδηγειται στα σκατοδρομια της αθηνας
και ας την πληρωσω και 100+ ευρω

αν καποιος ξερει κατι, εχει να προτεινει κατι απο συνεργειο αντιπροσωπεια αν βρω λυση κερναω στην επομενη συναντηση
:beer: :beer:

Lazio
22/10/2009, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lostmember
παιδες ΒΟΗΘΕΙΑ

εδω και πεντε μηνες παρεα στο στρωμα κανει ενα σκουτερακι agility city 150 αντικαθιστωντας το διχρονο yamaha why 50 που χαρηστικε μετα απο 40000χλμ και ευπρεπη 5ετη παρουσια στη ζουγκλα της Αθηνας
Το σκουτερακι εχει αριστα φρενα και μετα την αλλαγη των μαμα ελαστικων αριστη οδικη συμπεριφορα και στο βρεγμενο.
Αξιοπρεπεις επιδοσεις και σχετκα αυξημενη καταναλωση 4 λτ/100χλμ (το παω σχεδον τερμα γκαζι)
κακιστο δεικτη βενζινας (στ @@ μου) και Απαραδεκτα Σκληρη Αναρτηση και κακη σελα (καθολου στ @@ μου)

Απο την πρωτη στιγμη με 1000 χλμ στο κοντερ αυτος που το πηγα για σερβις μου εβαλε για πιο μαλακο ενα αλλο αμορτισερ bull ειπε με φαινεται. Στη πιο μαλακη σκαλα (ελατηριο με μεγιστο μηκος) παλι η μεση μου αισθανεται και τη παραμικρη ανωμαλια εντονα ενω η συμπεριφορα χωρις να εχει κανενα προβλημα απο πριν εγινε πιο σαφης στις αλλαγες κατευθυνσης.

ομως κανω πολλα χλμ και θελω ΜΙΑ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ
ας τερματιζει ευκολα ομως να απορροφα τις ανωμαλιες ,δε το θελω για να ξυσω
δε θελω να το συγκρινω με το strom ομως ρε παιδια να οδηγειται στα σκατοδρομια της αθηνας
και ας την πληρωσω και 100+ ευρω

αν καποιος ξερει κατι, εχει να προτεινει κατι απο συνεργειο αντιπροσωπεια αν βρω λυση κερναω στην επομενη συναντηση
:beer: :beer:



Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με το παπακι της kymco το οποιο εχει μεν πολυ καλη συμπεριφορα ειναι στιβαρο αλλα τα αμορτισερ του πολυ σφιχτα και η σελα απαισια....

Δεν κανεις μια ερωτηση στο k-shock λογικα θα φτιαχνεται το μαμα στη σκληροτητα που θελεις

lostmember
23/10/2009, 02:05
ευχαριστω lazio βρηκα στο site τηλ.
θα κανω μια επαφη αυριο

manosamos
28/10/2009, 10:16
Το δικο μου εχει μαλακωσει λιγο,εχω 1600χλμ αλλα παω παντα δικαβαλος.Στην αρχη δεν παιζοτανε με τιποτα....Πες μου τι λαστιχα εβαλες και ποσο τα αγορασες?

nikonian
29/10/2009, 07:36
Η αντιπροσωπεία αναγνωρίζοντας το λάθος εκ κατασκευής , δίνει σε τιμή κόστους (40 ευρά) , άλλα μαλακότερα αμορτισέρ. Μην περιμένεις όμως θεαματική αλλαγή.
Άλλωστε υπάρχει και το μπροστινό που είναι επίσης κούτσουρο.

lostmember
29/10/2009, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από manosamos
Το δικο μου εχει μαλακωσει λιγο,εχω 1600χλμ αλλα παω παντα δικαβαλος.Στην αρχη δεν παιζοτανε με τιποτα....Πες μου τι λαστιχα εβαλες και ποσο τα αγορασες?

metzeler fell free 140 euro 21-09 καρπου 24 ν.κοσμος
δοκιμαστηκαν στη μεγαλη βροχα τη δευτερα σε διαδρομη ηλιουπολη -ν ηρακλειο κ ηταν αψογα -καμμια σχεση με τα μαμα στη βροχη
στο στεγνο τα μαμα δεν ειχαν κανενα προβλημα μεχρι τα 3500 km

lostmember
29/10/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Η αντιπροσωπεία αναγνωρίζοντας το λάθος εκ κατασκευής , δίνει σε τιμή κόστους (40 ευρά) , άλλα μαλακότερα αμορτισέρ. Μην περιμένεις όμως θεαματική αλλαγή.
Άλλωστε υπάρχει και το μπροστινό που είναι επίσης κούτσουρο.

τα αλλαξα κ εβαλα κατι krammer (οχι bull μπερδευτικα στο αρχικο post) με προφορτιση δε ξερω κ πολλα αλλα ειναι μαλλον για βαρυτερο μηχανακι
στο επομενο σερβις θα παω σε αλλο συνεργειο να δουν το σεταρισμα) και θα την ψαξω γενικα
το μηχανακι θελω να το κρατησω γιατι εκτος αυτου του πολυ σοβαρου θεματος (ισως των δρομων μας κ οχι της kymco) ειναι ακριβως οτι θελω για την πολη
Αν βρω λυση θα επανελθω αλλα αυτο θα γινει με τις δοκιμες μετα ενα μηνα