PDA

View Full Version : Καλησπέρα σε όλους ! Όποιος ξέρει ας μου πει και εμένα !



BobMastoras
29/10/2009, 23:22
Καλησπέρα σας .

Είμαι καινούριος στο forum για αυτό το λόγο θέλω να με συγχωρέσεται για τυχόν λάθη που κάνω όσο αναφορά την χρήση του . Είδα οτι η παρέα σας είναι πολύ μεγάλη και είπα να κοιτάξω μπάς και μπορείται να με βοηθήσετε και εμένα . Λοιπόν ξέρω οτι οι περισσότεροι έχετε μηχανές αρκετά μεγάλες και για αυτό εκτιμώ ακόμα περισσότερο την πείρα σας και τα χρόνια σας πάνω στις μηχανές ! Εγώ ακόμα δεν έχω κάτι μεγάλο αλλα σκοπεύω να πάρω τους επόμενους μήνες . Αλλα μέχρι τότε θέλω να κάνω το "μηχανάκι" μου όπως το σχεδιάζω . Έχω ένα Gillera Runner 50cc 2Τ . Πιστεύω και οτι κάποιοι απο εδω μέσα ξεκινησαν με κάτι τέτοιο . Θέλω λοιπόν να μου πειτε που μπορώ να πάρω και που μπορώ να τοποθετήσω φώτα xenon . Επίσης που μπορώ να βρώ ένα μαγαζί που να μπορεί να το κάνει μονοθέσιο το μηχανάκι , δηλαδη να σχεδιαστεί καπάκι που να μπαίνει και να βγαίνει όπως π.χ στις supersport μηχανές , και αν ο συγκεκριμένος σχεδιάζει και λασπωτήρες . Αυτά για αρχή , ας καλύψουμε σας παρακαλώ αυτό το θέμα και βλέπουμε τα υπόλοιπα που σκέφτομαι . Ευχαριστώ απο τώρα για την προσοχή και την βοήθειά σας .

Γιώργος .

Antwnis
04/11/2009, 15:46
Γεια σου φίλε μου, καλως ηρθες.
Φωτα xenon στο μηχανάκι σου μπορει να σου πει αν μπαινουν ο οποισδηποτε ηλεκτρολογος.
Κατα κανονα ομως ΔΕΝ θα φωτίζουν σωστα (το κάτοπτρο που εχει δεν είναι σχεδιασμενο για xenon) και θα τυφλώνεις τους απέναντι.
Τωρα για το μονοσελο και τους λασπωτήρες....
Σκέψου μηπως θαταν καλύτερο να αφήσεις έτσι όπως είναι το μηχανάκι σου με την αισθητική που του έδωσε ο σχεδιαστής του και κράτησε τα χρήματα σου για αργότερα να πάρεις ένα καινούργιο μηχανάκι που να σου αρέσει. :sun: