PDA

View Full Version : MLS Destinator 4800 ερώτηση χάρτες



MikeG
09/12/2009, 13:27
Πρόσφατα αγόρασα το PNA, MLS Destinator 4800 για επαγγελματική & προσωπική χρήση. Το πήρα με εγκατεστημένους χάρτες Ελλάδος & Κύπρου.

Στο pc έχω άπειρους χάρτες για το Destinator. Σύντομα θα πάω Βερολίνο. Πως σκατά θα περάσω το χάρτη του Βερολίνου που έχω στο PNA???:mad:
Δοκίμασα να τον βάλω σε μια SD Card και από εκεί να το κάνω copy paste όμως δε μου δίνει επιλογή copy paste, ούτε όταν ανοίγω το Destinator SOft του PNA με αφήνει από τις επιλογές χαρτών.

Κανείς με παρόμοιο πρόβλημα που το έλυσε? Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος.

Ευχαριστώ. :wave2:



p.s Οι χάρτες που έχω είναι τσεκαρισμένοι και δουλεύουν κομπλε.

liakaros
09/12/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πρόσφατα αγόρασα το PNA, MLS Destinator 4800 για επαγγελματική & προσωπική χρήση. Το πήρα με εγκατεστημένους χάρτες Ελλάδος & Κύπρου.

Στο pc έχω άπειρους χάρτες για το Destinator. Σύντομα θα πάω Βερολίνο. Πως σκατά θα περάσω το χάρτη του Βερολίνου που έχω στο PNA???:mad:
Δοκίμασα να τον βάλω σε μια SD Card και από εκεί να το κάνω copy paste όμως δε μου δίνει επιλογή copy paste, ούτε όταν ανοίγω το Destinator SOft του PNA με αφήνει από τις επιλογές χαρτών.

Κανείς με παρόμοιο πρόβλημα που το έλυσε? Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος.

Ευχαριστώ. :wave2:



p.s Οι χάρτες που έχω είναι τσεκαρισμένοι και δουλεύουν κομπλε.

Υποψιαζομαι πως οι χαρτες που εχεις στον υπολογιστη σου ειναι για να δουλευουν σε pda,palmtop κλπ. Για pna απ οσο ξερω ειναι αλλες οι εκδοσεις των χαρτων.

MikeG
09/12/2009, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Υποψιαζομαι πως οι χαρτες που εχεις στον υπολογιστη σου ειναι για να δουλευουν σε pda,palmtop κλπ. Για pna απ οσο ξερω ειναι αλλες οι εκδοσεις των χαρτων.

Χμ... Αυτό δε ξέρω να το απαντήσω με σιγουριά. Πως όμως & πάλι μπορεί κάποιος να προσθέσει νέους χάρτες στο PNA? :wave2:


edit : Από όσο βλέπω τώρα μπορώ να βρω και χάρτες για PNA :winka:

alex14
09/12/2009, 13:41
http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=175

Εχω το ιδιο αλλα λογο οτι ειμαι ολιγον τι σκραπας μα PC ktl
δεν το εχω ξεκλειδωσει ακομη.

:wave2:

MikeG
09/12/2009, 13:57
Ok, i found it.

Απλά δημιουργήστε ένα φάκελο με όνομα DestinatorApps στην SD Card και εκεί μέσα βάλτε τους χάρτες.

:wave2:

Vstrommer71
09/12/2009, 14:15
Πριν αγορασεις GPS να ρωτας πρωτα.
Διοτι οταν μιλαμε για GPS τοτε 29 κατασκευαστες πλυντηριων συνιστουν Garmin.Δεν ειναι τυχαια η εταιρια με το 90% της αγορας παγκοσμιως:wave2:
Ελπιζω αυτο που αγορασες να εχει δεκτη Sirf γιατι αλλιως απο σημα θα εχεις δυσκολιες σε πολη κυριως

MikeG
09/12/2009, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Πριν αγορασεις GPS να ρωτας πρωτα.
Διοτι οταν μιλαμε για GPS τοτε 29 κατασκευαστες πλυντηριων συνιστουν Garmin.Δεν ειναι τυχαια η εταιρια με το 90% της αγορας παγκοσμιως:wave2:
Ελπιζω αυτο που αγορασες να εχει δεκτη Sirf γιατι αλλιως απο σημα θα εχεις δυσκολιες σε πολη κυριως


I know Γιαννάκη. Δεν ήταν δική μου επιλογή η αγορά του. Η εταιρεία με την οποία συνεργάζομαι μου το έστειλε δωράκι (το χρειαζόμουν στη δουλειά).

:wave2:

makis206
09/12/2009, 18:35
Εδώ είμαστε Μιχαλιό!:beer:

MikeG
09/12/2009, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εδώ είμαστε Μιχαλιό!:beer:


Ανταλλακτικό? Βελτίωση? :lol: :lol: :wave2: :wave2:

makis206
09/12/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ανταλλακτικό? Βελτίωση? :lol: :lol: :wave2: :wave2:

Aftermarket!:evil: :lol: