PDA

View Full Version : ΕΛΑΣΤΙΚΑ Motard



mitsmitsouni
22/12/2009, 03:53
γεια σας παιδες!!ηεθε η ωρα να γινει παλι το μοτορι ενα με την ασφλαλρτο, να βαλω λαστιχα,γιατι τωρα δεν πιανεται ο κολος του με τπτ!!εχω ενα yamaha xt 660x!ειχα τα diablo τελευταια,ΤΕΛΕΙΑ!!με βολεψανε πολυυ και ειχαν καλη διαρκεια ζωης!!δεν ειχα βεβαια την extreme γομα,τα πιο νορμαλ..επειδη μου αρεσει να δοκιμαζω διαφορετικα,κατι αναλογο απο αλλη εταιρια,η αλλο μοντελο,που να ευχαριστηθηκε καποιος και το λογο?KAI Η ΦΤΗΝΙΑ ΛΟΓΟς ΕΙΝΑΙ?thanks!!!:beer: :beer:

thoukis
22/12/2009, 14:34
εγω ειχα τα corsa που είναι αρκετα καλα και ημουνα αρκετα ικανοποιημενος στο θεμα κρατηματος...Αλλα οταν εβαλα τα bridgestone βτ090 ειδα πολυ μεγαλη αλλαγη ...το πιο τελειο κρατημα αλλα λιγος χρονος ζωης( οπως και στο corsa)...Egω σου συστηνω τα bridgestone ....


Τα εχω βαλει 300 ευρω....:beer:

camen
22/12/2009, 14:42
Στο ΚΤμ φοραω τωρα τα bt-90.Αργουν να ζεσταθουν μεσα στην πολη και κανεις πατιναζ ΑΛΛΑ οταν ζεσταθουν ειναι αγκυρες...

Οταν θα αλλαξω ,θα βαλω τα diablo supermoto για να τα δοκιμασω...


Παρε λαστιχα απο ιντερνετ,οχι απο εδω...
Εγω ψωνιζω απο εδω: http://www.busters-accessories.co.uk/products/Tyres
Απλα αψογος...

Gandalf dr685sm
22/12/2009, 15:00
σε ΧΤ660Χ που έχω του φόρεσα για δεύτερη φορά τα Dunlop Mutant.

Στοιχεία τους και εμπειρία μου.

Ημίσκληρη γόμα (αγγλιστί medium) ... αργεί λίγο να ζεσταθεί σαν ελαστικό αλλά απο την στιγμή που το κάνει , έχει πολύ καλή απόκριση και δεν γλυστράει με την καμία.

Σαν ΚΜ μου έβγαλε οριακά... (κάθεσαι; ) 9-10.000ΚΜ.. κάπου εκεί παρέδωσαν το πνεύμα τους τα κακόμοιρα έχοντας δύο καλοκαίρια στην πλάτη τους.

Τιμή με τοποθέτηση περίπου στα 280-300 ευρώ (εξαρτάται το μαγαζί που θα πας και την τοποθέτηση που χρεώνει).

Απο τα πιο τίμια και καλά ελαστικά με πάρα πολύ καλή χάραξη για να διώχνει νερά.. δες απο κάτω.


183812

uberalles
22/12/2009, 17:10
Michelin Super Moto
Απιστευτη προσφυση!! Ξερω οτι ειναι αγωνιστικο αλλα πιανει τρελα στο δρομο. Διαρκεια ζωης οπως καταλαβαινεις μειωμενη αλλα τι να κανουμε! Αυτα πληρωνονται. Σε βροχη αξιοπρεπες κι αμα δεν το ζορισεις δεν εχεις προβλημα. Σε τιμη? Τσιμπημενη καπως!!


183820

mitsmitsouni
22/12/2009, 18:30
ευχαριστω πολυ παιδες!!!καλο φενεται αυτο το σαιτ,θα το δοκιμασω!!θα βαλω τα bridgestone μαλον που μου προτεινατε.στα diablo η διαρκεια ζεσταματος ηταν λιγο αργη,ειδικα το χειμωνα,αλλα οταν κανεις καποια χλμ και φαγωθουν λιγο,μετα ζεστενοντε πιο γρηγορα,αυτο παρατηρησα..επισης δν τα σκιζω με πλαγιολησθησεει και κολιες κλπ,τα κραταω οσο μπορω,λογ οικονομιας,αλλα οταν φαγωθουν αρκετα....ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΜΙΛΑΜΕ!!ΚΑΣΚΑΝΤΕΡ!!!αν δεν απαντησει καποιος αλλος μεχρι να παρω,,,,,,,,,,,,ΒΤ90!!!
ΕΠΙΣΗς ΜΟΥ ΕΠΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗς ΤΟΥς..ΔΛΔ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ??

Vourkoufales
22/12/2009, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
Michelin Super Moto
Απιστευτη προσφυση!! Ξερω οτι ειναι αγωνιστικο αλλα πιανει τρελα στο δρομο. Διαρκεια ζωης οπως καταλαβαινεις μειωμενη αλλα τι να κανουμε! Αυτα πληρωνονται. Σε βροχη αξιοπρεπες κι αμα δεν το ζορισεις δεν εχεις προβλημα. Σε τιμη? Τσιμπημενη καπως!!

Αν δεν έχεις σκοπό να πας πραγματικά γρήγορα δεν υπάρχει λόγος να σκοτωθείς πηγαίνοντας βόλτα ή στη δουλειά σου! :D
δε νομίζω να είναι και ότι καλύτερο τα Slick για να πας στη δουλειά!

Πολύ καλό λάστιχο που κρατάει άψογα παντού και πάντα είναι το Pirelli ΜΤ060 δεν βγάζουν χλμ σαν τα Mutant αλλα κρατάνε πολύ καλύτερα!

αν θες και διάρκεια πάρε τα Mutant

:wave2:

mitsmitsouni
22/12/2009, 19:50
παω γρηγορα στη δουλεια μου και στη βολτα μου!!!!!εψαχνα κατι αντιστοιχο των diablo σε αλλη μαρκα,μπας και εβγαινε πιο φτηνα,η ηταν σε καποιο τομεα καλυτερα u know!!!3 λαστιχα εχω αλλαξει,ο καλυτερος συνδιασμος διαρκειας και gripωματος ηταν,!!δεν θελω καλυτερο αλλα να φαγωθει στο μπαμ στα ιδια λεφτα επειδη εχει λιγη αλλα καλη γομα..καπως ετσι πρεπει να λειτουργει το θεμα..η θα δοκιμασω τα bridgestone,αφου εξακριβωσω οτι με χρηση α-κολίας κρατανε πολυ!!!με λιγα λογια τα θελω ολα ΚΑΤΑΛΑΝΒΑΤΕ???!!ΧΕΧΕ!!

uberalles
22/12/2009, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Αν δεν έχεις σκοπό να πας πραγματικά γρήγορα δεν υπάρχει λόγος να σκοτωθείς πηγαίνοντας βόλτα ή στη δουλειά σου! :D
δε νομίζω να είναι και ότι καλύτερο τα Slick για να πας στη δουλειά!

Πολύ καλό λάστιχο που κρατάει άψογα παντού και πάντα είναι το Pirelli ΜΤ060 δεν βγάζουν χλμ σαν τα Mutant αλλα κρατάνε πολύ καλύτερα!

αν θες και διάρκεια πάρε τα Mutant

:wave2:


το bling bling ομως μετραει ακομα κι οταν ειναι να πας στη δουλεια σου! :winka:

camen
22/12/2009, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
Michelin Super Moto
Απιστευτη προσφυση!! Ξερω οτι ειναι αγωνιστικο αλλα πιανει τρελα στο δρομο. Διαρκεια ζωης οπως καταλαβαινεις μειωμενη αλλα τι να κανουμε! Αυτα πληρωνονται. Σε βροχη αξιοπρεπες κι αμα δεν το ζορισεις δεν εχεις προβλημα. Σε τιμη? Τσιμπημενη καπως!!

ποσο πανε αυτα???:wave2:

ktman710
22/12/2009, 22:35
360 τα εβαλα εγω..

camen
22/12/2009, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
360 τα εβαλα εγω..

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Αστο να μου λειπουν...
Diablo supermoto 170Ε+μεταφορικα απο εξω και ειμαι ησυχος...:D :D :D

Vourkoufales
22/12/2009, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Αν δεν έχεις σκοπό να πας πραγματικά γρήγορα δεν υπάρχει λόγος να σκοτωθείς πηγαίνοντας βόλτα ή στη δουλειά σου! :D
δε νομίζω να είναι και ότι καλύτερο τα Slick για να πας στη δουλειά!

Πολύ καλό λάστιχο που κρατάει άψογα παντού και πάντα είναι το Pirelli ΜΤ060 δεν βγάζουν χλμ σαν τα Mutant αλλα κρατάνε πολύ καλύτερα!

αν θες και διάρκεια πάρε τα Mutant

:wave2:

ΜΤ 060 :beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
το bling bling ομως μετραει ακομα κι οταν ειναι να πας στη δουλεια σου! :winka:

Δε λέω, καλό το bling-bling αλλα όχι slick για κάθε μέρα δουλειά - σπίτι :confused:

Εσύ σε τι μηχανάκι τα έβαλες ?

uberalles
22/12/2009, 23:24
kxf

Vourkoufales
22/12/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
kxf

ΝΑι, ΟΚ! αλλα δε νομιζω να έχει καμια σχέση με ΧΤΧ :winka:

uberalles
22/12/2009, 23:38
ελα παραδεξου το και τα 2 χαλια ειναι :lol: :lol:

Vourkoufales
22/12/2009, 23:42
νοπ :o

mitsmitsouni
23/12/2009, 21:54
παιδια xtκηδες αυτα τα λαστιχα δεν λετε??για πειτε μου ποια ακριβως πρεπει να παραγγειλω,γιατι τα τεχνικα χαρακτηριστικα του χτ λενε 120/70R και 160/60R ενω στο σαιτ http://www.busters-accessories.co.uk/productinfo.aspx?catref=566324&tier1url=Tyres&tier2url=Road-tyres&tier3url=Bridgestone λενε κατποιον αλλον κωδικο HR οχι απλα R..ποια νουμερα πρεπει να παραγγειλω??και επιπλεον αυτα δεν ειναι τα βτ90??thanks!!γαμω τις τιμες!!

camen
23/12/2009, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsmitsouni
παιδια xtκηδες αυτα τα λαστιχα δεν λετε??για πειτε μου ποια ακριβως πρεπει να παραγγειλω,γιατι τα τεχνικα χαρακτηριστικα του χτ λενε 120/70R και 160/60R ενω στο σαιτ http://www.busters-accessories.co.uk/productinfo.aspx?catref=566324&tier1url=Tyres&tier2url=Road-tyres&tier3url=Bridgestone λενε κατποιον αλλον κωδικο HR οχι απλα R..ποια νουμερα πρεπει να παραγγειλω??και επιπλεον αυτα δεν ειναι τα βτ90??thanks!!γαμω τις τιμες!!

Ναι αυτα ειναι...Αυτα ακριβως φοραω τωρα...
Και ειναι καταλληλα για supermoto οπως το δικο σου...
Παρτα...:winka: :wave2:

thoukis
24/12/2009, 01:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ναι αυτα ειναι...Αυτα ακριβως φοραω τωρα...
Και ειναι καταλληλα για supermoto οπως το δικο σου...
Παρτα...:winka: :wave2:


+660:wave2: :beer:

mitsmitsouni
24/12/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Στο ΚΤμ φοραω τωρα τα bt-90.Αργουν να ζεσταθουν μεσα στην πολη και κανεις πατιναζ ΑΛΛΑ οταν ζεσταθουν ειναι αγκυρες...

Οταν θα αλλαξω ,θα βαλω τα diablo supermoto για να τα δοκιμασω...


Παρε λαστιχα απο ιντερνετ,οχι απο εδω...
Εγω ψωνιζω απο εδω: http://www.busters-accessories.co.uk/products/Tyres
Απλα αψογος...
συγνωμη ρε φιλαρακοΤΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΑΙΤ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!1ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ!!!γιατι ετσι??μηπως ειναι παλια και ξερα??η εδω ειναι οι κλεφταραδες του αιωνα??!!!τα diablo με μεταφορικα βγαινουν 180 ευρω ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειναι οκ τα λαστιχα??εσυ ειχες κανα προβλημα?μαλον οχι γιατι δεν θα τον συστηνεσ ΕΤΣΙ??.!!αλλα και απαλλο μαγαζι αγγλια,παλι ιδια τιμη βγηκε,ΑΡΑ ΜΑΛΟΝ ΕΔΩ ΘΕΛΟΥΝ ΣΚΟΤΩΜΑ ΡΕΣΥς ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕς!!!

camen
24/12/2009, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsmitsouni
συγνωμη ρε φιλαρακοΤΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΑΙΤ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!1ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ!!!γιατι ετσι??μηπως ειναι παλια και ξερα??η εδω ειναι οι κλεφταραδες του αιωνα??!!!τα diablo με μεταφορικα βγαινουν 180 ευρω ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειναι οκ τα λαστιχα??εσυ ειχες κανα προβλημα?μαλον οχι γιατι δεν θα τον συστηνεσ ΕΤΣΙ??.!!αλλα και απαλλο μαγαζι αγγλια,παλι ιδια τιμη βγηκε,ΑΡΑ ΜΑΛΟΝ ΕΔΩ ΘΕΛΟΥΝ ΣΚΟΤΩΜΑ ΡΕΣΥς ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕς!!!

Τα λαστιχα ολες τις φορες ηταν αψογα...
Παρα πολλα παιδια απο εδω μεσα παραγγελνουν απο εκει...
Παρε και μην φοβασε τιποτα...
ΛΑστιχα απο τους κλεφταραδες ποτε ξανα...:evil: :evil: :evil:

Καλοπατητα ρε...:beer: :beer: :beer:

camen
24/12/2009, 17:10
Απλα ,στειλε ενα μειλ πριν να σιγουρευτεις οτι τα εχουν εκει και ρωτα και τις ημερομηνιες.
Απαντανε πολυ γρηγορα και ειναι ευγενεστατοι...

Για να καταλαβεις,μια φορα ετυχε να παραγγειλω και να μην εχουν ετοιμοπαραδοτο το πισω.
Επειδη επρεπε να κανω ταξιδι και τα βιαζομουν,τους εξηγησα και το αλλο πρωι το ειχαν βρει και μου τα ειχαν στειλει.
Ολοφρεσκα και τα 2!!!

Παρε αφοβα λεμεεεεεεεε...Τα ιδια(diablo supermoto) θα παρεγγειλω και εγω μετα τις γιορτες...
Υπολογισε συν κανενα 30αρι μεταφορικα και κανενα 20αρι περαστικα...

Συνολο το πολυ 250 λοιπον που σιγουρα συμφερει...:beer: :beer: :beer:

mitsmitsouni
24/12/2009, 17:24
τα diablo τα απλα θα χτυπησω,που εχω και τωρα πανω και τα εμαθα και με βολεψαν και απο χρονο ζωης!!πλαγιολισθαινω με φαγωμενα λαστιχα εγω,οσο ποιο πολυ μπορω τα κραταω καινουργια χεχεχεχ!!αναποδος!τους εστειλα να μου εξηγησουν τους κωδικους και απαντησαν σε μιση ωρα ρε!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!ΤΖααααΜΠΑΑΑΑ ΛΕΕΕΜΕΕΕΕ!!!ΜΠΡΑΒΟ και ευχαριστω πολυ για ουλα!!
α και εκανα τους υπολογισμους...180 ευρω με μεταφορικα ρε!!!ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕΕΧΩ ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΣΤΕΙ!!περυσι τα εβαλα με 320,φετος με 200!!

camen
24/12/2009, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsmitsouni
τα diablo τα απλα θα χτυπησω,που εχω και τωρα πανω και τα εμαθα και με βολεψαν και απο χρονο ζωης!!πλαγιολισθαινω με φαγωμενα λαστιχα εγω,οσο ποιο πολυ μπορω τα κραταω καινουργια χεχεχεχ!!αναποδος!τους εστειλα να μου εξηγησουν τους κωδικους και απαντησαν σε μιση ωρα ρε!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!ΤΖααααΜΠΑΑΑΑ ΛΕΕΕΜΕΕΕΕ!!!ΜΠΡΑΒΟ και ευχαριστω πολυ για ουλα!!

Tι εννοεις "απλα" diablo βρε???Για απλα σου μιλαω κ εγω...
Αλλα στην περιγραφη να γραφει supermoto...Μην παρεις με δεικτη ταχυτητας 300χλμ...:winka:

Να εισαι καλα και καλες γιορτες...:beer: :wave2:

mitsmitsouni
24/12/2009, 17:28
ναι εννοω οχι κορσα κλπ!!οπως εγραψα πιο πανω αργοτερα,εκανα υπολογισους και βγαινει τζαμπανταν!τα HR ναι!@!!http://www.busters-accessories.co.uk/productInfo.aspx?catRef=566486
αυτα λεω

camen
24/12/2009, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsmitsouni
ναι εννοω οχι κορσα κλπ!!οπως εγραψα πιο πανω αργοτερα,εκανα υπολογισους και βγαινει τζαμπανταν!τα HR ναι!@!!http://www.busters-accessories.co.uk/productInfo.aspx?catRef=566486
αυτα λεω

Με δεικτη Η οχι Ζ ομως αν δεν κανω λαθος...Ας επιβεβαιωση και κανεις αλλος...
Αυτα ναι αλλα στον πινακα που διαλεγεις διασταση αυτα που εχουν Η...
Τα Ζ πρεπει να ειναι για πιο γρηγορα μηχανακια...:winka:

mitsmitsouni
24/12/2009, 17:34
ναι αυτο ειπα.με Η δεικτη,τους εστειλα και μου απαντησαν.τα Η ειναι με σταθερη πορεια λεει 200 χλμ,και τα Ζ με 260 κατι!!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ!!βρηκα και πολλα μπιχλιμπιδακια,τασακια και καδρα με bikes!!!

camen
24/12/2009, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsmitsouni
ναι αυτο ειπα.με Η δεικτη,τους εστειλα και μου απαντησαν.τα Η ειναι με σταθερη πορεια λεει 200 χλμ,και τα Ζ με 260 κατι!!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ!!βρηκα και πολλα μπιχλιμπιδακια,τασακια και καδρα με bikes!!!

Μεγια...Σε εφτιαξα...:lol: :lol: :lol: :lol:
Οταν κανεις την παραγγελια πες μου ποσα μεταφορικα χρεωσαν για να ξερω...Περιπου κανενα 30αρο πρεπει να ειναι...

mitsmitsouni
24/12/2009, 17:39
20 lires.εκανα δοκιμη στην αγορα ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ,και με ακομα και με 2 παρακαλω ζευγαρια,τα εξοδα ηντουσαν,για να μην πω ηντανε,20 λιρακια!!!επαναλαμβανομαι αλλα,....ΤΖΑΜΠΑΑ!!!


183974

billgeo
28/12/2009, 12:20
Αντε με γεια...

Τρεναρε την παραγγελια για μετα τα Φωτα, γιατι τα ταχυδρομια εχουν μπουκωσει τωρα.

mitsmitsouni
28/12/2009, 13:14
ε ναι εννοειτε!!!αν και μπορει να τα φαω μεχρι τοτε τα φραγκουι...!!!

camen
28/12/2009, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsmitsouni
ε ναι εννοειτε!!!αν και μπορει να τα φαω μεχρι τοτε τα φραγκουι...!!!

Ριξτα στον κουμπαρα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Με courier ερχονται και στα φερνουν κ στο σπιτι...Οχι με ταχυδρομειο...:winka:

hma_
30/01/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsmitsouni
γεια σας παιδες!!ηεθε η ωρα να γινει παλι το μοτορι ενα με την ασφλαλρτο,
Eστω και αλλιως ενα με την ασφαλτο εισαι....αναποδα ομως απο την μερια του τιμονιου τα λαστιχα τι να τα κανεις????εεε????:rotflmao: :rotflmao:

mitsmitsouni
30/01/2010, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από hma_
Eστω και αλλιως ενα με την ασφαλτο εισαι....αναποδα ομως απο την μερια του τιμονιου τα λαστιχα τι να τα κανεις????εεε????:rotflmao: :rotflmao:
hma??εισαι συ που νομιζω ρε ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΕ???!!!ΧΕΧΕΧ!!!

camen
31/01/2010, 00:36
Τελικα τι εκανες??
Παρηγγειλες ελαστικα???

:look: :look: :look: :look: