PDA

View Full Version : Βοήθεια σε αγορά ΕR-6f



ανωνυμος
05/01/2010, 12:00
Καλησπέρα παιδιά,
έχω αποφασίσει να αγοράσω το kawa er6f 09 με ΑΒS.Η επίσημη τιμή καθώς και οι τιμές που το βρίσκω σε αντιπροσωπείες ειναι γύρω στα 7800.Καθώς η τιμή δεν έχει πέσει τελευταία και δεν βρίσκω μεγάλες διαφορές σκέφτομαι να το πάρω από το βύνιο που κάνει κάποια δώρα με αγορές μοτο.
Εσείς προτείνετε κάτι άλλο?Εαν κάποιος έχει αγοράσει από το Βύνιο είναι ικανοποιήμενος?
Ευχαριστώ Σπύρος

makis206
05/01/2010, 12:08
Πάμε "Μοντέλα-Kawasaki"..:winka:

:beer:

idi
05/01/2010, 14:06
τα δωρα του κωλου ειναι ολα.

κανε μια βολτα στα μαγαζια και μιλα απο κοντα στους αντιπροσώπους ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ απο κοντα και διαπραγματεύσου τη τιμη, θα εκπλαγεις ποσο μπορουν να σου κατεβάσουν τη τιμη...

παρε επίσημης αντιπροσωπίας kawasaki γιατι εκτος των αλλων θα επωφεληθείς απο την επιλογη που σου δινει η kawasaki να "αγορασεις" ακομα 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπίας, συνολο 4 χρονια (240 ευρω)

Road67
05/01/2010, 14:20
Αν εξαιρέσει κανείς το μπάγκστερ της μπάγκστερ που δίνει όλα τα άλλα ''δώρα'' είναι μούφες. Κοίτα στην αγορά υπάρχουν και έμποροι που δε δίνουν τόσα χρήματα σε διαφημίσεις και ειδικά επίσημοι και τους παίρνει εκτός από δώρα να κάνουν και καλύτερες τιμές.

ανωνυμος
06/01/2010, 01:09
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις
οντως οπως λετε περασα απο πολλους και την καλυτερη εντυπωση μου εκαναν απο την επισημη αντιπροσωπεία και οι "μικροι".Οι μεγαλοκαρχαρίες - εμποροι είναι κάπως shady βρε παιδί μου..φαίνεται λίγο η λαμογιά στο βλέμμα.Τέσπα προσφορές που πήρα ήταν οι εξης:(αρχικα να πω πως σε οσους πηγα δεν διαπραγματευοταν την τιμη αλλα δωρα-εγω ειμαι διατεθημενος να δωσω 50 της αξιας και τα αλλα σε δοσεις)
(δεν αναφέρω τα μαγαζιά για ευνόητους λόγους)
μαγαζι 1:Συναγερμό,Μπάγκστερ,Μανιτάρια,Πινακίδες,Τέλη
μαγαζι 2:Συναγερμό,Πινακίδες
μαγαζί 3:Συναγερμό και πινακίδες ή επέκταση εγγύησης 2χρονια ή καποια μειωση στην τιμη
μαγαζί 4:Τα γνωστά δώρα του Βύνιου(ότι διαφημίζεται)

kriskris
08/01/2010, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις
οντως οπως λετε περασα απο πολλους και την καλυτερη εντυπωση μου εκαναν απο την επισημη αντιπροσωπεία και οι "μικροι".Οι μεγαλοκαρχαρίες - εμποροι είναι κάπως shady βρε παιδί μου..φαίνεται λίγο η λαμογιά στο βλέμμα.Τέσπα προσφορές που πήρα ήταν οι εξης:(αρχικα να πω πως σε οσους πηγα δεν διαπραγματευοταν την τιμη αλλα δωρα-εγω ειμαι διατεθημενος να δωσω 50 της αξιας και τα αλλα σε δοσεις)
(δεν αναφέρω τα μαγαζιά για ευνόητους λόγους)
μαγαζι 1:Συναγερμό,Μπάγκστερ,Μανιτάρια,Πινακίδες,Τέλη
μαγαζι 2:Συναγερμό,Πινακίδες
μαγαζί 3:Συναγερμό και πινακίδες ή επέκταση εγγύησης 2χρονια ή καποια μειωση στην τιμη
μαγαζί 4:Τα γνωστά δώρα του Βύνιου(ότι διαφημίζεται)

Προσωπικα μαλλον θα επαιρνα απο το "μαγαζι 1" γιατι ειναι και καλη προσφορα και τα 3 πραγματακια που σου δινει να εισαι σιγουρος πως καποια στιγμη θα τα θελησεις...;)
Καλες αγορες,πολυ ομορφο το ΕΡ παρεπιμπτοντως...

ανωνυμος
10/01/2010, 10:15
οντως απο εκει το παρηγγειλα τελικα..την αλλη βδομαδα ερχεται..:cool:

kriskris
11/01/2010, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
οντως απο εκει το παρηγγειλα τελικα..την αλλη βδομαδα ερχεται..:cool:

Καλοριζικο φιλε μου,αγρατζουνιστο και καλοταξιδο!!Χρωματακι??Ασπρο??

ανωνυμος
11/01/2010, 16:28
ευχαριστω φιλε αλλα it wasn't meant to be...
Το "μαγαζι 1"τελικα με ενημερωσε οτι σε μαυρο με ΑΒS δεν υπαρχει..(μονο χωρις ΑΒΣ)
οποτε θα αναγκαστω να το παρω ή από όποιον το έχει σε εκθεση ή από την αντιπροσωπεία...
Τώρα να σας ρωτήσω το δάνειο που είχα ζητήσει στο 50 τοις εκατο και εγκρίθηκε και τώρα θα ακυρωθεί τι παίζει?τπτ ελπίζω ε?

kriskris
11/01/2010, 20:16
:sad:
Κριμα,κι ειχες μπει σε ψυχολογια να το παρεις τωρα...Ψαξτο λιγο και θα βρεις!Με το δανειο το ειχες κανει μεσω του εμπορου?

ανωνυμος
12/01/2010, 00:04
ακριβως...θειος εμπαιγμος...
ναι μεσω εμπορου το ειχα κανει,μου ειπε σημερα οτι θα το ακυρωσει και δε θα εχω εγω καποια συνεπεια..Στο μαγαζι 4 εν τω μεταξυ μου ειπαν οτι το εχουν..(και ολοι επικοινωνουν με ΤΕΟΜΟΤΟ..)τώρα τι παίζει...τι να πω..

kriskris
12/01/2010, 14:55
Σιγουρεψε το με τα ματια σου πριν κλεισεις παλι καμια συμφωνια γιατι κι αυτοι μπορει να εχουν χωρις ΑΒΣ και να σου πασαρουνε αυτο ενω θα τους μιλας για ΑΒΣ...Δε νομιζω να εχεις καμια συνεπεια παντως με το δανειο που ακυρωθηκε!Ελπιζω να βγαλεις γρηγορα ακρη..:winka:

ανωνυμος
13/01/2010, 16:31
εβγαλα ακρη με εισαγωγη..
αντε να δουμε τι θα γινει
σε κανα 10-15 μερες υποτιθεται θα το εχω..χωρις ΑΒΣ δεν παιρνω τους το λεω ισια και σταρατα.

kriskris
13/01/2010, 23:49
Ωραιος...Υπομονη τοτε μεχρι να ερθει!!!:beer:

Anritsu
14/01/2010, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
τα δωρα του κωλου ειναι ολα.

κανε μια βολτα στα μαγαζια και μιλα απο κοντα στους αντιπροσώπους ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ απο κοντα και διαπραγματεύσου τη τιμη, θα εκπλαγεις ποσο μπορουν να σου κατεβάσουν τη τιμη...



επειδή για το F ενδιαφέρομαι και του λόγου μου , από κοντά και μαγαζί δεν είδα κάτι το εξαιρετικό .
7700 μετρητά με πινακίδες μέσα και δώρο μια ψηλότερη ζελατίνα kawasaki που ζήτησα .Μια φορα εγώ του είπα για το μαύρο με το γκρι στην ποδιά το οποίο μάλλον ειναι 2010 χρώμα και ίσως μου είπανε να έχει και άλλη τιμή ....



:wave2:

AVATOS
14/01/2010, 15:03
εγω θα επελεγα το 3,περνωντας τα δωρα,εφοσον ομως μου επετρεπαν να κανω επεκταση εγγυησης μεσα στην 2ετια και θα την πληρωνα οποτε μπορουσα.

οταν με το καλο...καλες βολτες!:beer:

ανωνυμος
14/01/2010, 17:22
επειδή για το F ενδιαφέρομαι και του λόγου μου , από κοντά και μαγαζί δεν είδα κάτι το εξαιρετικό .
7700 μετρητά με πινακίδες μέσα και δώρο μια ψηλότερη ζελατίνα kawasaki που ζήτησα .Μια φορα εγώ του είπα για το μαύρο με το γκρι στην ποδιά το οποίο μάλλον ειναι 2010 χρώμα και ίσως μου είπανε να έχει και άλλη τιμή ....


Anritsu:To μαύρο με γκρι ποδιά είναι το μοντέλο του 10 όντως (το οποίο δε μου αρέσει)θα έρθει απρίλιο μου είπαν απο αντιπροσωπεία και θα κοστίζει αρκετά πάνω (κοντα στα 1000)Τώρα με ποια λογική δεν ξέρω..Το μαγαζί που βρήκα εγώ είναι επί της μιχαλακοπούλου και θα το φέρει εισαγωγή

Αvate σε ευχαριστώ πολύ..σε 12-14 μέρες θα είναι εδώ είπαν...να δούμε

kostasra
23/01/2010, 23:57
Τελικα φιλε μου το πηρες το μοτο ??

ανωνυμος
24/01/2010, 16:01
ερχεται μεσα στη βδομαδα..θα ανεβασω φωτο οταν φτασει

kostasra
24/01/2010, 19:50
Αντε με το καλο!!

Περιμενω σαν τρελος τις φωτο και τα πρωτα σχολια απο την συμπεριφορα της κουκλας!!

ανωνυμος
25/01/2010, 00:05
φίλε κώστα δες και αυτό: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=85765 από το site για να δεις μια παρουσίαση από μέλος..εσύ το νιτζάκι έχεις τώρα ε?:beer:

kostasra
25/01/2010, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
φίλε κώστα δες και αυτό: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=85765 από το site για να δεις μια παρουσίαση από μέλος..εσύ το νιτζάκι έχεις τώρα ε?:beer:

Δυστηχως αυτη την στιγμη ειμαι σε αυτη την κατασταση!!

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=95484

απλα με εψησε ενας φιλος για το ερ6 και με προυποθεση να πουλησω το δικο μου και μονο τοτε :bigcry: :bigcry:

ERRIKA
03/02/2010, 14:05
Πήρα το καινούργιο er-6n από μαγαζί της αντιπροσωπείας τον Ιούλιο (παραλαβή Σεπτέμβριος 2009), και αντί για έκπτωση μου πρότειναν ως "δώρα" διάφορα extra (μανιτάρια, σχάρα, βαλίτσα κ.ά.). Είναι Φεβρουάριος του '10 κι ακόμη τα αξεσουάρ δεν έχουν έρθει... Φοβού τις αντιπροσωπείες και δώρα φέρουσες...:wave2:

VGER
03/02/2010, 14:17
Τώρα τα φτιάχνουν τα αξεσουάρ; :alien:

ανωνυμος
03/02/2010, 14:48
απο την επισημη?γιατι μανιταρια η καβα η επισημη δεν εχει..ναι το ξερω ολα αυτα ειναι μετρα εντυπωσιασμου.Τελικα επελεξα πιο απτα δωρα..οπως αδεια,τελη,πινακιδες,συναγερμο.η μηχανη ειναι στο μαγαζι εν τω μεταξυ και περιμενω τα χαρτια...ελπιζω να την παρω μεχρι την παρασκευη γιατι αλλιως παμε για την αλλη βδομαδα...
εχετε να προτεινετε καποια ασφαλιστικη?να βαλω μεσα και κλοπης η όχι?(δεδομενου οτι εχω παρκινγκ)

ERRIKA
04/02/2010, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από VGER
Τώρα τα φτιάχνουν τα αξεσουάρ; :alien:

Η απάντησή τους ήταν ότι δεν μου δίνουν τα αξεσουάρ που μου υποσχέθηκαν (!) γιατί ακόμη δεν έχει δώσει κωδικούς ο εισαγωγέας στην Ευρώπη (η Ολλανδία δηλαδή!) και άρα δεν μπορούν να τα φέρουν κι αυτοί (...) Όμως ΘΑ είναι μέσα στον καινούργιο κατάλογο που τον περιμένουν ... άμεσα εδώ και έξι μήνες... Ερώτηση κρίσεως: Τότε γιατί μου τα υποσχέθηκαν;

ERRIKA
04/02/2010, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος

εχετε να προτεινετε καποια ασφαλιστικη?να βαλω μεσα και κλοπης η όχι?(δεδομενου οτι εχω παρκινγκ) [/B]

Αν έχεις κλειστό πάρκινγκ και καλό συναγερμό (το er-6 δυστυχώς ΔΕΝ έχει immobilizer) η ασφάλιση κλοπής είναι μάλλον περιττό έξοδο. Γιατί και να στο κλέψουν, θα σου δώσει τα μισά χρήματα απ'ό,τι θα το ασφαλίσεις μετά από κανα χρόνο.... Τσεκαρισμένα πράγματα.

wisesif
12/02/2010, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Αν έχεις κλειστό πάρκινγκ και καλό συναγερμό (το er-6 δυστυχώς ΔΕΝ έχει immobilizer) η ασφάλιση κλοπής είναι μάλλον περιττό έξοδο. Γιατί και να στο κλέψουν, θα σου δώσει τα μισά χρήματα απ'ό,τι θα το ασφαλίσεις μετά από κανα χρόνο.... Τσεκαρισμένα πράγματα.

:cry: Το καινούριο μοντέλο δεν έχει immobilizer?


Ερώτηση ρε παιδες.. το λευκό που έχει φόρα μόστρα στο site κυκλοφορεί? Το φαίρνουν οι αντιπροσωπείες?

Υ.Γ. Επειδή είμαι στο μηδέν και απο άλλο μερος καινούριος στην πρωτεύουσα,εαν κάποιος έχει να μου προτείνει αντιπρόσωπο να πάω να μιλήσω θα ήμουν υπόχρεος... (pm εαν επιτρέπεται :confused: )

ERRIKA
13/02/2010, 18:47
Ο γιες! Το καινούργιο μοντέλο ΔΕΝ έχει immobilizer...

:cry: :cry:

Σε άσπρο βγαίνει, το έχω δει με τα μάτια μου παρκαρισμένο έξω από την Ευελπίδων. Είναι μεν αντικειμενικά ωραίο αλλά,.... πώς να το πω..... έτσι όπως ήταν έξω από την Ευελπίδων,... και άσπρο.... ο φάρος του έλειπε (κατάλαβες τώρα).:p :p :p

route 66
13/02/2010, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από wisesif
:cry: Το καινούριο μοντέλο δεν έχει immobilizer?


Ερώτηση ρε παιδες.. το λευκό που έχει φόρα μόστρα στο site κυκλοφορεί? Το φαίρνουν οι αντιπροσωπείες?

Υ.Γ. Επειδή είμαι στο μηδέν και απο άλλο μερος καινούριος στην πρωτεύουσα,εαν κάποιος έχει να μου προτείνει αντιπρόσωπο να πάω να μιλήσω θα ήμουν υπόχρεος... (pm εαν επιτρέπεται :confused: )

θελεις οπωσδηποτε καινουργιο?

kostasra
13/02/2010, 22:31
Γιατι route 66 το εχεις μεταχειρισμενο??

Αν ναι με ενδιαφερει!!

route 66
14/02/2010, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasra
Γιατι route 66 το εχεις μεταχειρισμενο??

Αν ναι με ενδιαφερει!!

καλημερα kostasra.κοιταξε οχι δεν το εχω καινουργιο αλλα ειχα ενα μαυρο er/n μοντ΄2008 για ενα μηνα περιπου και το εδωσα λογω του οτι μετα τα 120/130 ειχα προβλημα με τον αερα.
κατα τα αλλα η μηχανη ηταν κατι παραπανω απο αψογη.
λοιπον εγω την εδωσα ανταλαγη ισως να υπαρχει στο μαγαζι ακομα.

εχει πρωτη κυκλοφορια το 2009 εγω την ειχα παρει απο ιδιωτη 5500χιλ χλμ.αγρατζουνιστη.της εκανα σε εξουσιοδοτημενο και το σερβις στα 6000χιλ.χλμ
σου λεω οτι η μηχανη ειναι αψογη.νομιζω οτι την πουλαει 4200 και το παζαρευεις.
αν σε ενδιαφερει στειλε πμ να τα πουμε.:beer:
α,να ξερεις οτι τα κουνουργια μοντελα λογω αυστηροτερων προδιαγραφων για ρυπους δεν πανε τοσο οσο τα παλια.και κατι αλλο περα απ'ολα αυτα να προτιμησεις το er/f γιατι κανει και ταξιδια φιλε το αλλο ειναι "μισο"οπως ολα τα γυμνα.

kostasra
14/02/2010, 10:07
Ναι οπως λες και εσυ εχω στραφει ποιο πολυ στο φ το γυμνο δεν το θελω γιατι πολυ αερα....

Εξαλου λεω να κανω και κανα ταξιδακι οποτε δεν βολευει....

Παντος σε ευχαριστω ;)

Τωρα τι μηχανη εχεις εσυ?

route 66
14/02/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasra
Ναι οπως λες και εσυ εχω στραφει ποιο πολυ στο φ το γυμνο δεν το θελω γιατι πολυ αερα....

Εξαλου λεω να κανω και κανα ταξιδακι οποτε δεν βολευει....

Παντος σε ευχαριστω ;)

Τωρα τι μηχανη εχεις εσυ?

καλα κανεις.το f θα το ευχαριστηθεις ειναι πολυ καλη μηχανη.και ελαφρια και μαζεμενη και ωραιο γκαζι και μεσα στην αθηνα θα ριχνεις στα τετραχρονα τα εξακοσαρια.διαολακι ειναι σου λεω.
εγω πηρα ενα kawasaki zs(με το μπικινι φαιριγκ)πολυ καλη μηχανη, αλλη κατηγορια ,αλλα μεσα στην πολη το er ειναι πιο καλο ως δυκιλινδρο και χαμηλοροπο.
αντε με το καλο και καλα ταξιδια.

ανωνυμος
23/02/2010, 10:00
χτές το παρέλαβα παίδες:beer:
τι να πω για αυτο...ήταν τόσο ευκολοδήγητο που έπαθα πλάκα..
να σημειώσω πως είναι η πρώτη μου μηχανή και πως έχω εμπειρία μόνο με παπιά και σκούτερ..
το φρένο ειδικά το θεώρησα ιδανικό μιας και πιάνει προοδευτικά χωρίς να τρομάζει.το ίδιο και το γκάζι,ήρεμο.
και είναι και κούκλα.θα ανεβάσω φωτό σήμερα.

ERRIKA
23/02/2010, 13:25
Καλοτάξιδο!! Να το ευχαριστηθείς!! :beer:

kostasra
23/02/2010, 15:25
Καλο ταξιδο και αγρατζουνιστο!!!

Περιμενουμε φωτο ;)

ανωνυμος
23/02/2010, 21:16
παιδια ανεβάζω μερικές φωτο,αλλά δε φαίνεται καλά,γιατί την πάρκαρα και αναλωνόμουν μετά να την ξαναβγάλω από κει..θα σας στείλω από βολτούλα αλλά από βδομάδα


189878

ανωνυμος
23/02/2010, 21:18
κι αλλη μια


189879

route 66
23/02/2010, 21:45
χαλια ειναι ρε συ τι το πηρες?εδωσες και ενα σωρο λεφτα για δυκιλινδρο, και kawasaki, και αντιεμπορικο ρε φιλε, με φαιριγκ κιολας ρε συ.ολοι γυμνα παιρνουμε ειναι πιο μουρατα.
και ποσα αλογα ?72?δεν παει βημα αυτο ρε παιδια.και μαυρο, ολοι ασπρα παιρνουμε φετος ασε που μαζευει και ηλιο.
κριμα
κοιτα,αμα δεν το θες να συνενοηθουμε να σε απαλλαξω να το παρω εγω ετσι απο καλοσυνη και μονο.:wave2: :rotflmao:
δεν πιστευω να πιστεψες λεξη απο τα παραπανω ε?

παντα ορθιος,ευχομαι μονο οι πατουσες σου να ακουμπησουν στο δρομο:wave2:
καλα η μηχανη ειναι κουκλαρα δεν το συζηταω.
και κατι ακομα.μην την υποτιμας οτι ειναι ηρεμη κλπ.εχει αρκετο γκαζι(με το καλο να το στρωσεις πρωτα)και πολυ ροπη απο χαμηλα, να προσεχεις.:wave2:

kostasra
23/02/2010, 22:29
Πωπω :eyepop:

Η μηχανη ειναι κ@υλα!!!

xrlantz
23/02/2010, 22:32
μεγειές μεγειές!!

:beer: :beer:

ανωνυμος
26/02/2010, 13:56
ευχαριστω παιδια,να στε καλα...
διαδρομη 66 πιστεψε με παντα ημουν αναποδος αρα το μονο λογικο ηταν να παρω οτι δεν παιρνουν ολοι...τωρα την παντρευομαι κιολας αλλα χαλαλι της...οσο για το γκαζι ,οτιδηποτε παει πιο γρηγορα απο το περπατημα ειναι επικινδυνο και εννοειται οτι εχει το καταλληλο δεος..Καλα να ειμαστε μονο!

route 66
26/02/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
ευχαριστω παιδια,να στε καλα...
διαδρομη 66 πιστεψε με παντα ημουν αναποδος αρα το μονο λογικο ηταν να παρω οτι δεν παιρνουν ολοι...τωρα την παντρευομαι κιολας αλλα χαλαλι της...οσο για το γκαζι ,οτιδηποτε παει πιο γρηγορα απο το περπατημα ειναι επικινδυνο και εννοειται οτι εχει το καταλληλο δεος..Καλα να ειμαστε μονο!

και παλι καλοριζηκη και να τη χαρεις:beer:

wisesif
26/02/2010, 14:01
:beer: SUPER.. ιδίως η κολάρα είναι απίστευτη!

Φίλος και γω είμαι έτοιμος μάλλον μέσα στον Μαρτιο μπάινω και γω στο club!

Πάντα όρθιος ρε μαν. Περιμένουμε feedback απο κανένα μινι ταξιδάκι.

ανωνυμος
02/03/2010, 00:42
μερικες φωτογραφιουλες που φαινεται καλυτερα,απο μια βολτα σε φιλο μου που ελυνε το παπι του.
μαλλον το αλλο ΣΚ θα κανω την πρωτη εξορμηση εις τας εξοχας.


190541

ανωνυμος
02/03/2010, 00:44
και απο την αλλη


190542

kostasra
02/03/2010, 01:39
Η βολτιτσα θα ειναι προς Δελφους?? :beer:

ανωνυμος
02/03/2010, 08:47
μπα ειχα τσακωθει μια φορα με την πυθια...
μαλλον προς το νησι του πελοπα μερια:lol:

kostasra
02/03/2010, 23:09
:rotflmao: :rotflmao: