PDA

View Full Version : Beverly 250 vs CBF 250



DrLo
28/05/2005, 00:51
Σκέφτομαι να πάρω ένα από τα παραπάνω μηχανάκια. Είμαι μεταξύ Scooter και Μηχανής. Αν πάω για Scooter μάλλον θα προτιμούσα το Piaggio και από μηχανές μάλλον το CBF 250. Το μηχανάκι θα το χρησιμοποιώ αποκλειστικά σχεδόν μέσα στη πόλη (γι αυτό και σκέφτομαι και το Scooter) και σπανιότατα για καμιά διαφρομή άντε μέχρι Μαραθώνα μεριά. Νομίζω ότι και τα δύο τη βγάζουν. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάαρχει κάποιος που να τα έχει οδηγήσει και τα δύο ή να τα "ξέρει" και τα δύο μηχανάκια. Με ενδιαφέρει

- η αξιοπιστία (1+ στο CBF)
- η ευκολία που σου παρέχει (το CBF το κόβω για πιο ευκολοδήγητο αλλά δε το ξέρω από πρώτο χέρι)
- η οικομία (κατανάλωση + κόστος συντήρησης)

Μπορείτε να με βοηθήσετε ?

gtsiros
28/05/2005, 05:21
Koita. to monogkazo ok, einai eukolo kai de xreiazetai sumplektarismata kai ta resta. Einai aplo, exei kai kapoia anesh... einai kai pio "mourato" 8a mporouse kaneis na pei, apo to cbf pou mikrodeixnei kai den einai kai toso monterno sxedio (to kserw, einai to pio monterno 250, alla as poume oti kapoios den to "blepei"). Isws malista to piaggio na kaiei ligotero apo to cbf, ama den eisai suntomos (me thn ennoia, mh perimeneis na ftasei kofth gia na allakseis sxesh...) stis allages taxythtas.

Alla to piaggio den einai mhxanh._

mporei na exei 2 rodes kai 2 labes pou kratas ka8e mia me ena xeri, alla mhxanh den einai.

An den exeis thn eleu8eria na katebaseis mia sxesh prin stripseis...

An den patas se marspie...

Twra, kaluterh epilogh isws sou fainetai to piaggio. Kai einai h eukoloterh lush. Gkazi kai vour.

Omws argotera, kai an h idiosugkrasia sou einai tetoia, 8a sou leipsei o sumplekths. Kai mia boltitsa ligo pio eksw apo thn polh.

h eleu8eria, alla tautoxrona kai h upoxrewsh, ths epiloghs sxeshs sto kibwtio, sumfwna me thn krish sou, ka8e stigmh, einai poly shmantiko stoixeio.

Alloi isws sou poune, "mhn eisai koutos, pare automato... to kanei mono tou... kai kseniazeis...". Egw 8a sou pw stegna: "ma kala, anikanos eisai kai afhneis to mhxanhma na apofasizei gia sena ti sxesh 8a exei sto kibwtio?"

An eisai anikanos 'h bariesai 'h 8ewreis poly kopo na allazeis sxesh sto kivwtio, tote NAI, pare monogkazo. 8a glytwseis polla:

1. ligotera service (apo to na exeis taxuthtes kai na ksekwliazeis ton sumplekth).
2. ligoteres kinhseis
3. perissoterh prosoxh sto dromo
4. eukolotero ksekinhma sthn anhfora

An omws ma8eis ton sumplekth KALA:

1. akoma ligotera service kai f8ores (giati allazeis glyta kai syntoma tis taxhtytes kai den zestaineis ton kinhthra)
2. ligoterh katanalwsh (giati allazeis suntoma tis taxuthtes)
3. kalutero krathma stis strofes, giati mporeis na anagkaseis ton kinhthra na meinei se pshlous ru8mous strofwn
4. exeis to freno tou kinhthra
5. to automato kibwtio trwei kati apo dynamh kai 8a 8elei fantazomai kapoia epipleon sunthrhsh.

ea6gka
29/05/2005, 19:53
προσφατα πηρα το μπεβερλυ 250 και μερι 100 χλμ ταξιδι το κανει πολυ ανετα , καθως και στριβει καλυτερα απο οποιδηποτε σκουτερακι που εχω καβαλησει. μηχανη παντως δεν ειναι οπως λεει ο φιλος απανω. Αλλα μεσα στη πολη βαριεμαι απιστευτα να συμπλεκτιαζω

Rezeguet
29/05/2005, 20:12
λοιπον φιλε μου οταν παρεις το cbf250 ελα στη παρεα (αφου το ξερω οτι θα παρεις το μηχανακι) ;)

http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=33
και δες και τις φωτο γραφιες να σου ανοιξει η ορεξη! :wave2:

thomass
30/05/2005, 09:25
Φίλε μου το PIAGGIO σίγουρα δεν είναι μηχανή.Είναι όμως εργαλείο ειδικά για μέσα στη πόλη.Και εγώ έχω σκούτερ και τώρα που θα το αλλάξω πάλι σκούτερ θα πάρω.Και μια λεπτομέρια : μένει καθαρό και το αριστερό παπούτσι...:wave2:

ea6gka
30/05/2005, 10:28
παιδες μη το ζοριζουμε πολυ , αν θες ¨μηχανη" με αυτοματο κιβωτιο και επισης το καλυτερο στη κατηγορια του τοτε τσιμπα το Beverly.Αλλα αν ηταν να παρω μηχανη σιγουρα το CBF δε θα το επαιρνα, δε μου γεμιζει το ματι καθολου. Γενικως αν το θελεις να κινησε αθηνα και γενικα εντος αττικης παρε Bev.

Tigas
30/05/2005, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
παιδες μη το ζοριζουμε πολυ , αν θες ¨μηχανη" με αυτοματο κιβωτιο και επισης το καλυτερο στη κατηγορια του τοτε τσιμπα το Beverly.Αλλα αν ηταν να παρω μηχανη σιγουρα το CBF δε θα το επαιρνα, δε μου γεμιζει το ματι καθολου. Γενικως αν το θελεις να κινησε αθηνα και γενικα εντος αττικης παρε Bev.

HONDA SH150 ΜΕ 17’ ΖΑΝΤΕΣ, INJECTION, 15hp ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ

ea6gka
30/05/2005, 10:49
η διαφορα τους ειναι 1000 ευρω και εχει 8 ιππους παραπανω, καλυτερα φρενα, μεγαλυτερο βαρος, μεγαλυτερους χωρους περισσοτερη ροπη και πιο ομορφο το μπεβερλυ. Παντως ειναι μια τιμια προταση το SH !!!:)

alex14
30/05/2005, 10:54
Συμφωνω με τον SCBR1000RR. Κανει σχεδον τα ιδια με το Piaggio με πολυ καλυτερη καταναλωση και αξιοπιστια.

:wave2:

johnpan
30/05/2005, 13:49
Κι εγώ ήμουν στο ίδιο ακριβώς δίλημα: beverly250 ή cbf250 !!

Το beverly μου άρεσε στο μάτι, έχει και πάρα πολύ άνετη σέλα και είναι πιο ευκολοδήγητο αφού είναι αυτόματο. Είναι ό,τι πιο κοντά σε συμπεριφορά μηχανής από τα σκούτερ - στα κυβικά του πάντα.

Ομως το cbf .... ε, πας και μια επίδαυρο να στρίψεις, αν με πιάνεις... Αν δε σε ενδιαφέρουν αυτά περί αδρεναλίνης, πάρε το beverly ή το sh150 που είναι και φτηνότερο.

Να μη φανώ γελοίος που μιλάω για αδρεναλίνη με το cbf250, συζητάμε πάντα συγκριτικά με ένα σκούτερ. Αλλιώς στρίβει... κλπ.

Rezeguet
30/05/2005, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
Αλλα αν ηταν να παρω μηχανη σιγουρα το CBF δε θα το επαιρνα, δε μου γεμιζει το ματι καθολου. Γενικως αν το θελεις να κινησε αθηνα και γενικα εντος αττικης παρε Bev.

θα τσακωθουμε εμεις οι δυο! :mad: :mad: :lol: :lol:

ea6gka
30/05/2005, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
θα τσακωθουμε εμεις οι δυο! :mad: :mad: :lol: :lol:

:beer: , εντελως φιλικα , φοβερο το CBF στη τιμη του αλλα ενταξει εγω δε θα το επαιρνα για μηχανη. Δινω αλλα 3000 και παιρνω το SV 650 and kiss me goodbyeeee:ninja:

oulas
31/05/2005, 04:36
Με την λογικη σου δωσε και αλλα 3000, και παρε διαστημοπλοιο!
Ο Ανθρωπος ενα μηχανακη μεχρι 4000 euro θελει να κανει αξιοπιστα την δουλεια του. Για απλη μετακινηση στην πολη. Τι τον μπλεκεις με SV. Επειδη εγω ειχα scotter, Gilera Runner, ετρεχα καθε μηνα στα συνεργια για το δικο μου, και εβλεπα παιδια με beverly απογοητευμενα επισης. Πανακριβο το Service. Πχ 200 ευρο για να αλλαξεις ενα πλαινο πλαστικο. Ασε που αμα εισαι σταματα ξεκινα, θα θες καθε λιγο και λιγακι αλλαγη ιμαντα! Μακρια απο Piaggio!
Εγω αυριο παιρνω το CBF 250, για να γλιτωσω απο ολα αυτα.
Επισης το CBF 250 εχει 16 lt ρεζερβουαρ και κανει περιπου 300 χιλιομετρα. Ολα τα παιδια του Forum που εχουν CBF, εχουν βρει την υγεια τους. Ρωτα: Rezequet, Jonpan, Thm, Alchimistis, Alexander. :wave2: :wave2: :wave2:

Τα piaggio ειναι για τα :bawl:

ea6gka
31/05/2005, 09:41
Με την λογικη σου δωσε και αλλα 3000, και παρε διαστημοπλοιο!

:o

καλα που τα δες ολα αυτα, γιατι για να αλλαξεις ενα πλαστικο σε ενα 250ρι του αδερφου μου του πηρανε 30 ευρω με τα εργατικα κιολας και συγκεκριμενα για το πλαινο πλαστικο. Για το ρανερ εχω ακουσει οτι ειναι παρα πολυ αξιοπιστο επισης και απο φιλο εδω μεσα. Αν εισαι σταματα ξεκινα με το CBF δε τρως το συμπλεκτη δλδ? ισα ισα που θα τον φθειρεις γρηγοροτερα.Το 250ρι με 9 ευρω που γεμιζει και περι στα 10 λιτρα κανει 220ΚΜ. Τεσπα πιστευω για την πολη οτι καταλληλα ειναι τα αυτοματα και ημι-αυτοματα.

oulas
31/05/2005, 10:35
Με 30 euro σε piaggio μηχανακη, ισα ισα που αλλαζεις τον ιμαντα. Δεν ξερω τι 250 αρι ηταν αυτο που λες, σιγουρα οχι piaggio. Τα ανταλακτικα και τα service ειναι πανακριβα!. Εννοειτε βεβαια οτι τα εξουσιοδοτημενα της piaggio σε ξυριζουν, για αυτην την σφραγιδα στο βιβλιαρακι. Και ο συμπλεκτης, συμφωνο εχει φθορα, αλλα ο ιμαντας που χρησιμοποιουν τα beverly κλπ piaggio ειναι για μπαζα! Σε καθε 5000, αλλαγη ιμαντα, αλλιως, το μηχανακη, αρχιζει να κλωτσαει καπως, και αισθανεσαι την κινηση (κυριως στο ξεκινημα να μην ειναι γραμμικη) .Ειδικα αν το ταλαιπωρεισεις λιγο στα φαναρια, με γρηγορη εκκινηση και ολλα αυτα, το συστημα μεταδοσης, θα θελει καθε λιγο και λιγακι service. Στην μηχανη πιστευω, υπαρχουν φθορες, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο.
Επισης απο αξιοπιστια δεν εχει καμια σχεσει, το beverly με το CBF.
Σε αυτο που υπερτερει το benerly ειναι η ευκολια οδηγισης του στην πολη. Απο την αλλη πλευρα - αλλη αισθηση ο συμπλεκτης!

Rezeguet
31/05/2005, 11:18
λοιπον το cbf δεν συγκρινεται με ενα σκουτερακι. Αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο. Ο συμπλεκτης ΔΕΝ φθειρεται αυτα ειναι βλακειες. Υπαρχουν μηχανακια με 100000 χλμ 15ετιας και ζητημα ειναι ναχουν αλλαξει κανα δισκο (λεμε τωρα). Ειναι πολυ πιο αξιοπιστο το μοτερ μην το συζητας. Σκουτερ γενικα κανουν προβληματα και εχουν σχετικα μικρη αντοχη στον χρονο ειδικα τα ιταλικα. τα Gilera Piaggo Aprilia κλπ σκουτερακια δεν ειναι πολυ αξιοπιστα (οπως το ζιπακι μου που κρατησε 15000 χλμ και θελει αλλαγη ηλεκτρικα που ξεπερνανε το κοστος πωλησης του) το ξερω απο εμπειρια. Ασε που μετα παο 1-2 χρονια αρχιζουν να τριζουν απο παντου και να κανουν αρρωστους ηχους σαν χαλασμενα. Δες οποιαδηποτε σκουτερακι 5αετιας και συγκρινε το με οποιδηποτε μηχανη 5αετιας με τα ιδια η παρομοια κυβικα και θα δεις τεραστια διαφορα και σε συντηρηση και σε κατασταση και σε αποδοση. Τα πλαστικα ειναι οντως πολυ ακριβα σε σκουτερ και το κακο ειναι στην παρμικρη πτωση ακομα και απο σταση πληρωνεις τα κερατα σου σε πλαστικα.

3000παραπανω ειναι πολλα σχεδον 2πλασια τιμη. Αμα ειναι ετσι παιρνω δυο cbf τις ενωνω και φτιαχνω ενα δικυλινδρο εν σειρα 500αρι με σειρα αναφλεξης big bang και κινηση 2Χ4 και μετα δεν με βλεπεις :lol: :lol:

Morpheus_X
05/06/2005, 12:35
Κοίτα φίλε μου.Κατά τη γνώμη μου για μέσα στην πόλη piaggio και πάλι piaggio!Εγώ πριν το cbr είχα αγοράσει ένα runner 50,το έκανα και 75cc με πλήρες kit malossi και πάλι δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα!Τέρας αξιοπιστίας!Όπως όλα τα μηχανάκια αν το προσέχεις και τίποτα δε θα σου πάθει και δε θα σου τρώει τα λεφτά στη συντήρηση.Να φανταστείς έλεγα να το πουλήσω όταν πήρα το gullarm αλλά ακόμα το έχω και όταν κατεβαίνω κέντρο το παίρνω.Σιγά μη χώσω το honda στο σταμάτα ξεκίνα;Για να φουντώσει στο πρώτο πεντάλεπτο;

Alchimistis
06/06/2005, 02:33
Καλα ρε ιεροσυλοι ηρθατε στο τμημα των cbf για να μας πειτε
οτι το σκουτεράκι ειναι καλύτερο απο το cbf??????
Aντε μη πω τπτ.:beer:

itarros
06/06/2005, 12:09
Συμφωνώ απολύτως με τον φίλο που λέει ότι το service στα piaggio είναι πανάκριβο και ότι τα συνεργεία σε ξυρίζουν. Έχω ένα X9 και επειδή θέλω να το προσέχω πολύ και να τα κάνω όλα όπως προβλέπονται σας πληροφορώ ότι πηγαίνω συνεργείο 2 φορές κατά μέσο όρο τον χρόνο, και μου στοιχίζει για το μικρό service περίπου 60 - 100 ευρώ (λάδια, φίλτρα, τακάκια ίσως + εργασία), και το μεγάλο μου έχει στοιχίσει μέχρι και 320 ευρώ (λάδια, φίλτρα, μπουζί, τακάκια, ιμάντας, λάστιχα ίσως + εργασία). Εκεί που σε ξυρίζουν τα συνεργεία είναι στην εργασία. Αν καταλήξεις στο beverly ρώτα να σου πω για φτηνό συνεργείο.

Morpheus_X
08/06/2005, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Καλα ρε ιεροσυλοι ηρθατε στο τμημα των cbf για να μας πειτε
οτι το σκουτεράκι ειναι καλύτερο απο το cbf??????
Aντε μη πω τπτ.:beer:
Δε λέω οτι γενικά σα μηχανάκι είναι καλύτερο από το cbf αλλά για μέσα στη πόλη τα scooter δεν πιάνονται!

m1ke
08/06/2005, 11:48
CBF δαγκωτό. Ακόμα και το 500 είναι μια χαρά για κίνηση εντός πόλης.
Οδηγάω στην Αθήνα δέκα χρόνια με παπιά, scooter και μηχανή. Τα τελευταία δύο χρόνια χρησιμοποιώ το 500 για μέσα στην πόλη (και μάλιστα στο κέντρο που εργάζομαι) γιατί:
1. Έχω καλύτερο έλεγχο στο απότομο φρενάρισμα, γιατί μπορώ άμεσα να αποσυμπλέξω τον κινητήρα ειδικά σε φάση που επιτάχυνα. Δοκίμασε την ώρα που επιταχύνεις με scooter να φρενάρεις απότομα και θα δεις τι εννοώ.
2. Ρύθμιση βαλβίδων κάθε 20000 χλμ. και λάδια κάθε 5000 χλμ. δηλαδή κόστος συντήρησης μηδαμινό σε σχέση με οποιοδήποτε scooter.
3. Κατανάλωση χαμηλή. Ακόμα και το 500 βγάζει 300χλμ. με 19 λίτρα.
4. Στο CBF o συμπλέκτης είναι πανάλαφρος, και δεν φθείρεται εύκολα. Ποτέ δεν με έχει κουράσει στο 500 πόσο μάλλον στο 250. Το κιβώτιο έχει καλή κλιμάκωση και μέσα στην πολή δεν χρειάζεται να αλλάζεις σχέσεις συνεχώς.
5. Τα CBF δουλεύουν σε χαμηλές θερμοκρασίες. Ακόμα και το δικό μου για να ανάψει ventilater πρέπει να ακινητοποιηθώ για τουλάχιστον 5 λεπτά με εξωτερική θερμοκρασία άνω των 30 βαθμών. Τα scooter το καλοκαίρι ανάβουν για τα καλά.
6. Μικρό πλάτος τιμονιού (σχεδόν όσο ένα παπί) και μικρή ακτίνα στροφής, το οποίο σε διευκολύνει αφάνταστα στο μποτιλιάρισμα. Με το 500 χώνομαι παντού με μεγάλη ευκολία.

Αυτά ελπίζω να βοήθησα.:wave2:

antonis111
08/06/2005, 13:45
θα σας στεναχωρίσω αλλά σε ένα επαρχιακό δρόμο με στροφές το μπέβερλι είναι πιο γρήγορο από το χόντα. αλλά ας πάρεις το χόντα.
μηχανή πάντως δεν είναι, και από χαρακτήρα... άλλο τίποτα. άσε που δε θα βρεθεί μια γυναίκα να σου πεί ωραίο μηχανάκι.
πόσο χρονών είσαι? κορεάτης είσε να πάρεις cbf?

m1ke
08/06/2005, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
θα σας στεναχωρίσω αλλά σε ένα επαρχιακό δρόμο με στροφές το μπέβερλι είναι πιο γρήγορο από το χόντα. αλλά ας πάρεις το χόντα.
μηχανή πάντως δεν είναι, και από χαρακτήρα... άλλο τίποτα. άσε που δε θα βρεθεί μια γυναίκα να σου πεί ωραίο μηχανάκι.
πόσο χρονών είσαι? κορεάτης είσε να πάρεις cbf?

Μας κάνετε και γελάμε εδώ μέσα. :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Δεν μπορώ άλλο παραδίδω τα όπλα ... :rotflmao: :lol: :lol:

Στα συγκριτικά από εδώ και στο εξής θα μπει νέα κατηγορία ..... πόσες γκόμενες ρίχνει το κάθε μοντέλο.:rotflmao: :lol: :lol:

πάρε καλύτερα ένα τουτού :lol: :rotflmao: έχει καλύτερο συντελεστή ευρώ προς γκόμενα. :rotflmao: :lol: :rotflmao: :beer:

oulas
10/06/2005, 01:05
Παρε το Piaggio την πλαστηκουρα, να σου τριζουν τα πλαστικα μεσα στο χρονο. Ασε που στον δευερο χρονο, θα μπαινεις σε λακουβα, και θα κοιτας, μηπως εφυγε τιποτα απο το μηχανακι. Αν ειναι δυνατον ρε παιδια, να ειναι και πιο γρηγορο στις στροφες, το Piaggio!

Ημαρτον!

kana
10/06/2005, 01:11
ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ,
ΜΗΝ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΑΣ.
ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ GSX ΕΤΣΙ???:nono:

ea6gka
10/06/2005, 01:27
Ουλας κανεις λαθος και παρασυρεσαι απο την χαρα του νεοαποκτηθεν μηχανακι σου. Χαλαρωσε δεν σπανε σε ενα χρονο

L.omerta
10/06/2005, 01:37
egw tha sou elega na pareis kalytera to kawasaki ninja 250R!!!!!!! katapliktiko mixanima kai den sygrinetai me to cbf!:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:


16532

oulas
10/06/2005, 10:22
Ενταξει δεν σπαει το μηχανακι, ειναι πολυ πιθανο να εχεις τριξειματα και απο τον πρωτο χρονο. Ειχα διαφορα scooter, εδω και 10 χρονια, με τελευταιο, το gilera runner. Εγω ειχα τριξιματα απο τον πρωτο κιολας χρονο, προβληματα συντονισμου και τετοια. Βεβαια ηταν και διχρονο, και ετρεμε καπως περισσοτερο το μηχανακι.


Το θεμα του τριξματος υπαρχει λιγο πολυ σε ολα τα scooter, αφου δενει πλαστικο με πλαστικο, πολλες φορες κουμποτα με clicps, με αποτελεσμα, με τον ηλιο σιγα σιγα να χανουν τιην ελαστικοτητα τους, να ξερενονται, και σε συνδοιασμο με τις λακουβες, που δυστηχως εχουμε μπολικες, να χαλανε οι ενωσεις που δενουν τα πλαστικα, και να τριζουν, ραγιζουν κ.α Αν ειδικα ο αναβατης εχει και τα κιλακια του, τοτε το προβλημα πολαπλασιαζεται.

Παντος το cbf ειναι καλυτερο σε στησιμο, αξιοπιστια, και συμπεριφορα στον δρομο απο to Beverly.

Απο την αλλη, το Beverly, οπως ολα τα scooter, εχει τα δικα του πλεονεκτηματα, χωρους για φορτομα, αυτοματο κιβωτιο για ευκολη οδιγιση μεσα στην πολη.

johnpan
10/06/2005, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
θα σας στεναχωρίσω αλλά σε ένα επαρχιακό δρόμο με στροφές το μπέβερλι είναι πιο γρήγορο από το χόντα. αλλά ας πάρεις το χόντα.
μηχανή πάντως δεν είναι, και από χαρακτήρα... άλλο τίποτα. άσε που δε θα βρεθεί μια γυναίκα να σου πεί ωραίο μηχανάκι.
πόσο χρονών είσαι? κορεάτης είσε να πάρεις cbf?

ΡΕ ΤΙ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΩΡΕ, ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗ!!! ΑΑΑΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :eyepop: :eyepop::eyepop:

ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΠΟΛΥ? Πες για την πόλη ή κάτι που να σε παίρνει, -και πάλι δύσκολα σε παίρνει-, αλλά τι μας λες για επαρχιακό στροφιλίκι? ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΡΕ ΣΥ, ΘΑ ΒΡΕΙΣ!!!!

Χωρίς ταχύτητες και πάει λέει καλύτερα! Χωρίς φρένα, γεωμετρία, τίποτα! ΡΕ ΘΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ

ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ:beer: