PDA

View Full Version : φρυδακι



route 66
16/01/2010, 13:25
ξερει κανενας παιδια αν υπαρχει "φρυδακι"εξτρα για ζελατινα?εχει βγαλει η MRA αλλα παει πακετο με τη μοτο και οχι γενικης χρησεως οποταν...
βεβαια υπαρχει και ενα ωραιο κολπακι το robo..κατι τετοιο που ειναι καλο αλλα πολυ ογκωδες.
μια αμερικανικη πατεντα που για ταξιδια αξιζει τα λεφτα της.εγω βεβαια ψαχνω ενα στυλακι σαν της ΜΡΑ.ισως να κανουν και πατεντες βεβαια ενα μαγαζι στη νεα σμυρνη ασχολειται με αυτα.

route 66
16/01/2010, 13:42
http://www.robobrackets
αυτο ειναι ενα καλο συστημα για ταξιδια.εφαρμοζει παντου.και κανει δουλεια.αλλα ειναι κοματι γκουμουτσα.τελος παντων.

DrBig
16/01/2010, 15:21
Ψαξε για laminar lip η ακομα καλλιτερα φτιαξε ενα μονος σου.
Το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα κομματακι ζελατινα το πολυ 20χ20εκ το οποιο θα προσαρμοσεις στην δικη σου ετσι ωστε να εξεχουν τα 15 περιπου εκ με αποστατες περιπου 1-2 εκ.
Παρε και λεπτο σωληνακι βενζινης, σκισε το καταμηκος απο τη μια πλευρα, και κολλησε το περιφεριεακα στο πανω μερος και στα πλαγια για ομαλοτερη ροη. Ακομα καλλιτερα θα ειναι να του δωσεις, αν μπορεις, και ενα οβαλ σχημα στο πανω μερος.

route 66
16/01/2010, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ψαξε για laminar lip η ακομα καλλιτερα φτιαξε ενα μονος σου.
Το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα κομματακι ζελατινα το πολυ 20χ20εκ το οποιο θα προσαρμοσεις στην δικη σου ετσι ωστε να εξεχουν τα 15 περιπου εκ με αποστατες περιπου 1-2 εκ.
Παρε και λεπτο σωληνακι βενζινης, σκισε το καταμηκος απο τη μια πλευρα, και κολλησε το περιφεριεακα στο πανω μερος και στα πλαγια για ομαλοτερη ροη. Ακομα καλλιτερα θα ειναι να του δωσεις, αν μπορεις, και ενα οβαλ σχημα στο πανω μερος.

:wave2: hallo doctor Big
ωραιο κολπο...και οικονομικο.γιατι βρηκα καποιες πατεντες ,και φρυδακι ,αλλα πολλα λεφτα ζητανε.θα το μελετησω :a55: ενδελεχως και θα το εφαρμοσω καποια στιγμη.ειναι κριμα ρα nαked να μην πηγαινουν ταξιδακι με τοσες δυνατοτητες που προσφερει το μοτερ τους.
ευχαριστω και παλι.:sun:

route 66
16/01/2010, 16:18
υπαρχει εδω αντιπροσωπος?

route 66
17/01/2010, 10:48
καλημερα καλημερα.επανερχομαι στο γνωστο θεμα με το φρυδακι τα μυτοτσιμπιδα τα αιλαινερ και ολα τα συναφη:rotflmao:
λοιπον την πατεντα θα τη φτιαξω μονος μου παιρνοντας διαφορες ιδεες μεταξυ αλλων και του dr big.ερωτημα ειναι αν υπαρχει ΑΘΗΝΑ μαγαζι να μου φτιαξει τη ζελατινα της φωτο.αν ξερει καποιος...ευχαριστω προκαταβολικα.
εγω γνωριζω ενα μαγαζι www.mpf-winds...s.com/home.html αλλα δεν εχω περασει απο εκει.
απλα ξερω οτι ειναι ειδικοι σε αυτα.
καθε πληροφορια καλοδεχουμενη


185777