PDA

View Full Version : Cbr 929 Bi-xenon Projectors Retrofit



banditgr
17/01/2010, 20:52
Μωλις τελείωσε η μετατροπή του όλου project.Το θέμα ήταν να μπούν xenon projectors στα φανάρια,ώστε να αποδόση τα μέγιστα χώρις να τυφλώνει τους άλλους.Ακόμα έχει angel eyes.Φωτίζει απίστευτα...με απόλυτο cut-off.Στο 929 έγινε μοντα ώστε να δουλεύουν τα 2 ακριανα ταυτόχρονα σε low και high beam.

ιδού μερικές...


185831

banditgr
17/01/2010, 20:53
+1


185833

banditgr
17/01/2010, 20:54
one more


185834

banditgr
17/01/2010, 20:55
one


185835

banditgr
17/01/2010, 20:57
some more


185836

banditgr
17/01/2010, 20:58
last..


185837

Nazgul
17/01/2010, 20:58
Very nice :a18: :a18:

lspiros
17/01/2010, 23:55
πολυ ωραιο αποτελεσμα.ελπιζω και η δεσμη να ειναι το ιδιο καλη..

banditgr
17/01/2010, 23:58
η δέσμη είναι ακριβώς αυτή που πρέπει...ένα απόλυτο κόψιμο φωτός με ένα ελαφρώς χαμηλότερο σκαλοπάτι αριστερα για το αντίθετο ρεύμα.

Nazgul
18/01/2010, 00:03
Απο που και ποσο?

GIXXERAKIAS
18/01/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
......ώστε να δουλεύουν τα 2 ακριανα ταυτόχρονα σε low και high beam.

Εννοεις οτι εχουν τα προτζεκτορακια και μικρη και μεγαλη στο καθε ενα??Αυτο εινμαι ενδιαφερον γιατι ολο με μια σκαλα προτζεκτορακια βρισκω και θα ηθελα να βαλω κατι τετοιο αν οντως εχει και μικρη σκαλα και μεγαλη στο ενα προτζεκτορακι.:D

banditgr
18/01/2010, 13:31
ακριβώς αυτο,οι προτζεκτορες είναι bi-xenon,εχουν μεσα διάφραγμα και καθρεφτη που κανει το hi-low....και ειναι όπως πρέπει,οχι οπως οι Η4 xenon.

lamoun
18/01/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
ακριβώς αυτο,οι προτζεκτορες είναι bi-xenon,εχουν μεσα διάφραγμα και καθρεφτη που κανει το hi-low....και ειναι όπως πρέπει,οχι οπως οι Η4 xenon.

Δηλαδή όπως των αυτοκινήτων! Το πήρες απο φανάρι ή ήταν κάποιο σετάκι? Απο που και πόσο?

Μια αντίστοιχη μαγκιά είχα κάνει και εγώ με projectorάκια (Η3 - μια σκάλα), αλλά ήταν για λάμπες αλογόνου οπότε χρειάστηκε λίγο μετακίνηση η xenon.. μετά βαρέθηκα και το παράτησα.
Αλλά η δική σου περίπτωση είναι πολύ καλή μπορεί να ξαναμπώ στο παιχνίδι! :beer:

camen
18/01/2010, 18:55
Πως πωλουνται αυτα τα προτζεκτορακια ρε παιδια και ποσο κοστιζουν περιπου???
Υπαρχει κανενα λινκ να ριξω μια ματια???

Aν καταλαβα καλα,τοποθετοντας αυτο το προτζεκτορακι το κατοπτρο του μαμα φαναριου
δεν παιζει κανενα ρολο?

:beer:

kyko
18/01/2010, 19:12
απο εδω μαγκες--> http://fatbikez.com/yamaha-fz1-2006-projector-halo-lights-.html
συνολο βγαινουν στα 200-210$ δλδ 140? κομπλε μεταφορικα...
περιλαμβανουν:
halo eyes(σε διαθεσιμα χρωματα)
bi-xenon κ στις 2 σκαλες(στην περιγραφη λεει για 8000k αλλα απο οτι μου ειπε φερνει κ αλλες θερμοκρασιες)
full καλωδιωση
slim ballasts
απο οτι μου εχει πει ο πωλητης ειναι bolt-on δλδ απλα τα βαζεις,τα συνδεεις κ εισαι ετοιμος...
το μονο δυσκολο ειναι οτι πρεπει να ανοιξεις το φαναρι...
μπαινουν στο προγραμμα για επομενη αγορα

:D :wave2:

camen
18/01/2010, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
απο εδω μαγκες--> http://fatbikez.com/yamaha-fz1-2006-projector-halo-lights-.html
συνολο βγαινουν στα 200-210$ δλδ 140? κομπλε μεταφορικα...
περιλαμβανουν:
halo eyes(σε διαθεσιμα χρωματα)
bi-xenon κ στις 2 σκαλες(στην περιγραφη λεει για 8000k αλλα απο οτι μου ειπε φερνει κ αλλες θερμοκρασιες)
full καλωδιωση
slim ballasts
απο οτι μου εχει πει ο πωλητης ειναι bolt-on δλδ απλα τα βαζεις,τα συνδεεις κ εισαι ετοιμος...
το μονο δυσκολο ειναι οτι πρεπει να ανοιξεις το φαναρι...
μπαινουν στο προγραμμα για επομενη αγορα

:D :wave2:

Ναι αλλα δεν εχει για ολα τα μοντελα...
Εγω χρειαζομαι Η4 για LC4 640....

Απο μια γρηγορη ματια βρηκα και ebay...Στα 90Ε+μεταφορικα.
Αλλα νομιζω ειναι κινεζικα...:look:

Επισης αν ειναι Η4 το προτζεκτορακι θα εχει και μεγαλη σκαλα???

kyko
18/01/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ναι αλλα δεν εχει για ολα τα μοντελα...
Εγω χρειαζομαι Η4 για LC4 640....

Απο μια γρηγορη ματια βρηκα και ebay...Στα 90Ε+μεταφορικα.
Αλλα νομιζω ειναι κινεζικα...:look:

Επισης αν ειναι Η4 το προτζεκτορακι θα εχει και μεγαλη σκαλα???

μπορεις να του στειλεις mail κ να τον ρωτησεις εαν υπαρχουν κ για το δικο σου...
κ για fz1 '06+ δεν ειχε,ειχε μονο για '05...
αλλα του εστειλα mail κ μου το βρηκε...οποτε δεν χανεις κατι να τον ρωτησεις :winka:
doug@fatbikez.com

camen
18/01/2010, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
μπορεις να του στειλεις mail κ να τον ρωτησεις εαν υπαρχουν κ για το δικο σου...
κ για fz1 '06+ δεν ειχα,ειχε μονο για '05...
αλλα του εστειλα mail κ μου το βρηκε...οποτε δεν χανεις κατι να τον ρωτησεις :winka:
doug@fatbikez.com


Ναι αλλα εχω και αλλες αποριες αναπαντητες:lol: :lol: :lol:

kyko
18/01/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ναι αλλα εχω και αλλες αποριες αναπαντητες

οπως?:rolleyes: :rolleyes:

camen
18/01/2010, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
οπως?:rolleyes: :rolleyes:
Τις εγραψα και πιο πανω...
1)Αυτο το προτζεκτακι καταργει το μαμα κατοπτρο?Δλδ η δεσμη του φωτος εξαρταται μονο απο το προτζεκτορακι?Αρα εχουμε σωστο φωτισμο...?
2)Το Η4 προτζεκτορακι εχει και μικρη και μεγαλη σκαλα?

Αυτα για αρχη...
Μετα θα παμε στα watt,αν υπαρχει κινδυνος υπερθερμανσης του φαναριου κλπ κλπ:winka:

:beer: :beer: :beer: :wave2:

kyko
18/01/2010, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Τις εγραψα και πιο πανω...
1)Αυτο το προτζεκτακι καταργει το μαμα κατοπτρο?Δλδ η δεσμη του φωτος εξαρταται μονο απο το προτζεκτορακι?Αρα εχουμε σωστο φωτισμο...?
2)Το Η4 προτζεκτορακι εχει και μικρη και μεγαλη σκαλα?

Αυτα για αρχη...
Μετα θα παμε στα watt,αν υπαρχει κινδυνος υπερθερμανσης του φαναριου κλπ κλπ

1)οπως ειπε κ το παληκαρι που τις εβαλε η δεσμη ειναι αυτη που πρεπει
2)αυτο το εγραψα...μικρη-μεγαλη σκαλα...
μπες στην περιγραφη του προιοντος κ διαβασε τα ολα αναλυτικα
:winka: :wave2:

camen
18/01/2010, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
1)οπως ειπε κ το παληκαρι που τις εβαλε η δεσμη ειναι αυτη που πρεπει


Θα επειμεινω στο ερωτημα, γτ το μαμα κατοπτρο εχει μαυρισει λιγο στην μια ακρη.
Οποτε αν το φως του προτζεκτορα αντανακλαται στο κατοπτρο θα εχω προβλημα.
Αν παλι το μαμα κατοπτρο δεν παιζει καμια σχεση πλεον ειμαι οκ...:winka:


Παντως, αν τελικα μπαινει στο μηχανακι μου θα ειναι τελειο γτ με το φως που εχω τωρα δεν βλεπω τιποτα και εχω και 4 ματια...:D :D :D

Οποιος γνωριζει περισσοτερα για αυτο το μαραφετι ας πει να μαθουμε κ εμεις...

banditgr
18/01/2010, 20:23
Το κάπτοπτρο και βέβαια δεν πέζει κανένα ρόλο.Αυτο που χρειάζετε είναι το κρύσταλο να είναι διάφανο...και χώρος στο φανάρι.Είναι bolt-on κιτακια,το πήρα απο κινα και περιλαμβάνουν τα πάντα μέσα...Απλα πέζουν πολλα..πολλα καλώδιο για 2 projectors.
Θα χρειαστεί να μπεί το φανάρι στον φούρνο στους 85βαθμούς για περίπου 15 λεπτα ώστε να ξεκολήσει το κρύσταλο απο το σώμα.Μετα μπένει ο προτζεκτορας οπού με ένα κόντρα παξιμάδι απο πίσω σφίγκει στην θέση του.βέβαια είναι μελετημένο και κουμπώνει στην βαση χωρίς να πέζει/γυρνάει..Τα υπόλοιπα είναι ηλεκτρικά...

camen
18/01/2010, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
Το κάπτοπτρο και βέβαια δεν πέζει κανένα ρόλο.Αυτο που χρειάζετε είναι το κρύσταλο να είναι διάφανο...και χώρος στο φανάρι.Είναι bolt-on κιτακια,το πήρα απο κινα και περιλαμβάνουν τα πάντα μέσα...Απλα πέζουν πολλα..πολλα καλώδιο για 2 projectors.
Θα χρειαστεί να μπεί το φανάρι στον φούρνο στους 85βαθμούς για περίπου 15 λεπτα ώστε να ξεκολήσει το κρύσταλο απο το σώμα.Μετα μπένει ο προτζεκτορας οπού με ένα κόντρα παξιμάδι απο πίσω σφίγκει στην θέση του.βέβαια είναι μελετημένο και κουμπώνει στην βαση χωρίς να πέζει/γυρνάει..Τα υπόλοιπα είναι ηλεκτρικά...

Eγω θα χρειαστω μονο το ενα απο τα 2 projecto-ρακια...:D
Αν θελει καποιος του δινω το αλλο και πλερωνουμε 50-50...
Τωρα ποσο ευκολα ανοιγει το φαναρι μου δε ξερω αλλα αν το αποφασισω θα σας πω...
Πολυ καλο παντως...:beer: :beer: :beer:

Απο ηλεκτρικα ειχε πολυ κοψε-ραψε???
Το angel eye δουλευει με επιπλεον διακοπτη που τοποθετεις???

banditgr
18/01/2010, 20:39
εχει αρκετή καλωδίωση ναι...θέλει μερικές γνώσεις.Τα angel eyes τα έχω συνδέσει να ανάβουν σαν φώτα θέσης.δεν χρειάστηκε αλλος διακόπτης.

banditgr
18/01/2010, 20:43
ωρίστε και το cutoff αν και ο τοίχος είναι σε πολυ μικρή απόσταση και αδικήτε.


185939

camen
18/01/2010, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
εχει αρκετή καλωδίωση ναι...θέλει μερικές γνώσεις.Τα angel eyes τα έχω συνδέσει να ανάβουν σαν φώτα θέσης.δεν χρειάστηκε αλλος διακόπτης.

Η καλωδιωση σκετη δεν με πειραζει ιδιαιτερα.
Με πειραζει να μην γινει η πλεξουδα απο το μηχανακι κροσια:D
Αλλα λογικα εμενα που ειναι μονο,θα εχει καποια καλωδια απο το φαναρι στο ballast και απο το ballast σε καποιο relay και μετα στην μπαταρια.Σωστα?
Εχω λαμπακι θεσεως οποτε θα συνδεσω εκει τα angel eyes:winka:

Βεβαια, εσυ αν καταλαβα καλα εκανες και καποιες πατεντες για να δουλευουν διαφορετικα απο οτι
δουλευαν τα κανονικα...:winka:

banditgr
18/01/2010, 20:44
hi beam


185940

banditgr
18/01/2010, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Η καλωδιωση σκετη δεν με πειραζει ιδιαιτερα.
Με πειραζει να μην γινει η πλεξουδα απο το μηχανακι κροσια:D
Αλλα λογικα εμενα που ειναι μονο,θα εχει καποια καλωδια απο το φαναρι στο ballast και απο το ballast σε καποιο relay και μετα στην μπαταρια.Σωστα?
Εχω λαμπακι θεσεως οποτε θα συνδεσω εκει τα angel eyes:winka:

Βεβαια, εσυ αν καταλαβα καλα εκανες και καποιες πατεντες για να δουλευουν διαφορετικα απο οτι
δουλευαν τα κανονικα...:winka:

έτσι είναι...δεν θα χρειαστεί να κόψεις μαμα καλωδίωση μην φοβάσε.Εγώ ναι...έχω αλλάξει τον τρόπο που άναβαν τα φανάρια.Παλι καλα που το 929 έχει αυτα τα πανελ που καλύπτουν τους αεραγωγούς και χωράνε εκει καλώδιο και ballast.

camen
18/01/2010, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
έτσι είναι...δεν θα χρειαστεί να κόψεις μαμα καλωδίωση μην φοβάσε.Εγώ ναι...έχω αλλάξει τον τρόπο που άναβαν τα φανάρια.Παλι καλα που το 929 έχει αυτα τα πανελ που καλύπτουν τους αεραγωγούς και χωράνε εκει καλώδιο και ballast.

Aμα δεν πειραζω μαμα καλωδιωση δε με νοιαζει τοτε...
Ετσι και αλλιως το ballast θα μπει σε εμφανες σημειο γτ το ΚΤΜ δεν εχει χωρο ουτε για ενα πακετο τσιγαρα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κ ποσο τα πηρες εσυ αν επιτρεπεται?
Απο ebay κινεζικα παιζουν στα 80-90Ε.

banditgr
18/01/2010, 20:51
μου είχαν βγεί περίπου 100ε... είχε free shipping o πωλητής.

camen
18/01/2010, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
μου είχαν βγεί περίπου 100ε... είχε free shipping o πωλητής.
Ποσα watt ειναι το καθενα και ποσους kelvin?
Oσους περισσοτερους kelvin ειναι ,τοσο πιο λευκο ειναι το φως?

Μεσα στο φαναρι παιζει θεμα με την θερμοκρασια?Υπαρχει περιπτωση να λιωσει τιποτα?

Συγνωμη αν σε ζαλισα .....:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

banditgr
18/01/2010, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ποσα watt ειναι το καθενα και ποσους kelvin?
Oσους περισσοτερους kelvin ειναι ,τοσο πιο λευκο ειναι το φως?

Μεσα στο φαναρι παιζει θεμα με την θερμοκρασια?Υπαρχει περιπτωση να λιωσει τιποτα?

Συγνωμη αν σε ζαλισα .....:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

τα δικά μου (και γενικά όπου βάζω hid) είναι 35w 6000κ ...όσο ανεβένουν τα K το φώς μοβίζει...υώδες,αλλά χάνει σε ορατότητα..νομίζω οτι τα 5000-6000Κ είναι τα καλήτερο.
Απο θερμοκρασία στο φανάρι δεν πέζει ιδιέτερη....δεν έχω συναντήσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα με hid....τωρα δεν ορκίζωμαι και για το φανάρι σου.:wave2:

camen
18/01/2010, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
τα δικά μου (και γενικά όπου βάζω hid) είναι 35w 6000κ ...όσο ανεβένουν τα K το φώς μοβίζει...υώδες,αλλά χάνει σε ορατότητα..νομίζω οτι τα 5000-6000Κ είναι τα καλήτερο.
Απο θερμοκρασία στο φανάρι δεν πέζει ιδιέτερη....δεν έχω συναντήσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα με hid....τωρα δεν ορκίζωμαι και για το φανάρι σου.:wave2:

Δεν νομιζω να εχει κατι το ιδιαιτερο το δικο μου φαναρι:D :D :D
Για 35W σκεφτομαι και εγω...:winka:
Κελβιν θα δω,αλλα καπου εκει που λες και εσυ...:winka:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.
Ησουν κατατοπιστικοτατος:beer: :beer: :beer: :beer:

nikolas1709
19/01/2010, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δεν νομιζω να εχει κατι το ιδιαιτερο το δικο μου φαναρι:D :D :D
Για 35W σκεφτομαι και εγω...:winka:
Κελβιν θα δω,αλλα καπου εκει που λες και εσυ...:winka:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.
Ησουν κατατοπιστικοτατος:beer: :beer: :beer: :beer:



εχω βαλει σε κτμ 950 sm νομιζω το ιδιο φαναρι φοραμε εδω και ενα χρονο κανενα προβλημα

camen
19/01/2010, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolas1709
εχω βαλει σε κτμ 950 sm νομιζω το ιδιο φαναρι φοραμε εδω και ενα χρονο κανενα προβλημα

E ναι λογικα ιδια θα ειναι...
Εχεις βαλει ενα μονο projectoraki ετσι???Οχι κ τα 2?
Δυσκολευτηκες στην τοποθετηση?
Διαφορα στον φωτισμο αισθητη?

Απο που το πηρες και ποσο?

:beer: :beer: :beer: :wave2:

nikolas1709
19/01/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
E ναι λογικα ιδια θα ειναι...
Εχεις βαλει ενα μονο projectoraki ετσι???Οχι κ τα 2?
Δυσκολευτηκες στην τοποθετηση?
Διαφορα στον φωτισμο αισθητη?

Απο που το πηρες και ποσο?

:beer: :beer: :beer: :wave2:



δε εβαλα projectoraki απλα τα κλασικα h4 xenon καλυτερο φωσ απο πριν και το φαναρι δε εχει πα8ει τιποτα και με θερμομετρο lazer που το μετρησα ζεστενετε λιγοτερο απο πριν

T.R.E
19/01/2010, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
Μωλις τελείωσε η μετατροπή του όλου project.Το θέμα ήταν να μπούν xenon projectors στα φανάρια,ώστε να αποδόση τα μέγιστα χώρις να τυφλώνει τους άλλους.Ακόμα έχει angel eyes.Φωτίζει απίστευτα...με απόλυτο cut-off.Στο 929 έγινε μοντα ώστε να δουλεύουν τα 2 ακριανα ταυτόχρονα σε low και high beam.

ιδού μερικές...


Αφού το κάτοπτρο δεν παίζει κανένα ρόλο στον φωτισμό πλέον,έπρεπε να το βάψεις μαύρο,πιστεύω θα ήταν πιο ωραίο το οπτικό αποτέλεσμα... :beer:

banditgr
19/01/2010, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Αφού το κάτοπτρο δεν παίζει κανένα ρόλο στον φωτισμό πλέον,έπρεπε να το βάψεις μαύρο,πιστεύω θα ήταν πιο ωραίο το οπτικό αποτέλεσμα... :beer:


πολυ σωστή άποψη...το σκέφτηκα και εγώ....αλλα λυπήθηκα το κάτοπτρο μου σε περίπτωση που κάτι δεν πήγενε καλα!Στο μέλον μπορεί και να γίνει!:beer:

danaos75
19/01/2010, 16:29
Πολύ καλό αποτέλεσμα,
+1000000000
για την προσπάθεια σου να μην στραβώνεις τους άλλους και νομίζω οτι το αποτέλεσμα σε δικαιώσε απολύτως
:a013:

banditgr
19/01/2010, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
Πολύ καλό αποτέλεσμα,
+1000000000
για την προσπάθεια σου να μην στραβώνεις τους άλλους και νομίζω οτι το αποτέλεσμα σε δικαιώσε απολύτως
:a013:

thanks


ergara to metropolis!

kyko
19/01/2010, 16:36
μια φωτο απο εμπρος να δουμε πως φαινονται τα 6000k με halo eyes?
:smokin: :smokin:

banditgr
19/01/2010, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
μια φωτο απο εμπρος να δουμε πως φαινονται τα 6000k με halo eyes?
:smokin: :smokin:

θα προσπαθήσω...αλλα μου το χαλάει το φλας και βγένουν υεπρφωτισμενες...το αδικουν

camen
19/01/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolas1709
δε εβαλα projectoraki απλα τα κλασικα h4 xenon καλυτερο φωσ απο πριν και το φαναρι δε εχει πα8ει τιποτα και με θερμομετρο lazer που το μετρησα ζεστενετε λιγοτερο απο πριν

Εγω θελω το projectoraki γιατι το κατοπτρο μου εχει χαλασει σε μια γωνια και
θα αλιωνει πολυ το φως του xenon.
Ενω με το projector το κατοπτρο ειναι αχρηστο και βαφεται μαυρο...:winka: :winka: :winka:

Για να ειναι μουρατοοοοοοοοο:p :p :p

Εγω εχω ψηθει τρελα παντως...Αν το εβρισκα εδω Ελλαδα σε λογικη τιμη θα το χτυπαγα...
Θα ρωτησω στο xenonhellas μιας και βρισκομαι διπλα και βλεπουμε...


Αλλη μια ερωτηση ρε παιδια.
Το ballast εχει προβλημα αν βρεχεται?Γτ αναγκαστικα θα το βαλω καπου εκτεθιμενο.....:sad:

camen
19/01/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
θα προσπαθήσω...αλλα μου το χαλάει το φλας και βγένουν υεπρφωτισμενες...το αδικουν

Απενεργοποιησε το φλας:p :p :p :p :p

camen
19/01/2010, 21:10
Ξερεται κανενα μοντελο της yamaha,suzuki,kawasaki που να φοραει λαμπα Η4????

Γιατι εδω http://fatbikez.com/lighting/halo-kits-.html δεν βρισκω για ΚΤΜ που εχει Η4 οποτε σκεφτομαι μηπως εχει κανενα αλλο μοντελο ιδια λαμπα...:confused: :confused: :confused:
Το ιδιο δεν θα ειναι???:rolleyes:

pektis
19/01/2010, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
Πολύ καλό αποτέλεσμα,
+1000000000
για την προσπάθεια σου να μην στραβώνεις τους άλλους και νομίζω οτι το αποτέλεσμα σε δικαιώσε απολύτως
:a013:

Tα εργοστασιακα φαναρια που δεν εχουν μονο καθρεπτη αλλα & αυτο το extra στρογγυλο ειδος φωτος με ενα καλο συστημα xenon(& οχι κινεζικα-κορεατικα κλπ...)φωτιζουν πολυ καλα χωρις να στραβωνουν:winka:

camen
19/01/2010, 21:48
Aν το εψαξα καλα το cbr 600 f4i φοραει Η4 λαμπες....:confused: :confused: :confused:

banditgr
19/01/2010, 21:52
ΧΤ,VSTROM,cbr 600 f3,bandit.....klp klp klp

camen
19/01/2010, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
ΧΤ,VSTROM,cbr 600 f3,bandit.....klp klp klp

gsxr 1000:confused: :confused: :confused:
Mιας και βλεπω οτι δινει μονή λαμπα και ειναι λιγο πιο φθηνο...

http://fatbikez.com/suzuki-gsxr-1000-2003-2004-single-hid-projector-ccfl-halo-eye-kit-.html

Απο αυτα που προτεινεις δεν εχει κανενα...:sad:
Μονο r1,r6,gsxr,cbr...

lamoun
19/01/2010, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ξερεται κανενα μοντελο της yamaha,suzuki,kawasaki που να φοραει λαμπα Η4????

Γιατι εδω http://fatbikez.com/lighting/halo-kits-.html δεν βρισκω για ΚΤΜ που εχει Η4 οποτε σκεφτομαι μηπως εχει κανενα αλλο μοντελο ιδια λαμπα...:confused: :confused: :confused:
Το ιδιο δεν θα ειναι???:rolleyes:

Ρε συ άστα αυτά.

Κοίτα ΕΔΩ (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170424069244&viewitem=), και ΕΔΩ (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130359989998).

Η πρώτη περίπτωση στα 75 ΧΩΡΙΣ ballast και η δεύτερη στα 118 με μεγάλο ballast.

Άν ψήνεσαι αγοράζουμε μαζί (άν δε βρεις κάποιον να ενδιαφέρεται στην Πάτρα) το φθηνό και σου το στέλνω εκεί με ένα slim ballast που έχω παρατημένο.

camen
19/01/2010, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Ρε συ άστα αυτά.

Κοίτα ΕΔΩ (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170424069244&viewitem=), και ΕΔΩ (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130359989998).

Η πρώτη περίπτωση στα 75 ΧΩΡΙΣ ballast και η δεύτερη στα 118 με μεγάλο ballast.

Άν ψήνεσαι αγοράζουμε μαζί (άν δε βρεις κάποιον να ενδιαφέρεται στην Πάτρα) το φθηνό και σου το στέλνω εκεί με ένα slim ballast που έχω παρατημένο.

Δεν ειναι κινεζικα ομως αυτα???
Θα ειναι τις προκοπης ή θα καουν και θα τρεχουμε???


Δεν εχω προβλημα να αγορασουμε μαζι....:beer: :beer: :beer:

lamoun
19/01/2010, 22:37
Άμα μπορείς να σιγουρευτείς οτι τα άλλα είναι καλύτερης ποιότητας...

Πάντως στείλ'του ένα email και πες του τί θέλεις (ένα μόνο Η4, xxxxΚ) και θα σου πεί "ξέρεις πάρε αυτό".

Υ.Γ. Η4 φοράνε όσα με μια λάμπα έχουν δύο σκάλες.

camen
19/01/2010, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Άμα μπορείς να σιγουρευτείς οτι τα άλλα είναι καλύτερης ποιότητας...

Πάντως στείλ'του ένα email και πες του τί θέλεις (ένα μόνο Η4, xxxxΚ) και θα σου πεί "ξέρεις πάρε αυτό".

Υ.Γ. Η4 φοράνε όσα με μια λάμπα έχουν δύο σκάλες.

Εστειλα μειλ απο χθες αλλα δεν εχω λαβει απαντηση...
Παντως επειδη εγω μονο ενα θα χρειαστω οποτε αν θες δεν εχω κανενα προβλημα να πληρωσουμε 50-50 και να τα παρουμε μαζι...:winka: :winka: :winka:

Κ τα 2α απο αυτα που εβαλες καλα φαινονται...:D
Ψηνεσε για τα 2α?60 ευρο ο καθενας θα βαλουμε.
Νομιζω ειναι καλυτερα γτ ερχονται κομπλε με slim ballast...Tι λες?

lamoun
19/01/2010, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Κ τα 2α απο αυτα που εβαλες καλα φαινονται...:D
Ψηνεσε για τα 2α?60 ευρο ο καθενας θα βαλουμε.
Νομιζω ειναι καλυτερα γτ ερχονται κομπλε με slim ballast...Tι λες?

Όχι :lol: :lol: :lol:

Ρε συ τι να το κάνω, έχω ήδη ballast και λάμπες που μου έχουν ξεμείνει.
Ψάξε Πάτρα πρώτα κανένα φιλαράκι σου και βλέπουμε μετά (εμείς θα έχουμε και κανα 5-10 έξτρα μεταφορικά Θεσσ-Πατρα).

Και κάτι άλλο.. δε βλέπω λόγω να σε ενδιαφέρει τη λάμπα θα φοράει το σετάκι, παρα μόνο άν ο projectorας είναι bi-xenon. (αλλά μάλλον bi-xenon προξέκτορας θα έρχεται μόνο με H4 και 900κάτι περίμενε την απάντησή του πρώτα)

lamoun
19/01/2010, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ψηνεσε για τα 2α?60 ευρο ο καθενας θα βαλουμε.
Νομιζω ειναι καλυτερα γτ ερχονται κομπλε με slim ballast...Tι λες?

Δε μου φαίνεται slim αυτά..

Όλα τα slim που έχω δει στο νετ έρχονται σε τέτοια συσκευασία.

ΕΔΩ (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1-x-12V-35w-HID-XENON-Super-SLIM-BALLAST-REPLACEMENT_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem4a9d909f95QQitemZ320471080853QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPart sQ5fAccessories)

camen
19/01/2010, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Όχι :lol: :lol: :lol:

Ρε συ τι να το κάνω, έχω ήδη ballast και λάμπες που μου έχουν ξεμείνει.
Ψάξε Πάτρα πρώτα κανένα φιλαράκι σου και βλέπουμε μετά (εμείς θα έχουμε και κανα 5-10 έξτρα μεταφορικά Θεσσ-Πατρα).

Και κάτι άλλο.. δε βλέπω λόγω να σε ενδιαφέρει τη λάμπα θα φοράει το σετάκι, παρα μόνο άν ο projectorας είναι bi-xenon. (αλλά μάλλον bi-xenon προξέκτορας θα έρχεται μόνο με H4 και 900κάτι περίμενε την απάντησή του πρώτα)

Αν απαντησει ποτε......:( :( :(
Στην σελιδα του δεν γραφει τι τυπος ειναι το καθενα:mad:

Θα περιμενω...:D

:beer: :wave2:

camen
19/01/2010, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Δε μου φαίνεται slim αυτά..

Όλα τα slim που έχω δει στο νετ έρχονται σε τέτοια συσκευασία.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/XENON-HID-ULTRA-SLIM-MINI-BALLAST-H1-H3-H7-9005-9006_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2552823bcfQQitemZ160298056655QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAcc essories

Δεν παιζει το λινκ....

Tωρα που το ξαναβλεπω οχι δεν ειναι slim...
Αρα δεν μου κανουν γτ δε θα εχω που να το βαλω στο ΚΤΜ.Ειναι πολυ πολυ στριμοκωλα...:lol: :lol:

lamoun
19/01/2010, 22:57
Όντως δε παίζει, δοκίμασα 3-4 κάτι τρέχει.

Τέσπα βάλε slim ballast και δες το.
Συνήθως σε ασημί με ένα αυτοκόλλητο στη μέση και κυρίως τα καλώδια είναι φιξ πάνω στη μονάδα.

camen
19/01/2010, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Όντως δε παίζει, δοκίμασα 3-4 κάτι τρέχει.

Τέσπα βάλε slim ballast και δες το.
Συνήθως σε ασημί με ένα αυτοκόλλητο στη μέση και κυρίως τα καλώδια είναι φιξ πάνω στη μονάδα.

Eχεις δικιο δεν ειναι...Το ειδα:beer: :beer: :beer:

danaos75
20/01/2010, 08:51
[σπαμ ον]


ergara to metropolis!

ασχετο με το θεμα μας αλλα θα απαντήσω.
ΕΡΓΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ, το είχα αχτι απο μικρος να το δω και το ειδα προσφατα στα 34 μου,
τρελαθηκα, ξεχασα οτι εβλεπα βουβο κινηματογράφο.

[/σπαμ οφ]

στο θέμα μας τώρα εστειλα και εγώ e-mail στο fatbikez για το ΧΤ (Η4 φοραει). Και ακόμα
δεν μου απάντησαν, μάλλον θα κοιμούνται (we provide 24/7 support and respond within 20 minutes unless we are sleeping)
:D

camen
20/01/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
[σπαμ ον]



ασχετο με το θεμα μας αλλα θα απαντήσω.
ΕΡΓΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ, το είχα αχτι απο μικρος να το δω και το ειδα προσφατα στα 34 μου,
τρελαθηκα, ξεχασα οτι εβλεπα βουβο κινηματογράφο.

[/σπαμ οφ]

στο θέμα μας τώρα εστειλα και εγώ e-mail στο fatbikez για το ΧΤ (Η4 φοραει). Και ακόμα
δεν μου απάντησαν, μάλλον θα κοιμούνται (we provide 24/7 support and respond within 20 minutes unless we are sleeping)
:D

Αμα απαντησουν ενημερωσε...:beer:

kyko
20/01/2010, 11:01
αν τελικα αγορασετε με ομαδικη απο fatbikez σας εχω καραφτιαξει νομιζω:D
ο doug στελνει κ ως δωρο ή warranty replacement(ακομη καλυτερα)
κ με μειωμενο τιμολογιο :winka: δωστε του greatings from kyriakos from Greece:wave2:
μιλαμε τις τελευταιες μερες του εχω στειλει 4-5 ατομα...στο τελος βλεπω να μου στελνει ποσοστα απο τις πωλησεις :bigcry: :lol:

camen
20/01/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
αν τελικα αγορασετε με ομαδικη απο fatbikez σας εχω καραφτιαξει νομιζω:D
ο doug στελνει κ ως δωρο ή warranty replacement(ακομη καλυτερα)
κ με μειωμενο τιμολογιο :winka: δωστε του greatings from kyriakos from Greece:wave2:
μιλαμε τις τελευταιες μερες του εχω στειλει 4-5 ατομα...στο τελος βλεπω να μου στελνει ποσοστα απο τις πωλησεις :bigcry: :lol:

Στα μειλ απανταει???
Γτ δεν το βλεπω....:D :D :D

kyko
20/01/2010, 11:11
ναι βρε απανταει....στειλατε στο σωστο,ετσι?:rolleyes:

doug@fatbikez.com

camen
20/01/2010, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
ναι βρε απανταει....στειλατε στο σωστο,ετσι?:rolleyes:

doug@fatbikez.com


yeap:( :( :(
Στο σωστο εστειλα....Απο προχθες...:(

kyko
20/01/2010, 11:52
μην ανησυχεις...θα σου απαντησει...αν δεν σου κανει κοπο ξαναστειλτου
κ γω τοτε που ειχα παραγγειλει καποια πραγματακια δεν μου απαντουσε 1-2 μερες κ
του ξαναεστελνα κ μου απαντουσε πως τα εβλεπε τα προηγουμενα mail αλλα ειχε τοση
πολλη δουλεια που ουτε να απαντησει δεν προλαβαινε:eek: :winka:

litespeed
04/05/2010, 13:57
παιδια ειδα αυτο το θεμα και με ενδιαφερει παρα πολυ .
μπορειτε να μου δωσετε κανενα λινκ με προτζεκτορες απο εβαυ ?

litespeed
04/05/2010, 17:15
projector (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200404377261&viewitem=&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2&category=36476)

πως τους βλεπεται αυτους ?

camen
04/05/2010, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από litespeed
projector (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200404377261&viewitem=&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2&category=36476)

πως τους βλεπεται αυτους ?

Kαλοι φαινονται αλλα δεν εχουν slim balast και δεν ξερω αν θα μπορεσεις να τα χωρεσεις πουθενα...:rolleyes:

litespeed
04/05/2010, 17:25
τωρα εχω χενον με κανονικα ballast αλλα χωρις προτζεκτορα .


Υ.Γ. ninja 250 εχω . εχει παρα πολυ χωρο στα πλαστικα :p

camen
04/05/2010, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από litespeed
τωρα εχω χενον με κανονικα ballast αλλα χωρις προτζεκτορα .


Υ.Γ. ninja 250 εχω . εχει παρα πολυ χωρο στα πλαστικα :p

Αφου εχεις xenon τοτε γτ θες να τα βαλεις?!:rolleyes:
Θελουν δουλιτσα για να μπουν και πρεπει να πιανουν λιγο τα χερια σου...:winka:

litespeed
04/05/2010, 17:27
αλλο χενον με καθρεφτη και αλλο με προτζεκτορα .
και σαν αποδωση και σαν ομορφια .

πιστευω μπορω να το κανω απλα στα λευτα κολλαω :D

camen
04/05/2010, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από litespeed
αλλο χενον με καθρεφτη και αλλο με προτζεκτορα .
και σαν αποδωση και σαν ομορφια .

πιστευω μπορω να το κανω απλα στα λευτα κολλαω :D

Γνωμη μου ειναι να κρατησεις τα xenon.Οντως μπορει αν εχουν μια μικρη ποιοτικη διαφορα αλλα δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο και τα χρηματα.Για να μπουν πρεπει να ανοιξεις το φαναρι και για να το κανεις αυτο πρεπει να ακολουθησεις μια διαδικασια.

Τωρα εσυ κανεις οπως γουσταρεις φυσικα.Αν δεν ειχες ηδη xenon θα ημουν συμφωνος παντως...:winka:


:beer: :beer: :wave2: